Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

O tegorocznej wygranej dowiedzieliśmy się (przynajmniej część z nas) jeszcze podczas pobytu w Hiszpanii. Nie ukrywam, że było to zaskoczenie. Pracowaliśmy - w naszej subiektywnej ocenie - rzetelnie. Zaangażowanie było duże, lecz wygórowane ambicje naszej klasy podsuwały myśl, że to,  co robimy, może  jest  niewystarczające. W tym miejscu chciałabym również zaznaczyć, że rywalizacja międzyklasowa  była fair play-  przecież  w akcje organizowane w szkole mógł się zaangażować każdy. Dobro zawsze powinno zarażać i skłaniać do refleksji i działania. Tak naprawdę  nie chodzi o tytuł czy wycieczkę, a wspólne zmienianie świata wokół nas: szkoły, miasta, naszej „małej ojczyzny”...

Akcje takie jak „Uśmiech dla Filipa”, a w ostatnim roku „Uśmiech dla Klaudii” to inicjatywy wynikające z chęci niesienia pomocy. Współpraca z Fundacją Empatia, z którą utrzymywaliśmy kontakt regularnie przez całe trzy lata, to nie projekt  dla punktów  w konkursie, a chęć  udzielenia wsparcia bezdomnym zwierzętom.  A nasze więzi z  Uniwersytetem Trzeciego Wieku?  To integracja wielopokoleniowa, nauka współpracy i  szacunku, a  także szansa na  rozmowę z człowiekiem tak od nas odmiennym (w końcu  należymy  przecież do „pokolenia  Internetu”!). Złośliwi powiedzą, że „ nie dało się z nami wygrać”, będą szukać spisku w punktacji... Niezrozumiałe jest to o tyle, że nasza aktywność była na terenie szkoły widzialna. Akcje : „Moda nie zna granic”, „Sadzenie lasu” to tylko przykłady, na inne liczne klasowe imprezy integracyjne były dowody w publikowanych na bieżąco artykułach.  We wszystko staraliśmy się angażować w stu procentach, począwszy od zbiórki zniczy na akcję w listopadzie, po gromadzenie artykułów spożywczo - przemysłowych na „ Świąteczną paczkę”, karmy dla psów, książek do biblioteki, makulatury, korków czy baterii.

Działalność społeczna była naszą silną stroną, lecz nie jedyną. Konkursy-  od szkolnych – po wojewódzkie. Staraliśmy się rozwijać się zarówno naukowo jak i artystycznie, a  niektórzy próbowali nawet swoich sił w sporcie. Myślę, że  w każdym konkursie  organizowanym na terenie naszej szkoły można było znaleźć kogoś z III c; w wielu przypadkach z tytułem  laureata czy finalisty. Wszelkie stroiki wielkanocne, bożonarodzeniowe, konkursy ortograficzne, recytatorskie, językowe ... wachlarz naszych działań był szeroki.  Nawet w kwestii muzyki  staraliśmy się dołożyć swą cegiełkę w artystyczne życie szkoły. Nasz świetny pianista  i utalentowana  wokalistka  są na to dobrymi przykładami. Oprócz nich mieliśmy skrzypaczkę, cztery saksofonistki, trębaczkę :)...

Podsumowując,  przez całe trzy lata zależało nam na własnym rozwoju. Nie od święta i nie tylko w związku z widowiskowymi akcjami;  nie dla punktów, lecz dla pełnego życia gwarantującego rozwój  i radość. Chciałabym, żeby tak wysokie noty,  jakie na koniec zebraliśmy, stały się po naszym odejściu wyzwaniem dla innych  . Żeby nie spadły standardy i żeby pamiętano, że nie chodzi o tytuł, lecz drogę do niego. Warto by było,  żeby ludziom się po prostu „chciało”. Chciało zmieniać świat wokół siebie i wpływać na otaczającą ich rzeczywistość.

Nam wszystkim życzyłabym, żeby mieć do siebie nawzajem bardziej pozytywne podejście, by nie rozdmuchiwać  niedopowiedzeń, nie rzucać pochopnie niemiłych komentarzy.  Zamiast tego zróbmy  coś razem, zmotywujmy się do pracy, patrząc na sukcesy innych.

 Na koniec czas na  podziękowania. Dziękujemy wychowawczyni – pani Katarzynie Bartłomiejczuk – za zaangażowanie, motywację, dobre słowo. Bez Pani nic by się nie udało. Dziękujemy za trzy lata pełne radości, wspomnień, które nie zgasną mimo upływu  lat.
Chcielibyśmy podziękować również Dyrekcji i Radzie Rodziców za coroczne wycieczki nagradzające naszą pracę – do Białegostoku, parku linowego, a w tym roku  klasowe wyjście na kręgle i pizzę.
Podziękowania należą się także rodzicom  za wsparcie  i pomoc w organizacji przedsięwzięć .

Dziękujemy! Dziękujemy za trzy lata spędzone w gimnazjum-  pełne empatii, radości i współpracy.

Hania Zagroba kl. IIIc

Czyżby klasa III c słyszała jakieś niepochlebne komentarze? Zazdrość jest cechą każdego człowieka. No pewnie,  zazdrościmy Wam sukcesów. Przez  trzy lata być na szczycie?  Czapki z głów! Wasze tytuły pokazują,  ile się trzeba napracować, by sięgnąć po laury! Nic nie ma za darmo! Wszystkie klasy się starały. Wszystkim należy się uznanie, ale zawsze wygrywa jedna... W tej zabawie, jak powiedziała Hania, nie liczy się sama wygrana- ona jest ukoronowaniem pracy. Mamy nadzieję, że wszystkim klasom w drodze do  tytułu  towarzyszyły dobre emocje. Liczy się tak naprawdę tylko droga...

Redakcja 

 

J czuje się wakacje, ale  do rozdania świadectw jeszcze kilka dni. Klasy czwarte pod opieką wychowawczyń p. Małgorzaty Gierałtowskiej, p. Marii Janeczko i p. Luizy Borawskiej oraz p. Moniki Dołęgowskiej, p. Małgorzaty Boreckiej i p. Krystyny Wojciak Włostowskiej  spędzają te dni aktywnie, mądrze i twórczo. We wtorek niemal cała osiemdziesiątka pojechała dwoma autokarami do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na przedstawienie „ Pippi  Pończoszanka” i lekcję teatralną.

Sceniczna realizacja popularnej książki Astrid Lindgren  zaciekawiła dzieci. Niezwykła dziewczynka: silna, pomysłowa, hojna i wesoła  tak jak wszyscy tęskni za rodzicami i przyjaciółmi. Dla tych ostatnich – Tommiego i Anniki – rezygnuje z egzotycznej podróży po ciepłych morzach z ukochanym tatą. Wybiera przyjaciół, nie chce być wśród piratów. Robi to, na co ma ochotę, ale jednocześnie nie wyrządza nikomu krzywdy i się  uczy . Widzowi pokazuje, że warto mieć swoje zdanie i być pewnym siebie, ale nie zarozumiałym. Pippi grzecznie odmawia zamieszkania z opiekunką społeczną, która chciała w dobrej wierze  „przerobić” dziewczynkę  na lalunię w różowym, zabijając tym samym jej indywidualizm. Pippi pokazuje, że warto cieszyć się z życia i nie robić problemów z  nieistotnych spraw. 

Forma przedstawienia była oryginalna. Widz w pierwszej scenie widzi starych ludzi, chorych, zmęczonych życiem... Czy to na pewno ten spektakl?

To właśnie z  perspektywy starych ludzi  mówi dziewczynka- fantazja.  To ona pokazuje, co w życiu daje radość i szczęście. Pippi ma pieniądze, ale służą jej do uszczęśliwiania innych. Złote kulki spadają w ostatniej scenie. Przyznajcie się, kto je zgarnął? XD

Kolorowy wesoły spektakl warty polecenia. Gra laki i aktora : pomysłowa (maski z papieru, pan Nielson zrobiony naprędce z balonika),  czasem zaskakująca( zestawienie dzieciństwa ze starością) , czasem dziwna (Tommy to niebieski miś?). Oczywiście taka realizacja otwiera dziecięcą wyobraźnię na różne aspekty życia.

Za jaką karę mamy lekcję  teatralną? – to pytanie padło tuż po spektaklu. Jednak już po minucie zajęć z p. Tomaszem Rynkiewiczem  było bezzasadne. Ciekawa lekcja dykcji, ruchu scenicznego, recytacji  bardzo zainteresowała dzieci. Wszystkie były chętne do ćwiczeń na scenie, każde chciało popróbować swoich umiejętności aktorskich  pod okiem profesjonalisty.  

Na zakończenie lekcja samodzielności w Mac Donaldzie. Jak chcesz zjeść, musisz sam zamówić. Nie ma rodziców, którzy zrobią to za ciebie. I tu czwartoklasiści poradzili sobie nad wyraz sprawnie. Szkoda tylko, że zaaferowani  smakołykami zostawiają portfele i komórki na stołach. Trzeba na to zwracać uwagę. Nie wszyscy na świecie są uczciwi i oddadzą Wam serce jak Pippilotta Wiktualia Efraimowna Złotomonetta Pończoszanka...

Błogo zmęczeni, szczęśliwi i rozśpiewani uczniowie wrócili do domów. Kolejne dni równie ciężkie...pizza i lody! A potem...wakacje! Fajnie minął ten rok, prawda? 

Redakcja

11 czerwca 2018 roku odbył się mecz piki siatkowej dziewcząt o Mistrzostwo Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem. Rywalizowały ze sobą dwa roczniki dziewcząt: z klas II i III. Klasy II grały w następującym składzie: Aleksandra Cieślukiewicz kl. IIB, Wiktoria Korzątkowska kl. IIB, Julia Górska kl. IIB, Karolina Matuszelańska kl. IIB, Aleksandra Dąbrowska kl. IIB, Patrycja Kulesza KL. IIC, Gabriela Kulesza kl. IIC, Patrycja Święcka kl. IIC, Zuzanna Grabowska kl. IID. Klasy III reprezentowane były przez: Wiktorię Mormol z kl. IIIA, Emilię Busma z kl. IIIA, Klaudię Oleksik z kl. IIID oraz uczennice klasy IIIB: Karolinę Tworkowską, Kamilę Leoniak, Wiktorię Leoniak, Laurę Kalinowską.
Organizatorami oraz sędziami meczu byli Pan Leszek Biały oraz Pani Barbara Sołoducha. Sędziami pomocniczymi były: Natalia Socik z kl. IIA i Julia Krajewska również z kl. IIA.
Wynik meczu to 3:0 dla dziewcząt klas II. Pierwszy set klasy II wygrały 25:23, drugi 25:20, a trzeci 25:22. Szczególnie zacięty był set trzeci. Biorąc pod uwagę fakt, iż wszyscy uczniowie w tym półroczu ćwiczyli dużo krócej (ze względu na remont hali) poziom meczu był zadowalający.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Barbara Sołoducha

Już wkrótce wakacje, na które z niecierpliwością czekają dzieci. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, w naszej szkole w dniu 14 czerwca 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Pani Bożena Bucińska i pani Emilia Roszkowska przeprowadziły prelekcję na temat bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku.
Prezentacja multimedialna, zabawy i konkursy zachęcały uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Dzieci poznały zasady zachowania, których należy przestrzegać, by uniknąć zagrożeń podczas pobytu w domu, na wsi, w lesie, w górach oraz nad wodą. Wcielając się w rolę Dzielnicowego Franka, rozwiązywały zagadki dotyczące bezpiecznego wypoczynku na wsi i dowiedziały się, jakich czynności szczególnie niebezpiecznych nie należy powierzać dzieciom oraz w jakich sytuacjach korzystać z numerów alarmowych. Układały hasła propagujące bezpieczne zachowania w czasie wakacji. Zostały także zaproszone do udziału w konkursie "Zostań dzielnicowym Frankiem” zorganizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przy współpracy instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
Zachęcamy pierwszoklasistów do zapoznania się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie internetowej policji i wysyłanie odpowiedzi do 15 września 2018 roku w formie haseł dotyczących prawidłowego zachowania się podczas letniego wypoczynku .
Mamy nadzieję, że przedwakacyjne spotkanie z policjantami i przekazana przez nich wiedza pozwoli uchronić dzieci przed różnymi zagrożeniami.


Wychowawcy klas pierwszych

W dniach 13-14 czerwca zbieranina 28 uczniów z klas III (oraz 1 rodzynek z II) wyjechała na wycieczkę do kompleksu Olszynka pod Łomżą. Byliśmy tam pod opieką pani Anny Piętki-Lubowickiej, pani Małgorzaty Mokrzewskiej oraz pani logopedy Magdaleny Śmigielskiej.

Po dotarciu na miejsce, zapoznaliśmy się z naszym niezastąpionym instruktorem panem Radkiem, a niedługo potem także z równie fantastycznym panem Pawłem.

Pierwszego dnia mogliśmy wykazać się m.in. na torze przeszkód, w wyścigach gokartami, czy w przeciąganiu liny. Jednym z ciekawszych punktów biwaku było przechodzenie po linie nad rzeką. Dzięki „życzliwości” instruktorów  wiele osób wracało przemoczonych do suchej nitki. Wieczorem, w ramach kolacji, było ognisko. Gdy wszyscy już się najedli, a ogień zaczął lekko przygasać, niespodziewanie zaczęliśmy wspólne gry i zabawy. Nie będę zdradzać szczegółów, ale myślę, że zarówno instruktorzy jak i my, zapamiętamy to jako najbardziej emocjonujący i ciekawy czas tego biwaku. Gdy słońce już całkiem zaszło, z domków wygoniły nas krzyki i strzelanie petardami. Kazano nam podzielić się na dwie drużyny, by za chwilę udać się na podchody. Cała gra minęła w przyjemnej atmosferze i nawet nie zniszczył tego ciągle towarzyszący nam deszcz. Drużynie goniącej zabrakło ledwie 5 minut do wygranej, lecz i tak im bardzo gratulujemy. Następnego dnia o 9:00  niezbyt w pełni sił po ciężkiej nocy zasiedliśmy do śniadania. Ten poranek minął już nam nieco spokojniej, bo o 12:30 mieliśmy być gotowi do wyjazdu. Wykwaterowaliśmy się z domków, zjeżdżaliśmy na tyrolce, strzelaliśmy do puszek… Na koniec z wielkim żalem pożegnaliśmy naszych instruktorów, a pan Radek na pamiątkę został obdarowany puszką konserwy.

 Myślę, że większość uczestników przyzna mi rację, gdy stwierdzę, że głównie dzięki instruktorom ten wyjazd był tak udany. Polecamy gorąco to miejsce na wycieczki, zwłaszcza gdy jedzie się z tak fajnymi ludźmi i trafi się na takich instruktorów. Na zakwasy, których się nabawiliśmy po ciągłym robieniu przysiadów, skarżyliśmy się przez kilka dni. Słyszałam wiele opinii, że była to najlepsza wycieczka w ciągu minionych 3 lat nauki w gimnazjum. Dziękujemy bardzo naszym opiekunkom za organizację tego wyjazdu, życzliwość, opiekę i oczywiście cierpliwość. 

 Sylwia Sokołowska kl. III d

 Złotą Dziesiątkę minionego roku szkolnego 2017/2018 tworzy  19 osób. Bardzo wysokie średnie, świetne zachowanie. Napracowaliście się, ale efeky są widoczne. Gratulujemy  Wam, Waszym rodzicom i nauczycielom.

I miejsce średnia ocen 5,64

Marta Murawska  kl. IV a

Magdalena Tkacz kl. IV a

II miejsce średnia ocen 5,56

Gabriela Jabłońska kl. III c

Amelia Dołęgowska kl.  II c

Karolina Orłowska kl.  III a

III miejsce średnia ocen 5,5

Klaudia Oleksik  kl. III d

IV miejsce średnia ocen 5,45

Barbara Dołęgowska  IV c

Sebastian Kossykowski  IV c

V miejsce średnia ocen 5,39

Karolina Tworkowska kl. III b

Hanna Zagroba  kl. III c

VI miejsce średnia ocen 5,38

Dominika Wojciechowska kl. III e

VII miejsce średnia  ocen 5,36

Miłosz Dołęgowski  kl. IV a

VIII miejsce średnia  ocen 5,35

Kamila Leoniak kl. III b

Wiktoria Leoniak kl. III b

IX miejsce średnia  ocen 5,27

Wiktoria Szepietowska kl. IV a

Paweł Wnorowski  kl. IV a

Jakub Bagiński  kl. IV a

Maciej Herman kl. IV a

X miejsce średnia  ocen 5,25

Izabela Milewska kl. II b

Redakcja 

 

Rok szkolny 2017/2018 obfituje w uczniów ze średnimi 4,75 i więcej oraz bardzo dobrym i wzorowym zachowaniem. Miło. Gratulujemy uczniom , ich rodzicom i wychowawcom.

 

Klasa IV a

Marta Murawska 5,64 zachowanie wzorowe

 Magdalena Tkacz  5,64 zachowanie wzorowe

Miłosz Dołęgowski  5,36 zachowanie wzorowe

Maciej Herman  5,27 zachowanie bardzo dobre

Wiktoria Szepietowska 5,27 zachowanie wzorowe

Paweł Wnorowski 5,27 zachowanie wzorowe

Jakub Bagiński  5,27 zachowanie wzorowe

Julia Magusiewicz 5,18 zachowanie bardzo dobre

 Piotr Milewski  5,18 zachowanie wzorowe

Filip Choiński  4,91 zachowanie bardzo dobre

Piotr Bieliński 4,91 zachowanie bardzo dobre

Cyprian Deszczyński 4,91 zachowanie bardzo dobre

Eryk Kaczyński  4,91 zachowanie bardzo dobre

Rafał Grodzki 4,82 zachowanie bardzo dobre

Klasa IV b

Bartosz Brzósko  5,18 zachowanie wzorowe

Aleksandra Borecka 4,82 zachowanie wzorowe

Amelia Kubińska 4,82 zachowanie wzorowe

Klasa IV c

Barbara Dołęgowska  5,45  zachowanie wzorowe

Sebastian Kossykowski  5,45  zachowanie wzorowe

Gabriela Godlewska  5,18 zachowanie bardzo dobre

Natalia Tymińska 5,10 zachowanie wzorowe

Gabriela Wojno  5,09 zachowanie wzorowe

Lena Sieliwoniuk  4,91  zachowanie bardzo dobre

Klaudia Romanowska 4,9  zachowanie bardzo dobre

Klasa VII a

Michał Żochowski 5,14  zachowanie wzorowe

Amelia Wierzbowska 4,93   zachowanie wzorowe

Honorata Niemyjska  4,93  zachowanie bardzo dobre

 Adrian Kruczkowski  4,78 zachowanie wzorowe

Kacper Dąbrowski  4,78  zachowanie bardzo dobre

Paulina Krajewska 4,78  zachowanie bardzo dobre

Wiktor Wojtkowski 4,78  zachowanie bardzo dobre

Klasa VII b

Izabela Wileńska 5,0 zachowanie wzorowe

Maria Przychodzeń  4,79 zachowanie wzorowe

Klasa II a

Mateusz Ługowski  5 ,13 zachowanie bardzo dobre

Jakub Śliwonik 4,88 zachowanie bardzo dobre

Klasa II b

Izabela Milewska 5,25 zachowanie wzorowe

Jakub Płoński 5,0  zachowanie bardzo dobre

Juliusz Knieć  4,94  zachowanie bardzo dobre

Aleksandra Dąbrowska 4,75 zachowanie wzorowe

Klasa II c

Amelia Dołęgowska 5,56 zachowanie wzorowe

Marta Żurowska  5,20 zachowanie wzorowe

Luiza Lubowicka 5 ,13 zachowanie wzorowe

Klasa II d

Zuzanna Grabowska  5, 12 zachowanie wzorowe

Maja Grabowska 5,06 zachowanie wzorowe

Natalia Zawistowska  4,94  zachowanie wzorowe

Marcin Piekutowski 4,94  zachowanie bardzo dobre

Łukasz Piekutowski  4,87  zachowanie bardzo dobre

Klasa III a

Karolina Orłowska 5,56  zachowanie wzorowe

Michalina Bielińska  5,11  zachowanie wzorowe

Wiktoria Mormol  5,11  zachowanie wzorowe

Aniela Kiełek  5,00   zachowanie wzorowe

Amelia Dominiak 5,00   zachowanie wzorowe

Katarzyna Krajewska  4,78   zachowanie wzorowe

Klasa III b

Karolina Tworkowska 5,39 zachowanie wzorowe

Wiktoria Leoniak 5,35  zachowanie wzorowe

Kamila Leoniak 5,35 zachowanie wzorowe

Patrycja Buczyńska 5,11 zachowanie wzorowe

Natalia Czarnowska 4,94  zachowanie wzorowe

Gabriela Rembiszewska  4,83 zachowanie wzorowe

Laura Kalinowska  4,83  zachowanie bardzo dobre

Klasa III c

Gabriela Jabłońska  5,56  zachowanie wzorowe

Hanna Zagroba 5,39 zachowanie wzorowe

Anna Wojciechowska 5,22  zachowanie wzorowe

Martyna Maliba  5,0 zachowanie wzorowe

Zuzanna Wiczołek 4, 78  zachowanie wzorowe

Hubert Tryniszewski  4, 78  zachowanie bardzo dobre

Klasa III d

Klaudia Oleksik 5,5  zachowanie wzorowe

Ewelina Jamiołkowska 4,8  zachowanie wzorowe

Klasa III e

Dominika Wojciechowska  5,38  zachowanie wzorowe

Jan Andrzej Milewski  4,88  zachowanie bardzo dobre

Dawid Tymiński  4,77  zachowanie bardzo dobre

Redakcja 

14 czerwca nasza klasa II d pod opieką wychowawczyni p. Moniki Dołęgowskiej i p. Agnieszki Grabowskiej udała się na ognisko do stadniny „Dante" w Brzóskach Falkach. O 9.30 wyruszyliśmy spod szkoły w dobrych nastrojach. Pogoda nam sprzyjała, więc spacerek był świetną zaprawą przed tym, co nas czekało.

Na miejscu przywitały nas koleżanki z klasy: Maja i Zuzia Grabowskie oraz Iza Berbachowska z kl. III c.  Są już doświadczone, jeśli chodzi o jazdę konną i w stadninie czują się jak w domu. Przygotowały pokaz różnych stylów jeździeckich. W ich wykonaniu mogliśmy zobaczyć kłus, stęp i galop, skoki przez przeszkody oraz łucznictwo konne. Wszyscy z podziwem patrzyli na wyczyny dziewcząt, które naprawdę świetnie strzelają. Serca nas wszystkich zdobył kucyk o wdzięcznym  imieniu Puszek. Był bardzo niesforny, „strzelał fochy", w końcu jednak również on pokazał, co potrafi.

Potem przyszedł czas na nasze przejażdżki konne. Wszyscy próbowali swoich sił i okazało się, że niektórzy maja zadatki na świetnych jeźdźców. Dziewczęta były nieco odważniejsze, wykonywały nawet różne ćwiczenia w czasie jazdy, oczywiście pod czujnym okiem Mai, Zuzi i Izy oraz właścicielki stadniny p. Moniki Szepietowskiej.  I znowu największe powodzenie miał Puszek, wszyscy chcieli na nim pojeździć lub chociaż go poprowadzać.  Tym razem kucyk był oazą spokoju.

Jeśli myślicie, że łucznictwo konne to  „bułka z masłem",  grubo się mylicie! My mieliśmy okazję się o tym przekonać. Najpierw zasady BHP, krótki instruktaż i każdy z nas mógł  postrzelać  z łuku do celu. Niektórym udało się nawet trafić w tarczę :), były też dziesiątki!

Praca z koniem to niełatwe zadanie. Dziewczęta zaprezentowały nam naturalne metody pracy zwane „naturals", polegające na zbudowaniu ze zwierzęciem partnerskiej relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Ważna zasadą jest ta, by konia nie szarpać ani nie uderzać.

Ostatnim punktem programu było ognisko. Świetnie smakowały upieczone kiełbaski, miło było porozmawiać i zapomnieć o różnych problemach. Dziękujemy naszym koleżankom za wspaniałą przygodę! W piątek 15 czerwca Maja, Zuzia i Iza jadą po brązową odznakę, taką „jeździecką maturę", a gdy ją zdobędą, będą mogły startować w zawodach. Życzymy im powodzenia!

    Uczniowie kl. II d

12 czerwca trzecioklasiści mieli okazję ostatni raz pobawić się w swoim gronie przy akompaniamencie zespołu "Magnum". Spotkanie otworzyła p. dyrektor Ewa Turlewicz, życząc udanej zabawy.

Nie wszyscy jednak skorzystali z tej okazji. Dziewczęta odświętnie ubrane w najmodniejsze sukienki , w pięknych fryzurach i dyskretnym makijażu nie miały z kim tańczyć. Chłopcy, nie powiem, równie odświętni, z niecierpliwością oczekiwali na jedzenie. Pizze i słodycze zniknęły w mgnieniu oka i… ( o zgrozo!) zabawa skończyła się ok. godziny 21. Co się dzieje z naszą młodzieżą? Jeszcze do niedawna bale były przedłużane, proszono o bisy, z ociąganiem i zdrowym zmęczeniem młodzież rozchodziła się do domów. Co się wczoraj stało? Czy to po prostu taki rocznik? Czy takie czasy, w których prawdziwe życie przegrywa z tym wirtualnym?

Rodzice i wychowawcy spisali się na medal. Zapewnili jedzenie, opiekę. Z troską pomyśleli o zorganizowaniu balu w najdrobniejszych szczegółach. Dziękujemy im za to.

Redakcja

Już wróciliśmy z dziewięciodniowej wycieczki do Hiszpanii. Zintegrowana pięćdziesiątka gimnazjalistów i kilkoro uczniów z klas siódmych pod opieką organizatorki p. Katarzyny Bartłomiejczuk, p. Joanny Ścisłowicz, p. Moniki Dołęgowskiej i p. Luizy Borawskiej - szczęśliwa i cała, trochę sponiewierana podróżą melduje się Wam i składa relację. Katalonia z przepiękną Barceloną, Tossa del Mare, Calella, Monserrat - to hiszpańskie punkty programu, Lazurowe Wybrzeże z Cannes i Niceą - francuskie i Monako - księstwo wywołujące dreszczyk emocji z różnych powodów...

vulcan

Ogłoszenia

 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Szkolny zestaw programów na rok szk. 2017/2018 +

  Tutaj znajdziesz szkolny zestaw programów obowiązujacy w roku szkolnym 2017/2018 Czytaj więcej
 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych +

  Dni wolne od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 30 października 2017 r. 31 października 2017 r. 18, 19, Czytaj więcej
 • Konkursy o charakterze patriotycznym +

  Ten rok jest szczególny. 11 listopada 2018 r. obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.To ważne święto i dlatego Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj