Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

12 lutego 2019 r. po południu  SU zaprosił wszystkich uczniów na pięknie udekorowaną halę  na bal karnawałowy. Bardzo licznie stawiły się najmłodsze dzieci  przebrane w księżniczki, batmanów, potwory, czarodziejów, policjantów, strażaków, a nawet...księży. Gwarnie i wesoło przebiegała zabawa z udziałem jak zawsze aktywnych członków SU, opiekunek -inicjatorek przedsięwzięcia p. Moniki Kuleszy i p. Małgorzaty Boreckiej - dziś w przebraniach klauna i lwicy- oraz wychowawczyń, a wśród nich uroczej Minnie i sympatycznej czarownicy.  Licznie też przybyli rodzice.  „Koszyk raz, kółko dwa”...jak w dawnym przeboju, z tym że nikt nie siedział samotnie przy ścianie... Dzieci mogły wytracić rozpierającą je energię, pobyć z przyjaciółmi, wziąć udział w licznych konkursach to na spostrzegawczość, to na rytm...wreszcie...poganiać się pod czujnym okiem opiekunów.  

Obserwatorów z zewnątrz  mógł zdziwić tłumek uczniów od czasu do czasu porządkowany w zgrabną kolejeczkę. Co tu dają? Ano, pani Monika kręci swoje sławetne zwierzątka na życzenie. Kręci ze swoją ekipą: Julkiem , Klaudią i Kubą, który zręcznością niemal dorównywał pani, a przy tym czarował dzieci jak mało kto. Komu jeszcze? Jaki kolor? Rach - ciach i spod zręczniutkich palców wyskakiwała jakaś balonikowa postać: żyrafa, piesek, małpka... Uśmiechy  na twarzach dzieci są bezcenne! Na pewno królowanie tych opiekunek i tego SU zawsze będzie się kojarzyło z szalonymi pomysłami, energią i twórczością.

Nastolatkowie bawiący się w późniejszych godzinach popołudniowych przybyli już nie tak licznie, ale zdecydowanie większą grupą niż na andrzejki.  Ich zabawa była bardziej stonowana, ale równie udana. Przezwyciężyć nieśmiałość? Poprosić dziewczynę do tańca? To wcale niełatwe zadania. Zwłaszcze że Ola z SU zdecydowanie walczyła z disco polo- muzyką, której nikt nie słucha, a każdy zna (xd). Całe szczęście, że ktoś zaproponował synchroniczną belgijkę- tu można bylo zaszaleć w tłumie i oddać się muzyce. Na ten czas smartfony przegrały z żywiołem tańca, z balem, z... prawdziwym życiem!

Jutro będzie o czym porozmawiać w szkole. Dziś już pewnie batmany, księżniczki, czarodzieje, policjanci i księża słodko śnią o swoich przygodach. Było super! Dziękujemy SU!

Redakcja

7 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie odbył się finał XVII edycji konkursu historycznego "Epoka Prymasa Tysiąclecia", w którym zmierzyło się ponad sześćdziesięciu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa podlaskiego oraz mazowieckiego.

Naszą szkołę na tym etapie reprezentowały trzy uczennice, które wygrały eliminacje szkolne: Marta Żurowska z klasy III C gimnazjum oraz Izabela Wileńska i Małgorzata Kossoń z klasy VIII B szkoły podstawowej. Opiekunem uczennic był pan Tomasz Krajewski.

Pierwsza część finałowych zmagań polegała na rozwiązaniu zadań testowych, które następnie sprawdzała komisja pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Sychowicza z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, wyłaniając 5 finalistów w każdej kategorii: szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Pytania dotyczyły historii Polski po zakończeniu II wojny światowej oraz życiorysu i działalności Prymasa Stefana Wyszyńskiego.


Miło nam poinformować, że Marta Żurowska indywidualnie zajęła III lokatę, a drużynowo nasza szkoła uplasowała się na II miejscu.


Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Tomasz Krajewski

Poniżej znajdziecie wyniki konkursu "Super klasa" za I semestr roku szkolnego 2018/2019. Gratulujemy wszystkim klasom walki fair play i zachęcamy do dalszej zabawy.

Wyniki konkursu "Super klasa"

Redakcja

21 stycznia 2019 roku już po raz ósmy w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Romualda Traugutta w Czarnej Białostockiej odbył się Podlaski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” objęty honorowym patronatem Metropolity Białostockiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Czarnej Białostockiej i Nadleśnictwa Czarna Białostocka, skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa podlaskiego.
Cele konkursu to podtrzymanie tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, zintegrowanie środowisk szkolnych, promocja uzdolnień wokalno-instrumentalnych młodych wykonawców, wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej.
Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z całego województwa podlaskiego. W tym roku do udziału zgłoszono 10 zespołów, 16 solistów klas I – III, 13 solistów klas IV- VI oraz 17 solistów w kategorii klasy VII i gimnazjum.
Naszą szkołę reprezentowało dwoje dzieci Izabela Kalinowska z klasy II A oraz Dominik Molenda uczeń klasy II B, któremu jury przyznało II miejsce w kategorii soliści klas I – III.
Gratulujemy Dominikowi i życzymy kolejnych sukcesów!


Bogusława Janiuk

Tak, tak … Tak można opisać zajęcia sportowe, które zostały zorganizowane w klasie IV C. 18.01.2019 r., w ostatnim dniu nauki przed feriami, pod opieką wychowawcy p. Katarzyny Bartłomiejczuk i pani Moniki Kulesza, czwartoklasiści wyruszyli do parku trampolin „Strefa wysokich lotów” w Białymstoku. Na powierzchni ok. 1600 m2 każdy znalazł coś dla siebie.
Na początek solidna rozgrzewka i ustalenie zasad bezpieczeństwa, a potem istne szaleństwo: ścieżki trampolinowe, 3 baseny z gąbkami, poduszka powietrzna, trampoliny sportowe, trampoliny superqad (18 m2 do lądowania), kosze do wsadów, ścianki wspinaczkowe, airtrack, springfloor, strefa parkour & freerun, szarfy, akademia młodego lotnika czy zjeżdżalnie. Prawda, że tego dużo. Nie ważne ile masz lat, uśmiech i pozytywna energia w parku gwarantowana! Dla najodważniejszych były nawet nagrody. Oliwka Sz., Dominika, Julka i Emilka pokazały swoją gibkość na szarfach. Lekkość ruchów dziewcząt, elegancja, wysportowane ciało, to wszystko wyglądało tak, jakby trenowały już kilka lat. Brawo! Do dziewcząt dołączyły też panie opiekunki i całkiem nieźle sobie radziły w akrobatyce powietrznej. Czas szybko upłynął na aktywności fizycznej.


Potem zasłużony posiłek i film „Chłopiec z burzy” w kinie Helios. Tu doświadczyliśmy innych pozytywnych emocji. Zobaczyliśmy niezwykle wzruszającą, pełną humoru i przygód opowieść o przyjaźni i dorastaniu człowieka z ptakiem, historię chłopca, który pod swoją opiekę przygarnął trzy osierocone pelikany i wychowywał je wraz z ojcem. Z jednym z ptaków - Panem Percivalem – nawiązał szczególną więź. Film pokazuje jak wiele potrafią sobie nawzajem dać, człowiek i zwierzę, i jak wiele mogą siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a pelikanem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, potem ginie z rąk kłusownika, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Michael staje się dorosłym mężczyzną Po latach opowiada swoją historię wnuczce i ratuje park krajobrazowy. Nawet chłopcom zakręciła się łza w oku. Film akcentuje również problem natury ekologicznej. Urbanizacja ludności, niszczenie przyrody, a także bezcelowe polowania dla sportu. Czy tak ma wyglądać nasze dalsze życie? Bez drzew, ptaków, przyrody? Zastanówmy się?
Był to niezwykły wyjazd. Dziękujemy naszym opiekunom za niezapomnianą lekcję wf. Za pokazanie nam, jak można inaczej zdobywać wiedzę i spędzać czas wolny. Za piękną lekcję o przyjaźni, empatii i o tym, co w życiu najważniejsze. Za lekcję ekologii i ukazanie nam globalnych problemów przyrody.


Pamiętajcie, że uczycie się nie tylko w szkolnej ławce, ale również na wycieczce.

Uczniowie kl. IV C

Wspaniale spędzić czas na koncercie i podziwiać piękne wykonanie znanych utworów, ale jeszcze lepiej oglądać na scenie swoje dziecko. Świat Smyka zapewnia takie możliwości, zarówno dla rodziców, jak i dla swoich wychowanków. Nie jest to tylko podziwianie dzieci jako takich, to jest uczta duchowa dla tych, którzy lubią dobrą muzykę.
Przygotowanie do koncertu jest niełatwym przedsięwzięciem. Dzieci klas pierwszych, w większości, podejmujące trud przygotowania, musiały opanować nie tylko linie melodyczne kolęd współczesnych lecz także bardzo długie teksty. Mali artyści chętnie uczyły się kolęd. Dwa miesiące trwały próby, a one wręcz domagały się śpiewania i rano przed lekcjami, i po południu przed innymi zajęciami planowanymi na ten dzień. Ta nieskażona chęć śpiewania, głosem tzw. „białym” nieskażonym manierami zaraziła naszych muzyków. Mam tu na myśli naszego dyrektora szkoły muzycznej pana Adama Januszkiewicza, który zgodził się akompaniować dzieciom podczas występu.
Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich dzień. Dzieci odświętnie ubrane, bez żadnego stresu zaśpiewały sześć kolęd, w tym trzy nietradycyjne. Należy podkreślić, że nie było to tylko odśpiewanie tekstów, to także wymagająca aranżacja, to pauzy, przyspieszenia i zwolnienia opracowane przez p. Bogusława Doroszkiewicza, który także akompaniował dzieciom na gitarze elektroakustycznej. Dzieci śpiewały całą swoją osobowością, a radość śpiewania udzielała się wszystkim zaproszonym gościom. Nie mogło zabraknąć głośnych owacji i bisowania.
Gratulujemy rodzicom tak uzdolnionych dzieci i liczymy na następne udane występy dzieci świetlicy.

Wychowawcy świetlicy

A oto prawdziwi intelektualni mocarze - 10 miejsc o najwyższych średnich w szkole. Ilu jest zwycięzców? 18! Brawo! Z tego aż ośmioro z V a i sześcioro z V c! Gratulujemy każdemu uczniowi z osobna. To naprawdę ogromny wysiłek dający pełną satysfakcję i radość. Gratulujemy też Waszym rodzicom. Pamiętajcie jednak to Wy jesteście wygranymi! Nie spocznijcie na laurach! To dopiero półrocze.

1.Średnia  ocen 5,53

Amelia Dołęgowska  kl. III c

2.Średnia  ocen 5,42

Magdalena Tkacz  kl. V a

3.Średnia  ocen 5,33

Marta Murawska  kl. V a

Wiktoria Szepietowska  kl. V a

Gabriela Wojno  kl. V c

4.Średnia  ocen 5,25

Gabriela Godlewska  kl. V c

Sebastian Kossykowski kl. V c

5.Średnia  ocen 5,17

Natalia Tymińska kl. V c

6.Średnia  ocen 5,14

Nina Plewik   kl. VII a

7.Średnia  ocen 5,09

Oliwia Stypułkowska  kl. IV c

8.Średnia  ocen 5,08

Jakub Bagiński  kl. V a

Miłosz Dołęgowski  kl. V a

Barbara Dołęgowska kl. V c

9.Średnia  ocen 5,07

Izabela Milewska  kl. III b

10. Średnia  ocen 5,0

Maciej Herman  kl. V a

Piotr Milewski  kl. V a

Paweł Wnorowski   kl. V a

Lena Sieliwoniuk  kl. V c

 Redakcja

Są już wyniki klasyfikacji semestralnej. Temu uczniowi gratulujemy, kto  wypracował maksymalny dla siebie wynik. Pamiętajcie - dla jednych tym wynikiem może być trójka, dla drugich- szóstka. Ważne, by uczeń miał świadomość, że osiągnął wszystko, na co go stać w tym momencie. Ci, którzy przespali półrocze, niech obudzą się w nowym i popracują. Najwyższe noty w poszczególnych klasach mają uczniowie: 

Klasa IV a

Mateusz Kulesza  4,98 wzorowe

Julia Wysocka  4,91 wzorowe

Antoni Doroszkiewicz  4,91 bardzo dobre

Klasa IV b

Michał Grochowski  4,82 bardzo dobre

Arkadiusz Zieliński  4,82 bardzo dobre

Adam Bagiński   4,82

Marcel Choiński  4,82

Klasa IV c

Oliwia Stypułkowska  5,09 bardzo dobre

Emilia Jabłońska  4,82 bardzo dobre

Klasa V a

Magdalena Tkacz  5,42 wzorowe

Marta Murawska  5,33 wzorowe

Wiktoria Szepietowska  5,33 wzorowe

Jakub Bagiński  5,08 wzorowe

Miłosz Dołęgowski  5,08 bardzo dobre

Cyprian Deszczynski  4,75 wzorowe

Julia Magusiewicz  4,75 bardzo dobre

Maciej Herman  5,0 wzorowe

Piotr Milewski  5,0 wzorowe

Paweł Wnorowski   5,0 bardzo dobre

Filip Choiński  4,92 bardzo dobre

Eryk Kaczyński  4,83 bardzo dobre

Klasa V b

Bartosz Brzósko 4,75

Klasa V c

Gabriela Wojno  5,33 wzorowe

Gabriela Godlewska  5,25 bardzo dobre

Sebastian Kossykowski 5,25 bardzo dobre

Natalia Tymińska 5,17 wzorowe

Barbara Dołęgowska 5,08 wzorowe

Lena Sieliwoniuk  5,0 wzorowe

Piotr Idźkowski  4,92 bardzo dobre

Klaudia Romanowska  4,92 bardzo dobre

Łucja Stypułkowska 4.83 bardzo dobre

Klasa VII a

Nina Plewik   5,14 wzorowe

Klasa VII b

Wiktoria Zofia Dąbrowska  4,79 bardzo dobre

Klasa VIII a

Michał Żochowski 4,86 wzorowe

Amelia Wierzbowska  4,79 wzorowe

Honorata Niemyjska  4,79 bardzo dobre

Klasa VIII b

Izabela Wileńska 4,86 wzorowe

Klasa III a

Mateusz Ługowski  4,93 bardzo dobre

Klasa III b

Izabela Milewska  5,07 wzorowe

Jakub Płoński  4,8 bardzo dobre

Klasa III c

Amelia Dołęgowska  5, 53 wzorowe

Marta Żurowska  4,84 wzorowe

Klasa III d

Łukasz Piekutowski  4,8 wzorowe

 

Redakcja

Akcje charytatywne uczą nas dostrzegać osoby, które są bardzo blisko nas i potrzebują pomocy. Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w Szkolnym Kole Caritas nie przechodzą obojętnie wokół takich wydarzeń. Niejednokrotnie braliśmy już udział w zbiórkach dla potrzebujących dzieci. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas VIII A i VIII B Szkoły Podstawowej oraz III A i III B Gimnazjum czynnie uczestniczyły w akcji pt. „Nie przechodż obojętnie – Bożonarodzeniowy Dar Serca”.
Kwesta odbyła się w dniu 16.12.2018 roku. W godzinach od 9.00 do 15.00 uczniowie odbywali dyżury przy większych sklepach oraz kościołach na terenie naszego miasta. Celem zbiórki była pomoc naszej trzynastoletniej koleżance z Szepietowa, która choruje na złośliwą odmianę nowotworu mózgu.
Akcja przebiegała spokojnie, bez żadnych problemów. Przechodnie bardzo chętnie wspierali nas datkami i dobrym słowem.
W imieniu koleżanki oraz jej rodziców serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielkom: p. Ewie Dąbrowskiej i p. Małgorzacie Boreckiej za czynny udział w akcji, oraz wszystkim darczyńcom, którzy mogli przekazać choć symboliczną złotówkę na leczenie Kingi.


Każdy, kto w tamtym dniu nie mógł nas wspomóc, może przekazać 1% podatku lub darowiznę na rzecz Kingi:
KRS 0000249753 Cel szczegółowy: KINGA NIEMYJSKA
Konto fundacji: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 z dopiskiem KINGA NIEMYJSKA

Aleksandra Zawistowska
Jakub Mastalerczuk

Wydaje się, że o świętach Bożego Narodzenia powiedziano już wszystko. Te tak, ulubione przez dzieci święta są nadal nieustanną inspiracją dla twórców. Cieszymy się, że bardzo blisko nas mieszka i tworzy znana i uznana autorka bajek pani Anna Czartoszewska.
Z inicjatywy p. Magdaleny Doroszkiewicz autorka przybyła do klas drugich, aby podzielić się nie tylko swoimi dziełami, ale także swoją osobowością. Oczywiście wystąpienie to miało świąteczny charakter, gdyż bajka o Wigilii „Co jest najważniejsze” zdobyła uznanie Wydawnictwa św. Macieja Apostoła i została nagrodzona.
Spotkanie autorskie miało interaktywny charakter. Uczniowie drugich klas usłyszeli bajki autorki. Podczas słuchania dzieci obejrzały także prezentacje multimedialne z ilustracjami czytanych dzieł. Ilustracje wykonały córki p. Czartoszewskiej. Sama autorka zachęciła do wspólnego śpiewania kolęd, uczyła piosenek własnego autorstwa, organizowała wspaniałe zabawy z wieloma rekwizytami. Wszyscy uczestnicy otrzymali autografy.
To były niezapomniane chwile, które długo zachowają się w pamięci uczniów. Spotkanie z autorką, nie było nudnym chwaleniem się osiągnięciami, było prawdziwym przeżyciem choćby przez piękne przesłania, zawarte w bajkach. Dziękujemy pani Annie Czartoszewskiej i zapraszamy do częstego odwiedzania naszej szkoły.

Wychowawcy klas drugich

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj