Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Poniżej znajdziecie Państwo link do harmonogramu zebrań z Rodzicami. Zapraszamy

Harmonogram wywiadówek

Dzieci z pewnością skojarzą te słowa z bohaterką z bajki – Biedronką. Ta superbohaterka jest niejako wzorem dla dziewczynek. Nasi wychowankowie wprawdzie nie mają tak niezwykłych mocy, ale naszą największą mocą jest kreatywność. Dzień Kropki bierze stąd początek. Wystarczy kropka, aby stworzyć najbardziej niezwykłe światy, aby powstały najbardziej zwariowane pomysły!


W świetlicy szkolnej mieliśmy niezwykłą okazję uczcić Dzień Kropki na wiele sposobów. Na początek zabawa integracyjna z wymyślaniem melodii do swojego imienia, potem bajka, którą oczywiście każdy tworzył... tzn. tworzył dalsze perypetie kropki, która w ustach dzieci miała coraz ciekawsze przygody. Nie zabrakło oczywiście prac plastycznych z udziałem kropki, pogadanek i filmu o historii tego dnia.


To jest pewne, że zabawa z kropką otwiera głowy najmłodszych. Oni najłatwiej dostrzegają potencjał zawarty w czymś, co jest z pozoru niepozorne, ale staje poważnym zadaniem, które nie jest czymś bardzo trudnym, lecz daje mnóstwo satysfakcji dla jej uczestników.


Wychowawcy Świetlicy Szkolnej

Już przed wakacjami Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem ogłosiła I Ogólnopolski Konkurs Poetycki Wiersza Klasycznego Wysokie Rymowanie pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie w dwóch kategoriach: I kategoria - do 18 lat, II kategoria - powyżej 18 lat.
Cele konkursu:
1. Popularyzacja poezji klasycznej
2. Pobudzenie aktywności twórczej w dziedzinie poezji
3. Integracja środowisk twórczych

Na zgłoszenia i prace konkursowe komisja czekała do 13 sierpnia 2021r. W konkursie wzięło udział 64 uczestników, nadesłano 128 utworów w dwóch kategoriach. Prace konkursowe oceniała Komisja w składzie: Urszula Lewartowicz, Anna Czartoszewska oraz Urszula Krajewska-Szeligowska.
5 września 2021r w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Miło nam poinformować że uczennica naszej szkoły Magdalena Tkacz z kl.8a otrzymała wyróżnienie w I kategorii. Opiekunem Magdy była p. Ewa Waszczuk. Wiersze nagrodzone i wyróżnione oraz wyróżnione drukiem znalazły się w okolicznościowej publikacji wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy - szczególnie Magdzie i życzymy dalszych sukcesów.


Pani Ewa Waszczuk i Magdalena Tkacz

Zaczyna się nieźle w sferze plastycznego współzawodnictwa. 3 września odbyła się gala finałowa Regionalnego Konkursu Plastyczno- Literackiego „ Wspominamy Patrona Roku 2021- Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Przedsięwzięcie objął swoim patronatem Burmistrz Czyżewa.

Dwaj nasi uczniowie z obecnej VII a zdobyli nagrodę- Mateusz Kulesza i wyróżnienie- Michał Zaremba. Do udziału w konkursie zachęciła uczniów p. Małgorzata Borecka i monitorowała ich prace. Gratulujemy!

Skąd taki temat? Pewnie nie jest tajemnicą, że 12 września odbędzie się beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego. To dobra okazja, by przybliżyć myśli i nauczanie tego wielkiego człowieka.

Zadanie było twórcze. Należało wybrać ciekawe słowa kardynała, zacytować je i tematycznie zilustrować w dowolnej technice plastycznej. Naszym reprezentantom to się udało. Czekamy na następne dobre wieści.

Redakcja

Sznowni Rodzice,

informujemy, że szkoła zapewnia uczniom podręczniki i ćwiczenia. Poniżej w linku znajdziecie Państwo listę potrzebnych materiałów i przyborów potrzebnych dziecku w kl. 1, 2 i 3

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

WYPRAWKA UCZNIA KLASY II i III

I cóż? Nasze dwie sympatyczne klasy pod obstrzałem ciekawskich spojrzeń. Jak poszło? W którą stronę należy jeszcze uderzyć? Co udoskonalić? Nad czym popracować? Oczywiście absolwentów ta analiza nie dotyczy, ale jest bezcenna, jeśli chodzi o kolejne klasy. Dość teoretyzowania. Wyniki są dobre. Oto konkrety:

Język polski

Średnia w kraju 60%,w Podlaskiem 58%, w powiecie 56%, w gminie 59% , u nas 62%, czyli wyżej niż średnia całej populacji na różnych obszarach. Uff, zabrzmiało obiecująco! Nie porzucajcie czytania , drogie dzieci!

Matematyka

Średnia w kraju 47%, w Podlaskiem – 47%, w powiecie -44%, w gminie- 47%, u nas 46%, czyli o 1% niżej niż w kraju i województwie, ale o 2% wyżej niż w powiecie. Królowa nauk jest kapryśna, wymaga uwagi- wiadome nie od dziś.

Język angielski

Średnia w kraju 66%, w Podlaskiem 65%, w powiecie- 57%, w gminie – 60%, u nas 63%, czyli pośrodku wszystkich wyników z przewagą na lepiej. Już nasze dzieci na pewno porozumieją się z obcokrajowcami.

Wyniki egzaminów to dane statystyczne. Pod nimi kryją się indywidualne sukcesy i porażki. Według nauczycieli i rodziców zawsze mogło być lepiej. Trzeba jednak pamiętać, że dla niektórych uczniów osiągnięty poziom to naprawdę sukces, choć czasem w cyfrach nie wygląda ładnie. Kolejna sesja za nami. Nie mamy się czego wstydzić. Mamy nadzieję, ósmoklasiści, że te wyniki otworzą Wam podwoje wymarzonych szkół. Powodzenia!

Redakcja

Drodzy Uczniowie!

Chcemy zaprosić Was do podjęcia matematycznego wyzwania rozwiązywania w trakcie wakacji jednego zadania matematycznego dziennie.
Począwszy od 1 lipca na każdego zainteresowanego ucznia będą czekały 62 zadania do rozwiązania w serwisie internetowym matzoo, o stopniu trudności odpowiednim do wieku od klasy 1 do klasy 8 szkoły podstawowej.

Każde zadanie będzie dostępne tylko przez jeden dzień. Po wakacjach każdy uczestnik, który rozwiąże prawidłowo co najmniej 20 zadań dostanie dyplom w wersji elektronicznej (plik PDF), a każdy uczestnik, który rozwiąże co najmniej 40 zadań - dyplom elektroniczny z wyróżnieniem.

Projekt ma być dla uczniów przede wszystkim dobrą zabawą. Chcemy urozmaicić Wam wakacje oraz pomóc w wyrobieniu nawyku systematycznej nauki.

Pod hasłem „Pobaw się z nami w wakacje” chcemy przemycić to, co dobre, a wynikające z codziennej powtórki, być może właśnie nadrobienia umiejętności i wiadomości z okresu nauki zdalnej…. Tak, aby te osoby, które tego potrzebują, wykorzystały wakacyjny czas na naukę, ale taką w formie zabawy, sprawiającą dużo satysfakcji i frajdy. . Dzięki temu nie będzie mowy o lęku przed nowymi zagadnieniami, czekającymi na Was od września.
Projekt kierowany jest także do matematycznych zapaleńców, którzy uwielbiają matematykę i nie chcą się z nią rozstawać z powodu wakacji. Będziecie mogli dać upust swojej pasji i angażować się w matematyczne wyzwania.

Szczegóły na stronie: https://matzoo.pl/wakacje/

Zachęcamy do udziału i życzymy dobrej zabawy!

Pozdrawiamy wakacyjnie! Nauczyciele matematyki.

 

W ostatnim tygodniu roku szkolnego dotarły do nas dobre informacje dotyczące wyników naszych uczennic w konkursach organizowanych na szczeblach ogólnopolskim i wojewódzkim.

Natalia Tymińska uzyskała tytuł laureata , zdobywając II miejsce w kategorii plastycznej XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko – Plastycznego „ Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”. Opiekunem uczennicy była p. Anna Jamiołkowska.

Gabriela Godlewska została wyróżniona w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno- Literackiego „ By czas nie zaćmił i niepamięć”. Uczennicę prowadził p. Tomasz Krajewski.

Brawo, dziewczyny! Nie tylko nie ograniczyły Was trudności, ale jeszcze dodały Wam skrzydeł! Świetnie!

O nagrodach powiemy tylko tyle: dużo, imponujące. Szczegóły mogą Wam zdradzić same obdarowane.

Redakcja

Wakacje! Wymarzone, wytęsknione… Już! Teraz! Start!

Obyście przeżyli ten czas najlepiej, jak Wam się uda. Zwiedzajcie Polskę. Poznawajcie kulturę obcych krajów. Cieszcie się wzajemną obecnością w rzeczywistym świecie. Oddychajcie pełną piersią z nadzieją, że we wrześniu spotkamy się w szkole na lekcji z kredą i tablicą przy lekkim wspomaganiu TIK.

Niech woda, las, góry będą dla Was idealną przestrzenią do wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi. Miłych wakacji!

Redakcja

Miło nam ogłosić, że Absolwentem Roku Szkolnego 2020/2021 został uczeń klasy VIII a Łukasz Leoniak.

Łukasz zajmuje pierwszą lokatę w Złotej Dziesiątce szkoły ze średnią 5,67. Jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego i finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Niewiele mu zabrakło, by przejść do ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Gratulujemy Łukaszowi, jego nauczycielom i rodzicom.

Redakcja

 Uff! Duch wycieczkowy wpisany jest w człowieka. Całe szczęście! Po blisko dwóch latach siedzenia w Wysokiem można było rozwinąć skrzydła i wyruszyć… na razie na podbój Polski, a ściślej Zakopanego, Krakowa i Energylandii.

Zrobili to uczniowie klas szóstych i siódmych pod opieką nauczycieli p. Katarzyny Bartłomiejczuk, Anny Jamiołkowskiej, Joanny Ścisłowicz i Luizy Borawskiej. Wycieczka odbyła się 21- 23 czerwca 2021 r.

Pilotował przedsięwzięciu ksiądz Mariusz i to za jego sprawą porządek wyjazdu został zmodyfikowany tak, by wygrać z nawałnicami mającymi nawiedzić południowe obszary naszego kraju. Zaczęliśmy… od końca, czyli od akrobacji w Energylandii. „Hyperion”, „Majson”, „Zadra”, „Dragon”, „Bumerang”- te słowa i wiele innych od teraz wiązać się będą z ogromnymi emocjami. Rollercostery! Wsiądziesz i… nie ma odwrotu. Wisisz do góry głową, z prędkością światła pokonujesz zakręty, przeżywasz przeciążenia góra- dół aż serce podchodzi do gardła i wysiadasz …zrelaksowany i szczęśliwy, że pokonałeś strach. Możesz także zostać ochlapany wodą do suchej nitki, kiedy zagapisz się, z rozdziawioną buzią obserwując akrobacje wodne znajomych .W Energylandii nie nudzisz się ani minuty. Pływasz pontonami, przenosisz się w prehistoryczne krainy w kinach 7D, oglądasz pokazy kaskaderskie, przeżywasz spotkanie z upiorami w Monster Haus albo chilujesz w strefie bajkowej w otoczeniu znanych ci z dzieciństwa przyjaznych postaci. Możesz się zrelaksować na leżaku w strefie wodnej, ale nie wszystkim starcza na to czasu. W przerwie między kolejnymi atrakcjami można zjeść coś , korzystając z bonu w pakiecie z biletem, pochodzić po sklepach z pamiątkami, które tematycznie ściśle nawiązują do obiektów w tym trzydziestopieciohektarowym parku rozrywki.

Zmęczeni i szczęśliwi dotarliśmy do Zakopanego. Rezydowaliśmy w starej dzielnicy miasta Olcza w pensjonacie „ Pod modrzewiami”. Domowy klimat, jedzenie ( ach te naleśniki z bitą śmietaną!!!), przyjaźnie nastawione córki właścicielki ( można z nimi konie kraść!) i wygodne łóżka z puchatymi poduchami z pierzem, na których z ulgą odpoczywaliśmy, grając na ukochanych komórkach. W pensjonacie roznosił się cudowny zapach smażonych powideł truskawkowych, bo właściciele zapewniają swoim gościom swojskie smakołyki na cały rok.

Zaplanowane było zwiedzanie nasłonecznionej Doliny Kościeliskiej, ale chroniąc się przed porażeniem słonecznym, wybraliśmy Dolinę Białej i Dolinę Strążyską. Przewodnik górski p. Wacław opowiadał nam o kulturze górali. Wiecie, że praktycznie owce w górach to statyści dla turystów? A jaka jest etymologia słowa „ oscypek”? To serek , który się „oscypio”, czyli ściska w foremce w charakterystyczny wzorek. Dziarsko się szło w cieniu wzdłuż rwącego strumienia podążającego do źródła. „ Gdzie jesteś, źródło? Strumieniu, leśny strumieniu, odsłoń mi tajemnicę swego początku?”- przypominały się słowa papieża JP II. Trąceni upałem i kilkugodzinnym marszem dotarliśmy do schroniska. Miło posiedzieć w gronie przyjaciół, pić wodę, zajadać smakołyki i patrzeć na „ wysokie góry i odziane lasy”, jak mawiał Kochanowski w jednej z najpopularniejszych fraszek. Uczyliśmy się kontemplowania życia- bez pośpiechu, z zachwytem oglądając świat. Pod górę podążali rodzice z malutkimi dziećmi, staruszkowie trzymający się za ręce… Góry ciągną, czarują, urzekają… Może na zawsze? Śpiący rycerze zaklęci w Giewoncie czekają.

Kolejny punkt to przejażdżka wyciągiem krzesełkowym na Butorowy Wierch. Kto odczuwał strach, pokonywał trasę z opiekunami i okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Z drżeniem serca odwracali się do tyłu, a widok Tatr w drżącym od upału przejrzystym powietrzu rekompensował wszystko. To chyba się nazywa szczęście?

Drogą papieską dotarliśmy na Gubałówkę. Człowiek to jednak może dokonać spustoszenia. Kramiki, pokraczne budowle, tony tandetnych pamiątek zakrywają krajobraz. Z drugiej strony jednak ludzie muszą z czegoś żyć, utrzymać rodziny… Już spokojniejsi zjechaliśmy kolejką szynową i udaliśmy się na Krupówki. Kto chciał, porobił zakupy dla najbliższych, kto nie- odpoczywał w pustych kawiarenkach. Ogólnie trzeba powiedzieć, że w górach i w Zakopanem nie było tłoku. Pan Witek- nasz wspaniały kierowca- nie pamięta, by z taką łatwością można było znaleźć parking w sezonie.

Zwiedziliśmy także sanktuarium na Krzeptówkach postawione jako wotum wdzięczności za ocalone życie JP II podczas zamachu dokonanego przez Alego Agcę. Stamtąd znowu podziwialiśmy Giewont z charakterystycznym krzyżem i jego wierną replikę tuż obok kościoła.

2 godziny po kolacji- ognisko i zaplanowane występy solowe. Kiełbasa, bigos i ciepła herbata wybornie smakowały na łonie przyrody. Chłopaki grali w piłkę, dziewczyny szalały na placu zabaw. Sielankę przerwał ulewny deszcz- sikawica- i wszyscy rozeszli się po pokojach. Nie żeby spać…

Energia młodych to perpetuum mobile- nigdy nie wygasa!

Po śniadaniu krótki wypad na zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzysku. Odwiedziliśmy grób znanego nam pisarza Kornela Makuszyńskiego. Nie byliśmy przygotowani i nie zarzuciliśmy jego mogiły maskotkami, co podobno jest w zwyczaju dla tego miejsca. Ksiądz- pilot pokazał nam nagrobki zasłużonych osób, których nazwiska przypomnimy sobie kiedyś w szkole średniej ( Władysław Orkan, Kazimierz Przerwa – Tetmajer, Sabała, Marusarzowe, Jan Długosz…).

Spaliśmy po pół godziny w nocy, więc z ulgą złapaliśmy drzemkę w autokarze w drodze Zakopianką do Krakowa. Tam nawet na Brackiej nie padał deszcz...( xd). Miasto było wypłukane, świeże, lekko zachmurzone, idealne do zwiedzania ( w Energylandii w tym czasie lało!).

Jak gród Kraka, to i związana z nim legenda o smoku wawelskim i odwiedziny u leniucha, który po deszczu nie chciał zionąć ogniem( xd). Sympatyczna p. Małgosia- przewodniczka dwoiła się i troiła, by rozkochać nas w Krakowie. Mówiła ciekawie o zabytkach miasta, historiach z nimi związanych, osobliwościach . Wiecie, czym są płacidła? To żelazne grzywny wczesnośredniowieczne: pieniądze? Odkryto je właśnie w budynku na przemierzanej przez nas ulicy Kanonicznej. To bardzo ciekawy i cenny zabytek.

Aha! Kto do jesieni wybiera się do Krakowa, może mieć niepowtarzalną okazję obejrzenia wszystkich ocalałych 170 arrasów królewskich. To gratka dla miłośników sztuki, bo pierwszy raz od wojny są eksponowane.

Przemierzyliśmy dziedziniec zamku na Wawelu, potem odwiedziliśmy bliski papieżowi kościół franciszkanów ze słynnym witrażem Wyspiańskiego „Bóg Ojciec” (podobno jedna ręka ukazanej postaci to wyraz fascynacji artysty pierwszymi w owym czasie zdjęciami rentgenowskimi) i spacerem doszliśmy na Starówkę. Ratusz, Kościół Mariacki, Sukiennice to żelazne punkty zwiedzania. Co nie co słyszeliśmy, ale przyswajanie wiadomości w upalny dzień, kiedy kuszą stragany, sklepy i kawiarenki nie jest łatwe. W kościele ołtarz Wita Stwosza dumnie błyszczy po tylko co zakończonej renowacji. Ludzi mało, można w spokoju przyjrzeć się wszystkim detalom.

Kraków jest pusty. Mało turystów, ale może to wina nie tylko pandemii, ale i czasu, w którym byliśmy. Rzadko kto wybiera się na wycieczkę, kiedy już są wystawione oceny, a lekcje są nieco luźniejsze. Ta ekipa lubi zwiedzać. To ważne, bo bezinteresowne.

W drodze powrotnej emocje związane z meczem. Burzliwe, zakończone rezygnacją. Prawdziwi kibice, jakimi są nasi chłopcy, nie załamują się jednak. Pięknie zaśpiewali piosenkę motywującą zawodników i inne. Mikrofon miał wzięcie, bo i dziewczyny nie żałowały swoich głosów i cuuuudownie zaistniały. Obeszliśmy urodziny bliźniąt z VII c. Dostali symboliczne babeczki upieczone przez swoją koleżankę z klasy. Świeczek p. Witek nie pozwolił zapalić, ale i tak było miło.

Podziękowaniom nie było końca. Ksiądz Mariusz skradł serca wszystkich już po godzinie od wyjazdu. Dowcipny, miły, mądry, cierpliwy i doskonale zorganizowany. Czy ma talent jasnowidza? Niech to pozostanie tajemnicą. Może po prostu potrafi trafnie zinterpretować rzeczywistość? Opiekunki zgrane. Wesołe i wyrozumiałe. Dbały o nasze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Pan Witek -kierowca cierpliwy, spokojny i życzliwy. Z takimi ludźmi to na koniec świata!

Ekscytująca wycieczka. Z zazdrością o niej czytamy. Czy to możliwe, że to my byliśmy jej uczestnikami? Oby czekały na nas kolejne wyzwania! Bakcyl ciekawości świata zaszczepiony! I niech będzie tylko ten!

Podróżnicy

Tradycyjnie podajemy Wam najlepszych uczniów w całej szkole.  Średnie są imponujące! Gratulujemy!

 1. Miejsce

Średnia ocen 5,67

Łukasz Leoniak VIII a

2.Miejsce

Średnia ocen 5,64

Julia Wyszomirska kl. IV a

3.Miejsce

Średnia ocen 5, 50

Jan Aleksander Gołaś kl. Va

Magdalena Tkacz kl. VIII a

4.Miejsce

Średnia ocen 5,43

Marta Murawska VII a

Wiktoria Szepietowska VII a

5.Miejsce

Średnia ocen 5,42

Liliana Bagińska V a

Maciej Ostrowski Va

6. Miejsce

Średnia ocen 5,39

Łucja Kulesza VIII b

7. Miejsce

Średnia ocen 5,36

Lidia Stypułkowska IV a

Czajkowski Antoni IV a

8.Miejsce

Średnia ocen 5,35

Mateusz Kulesza VI a

9.Miejsce

Średnia ocen 5,33

Arkadiusz Zieliński VI b

Wiktor Szepietowski VI b

Oliwia Stypułkowska VIc

10.Miejsce

Średnia ocen 5,29

Natalia Tymińska VII c

Redakcja

Pandemia pandemią, ale kto chciał się uczyć, mógł. Oto imponujące wyniki uczniów z poszczególnych klas. Gratulujemy  dzieciom, a  rodzicom życzymy pociechy z latorośli.

IV a

1. Julia Wyszomirska - 5,64 wzorowe

2. Lidia Stypułkowska - 5,36 wzorowe

3. Antoni Czajkowski - 5,36 wzorowe

4. Wiktoria Czaja - 5,27 wzorowe

5. Szymon Kulesza - 5,27 - wzorowe

6. Malwina Chmielewska - 5,18 wzorowe

7. Aleksander Kulesza - 5,18 bardzo dobre

8. Maria Buczyńska - 5,09 wzorowe

9. Izabela Kalinowska - 5,09 wzorowe

10. Oliwia Rosicka - 5,00 wzorowe

11. Paweł Wojno - 5,00 - bardzo dobre

12. Aleks Gaweł - 4,91: bardzo dobre

13. Franciszek Milewski - 4,91 bardzo dobre

14. Wiktoria Radziwił - 4,82 wzorowe

 

IV b

1.Mateusz Dąbrowski 5,27 wzorowe

2.Dominik Molenda 5,27 wzorowe

3.Kacper Romanowski 5,27 wzorowe

4.Julia Malinowska 5,18 wzorowe

5.Dawid Grodzki 4,82 bardzo dobre

6.Franciszek Jabłoński 4,82 bardzo dobre

7.Gabriela Markowska 4,82 bardzo dobre

8.Kamila Milewska 4,82 bardzo dobre

 

IV c

1. Igor Dąbrowski 5, 0 wzorowe

 

V a

1.Jan Aleksander Gołaś 5,50 wzorowe

2.Liliana Bagińska 5,42 wzorowe

3.Maciej Ostrowski 5,42 wzorowe

4.Paulina Herman 5,25 wzorowe

5.Zuzanna Kamińska 5,25 wzorowe

6.Kornelia Płońska 5,25 wzorowe

7.Błażej Prużanin 5,25 wzorowe

8.Gabriela Rydzewska 5, 25 wzorowe

9.Kacper Święcki 5,0 wzorowe

10. Deszczyński 4,75 bardzo dobre

11.Aleksandra Faszczewska 4,75 bardzo dobre

12.Gabriela Anna Łapińska 4,75 bardzo dobre

13.Jan Stanisław Ołdakowski 4,75 bardzo dobre

14.Adam Osuchowski 4,75 bardzo dobre

15.Wiktor Prużanin 4,75 bardzo dobre

16.Julianna Szymańska 4,75 bardzo dobre

 

V b

Julia Dąbrowska 5,08 wzorowe

Oliwia Gwardiak 5,08 wzorowe

Lena Włostowska 5,08 wzorowe

Alan Kaczyński 5,00 wzorowe

Piętka Jakub "PJ2"5,00 wzorowe

Wojciech Gwardiak 4,92 wzorowe

Szymon Maciuszko 4,92 wzorowe

Paweł Ostrowski 4,83 bardzo dobre

Szymon Kaczyński "KS2"4,75 bardzo dobre

Maja Kruszewska 4,75 bardzo dobre

 

VI a

Mateusz Kulesza 5,35 bardzo dobre

Wiktor Wyszomirski 5,25 wzorowe

Michał Zaremba 5,25 wzorowe

Antoni Doroszkiewicz 5,08 wzorowe

Julia Wysocka 4,83 bardzo dobre

 

VI b

Arkadiusz Zieliński 5,33 wzorowe

Wiktor Szepietowski 5,33 bardzo dobre

Marcel Choiński 5,08 bardzo dobre

Pola Bańkowska 5,0 wzorowe

Adam Bagiński 5,0 bardzo dobre

Błażej Sienicki 5,0 bardzo dobre

Karina Guberska 4,83 bardzo dobre

Szymon Baryczka 4,83 bardzo dobre

Aleksandra Skłodowska 4,75 bardzo dobre

 

VI c

Oliwia Stypułkowska 5,33 wzorowe

Dominika Łapińska 5,0 wzorowe

Oliwia Szamreta 4,83 wzorowe

Emilia Jabłońska 4,75 wzorowe

Julia Żochowska 4,75 bardzo dobre

 

VII a

Magdalena Tkacz 5,5 wzorowe

Marta Murawska 5,43 wzorowe

Wiktoria Szepietowska 5,43 wzorowe

Kamila Kalinowska 5,14 wzorowe

Piotr Milewski 5,14 wzorowe

Miłosz Dołęgowski 5,07 bardzo dobre

Eryk Kaczyński 5,07 bardzo dobre

Jakub Bagiński 4,93 bardzo dobre

Piotr Bieliński 4,86 bardzo dobre

Dominika Jabłońska 4,86 bardzo dobre

Julia Magusiewicz 4,86 wzorowe

Filip Choiński 4,79 bardzo dobre

Natalia Kolińska 4, 79 bardzo dobre

 

VII b

Bartosz Brzósko 5,0 bardzo dobre

Maja Zagroba 4,79 wzorowe

 

VII c

1.Natalia Tymińska 5,29 wzorowe

2. Gabriela Wojno 5,21 wzorowe

3.Gabriela Godlewska 5,14 wzorowe

4.Lena Sieliwoniuk 5,14 bardzo dobre

5.Maja Roszkowska 5,0 wzorowe

6.Barbara Dołęgowska 4,93 wzorowe

7.Sebastian Kossykowski 4,86 wzorowe

8.Piotr Idźkowski 4,79 wzorowe

VIII a

1.Łukasz Leoniak 5.67 wzorowe

2. Antonina Knieć 5,22 wzorowe

3. Wiktoria Krajewska 5,11 wzorowe

4.Patrycja Krajewska 5,06 wzorowe

5.Gabriela Sokołowska 4,89 wzorowe

6. Gabriel Kozłowski 4,78 wzorowe

7.Zuzanna Dołęgowska 4,78 wzorowe

8.Marta Ostrowska 4,78 wzorowe

 

VIII b

1.Łucja Kulesza 5,39 wzorowe

 2. Amelia Wyszyńska 4,78 wzorowe

3. Dominik Wyszyński 4,78 wzorowe

Redakcja

W ostatnich dniach wszyscy jesteśmy z Niebieskimi Motylami - my również!
Dziękuję za nominację pani Paulinie Wiśniewskiej z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku. Kontynuujemy akcję #challengeniebieskiemotyle2021

W dniach 21.06.21 - 22.06.21 r. nasza szkoła przyjęła zaproszenie i przyłączyła się do akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.

Celem tej akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Jako placówka oświatowo-wychowawcza jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując trzy symboliczne zadania:
1)wykonaliśmy pracę plastyczną „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”
2) ubraliśmy się na niebiesko
3) napisaliśmy o akcji na stronie szkoły

Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!

NOMINUJEMY:

1. Przedszkole Miejskie nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem
2. Warsztaty Terapii Zajęciowej NATURA z Wysokiego Mazowieckiego
3. Szkołę Podstawową nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

 

1) Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
2) Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".
3) Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook
oraz przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4) Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
5) Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
6) Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Trzymamy kciuki i życzymy miłej zabawy!

 

Ten słodko – gorzki rok szkolny dobiega końca. Pandemia pokrzyżowała wiele planów uczniom wszystkich szkół, jednak nie przeszkodziła w udziale w różnych konkursach. Mimo zniechęcenia, jakie przyniosło nam nauczanie zdalne, uczniowie klasy II c mogą pochwalić się kilkoma sukcesami. Największym z nich było zdobycie przez ucznia naszej klasy – Patryka Strzymińskiego 2. miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Fotograficznym „Drugie życie odpadów – ozdoba świąteczna z recyklingu”. Patryk z mozołem kręcił papierowe loki swojemu aniołowi, ale opłaciło się! Uczeń bierze udział również w konkursach pozaszkolnych. Jego wielkim sukcesem jest wygrana, dzięki której jego praca zostanie wydrukowana na pościeli przekazanej do hospicjum dla dzieci.

Dziewczynki również nie próżnowały – chętnie wykonywały prace konkursowe z mniejszymi lub większymi sukcesami, ale przecież nie tylko wygrana się liczy :) Gratulacje składamy Paulinie Brzozowskiej, Helenie Skłodowskiej i Karolinie Wójcik za wyróżnienie w Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną. Karolina podczas miejskich obchodów Dnia Dziecka odebrała również nagrodę z rąk burmistrza za konkurs „Kto Ty jesteś? Polak mały”.

Uczniowie naszej klasy reprezentują szkołę nie tylko w konkursach plastycznych. Z okazji Dnia Dziecka w Zambrowie odbył się wyścig rowerowy, w którym Antek – nasz kolega- zdobył 3. miejsce!

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach, bo ze sztuką i sportem można zmniejszyć dystans i obcować bez maseczki.

Wychowawczyni II c Aleksandra Borawska

2 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie odbył się finał XIX Edycji Konkursu Historycznego - ,,Epoka Prymasa Tysiąclecia", w którym zmierzyło się niespełna pięćdziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i średnich z województwa podlaskiego oraz mazowieckiego.
Naszą szkołę na tym etapie reprezentowała trójka uczniów, która wygrała eliminacje szkolne: Wiktor Szepietowski z klasy VI B, Sebastian Kossykowski z klasy VII C oraz Łukasz Leoniak z klasy VIII A. Opiekunem uczniów był pan Tomasz Krajewski.
Pierwsza część finałowych zmagań polegała na rozwiązaniu zadań testowych, które następnie sprawdzała komisja pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Sychowicza z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, wyłaniając 5 finalistów w każdej kategorii: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe. Pytania dotyczyły historii Polski po zakończeniu II wojny światowej oraz życiorysu i działalności Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
Miło nam poinformować że Łukasz Leoniak indywidualnie zajął II miejsce, zdobywając cenne nagrody min. drukarkę.

Łukaszowi gratulujemy sukcesu, a uczniów naszej szkoły zachęcamy do brania udziału w kolejnej, jubileuszowej edycji konkursu.

Link do obejrzenia w TVP Białystok: https://bialystok.tvp.pl/54142434/laureaci-konkursu-epoka-prymasa-tysiaclecia

Tomasz Krajewski

31 maja 2021r. w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie odbyło się rozstrzygnięcie XIII Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Wierszem malowane”, któremu patronuje Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka.

Naszą szkołę reprezentowały  Julia Malinowska z klasy IV b i Aleksandra Sieńkowska z VII c. uczennice p. Barbary Niemyjskiej i Luizy Borawskiej. Temat tegorocznego wyzwania brzmiał: „Ważne, ważniejsze, najważniejsze”. Uczestnicy podejmowali tematy dotyczące uczuć, pandemii, hierarchii wartości.

Miło ogłosić, że Julia otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

Tak naprawdę obie dziewczyny odniosły sukces- ich wiersze zostały opublikowane w specjalnie na tę okoliczność wydanym tomiku. Będą miały cenną pamiątkę.

Redakcja

Ciekawym projektem podczas lekcji języka angielskiego była zabawa w filmowców i kucharzy, a wszystko po to, by w nietuzinkowy i kreatywny sposób nauczyć się słownictwa dotyczącego gotowania . Panie Monika Kulesza i Małgorzata Nadolna zaproponowały swoim uczniom właśnie taką zabawę. Młodzież podawała przepisy na ulubione dania (po angielsku oczywiście) i kręciła filmiki, prezentując wykonanie. W projekt zaangażowane były całe rodziny- zwykle mamy i młodsze rodzeństwo. Niektórzy wykorzystali konwencję „Kuchennych rewolucji”, a w filmikach wystąpiła sama Magda Gessler (xd)! Można było się nauczyć robić tortille, ciasta, spaghetti, pizze, zrazy, a nawet zupkę chńską i smażone na dwa sposoby jajka!

Ciekawy pomysł. Dobrze, że tylu uczniów wzięło udział w tym zadaniu. Może następnym krokiem będzie opracowanie klasowej książki kucharskiej po angielsku? I pożyteczne językowo, i kulinarnie. Wakacje tuż tuż, dobre jedzenie w cenie!

Zwycięzcą konkursu- „Mistrzem Warząchwi i Filmowej Kreacji” (ciekawe, jak to zabrzmi po angielsku?) został Michał Zaremba z klasy VI a za usmażenie i zjedzenie z apetytem naleśników z serem (xd). No i za film- dowcipny i z przydatnym instruktażem. Gratulujemy! Wyróżnienia przypadły w udziale Aleksandrze Skłodowskiej (cóż za wprawa w przygotowaniu potrawy!), Wiktorii Sędziak, Mateuszowi Kuleszy, Piotrowi Szyplukowi. Gratulujemy i czekamy, kiedy nam coś ugotujecie.( xd)

Redakcja

Kolorowo i sportowo - tak wyglądał Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej.
Dzieci miały możliwość uczestniczenia w licznych zabawach i grach ruchowych. Skakały, biegały i śmiały się, czyli robiły to, co powinny robić dzieci :-)
Wychowawcy zachęcali do wspólnej zabawy i rywalizacji drużynowej. Wychowankowie mogli przenieść swoje siły na zamiary i stanąć do „boju” w licznych zabawach drużynowych. Do wykorzystania było mnóstwo akcesoriów jakimi dysponuje świetlica: szczudła, piłki, płachta edukacyjna, topki koala, piankowe klocki, lina do przeciągania i inne. Najlepszą zabawą, wzbudzającą wiele radości i zaangażowania był berek w workach.
Dzieci miały okazję również pomalować twarze na wzór postaci z bajki, czy ulubionego zwierzątka. Popularnością cieszył się piesek i motylek. Każde chętne dziecko otrzymało balonik na patyczku.
Największą satysfakcję dawały nam zadowolone i uśmiechnięte dzieci, z którymi mogliśmy spędzić popołudnie na wspólnej zabawie.
Kolejny Dzień Dziecka już za rok, a my tymczasem życzymy wszystkim dzieciom, małym i dużym, mnóstwo radości z małych rzeczy i uśmiechu na co dzień.

Bogdan Doroszkiewicz
Sylwia Krasucka
Małgorzata Kapitan
Krzysztof Tymosiak
Małgorzata Brzozowska

vulcan

godlo1

Ogłoszenia

 • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

  Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
 • Uwaga Rekrutacja!!! +

  Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
 • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

  Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
 • Nowe teksty uczniowskie +

    Kto zna naszą stronę, wie, że można na niej zamieszczać swoją twórczość. Czasem temat jest zaproponowany, czasem dajemy Wam Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj