Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

14 grudnia odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Nasi gimnazjaliści po raz kolejny pokazali klasę. Zdobyli 1 miejsce drużynowo (mimo, osłabionego składu). Brawo! Jakub Płoński z kl. III B wywalczył 1 miejsce indywidualnie i jako jedyny z rejonu, będzie reprezentował szkołę w etapie wojewódzkim a Amelia Dołęgowska z kl. III C uplasowała się na 2 miejscu.
Gratulujemy zwycięzcom i opiekunowi p. Katarzynie Bartłomiejczuk. Trzymamy kciuki za Jakuba w następnym etapie.


Redakcja

13 grudnia 2018 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem ogłoszono wyniki eliminacji powiatowych ogólnopolskiego konkursu pożarniczego „Zapobiegajmy Pożarom”. Oceny prac dokonała Komisja w składzie: Wioletta Szcześniak, Grzegorz Kulesza oraz Tomasz Sieńczuk (przewodniczący). Na konkurs wpłynęło ogółem 106 prac wyłonionych z eliminacji miejskich i gminnych: gm. Ciechanowiec, gm. Czyżew, gm. Klukowo, gm. Kobylin Borzymy, gm. Kulesze Kościelne, gm. Nowe Piekuty, gm. Szepietowo, miasto i gmina Wysokie Mazowieckie. Ze względu na bardzo wysoki i wyrównany poziom przesłanych prac, szczególnie tych czołowych, wyłonienie zwycięskich i wyróżnionych było wyjątkowo trudne. Uczennicom naszej szkoły udało się uzyskać wysokie miejsca:
I miejsce Zofia Kaczyńska kl.V b w kategorii klas IV-VI
II miejsce Luiza Maria Lubowicka kl. III c gimnazjum w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum

Dyplomy i nagrody w postaci książek ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, laureatom wręczył Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Andrzej Koc wraz z mł. bryg. Grzegorzem Kuleszą – Sekretarzem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wysokiem Mazowieckiem. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały przekazane do Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, celem dalszego udziału na szczeblu województwa, a być może i kraju. Będziemy trzymać kciuki.


Uczestnicy konkursu

Miło nam zakomunikować, że Juliusz Knieć z kl. III B gimnazjum został FINALISTĄ Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce". Etap wojewódzki konkursu, jak zwykle przygotowany z wielką pompą przez organizatorów, odbył się w Białowieskim Parku Narodowym. Dotrzeć do finału, to już wielki sukces, ponieważ konkurs jest zawsze na bardzo wysokim poziomie.

Tegoroczna edycja obejmowała treści ekologiczne przewidziane podstawą programową, różne formy ochrony przyrody w Polsce, unikalność przyrodniczą Podlasia, walory przyrodnicze wszystkich parków narodowych i krajobrazowych oraz zwracała szczególną uwagę na turystykę na obszarach chronionych. Nie było łatwo.
Ciekawe pokazy filmów, prezentacji, czy warsztaty ze znanymi przyrodnikami i filmowcami podkreśliły rangę konkursu.
Uczestnicy mogli obejrzeć także wystawę w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego, w którym w sposób innowacyjny i atrakcyjny prezentowane są zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki, historycznego użytkowania Puszczy. Szczególnie silnie akcentowane są procesy ekologiczne charakterystyczne dla Białowieskiego Parku Narodowego.


Gratulujemy Julkowi i opiekunowi pani Katarzynie Bartłomiejczuk i życzymy kolejnych sukcesów.

Redakcja

Szkolne Koło Caritas pod kierunkiem p. Anny Piętka-Lubowickiej w listopadzie zorganizowało i przeprowadziło akcję charytatywną „Mikołaje są wśród nas”. Celem akcji było przygotowanie upominków dla podopiecznych Stowarzyszenia Natura. Szczodrość serc naszych uczniów była ogromna. W sposób szczególny w akcję włączyły się klasy: IVa, IVc, Ic, Id, IIa, IIc i IIIa gimnazjum. Słodki poczęstunek na ten dzień przygotowali uczniowie gimnazjum z klas: IIIa, IIIc i IIIe.
7 grudnia dwóch obładowanych prezentami Mikołajów wraz ze Śnieżynkami z kolędą na ustach, przy wtórze świątecznych dzwoneczków, wkroczyło do sali naszych starszych koleżanek i kolegów z Warsztatu Terapii Zajęciowej. Zostaliśmy serdecznie przyjęci i rozpoczął się uroczysty koncert kolęd i pastorałek. Następnie Mikołaje wręczyli wszystkim prezenty, za które w ciepłych słowach podziękowała w imieniu obdarowanych Małgosia. Jeszcze tylko uczta dla ciała: pyszne pierniczki, babeczki, serniczki itp rozmowy, żarty przeplatane życzeniami i wspomnieniami corocznych spotkań i impreza mikołajkowa dobiegła końca.
Takie spotkania utwierdzają nas w przekonaniu, że okres świąt jest czasem życzliwości i kształtowania umiejętności dzielenia się z innymi.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce.


Luiza Lubowicka – członek SKC

W naszej szkole podejmowanych jest wiele działań zmierzających do zmiany nawyków żywieniowych uczniów i przełamania bariery względem owoców i warzyw.
W ramach promocji zdrowia i zdrowego stylu życia w bieżącym roku szkolnym prowadzona jest w klasach drugich innowacja pedagogiczna "Zdrowe wyzwanie – sportowe zachowanie” oraz kampania prozdrowotna w klasach pierwszych, drugich i czwartych pod hasłem "Zdrowo – warzywnie i owocowo.”
7 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie edukacyjne propagujące zdrowe odżywianie, w którym uczestniczyli uczniowie najmłodszych klas. Drugoklasiści przygotowali część artystyczną promującą odżywianie oparte na regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Prezentowane informacje na temat warzyw i owoców i ich roli w codziennej diecie wzbogacone inscenizacją wierszy i śpiewem znanych piosenek były okazją do wesołej zabawy i integracji zespołów klasowych.
W drugiej części spotkania podsumowano i przedstawiono wyniki konkursów przeprowadzonych w ramach kampanii prozdrowotnej.


W konkursie literackim na wiersz rymowankę zachęcającą do spożywania warzyw i owoców uczestniczyło 18 uczniów klas drugich. Nagrodzono utwory następujących uczniów:
I miejsce – Julia Malinowska klasa II B
II miejsce- Nina Wódz klasa IIA
III miejsce – Dawid Głowniak klasa IIC
Wyróżnienie:
Paweł Wojno- klasa II A
Maja Tworkowska – klasa II B
Izabela Kalinowska – klasa II A


W konkursie plastycznym adresowanym do pierwszoklasistów wzięło udział 30 uczniów.
I miejsce – Laura Michałowska i Szymon Pruszyński – klasa I C
II miejsce – Zofia Borecka – klasa I D
III miejsce – Milena Czarkowska i Nadia Szepietowska- klasa I C

Wyróżnienia
Paweł Brzozowski – kasa I A
Kacper Roszkowski – klasa I C
Maria Sienicka – klasa I A


Ogłoszono wyniki eliminacji szkolnych konkursu recytatorskiego "Poezja patriotyczna słowem pędzlem malowana", który odbył się 03.12.2018 r.
I miejsce – Laura Perkowska – klasa I A
II miejsce – Dominik Molenda – klasa II B
III miejsce – Lidia Stypułkowska – klasa II A


Uczniowie klas I - II uczestniczyli także w Miejskim Konkursie Plastycznym "Ja i mój kolega innej narodowości" zorganizowanym przez SP nr 47 w Białymstoku.
Wyróżnione zostały prace Patrycji Śledziewskiej z klasy II B oraz Zosi Gołaszewskiej z klasy I A.


Laureaci konkursów z rąk dyrektora szkoły Pana Jarosława Jankowskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Dziękujemy uczniom za liczny udział w konkursach.
Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Wychowawcy klas drugich

12 grudnia w sali kameralnej MZS odbył się koncert mikołajkowy. Zagrały dzieci z Samorządowej Szkoły Muzycznej i ich nauczyciele. Dominowała tematyka świąteczna, zabrzmiały kolędy, pastorałki, popularne hity typu „Jingle bells”i  „ We wish you a Merry Christmas”.

Młodzi artyści byli bardzo przejęci, bo to jednocześnie był swoisty egzamin przed rodzicami, dziadkami, nauczycielami, koleżankami i kolegami.Prezentacja ich blisko półrocznych dokonań.

Publiczność z zainteresowaniem i ze wzruszeniem słuchała prostych dźwięków początkujących pianistów , akordeonistów i skrzypków. Duże wrażenie zrobiły całe grające klasy skrzypiec- zsynchronizować dźwięki wielu instrumentów-  to nie lada sztuka! Pięknie zabrzmiały głosy solistek śpiewających świąteczne piosenki i chóru, który zamknął wszystkie  występy łagodnym , cudownym i wyrazistym akcentem.

 W drugiej części spotkania publiczność obejrzała film. Wystąpili w nim uczniowie szkoły muzycznej, którzy w dowcipnych słowach przedstawili sylwetkę Mikołaja. Gdzie mieszka? Do kogo przychodzi? Jak się odżywia? Co robi latem? Śmieszne odpowiedzi przejętych „ aktorów” rozluźniły atmosferę na sali. Ostatni zapis na filmie był prowokujący: Obejrzyjcie się za siebie...I co? Oto Mikołaj we własnej osobie zaszczycił zebranych swoją obecnością. Z okazji swojego święta obdzielił wszystkich garściami cukierków i lizaków.

Muzyczno-filmowy relaks z Mikołajowymi słodyczami w tle. Warto było tu być.

Redakcja

A zrobię!. Działanie na szkodę naszego dobra osobistego jest karane w różny sposób.

10 i 12 grudnia gimnazjaliści, uczniowie klas siódmych, ósmych i piątych uczestniczyli  w spotkaniu z aplikantami adwokackimi na temat :” Hejt w Internecie, czyli co mi zrobisz, jak cię obrażę na FB?”.

Spotkania były bardzo ciekawe i dające do myślenia. Prowadzący  mówili o zniesławieniu, znieważeniu, nękaniu ( stalkingu) poprzez sieć. Uświadomili zebranym ich prawa i obowiązki w związku z korzystaniem z Internetu i wykorzystywaniem wizerunków osób trzecich. Grzywny, przeprosiny, częściowe ograniczenie wolności, więzienie, a w przypadku osób niepełnoletnich- poprawczak- to tylko niektóre sposoby na ukaranie i przestrzeżenie osób hejtujących innych.

To nie śmieszne. Problem jest bardzo poważny. Nawet przy zastrzeżeniu, że kpimy z kogoś „ dla beki”, grozi nam kara, a osoba wyśmiewana czy obrażana może ( powinna!)  uruchomić przeciw nam procedury prawne.

Jedno jest pewne: Hejt wraca do nas, a spotkanie z nim jest bardzo bolesne dla każdej ze stron. Nie warto. Nie można.

Redakcja

6 grudnia  uczniów i nauczycieli odwiedził Mikołaj. Wniosek? Wszyscy byli grzeczni! Grzeczni szczególnie dziś, czcząc imieniny świętego. Większość ubrała się na czerwono i założyła charakterystyczne atrybuty – a to czapkę mikołajową, a to bluzę ze świątecznymi emblematami... Na niektórych głowach pojawiły się nawet rogi reniferowe! W klasach obdarowywano się prezentami, było wesoło, rozkosznie słodko i miło.

Całe szczęście, że SU podpowiedział uczniom, jak się mają ubrać! Wiemy już, że to za jego sprawą przybył Mikołaj, częstując batonikami. A swoją drogą, ten samorząd to ma znajomości!

 Świetnie, że całe klasy przyłączyły się do zabawy. Wspólne przeżywanie różnych uroczystości łączy nas-  i dużych, i małych. Dziękujemy, Mikołaju! Dziękujemy, Rodzice! Dziękujemy, SU!

Redakcja

30 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Straży Miejskiej i Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie w ramach projektu: Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ pn.: „Bezpieczeństwo w ruchu pieszym”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przekonali się, że zadbanie o bezpieczeństwo to jedno z najważniejszych zadań każdego człowieka. W związku ze zwiększającą się liczbą pojazdów warunki korzystania z dróg są coraz trudniejsze. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą zatem wykazywać się znajomością przepisów ruchu drogowego, jak i wzmożoną czujnością.

Prowadzący spotkanie skupili się głównie na bezpieczeństwie pieszych. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania na drodze w mieście i na wsi. Prelegenci zwrócili również uwagę na potrzebę dobrej widoczności pieszych, przypomnieli hierarchię ważności norm, znaków i sygnałów drogowych. Dzieci miały możliwość zadania nurtujących je pytań związanych z uczestnictwem w ruchu drogowym. Dziękujemy za kolejną cenną lekcję bezpieczeństwa.


Uczniowie i wychowawcy klas pierwszych.


29 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie odbyło się podsumowanie już 17. edycji powiatowego konkursu plastycznego pt. „Pejzaże Powiatu Wysokomazowieckiego”. Na konkurs wpłynęły 352 prace z 21 placówek kultury i oświaty powiatu. Komisja dokonała oceny prac w 4 kategoriach wiekowych, przyznając I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.
Podczas wręczania nagród laureatom gromkie brawa otrzymały dwie reprezentantki naszej szkoły: Luiza Maria Lubowicka, zajmując II miejsce i Amelia Dołęgowska – III miejsce w kategorii VII i VIII klasy szkoły podstawowej, gimnazja i szkoły średnie. Obie dziewczyny są z klasy III C, ich opiekunką jest p. Iwona Godlewska.
Po odbiorze nagród z rąk zastępcy Burmistrza Szepietowa p. Michała Gąsowskiego i dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie p. Tomasza Paducha uczestnicy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku i do woli zachwycać się pracami laureatów na wystawie pokonkursowej.

AD

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj