Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

            10 kwietnia br. odbyło się podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tej uroczystości w Białymstoku, gdzie zostaliśmy miło przyjęci przez panią kurator i uczniów szkoły. Dla rozluźnienia przed wręczeniem  tytułów laureata oglądaliśmy występy taneczne młodzieży ze szkoły organizatora. Energetyzujące, piękne dla oka i duszy- zrobiły na nas ogromne wrażenie.

            Po występach nadeszła najważniejsza chwila spotkania – uhonorowanie laureatów . Uczniowie z naszej szkoły zdobyli po jednym tytule, ale w innych byli również tacy, którzy wywalczyli  cztery  lub pięć  tytułów, a nawet dziewięć! Jednako   osiągnięcia  każdego są ważne i każdemu należy się uznanie- laureat, czyli mistrz w swojej dziedzinie!  Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani i zadowoleni. W odświętnych nastrojach odbieraliśmy tytuły i gratulacje.

Tegoroczni laureaci to:

Amelia Dołęgowska II C - BIOLOGIA

Dominika Wojciechowska III E – BIOLOGIA

Marcin Piekutowski  II D - INFORMATYKA

Hubert Drewnowski III C – INFORMATYKA

 Mistrzynią w dwóch dziedzinach związaną  z czterema tytułami laureatów jest p. Katarzyna Bartłomiejczuk-  osoba przygotowująca młodzież do tych konkursów. Gratulujemy!

 Jest to dla nas bardzo ważne osiągnięcie, które pozwala nam dostać się do każdej wymarzonej szkoły i umożliwia lepszy start w szkołach średnich, czasami też zapewnia  zwolnienie z części egzaminu gimnazjalnego.

 Mamy nadzieję, że w następnym roku będzie jeszcze więcej laureatów w gronie uczniów naszej szkoły. Zachęcamy do udziału w konkursach przedmiotowych, ponieważ jest to szansa na sprawdzenie swojej wiedzy i  możliwość wywalczenia tytułu. A jakie emocje! Spróbujcie!

Amelia Dołęgowska II C

10 kwietnia klasy VII A i VII B z wychowawcami p. Ewą Dąbrowską oraz p. Joanną Decewicz wybrały się do Warszawy.
Od samego początku wycieczki, mimo wczesnej pory, wszystkim dopisywał dobry humor. Jako pierwszą zwiedziliśmy Fabrykę Czekolady „Wedel”. Po wejściu do budynku zostaliśmy przywitani przez wielkiego czekoladowego misia, który stworzony był na potrzeby programu MasterChef Junior. Po fabryce oprowadzały nas dwie miłe panie przewodniczki. Podczas zwiedzania mogliśmy obejrzeć rzeźby i obrazy w pełni zrobione z czekolady. Następnie historię słynnej zebry oraz utworzenia fabryki poznaliśmy w Gabinecie Jana Wedla. W kolejnym pomieszczeniu obejrzeliśmy film o uprawie kakaowca i poczęstowaliśmy się specjałami firmy. Na koniec pobytu w „Wedlu” dostaliśmy podarunki ze słodyczami. Ostatnim punktem naszej wycieczki była galeria "Promenada", w której obejrzeliśmy filmy "Tomb Raider" i "Player One". Mieliśmy także czas wolny na posiłek i drobne zakupy. Mimo że wycieczka nie była długa, wszyscy wróciliśmy zadowoleni.


Katarzyna Tworkowska i Paulina Krajewska z VII a

 Już trzynaście lat minęło od bolesnej straty naszego kochanego papieża Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły z pewnością znają  tę wybitną postać tylko ze słyszenia. My, dorośli, musimy wiedzę o Nim pielęgnować, musimy nie tylko pokazywać Jego nauczanie, przede wszystkim powinniśmy świadczyć naszym życiem, by nasz znakomity rodak ze Stolicy Piotrowej żył nadal w świadomości  kolejnych pokoleń.

 W zeszły piątek - 13 kwietnia -  kolejne grupy uczniów naszej szkoły były widzami uroczystego apelu o Janie Pawle II. Prezentowane podczas niego treści dotyczyły życia i nauczania tego wielkiego człowieka. Komentarze świetnie czytali uczniowie Szkolnego Koła Caritas, lecz bardzo wzruszająco brzmiała poezja w wykonaniu wychowanków świetlicy – uczniów klas pierwszych. Głęboko poruszające były zarówno scenki chrztu Karola Wojtyły  jak i ostatnie pożegnanie rodziców przyszłego papieża. Modlitewną atmosferę uzupełniały piosenki religijne również w wykonaniu dzieci ze świetlicy szkolnej.

 Wszyscy zebrani na apelu bardzo przeżywali cały występ. Widać było skupienie na twarzach oglądających i grę emocji na twarzach młodych artystów. Wielu uczniów po obejrzeniu tych występów z pewnością sięgnie do różnych źródeł, by pogłębiać wiedzę i  poznać wskazówki naszego świętego Jana Pawła II.

Wychowawcy świetlicy
Opiekun SKC Anna Piętka - Lubowicka

11 kwietnia  2018 roku sześcioro reprezentantów z naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Baje, bajki, bajeczki...” . Organizowane przez MOK w Wysokiem Mazowieckiem przedsięwzięcie od lat cieszy się   ogromnym  zainteresowaniem  uczniów szkół podstawowych.

Dziś szkoły powiatu reprezentowało  40 uczniów z kl. I - IV i 21 uczniów z kl. V- VII, co oznacza ucztę duchową dla miłośników wiersza dziecięcego - 61 dobrze przygotowanych recytatorów z rozmaitym repertuarem, najczęściej dowcipnym i pouczającym. Młodzi artyści byli świetnie przygotowani, ale przecież nie wszyscy mogli być nagrodzeni.

Nasza uczennica z klasy I B Patrycja Śledziewska zdobyła I nagrodę i będzie zmagać się z rówieśnikami w konkursie wojewódzkim w Białymstoku. Także recytacja Aleksandry Sieńkowskiej z IV C została wyróżniona. Gratulujemy dziewczętom i ich nauczycielkom p. Bogusławie Janiuk i p. Luizie Borawskiej.

Za Patrycję trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych zmaganiach! Pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w innych  konkursach. Macie wrażliwość, którą należy chronić i talent, którego nie można zmarnować. Dla nas jesteście wygranymi już przez sam występ!

Redakcja

Dni przedświąteczne obfitowały w przyjemne zdarzenia  z udziałem naszych uczniów. Rozstrzygnięto konkursy plastyczne i muzyczne.

W VI edycji  Konkursu Archidiecezji Białostockiej "Festiwal Palm” komisję urzekła estetyczna i finezyjnie upleciona praca uczennicy klasy IV c  Natalii Tymińskiej, która zdobyła pierwszą nagrodę, a zespół artystek: Wiktoria Mormol, Amelia Dominiak, Karolina Orłowska z III a gimnazjum  wywalczył wyróżnienie. Jednym z podstawowych kryteriów w ocenie prac było zastosowanie naturalnych plecionek i tworzyw, co oznacza, że żadne gotowe elementy nie mogły posłużyć twórczyniom do ich dzieł.

W tematycznie podobnym konkursie na palmę wielkanocną organizowanym jak co roku w Ciechanowcu  uczeń klasy VII b Paweł Dębek zajął III miejsce.

Kolejny konkurs plastyczny  to już odmienna tematyka. Zapobiegajmy pożarom” – to motyw przewodni ogólnopolskiego konkursu promującego bezpieczeństwo. Na etapie wojewódzkim zaistniała praca Natalii Sokołowskiej z III d gimnazjum, natomiast na etapie centralnym wyróżnienie zdobyła praca malarska Gabrieli Kaczyńskiej z VII a.

Opiekunem powyższych uczniów była p. Iwona Godlewska. Gratulujemy i uczennicom, i nauczycielowi plastyki.

Miło nam też poinformować, że uczniowie szkoły muzycznej Barbara Dołęgowska z IV c szkoły podstawowej i Adam Rybicki  zdobyli Nagrodę Specjalną w XVIII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku jako duet akordeonowo - skrzypcowy  oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym  w Słupcy k. Poznania. Basia grała na skrzypcach, Adaś - na akordeonie. W ich wykonaniu usłyszeć można było melodię z dobranocki „Reksio”, „Taniec śnieżynek” oraz temat z filmu „Ojciec chrzestny”.

Prowadzącym zespół był p. Damian Krawczewski. Gratulujemy młodym muzykom i ich opiekunowi.

Cieszy fakt, że uczniowie rozwijają się artystycznie. Wprawdzie artystom żyje się nieco trudniej w skomplikowanym nastawionym na konsumpcjonizm świecie, ale ich bogate   wnętrze  i wrażliwość czynią to życie piękniejszym i dla nich, i dla widzów, i słuchaczy.

Redakcja

26 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap XXXI MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH "BAJE BAJKI BAJECZKI".
Konkurs ma na celu szerzenie kultury języka i piękna polskiego słowa, wychowanie estetyczne przez kontakt z literaturą dziecięcą i młodzieżową, z dziełami o najwyższych walorach artystycznych.
Wiersze znanych polskich poetów Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, Marii Terlikowskiej, Aleksandra Fredry, Ludwika Jerzego Kerna, Agnieszki Frączek, Danuty Wawiłow zaprezentowało 12 uczniów klas pierwszych: Aleks Gaweł, Lidia Stypułkowska, Izabela Kalinowska, Wiktoria Radziwił, Tymon Suchodolski, Dominik Molenda, Patrycja Śledziewska, Mateusz Dąbrowski, Julia Malinowska, Franciszek Jabłoński, Maja Tworkowska, Konrad Kwietniewski.
Jury w składzie Pani Anna Piętka - Lubowicka, Pani Marta Dąbrowska, Pan Bogusław Doroszkiewicz przyznało nagrody następującym osobom:
Patrycja Śledziewska – I miejsce – klasa IB
Julia Malinowska - II miejsce – klasa IB
Maja Tworkowska – III miejsce - klasa IB
Nagrodzone uczennice zakwalifikowały się do etapu powiatowego, który odbędzie się 11 kwietnia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.


Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach .


Bogusława Janiuk

Równolegle wyłoniono recytatorki z klas IV.Dziewczęta tego samego dnia wezmą udział w wyżej wspomnianym etapie konkursu. Z klasy IV a - Marta Murawska, z IV b - Zosia Malinowska, z IV c- Ola Sieńkowska. Gratulujemy wybranym i trzymamy za nie kciuki w dniu konkursu.

Redakcja

Znaleźć pracę dziś wcale nie jest trudno. Warunek jest jeden – trzeba mieć dobre kwalifikacje, wykonywać zawód, który poszukiwany jest na rynku pracy. 23 marca młodzież gimnazjalna i klasVII miała okazję uczestniczyć w spotkaniu Łomżyńskiego Forum Samorządowego, realizującego projekt "Dobry zawód – fajne życie". Głównym celem projektu jest popularyzacja kształecenia zawodowego wsród młodzieży i ich rodziców. Zadaniem projektu jest ukazanie walorów i możliwości, ale głównie korzyści, jakie mogą osiągnąć młodzi ludzie, wybierając dalszą edukację w szkołach branżowych i technikach prowadzącą do uzyskania uprawnień do pracy w określonym i na konkretnym stanowisku. A studia? Przecież droga do dalszego kształcenia w żadnym przypadku nie jest zamknięta.

Dla uczniów, w ramach projektu, przewidzianych jest wiele konkursów, spotkań mentoringowych z ciekawymi pracodawcami, którzy odnieśli sukces, doradztwo edukacyjno - zawodowe w kontekście stanowisk i warunków pracy u lokalnych przedsiębiorców, wyjazdy i wizyty studyjne do przedsiębiorstw będących liderami w subregionie, targi edukacyjno - zawodowe dla uczniów. Brzmi nieźle.

Wiecej informacji na stronie internetowej http://bfkk.pl/popularyzacja-ksztalcenia/

Redakcja

Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to znakomita okazja, by zwrócić szczególną uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego.
W ramach obchodów jubileuszowego "Roku dla Niepodległej” w naszej szkole w dniu 22 marca 2018 roku odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej pod hasłem "Polska – moja Ojczyzna .”
Uczestniczyło w nim 10 uczniów klas pierwszych: Lidia Stypułkowska, Izabela Kalinowska, Nina Wódz, Julia Wyszomirska, Lidia Kalinowska, Partycja Śledziewska, Dominik Molenda, Mateusz Dąbrowski, Anna Tworkowska i Hubert Wnorowski.
W czasie przygotowań do konkursu uczniowie kształtowali nie tylko umiejętności recytatorskie, ale również postawy obywatelskie i patriotyczne, uczyli się szacunku do państwa i narodu polskiego.
Podczas konkursu zaprezentowano utwory znanych polskich poetów: Władysława Bełzy, Hanny Łochockiej, Jana Lechonia, Wandy Chotomskiej, Władysława Broniewskiego, Antoniego Słonimskiego, Barbary Lewandowskiej.
Jury konkursu w składzie : pani Alicja Ostrowska, pani Anna Piętka - Lubowicka, pani Marta Dąbrowska, pan Bogusław Doroszkiewicz po wysłuchaniu recytacji przyznało nagrody i wyróżnienia następującym osobom:
I miejsce – Izabela Kalinowska – klasa I A
II miejsce - Lidia Stypułkowska – klasa I A
III miejsce – Hubert Wnorowski – klasa I B
Wyróżnienie – Nina Wódz ( klasa I A), Dominik Molenda ( klasa I B )
Recytatorzy z rąk pani dyrektor Ewy Turlewicz otrzymali dyplomy, nagrody i podziękowania za udział w konkursie.


Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.


Wychowawcy klas pierwszych

21 marca to pierwszy dzień wiosny i od rana obwieściło to ostre słońce, rywalizując z upartym mrozem. Jednak w  naszej szkole było niebywale gorąco. Wprawdzie niektórzy hołdujący tradycji wagarowania nie przyszli do szkoły, większa część jednak ten dzień spędziła twórczo, wesoło i ciekawie. W ramach programu „Starszy pomaga młodszemu” SU wraz  z panią pedagog  przygotowali salę widowiskową dla pierwszo- i czwartoklasistów, by mogli zaprezentować swoje talenty.

Oj, działo się! Śpiew, tańce nowoczesne- solowe i zespołowe, układy choreograficzne, gra na skrzypcach, gitarze, pokazy magii, recytacje...pomysłowość naszych milusińskich nie zna granic. A talenty! Pierwsza klasa! Organizatorzy obawiali się, że nie starczy nagród dla wszystkich, tylu było chętnych do występów. Starszy pomaga młodszemu, młodszy- daje radość i energię starszym- tak powinno brzmieć hasło integrujące naszą społeczność. Impreza udana, już są plany dotyczące występów ...za rok.

Ciekawym elementem spotkania był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętni mogli poćwiczyć na prawdziwych fantomach.

Starsza młodzież została zaproszona do zaprzyjaźnionego liceum na występy. Czekamy na ich wrażenia. Na razie o Dniu Wagarowicza wypowiadają się czwartoklasiści.Oto niektóre opinie:

Wycieczka do Białegostoku, być może nie tak daleka i męcząca, ale równie zabawna i edukacyjna. Na taką właśnie zdecydowały się klasy 3 B,D,E oraz jedna osoba z 3C.

Dane było nam zwiedzić letnią rezydencję Jana Klemensa Branickiego. Malutki pałacyk, który służył mu jako schronienie podczas polowań. Dzięki naszej przewodniczce mogliśmy poznać wiele ciekawych, lecz i zaskakujących ciekawostek o ludziach, stylach czy zachowaniach z tamtego okresu. Zobaczyliśmy wiele pięknie odrestaurowanych zabytków, które w środku nadal skrywały wiele tajemnic. Kilkoro z nas tak zajęło się oglądaniem, że nieomalże przegapiło odjazd autokaru.Potem przyszedł czas na tę część programu, którą uwielbiają wszystkie kobiety, a są zmorą dla facetów. Oczywiście- zakupy! Na szczęście dziewczyny nie kazały chłopcom chodzić za sobą i wybierać te najlepiej pasujące ubrania, więc mogli sobie odpocząć i na spokojnie zjeść.

Ostatnim punktem było kino Helios. Wybraliśmy film p.t. "Cudowny chłopak”. Historia piątoklasisty, który musiał, mimo wszelkich przeciwności losu, dać sobie radę z gnębieniem i wytykaniem jego inności, wzruszyła zapewne niejedną osobę na sali.

Wycieczka niedługa, a dała nam tyle radości, że starczy nam do pokonania kolejnych dni szkolnych z uśmiechem na twarzy. :)

Uczestnicy wycieczki

 


vulcan

Ogłoszenia

 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Niedawno trzecioklasiści byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Szkolny zestaw programów na rok szk. 2017/2018 +

  Tutaj znajdziesz szkolny zestaw programów obowiązujacy w roku szkolnym 2017/2018 Czytaj więcej
 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych +

  Dni wolne od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 30 października 2017 r. 31 października 2017 r. 18, 19, Czytaj więcej
 • Konkursy o charakterze patriotycznym +

  Ten rok jest szczególny. 11 listopada 2018 r. obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.To ważne święto i dlatego Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj