Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Cenimy warzywa, uwielbiamy owoce. To są oczywistości i nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać o zbawiennym wpływie tych produktów na zdrowie człowieka. To, co dla dorosłych jest oczywiste, nie jest takie dla dzieci. One często chętniej wybiorą jedzenie typu fast food niż zwykłą domową kuchnię. Nie można jednak poddać się takim gustom. Poznając właściwe smaki dzieci w przyszłości chętnie same do nich sięgną ponownie.
Takie zwyczaje kulinarne wspiera program „Owoce i warzywa w szkole”. Jedzenie i próbowanie warzyw i owoców wśród rówieśników zachęca dzieci, które wcześniej po nie sięgały. Firma Uzimex współpracuje na tym polu z naszą szkołą, dostarcza świeże warzywa i owoce, które cieszą się sporym powodzeniem wśród uczniów. Owoce i warzywa to świetna przekąska – przekonywał przedstawiciel firmy. Ważne jest, aby jeść posiłki pięć razy dziennie, a śniadanie najwyżej 40 minut po obudzeniu. Na pokazie wyciskania soków uczniowie z klas I i II dowiedzieli się, jak ważne są owoce, szczególnie porzeczki, bowiem zawierają one najwięcej witaminy C. Każdy z uczniów, zadbał o swoją higienę i czystymi rękoma pomagał wspólnie z innymi przygotować świeżutki sok z marchwi i jabłka. Najprzyjemniejszym doznaniem tego pokazu była oczywiście degustacja soku z wyciśniętych owoców.
Prowadzący pokaz zapewnił, że dostarczone szkole warzywa i owoce są produktami najwyższej jakości, że wszystkie porcje są pakowane indywidualnie i dostosowane do wieku spożywających owoce uczniów. Ta zaplanowana wizyta jest częścią realizowanej w klasach II innowacji pedagogicznej „Zdrowe wyzwanie – sportowe zachowanie”, stąd nie tylko wspólna produkcja i degustacja soków, ale przede wszystkim edukacja i kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Dzieci, które doświadczyły i same zrobiły soki chętnie je smakowały i chętniej spróbują ich w przyszłości, a dostarczone przez firmę Uzimex porcje warzywno – owocowych witamin będą dla dzieci znakomitą przekąska, na którą będą z niecierpliwością czekały ze świadomością ich pewnej obecności w klasach.

Wychowawcy klas II

Królowa nauk- matematyka-  znów rozkwitła w naszej szkole. Mamy wyniki  Kangura 2019 i....wyglądają imponująco! Cieszymy się bardzo, że bierzecie udział w różnych konkursach , nie licząc na nagrody, tylko sprawdzając się we współzawodnictwie z rówieśnikami w kraju i za granicą.  Nie trzymamy Was już w napięciu. Oto wyniki:

Kategoria „Żaczek”- II klasa szkoły podstawowej:

Wyróżnieni

Lidia Stypułkowska

Aleks Gaweł

Dominik Molenda

Kategoria „Beniamin”- V klasa szkoły podstawowej:

Wyróżnieni

Marta Murawska

Sebastian Kossykowski

Aleksandra Sieńkowska

Jakub Bagiński

Gabriela Godlewska

Dawid Wójcik

Cyprian Deszczyński

Kategoria „Kadet”- VIII klasa szkoły podstawowej:

Wyróżnieni:

Łukasz Kaczyński

Izabela Wileńska

Kategoria „Junior”- III klasa gimnazjum

Bardzo dobry wynik

Amelia Dołęgowska

Wyróżnieni:

Klaudia Dmochowska

Łukasz Piekutowski

 

Gratulujemy Wam i Waszym opiekunom- nauczycielom matematyki. W tym roku zrobiliście prawdziwie kangurzy skok we własnym rozwoju. Następny przez kolejny rok. Prawda?

Redakcja

10 maja w Kuleszach Kościelnych odbył się doroczny Konkurs  Poezji Jana Pawła II- papieża Polaka, który pisał wiersze , będąc jeszcze księdzem- Karolem Wojtyłą. Znacie tę postać, choć wielu z Was urodziło się już po śmierci tego wybitnego człowieka, dziś już świętego.

Ta poezja jest trudna. Wymaga głębokiej teologicznej refleksji, na którą nie każdy potrafi się  zdobyć. Okazją do posłuchania wierszy w pięknej recytacji najlepszych  uczniów ze szkół całego powiatu jest właśnie ten konkurs.

 W tym roku I miejsce w kategorii uczniów klas gimnazjalnych i VII i VIII zdobyła Luiza Maria Lubowicka, zaś II w kategorii  uczniów z klas IV – VI - Marta Murawska . Gratulujemy uczennicom i  opiekunowi p. Małgorzacie Boreckiej. Cieszymy się, że w dzisiejszych bardzo trudnych moralnie czasach Wasza wrażliwość poruszyła  szerszą grupę odbiorców poezji.

„ To przyjaciel...” mówił poeta ustami Luizy- Bóg...Czy jedyny?

Redakcja

Ideą konkursu EkoPlaneta  jest upowszechnianie wiedzy na temat ochrony środowiska i zagrożeń wynikających z rozwoju gospodarczego, poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: prace indywidualne i test z wiedzy przyrodniczej z wypracowaniem. W bieżącym roku naszą szkołę reprezentowała 12 osobowa grupa uczniów z klas V, VII i VIII.

Miło nam poinformować, iż Nina Plewik z kl. VII A oraz Julia Godlewska z kl. V B uzyskały bardzo dobry wynik na etapie ogólnopolskim, natomiast Izabela Wileńska kl. VIII B, Honorata Niemyjska kl. VIII A, Wiktoria Dąbrowska kl. VII A, Zuzanna Średnicka kl. VII A i Michał Żochowski kl. VIII A - uzyskali wyróżnienia.

Opiekunem uczniów była p. Katarzyna Bartłomiejczuk. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.

Redakcja

Miło nam poinformować, że w naszej szkole mamy aż 5. omnibusów- czyli osób wszystkowiedzących w każdej dziedzinie-  z bardzo dobrym wynikiem na dyplomie i jednego z wynikiem dobrym.

Oto oni:

Nina Plewik kl. VII a – 1. w województwie

Sebastian Kossykowski kl. V c – 2. w województwie

Gabriela Godlewska  kl. V c – 4. w województwie

Magdalena Tkacz  kl. V a- 7. w województwie

Barbara Dołęgowska  kl. V c – 8. w województwie

Paweł Wnorowski kl. V a- 13 w województwie

Co to jest „ Omnibus”? To ogólnopolski konkurs humanistyczny skierowany do każdej grupy wiekowej.W tym roku wystartowało 5119 uczniów ze 158 szkół. W grupie piątoklasistów 1071, siódmo- 556. Zadanie jest o tyle trudne, że w teście są  odpowiedzi  wielokrotnego wyboru.  Na jedno pytanie może  być  0,1,2,3 lub 4 odpowiedzi. Decydują niuanse. Trzeba podjąć ryzyko, bo za złe zakreślenia  są punkty ujemne, więc „ strzelania” być nie może . Bardzo dobry wynik otrzymuje dziecko , które miało powyżej 80% poprawnych zaznaczeń.  Dobry- powyżej 75%.

Jesteśmy dumni z naszych omnibusów. Ich wiedza się rozwija, a konkursy tego typu pozwalają monitorować postępy na tle dużej populacji. Za rok kolejna edycja. Kto z Was wystartuje?

Redakcja

8 maja 2019 r. klasy I-V mogły wysłuchać  koncertu swoich koleżanek i kolegów ze szkoły muzycznej. Dzieci i młodzież na co dzień przemykają korytarzami naszej szkoły, mijamy ich, nie zdając sobie sprawy, że ich życie po południu wygląda zupełnie inaczej niż nasze. Piękne wykonania poprzedzają żmudne ćwiczenia. Nic nie przychodzi bez wysiłku. Efekt jednak jest bardzo miły dla ucha.

Wśród wykonań usłyszeliśmy brzmienia fortepianu, akordeonu, skrzypiec, gitary, klarnetu, puzonu, trąbki i saksofonu. W szkole muzycznej  można podjęć naukę gry na tych instrumentach . Utwory wprowadzały i wesoły, i poważny nastrój. Słyszeliśmy i statecznego Jana Sebastiana Bacha, i mniej statecznego   Georga Gershwina  , żeby  zakończyć  ucztę muzyczną na  cudownie zagranym „Koncercie”  Anatolija Komarowskiego.

Uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali się naprawdę ładnie. Towarzyszył im stres, ale kogo z prawdziwych artystów on opuszcza?  

 Koncert poprowadził Dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej p. Adam Januszkiewicz. Miłym akcentem był pokaz możliwości gry na trąbce. Pan Cezary Witkowski zaprezentował ciekawe brzmienia tego dętego instrumentu blaszanego  z zastosowaniem różnych tłumików, worka, a nawet gumowej końcówki ( kojarzonej z przepychaczką do rur  xd).

Dziękujemy organizatorom koncertu. Każdego, kto jeszcze się waha, by  uwolnić swój talent muzyczny pod profesjonalnym okiem nauczycieli, zapraszamy  serdecznie. Zapisy do szkoły trwają.

Redakcja

03.04.2019 roku w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie – do uczniów klas pierwszych przyjechała znana i uznana autorka bajek Anna Czartoszewska. Mieli oni niecodzienną możliwość bezpośredniego kontaktu z osobą ze świata literatury. Pani Czartoszewska opowiadała o tym, jak powstały jej książki oraz przedstawiła słuchaczom prezentację multimedialną, na której dzieci miały możliwość obejrzenia poszczególnych dzieł autorki. Autorka przeczytała kilka swoich wierszy oraz przeprowadziła ciekawe i rozwijające zabawy. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Na koniec miały wiele pytań, na które pisarka udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Uczniowie podziękowali Pani Czartoszewskiej gromkimi brawami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i ciekawi dalszej twórczości.
Nasza miejscowa autorka na pewno zagości u nas nie raz. Pierwszoklasiści mieli okazję otrzymać autograf, co było dla nich bardzo ekscytującym wydarzeniem.

Sylwia Musiejczuk

Budząca się do życia po zimie przyroda odkrywa brzydką prawdę o niechlubnej działalności człowieka. Wiosną chcemy porządkować nie tylko nasze domy i podwórka, chcemy sprzątać też cały świat, w którym żyjemy. To wtedy w szkołach organizowane są Dni Ziemi, wtedy przypominamy sobie zasady gospodarowania odpadami i zasobami naturalnymi. M. in. taka troska przyświecała, organizowanemu przez naszą szkołę Miejskiemu Konkursowi Plastycznemu „Zagraj w zielone, trzymaj przyrody stronę”.
Konkurs plastyczny był elementem realizowanej innowacji pedagogicznej „Zdrowe wyzwanie - sportowe zachowanie”. Innowacja ta, to wiele przedsięwzięć, organizowanych przez naszych nauczycieli w zakresie edukacji ekologicznej i prozdrowotnej. Dzięki tym działaniom mamy również możliwość kontynuowania współpracy między placówkami oświatowymi naszego miasta.
Uroczyste przyznanie nagród poprzedził występ uczniów klas drugich naszej szkoły, którzy przygotowali widowisko o tematyce ekologicznej pt. „Jaś i Małgosia u Baby Flory”. Dzieci z dużym zaangażowaniem wcieliły się w role bohaterów przedstawienia, śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej, wykonały ekologiczny rap i taniec z eko-pomponami. Uczestnicy konkursu, opiekunowie i zaproszeni goście z zaciekawieniem obejrzeli spektakl na tle pięknej, leśnej dekoracji z towarzyszeniem nastrojowej muzyki.
W konkursie rywalizowały dzieci sześcioletnie reprezentujące przedszkola i uczniowie klas 1-3 uczęszczający do szkół podstawowych w naszym mieście. Nagrody ufundowane były przez Grupę Biznes Polska Wnorowski i Wspólnicy sp.j.

W kategorii pierwszej nagrody otrzymali:
I miejsce – Weronika Gołaszewska (Przedszkole Miejskie nr 2),
II miejsce – Gabriela Dąbrowska (Szkoła Podstawowa nr 2),
III miejsce – Amelia Gotowicka (Przedszkole Miejskie nr 2).

Przyznano także wyróżnienia: Jakub Truchel (Przedszkole Miejskie nr 1), Zofia Gołaszewska (Miejski Zespół Szkół), Piotr Marczuk (Przedszkole Miejskie nr 1) oraz Zuzanna Kulesza (Miejski Zespół Szkół).


W kategorii drugiej przyznano następujące miejsca:
I miejsce – Kamila Milewska (Szkoła Podstawowa nr 2),
II miejsce – Julia Balwicka (Szkoła Podstawowa nr1 ), Szymon Kulesza (Szkoła Podstawowa nr 2),
III – Maja Wróblewska (Szkoła Podstawowa nr 1).

W tej kategorii wyróżnienia otrzymali – Natalia Perkowska (Szkoła Podstawowa nr 1), Kinga Gut (Szkoła Podstawowa nr 1), Zofia Śliwowska (Szkoła Podstawowa nr 1), Dominika Dąbrowska (Szkoła Podstawowa nr 1), Sandra Łapińska (Szkoła Podstawowa nr 1), Kacper Nowicki (Szkoła Podstawowa nr 1), Julia Maria Wyszomirska (Szkoła Podstawowa nr 2), Maria Buczyńska (Szkoła Podstawowa nr 2), Dominik Molenda (Szkoła Podstawowa nr 2), Mateusz Dąbrowski (Szkoła Podstawowa nr 2), Wiktoria Czaja (Szkoła Podstawowa nr 2).


Gratulujemy sukcesów uczniom i opiekunom, bo podjęli trudny temat, zmierzyli się z nim, a ich wysiłek został uhonorowany nie tylko atrakcyjnymi nagrodami. Cieszymy się przede wszystkim, że wiedza ekologiczna stała się ważna w ochronie dóbr naszej planety, ale stała się też modna, więc warto się włączać w tego typu inicjatywy.


Wychowawcy klas drugich

29 kwietnia w MZS obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowały klasy czwarte z wychowawcami p. Anną Piętką- Lubowicką, p. Tomaszem Krajewskim i p. Katarzyną Bartłomiejczuk.

Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do mini spektaklu. Jaka była jego treść? Na  scenie pojawiła się uczennica z trudnym zadaniem napisania kartki z pamiętnika o tamtych czasach- o  końcu XVIII w. Ci poloniści to mają pomysły (xd)! Na szczęście, jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, zjawił się duch historii - chochlik, który poprzestawiał daty i uruchomił powtórkę wydarzeń z tamtych lat. Z tajemniczej skrzyni wysypały się traktaty, odezwy, kroniki i cała społeczność uczniowska poznała okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dodatkowo prezentacja wsparta została materiałem multimedialnym. Niestety, w naszej historii były i doniosłe wydarzenia, i wstydliwe, żeby nie powiedzieć ... haniebne. Artyści ukazali to sugestywnie. I wcale nie było widać stresu. Całość została zamknięta piękną  piosenką o Polsce w wykonaniu piątoklasistek.

Do zapamiętania: 3 maja 1791 r. w Polsce została uchwalona druga na świecie konstytucja regulująca funkcjonowanie państwa - Konstytucja 3 Maja. Była gwarantem wolności obywateli. Wolności- wartości najważniejszej!

Dziękujemy artystom. W imieniu Dyrekcji szkoły zapraszamy na miejskie obchody rocznicy. Nie może Was zabraknąć w piątek  3 maja  w kościele o 10:00,  przed Pomnikiem POW  na Rynku o 11:00, a od 16:00 na Pikniku Patriotycznym w MOK.

Redakcja

24 kwietnia na zaproszenie Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem miłośnicy muzyki  przybyli do hali sportowej MZS na  Koncert Orkiestry Dętej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina Filii w Białymstoku .

Na ten czas przestrzenią sportową  zawładnęła muzyka. Koncert prowadził p. Cezary Witkowski, który krótko zapowiadał muzyków i prezentował utwory.

Orkiestrą dyrygował profesor Sylwester Sobola.

Orkiestra dęta składa się głównie z instrumentów dętych. Partię smyczków z orkiestry symfonicznej przejmują w tej  orkiestrze klarnety oraz flety. Znaczącą rolę odgrywa też zespół rytmiczny. Muzycy  zaprezentowali różnorodny repertuar, miły dla ucha, refleksyjny, pogodny, wesoły... Usłyszeliśmy znane i lubiane utwory, np. „Eine kleine Nachtmusik” Mozarta, „Blue Moon” Richarda Rodgersa i Lorenza Harta, muzykę do filmów „Grek Zorba” Mikisa Theodorakisa, „Dobry, zły i brzydki  Ennio Morricone. Wesoły nastrój wprowadziła „Copacabana” z mistrzowskim popisem zespołu rytmicznego i muzyka filmowa z „ Flinstonów” i „Księgi dżungli”.

Podziwialiśmy solistów grających na trąbkach, klarnecie, saksofonie i puzonie. Nie sposób wszystko zapamiętać, wrażenie zrobił pierwszy z zaprezentowanych utworów, którego tytułu, niestety, nie pamiętamy. Każdy ze słuchaczy znalazł coś interesującego dla siebie.

Miło spędzony wieczór ze szlachetnymi gośćmi. Dziękujemy organizatorom i czekamy na następne koncerty.

Redakcja

Warto wiedzieć: studencka orkiestra dęta Białymstoku powstała w 2014 roku, a jej założycielem i pierwszym dyrygentem był student klasy trąbki p. Cezary Witkowski. W orkiestrze występuje także p. Przemysław Witkowski. To dzisiejsi nauczyciele w naszej szkole muzycznej. Kolejni pasjonaci i nietuzinkowe postaci!

Ufff... Nareszcie można odpocząć od natłoku książek i dodatkowego materiału licealnego do opracowania. Konkursy przedmiotowe oficjalnie zakończone, tytuły laureatów przyznane, uczennice bardzo zadowolone.
2 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznych konkursów przedmiotowych dla klas dotychczasowych gimnazjów. Dziewczęta z naszej szkoły miały okazję wysłuchać słów  przedstawicielki Kuratorium Oświaty woj. podlaskiego oraz obejrzeć występy uzdolnionych tancerek baletowych ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku. Było bardzo ciekawie, ale najważniejsza część spotkania wywołała jeszcze większe podekscytowanie... Wręczenie tytułów laureatów zobrazowało, jak wybitni potrafią być młodzi ludzie.
Aby zdobyć tytuł laureata, należy rozwiązać test w  90%  na wojewódzkim - i najwyższym - stopniu konkursu. Nagradzano, poczynając od zdobywców aż pięciu tytułów laureata, kończąc na pojedynczych zdobyczach.

Wśród trzykrotnych (a było ich w województwie zaledwie 10!) znalazła się Amelia Dołęgowska z kl. III C. Wywalczyła ona tytuły z następujących przedmiotów:
MATEMATYKA (opiekun p. Małgorzata Gierałtowska),
BIOLOGIA (opiekun p. Katarzyna Bartłomiejczuk),
CHEMIA (opiekun p. Ewa Turlewicz).

Nagrodzona została również Marta Żurowska z kl. III C, która uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu JĘZYKA POLSKIEGO (opiekun p. Maria Sutkowska). Marta jest też Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (opiekun p. Tomasz Krajewski).

Nie można nie wspomnieć o  finalistach Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego. Chłopcy Łukasz i Marcin Piekutowscy z III D  o włos byli od tytułu laureata, szkoda... Z ich tytułów finalisty też jesteśmy bardzo dumni! Gratulujemy! ( opiekun p.Sławomir Skrzypczak).

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz niezawodnym opiekunkom, którzy poświęcając swój czas i przygotowując dodatkowe materiały, w bardzo dużym stopniu przyczynili się do sukcesów uczennic naszej szkoły. Pragniemy również wspomnieć, że na wręczeniu zaświadczenia  się nie skończyło. Amelia zwolniona jest z całej drugiej części egzaminu gimnazjalnego, otrzymując 100% z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a Marta będzie mogła się pochwalić 100% wynikiem z języka polskiego (nie wspominając o stypendium p. Burmistrza). Podsumowując: Wytrwałością i pracą  młodzi ludzie się bogacą. :)

Laureatki

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom - Luizie Lubowickiej i Amelii Dołęgowskiej z klasy III c, które brały udział w IV edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno - Literackiego pod hasłem „W sercu puszczy". Konkurs poświęcony był pamięci profesor Simony Kossak, popularyzatorce wiedzy przyrodniczej, bezkompromisowej działaczce na rzecz ochrony przyrody, zwłaszcza Puszczy Białowieskiej, gdzie mieszkała ponad 30 lat w starej leśniczówce „Dziedzinka”.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach:

literackiej: wiersz lub opowiadanie,

plastycznej: praca malarska wykonana w dowolnej technice malarskiej.

Laureatką, zarówno części literackiej jak i plastycznej tegorocznej edycji konkursu, została Luiza Lubowicka, a Amelia Dołęgowska w części plastycznej zdobyła wyróżnienie.

Opiekunami uczennic były pani Maria Sutkowska (część literacka) oraz pani Iwona Godlewska (część plastyczna).

Organizator konkursu wraz z komisją zapraszają wszystkich uczestników do udziału w warsztatach graficznych w dniu podsumowania konkursu tj. 26 kwietnia 2019 r. do pracowni graficznej (sala nr 14) Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży.

Naszym uczennicom raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Piękny wiersz Luizy niech będzie zaczątkiem refleksji nad rozkwitającą wiosną. Posłuchajcie rady młodej poetki:

luiza lSerce puszczy

pozwól aby uniósł cię wiatr

a dziki strumień szeptał do ucha

poznaj opowieści wiekowego drzewa

posłuchaj pieśni wiecznie żywej puszczy

dotknij ukrytego piękna

pośród złotych promieni słońca

poczuj ciepły oddech na szyi

zatańcz z echem śpiewu ptaka

zanurz się w tych niepojętych skarbach

a potem powiedz mi:

jak bije serce puszczy?

Iwona Godlewska

Znane są wyniki XXII Edycji Regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej - Ciechanowiec 2019r. rozstrzygniętego 8. 04.2019 r. Konkurs, jak co roku, odbywał się w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Poniżej prezentujemy listę osób nagrodzonych i wyróżnionych. Zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy pomysłowości i...cierpliwości oraz niezwykłej inwencji artystycznej.

Laureaci konkursu są zaproszeni na Mszę Świętą do kościoła p w. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00.

Powinni się zgłosić tego dnia ze swoimi palmami na godz. 9.30 przed plebanię przy kościele pw. Trójcy Prznajświętszej w Ciechanowcu. Wcześniej, między 8 a 9 30, proszeni są o odebranie palm z muzeum.

(Palmy do procesji odebrać można wcześniej (od 8 kwietnia) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:30.)

Wręczenie nagród i wyróżnień wykonawcom palm nastąpi wyłącznie w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. w godz. 12:00 - 15:30 w Pałacu Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Warunkiem odbioru nagrody lub wyróżnienia jest przekazanie palmy w dniu Niedzieli Palmowej na rzecz Organizatora (nie dotyczy palm przekazanych przez muzeum jako dar biskupowi oraz gościom).

Zainteresowani mogą uzyskać wszelkie informacje od poniedziałku do piątku w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu w godz. 8:00 - 16:00 tel. (86) 277 13 28 wew. 21 lub e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Oto pokaźna lista naszych artystów. Gratulujemy im serdecznie!

 

Nazwisko i Imię

Klasa

Nagroda

Uwagi

 

Baryczka Szymon

IV

III nagroda

 
 

Bruszewska Magdalena

IV

wyróżnienie

 
 

Borys Igor

V

wyróżnienie

przekazana jako dar Biskupowi

 

Borys Nina

I

wyróżnienie

przekazana jako dar Biskupowi

 

Bruszewska Wiktoria

Sęk Luiza

VII

I nagroda

 
 

Brzozowski Paweł

I

III nagroda

 
 

Buczyńska Maria

II

III nagroda

przekazana jako dar Biskupowi

 

Dąbrowska Gabriela

I

IV nagroda

 
 

Dębek Paweł

VIII b

II nagroda

 
 

Doroszkiewicz Antoni

IV

wyróżnienie

 
 

Dzierżko Kacper

IV

II nagroda

 
 

Faszczewski Jan Paweł

I

I nagroda

 
 

Głowniak Dawid

II

wyróżnienie

 
 

Gołaszewska Zofia

I

III nagroda

 
 

Grochowski Mateusz

I

III nagroda

 
 

Grochowski Michał

Szepietowski Jakub

IV

wyróżnienie

 
 

Kalinowski Kacper

II

II nagroda

 
 

Kossykowski Sebastian

V

wyróżnienie

przekazana jako dar Biskupowi

 

Kulesza Aleksander

II

IV nagroda

 
 

Kulesza Patrycja

III GIM

III nagroda

 
 

Leoniak Tomasz

I

wyróżnienie

 
 

Łapińska Dominika

IV

IV nagroda

 
 

Łapińska Oliwia

II

IV nagroda

 
 

Malinowska Julia

II

wyróżnienie

 
 

Malinowski Stanisław

I

wyróżnienie

 
 

Milewska Julia

V

III nagroda

 
 

Nesvadba Daniel

I

IV nagroda

 
 

Ostrowski Franciszek

I

IV nagroda

 
 

Praczukowska Majka

I

wyróżnienie

 
 

Roszkowski Kacper

I

wyróżnienie

 
 

Szepietowski Wiktor

Walendy Witold

IV

IV nagroda

 
 

Święcki Rafał

II

wyróżnienie

 
 

Tymińska Natalia

V

II nagroda

 
 

Tyszko Jakub

II

III nagroda

 
 

Wierciszewski Jan

I

wyróżnienie

 
 

Wiśniewska Maria

I

wyróżnienie

 
 

Wiśniewski Wiktor

IV

wyróżnienie

 
 

Wojno Gabriela

V

wyróżnienie

 
 

Wojno Paweł

II

IV nagroda

 
 

Wysocka Julia

IV

IV nagroda

 
 

Żochowska Julia

IV

wyróżnienie

 

Iwona Godlewska

W ostatni piątek marca w naszej szkole odbył się etap powiatowy Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki”. Miło nam ogłosić, że Antoni Doroszkiewicz z IV a będzie reprezentował nasz powiat we współzawodnictwie z dziećmi na szczeblu wojewódzkim. Zdobył I miejsce. Jego deklamacja „Wilka u dentysty” Tadeusza Śliwiaka podobała się komisji. Mamy nadzieję, że sugestywnie oddane słowem cierpienie i groza wilka spiorunują też komisję wojewódzką. Tego Antkowi życzymy, a 17 maja będziemy trzymać kciuki.

Dominik Molenda z kl. II b zajął III miejsce a Marta Murawska z V a w tym samym konkursie została wyróżniona. Gratulujemy!

Redakcja

 

5 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy IV C z wychowawcą p. Katarzyną Bartłomiejczuk oraz p. Moniką Kulesza, studenci UTW w Wysokiem Mazowieckiem oraz leśnicy z Nadleśnictwa Rudka, włączyli się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew „#1000 drzew na minutę”. Skąd w ogóle taka nazwa? To proste! Leśnicy co roku sadzą ok. 500 mln nowych drzew, co w przeliczeniu na liczbę 365 dni, 24 godzin i 60 minut wynosi 951 drzew. Jeśli w wyliczeniu uwzględnimy także drzewa i krzewy, które sadzone są jednostkowo jako domieszki biocenotyczne, to otrzymujemy liczbę ok. 1000 drzew na minutę.
W tegorocznej akcji sadziliśmy sadzonki świerka w Leśnictwie Trzeciny. Łącznie obsadziliśmy 1,65 ha lasu. Co prawda nie trwało to 1 minutę, ale rezultat wielopokoleniowej pracy był widoczny gołym okiem. Powierzchnia będąca zrębem stała się  uprawą leśną.
Zanim jednak przeszliśmy do faktycznego sadzenia, pan leśniczy Adam Stanisławski podkreślił istotę znaczenia odnawiania powierzchni oraz przedstawił sposób i zasady sadzenia drzew.
Pogoda była sprzyjająca, zatem praca szła szybko i bez problemów. Gdy wyznaczony nam obszar pokrył się świerkiem, przejechaliśmy do „Echo lasu”, gdzie czekało na nas ognisko oraz ciepły poczęstunek. Gościnnie odwiedzili nas przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 i zasadzili symbolicznie kilka drzewek w Alei Przedszkolaka. To nie wszystko. Pan leśniczy Błażej Safaryn zaprezentował nam wiele sygnałów myśliwskich wygrywanych na rogu m. in. "Darz Bór", "Dzik na rozkładzie", "Pobudka", "Na posiłek". Zgadywaliśmy z charakteru dźwięków, co może dany sygnał oznaczać. Zabawa była przednia.
Co dobre szybko się kończy. Po zapewnieniu pana Nadleśniczego Tadeusza Zawistowskiego, że za rok znów się spotkamy, zmęczeni, ale z poczuciem  spełnionej misji, wróciliśmy do domu.

Uczestnicy

28 marca 2019 roku już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie zorganizowała Powiatowy Konkurs Piosenki Powstańczej i Harcerskiej objęty honorowym patronatem Burmistrza Czyżewa, Zarządu Głównego Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Warszawie, skierowany do uczniów szkół podstawowych.
Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku zgłoszono 11 solistów i 12 zespołów. Naszą szkołę reprezentował Dominik Molenda uczeń klasy IIb, któremu jury przyznało I miejsce w kategorii soliści klas I – III oraz zespół „Wesołe zuchy”, któremu jury przyznało II miejsce w kategorii zespół klas I – III w składzie:
1. Malwina Chmielewska IIa
2. Wiktoria Czaja IIa
3. Izabela Kalinowska IIa
4. Aleksander Kulesza IIa
5. Franciszek Milewski IIa
6. Wiktoria Radziwił IIa
7. Oliwia Rosicka IIa
8. Lidia Stypułkowska IIa
9. Nina Wódz IIa
10. Gabriela Kapelewska IIc
11. Natalia Ogrodnik IIc
12. Wiktoria Wójcik IIc
13. Zuzanna Busma IIc


Gratulujemy uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!

Renata Gniazdowska

Wprawdzie gentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, ale tym razem zrobimy wyjątek. 

Pamiętacie dziewczyny i chłopaków odwiedzających Wasze klasy w celu zbierania najmniejszych „złotych” polskich monet? To SU, jak co roku, organizował zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Góra grosza”. Nie ciekawi Was , ile udało się zgromadzić? Prawie 68 kg! Taka wielkość robi wrażenie! Prawda? I kolejna zagadka. Jaką wagę jednogroszówek trzeba zebrać, by złożyła się na 100 zł (dokładnie 98,80)? Aż 24 kg! Łącznie, licząc wartość wszystkich zebranych pieniędzy, przekazaliśmy 575,32 zł!

Dziękujemy Wam wszystkim!

Wyobraźcie sobie, że grosze należało posegregować wartościami i popakować w mniejsze pudełka. Zaangażowanych było  kilkanaście mróweczek z klas: III d, V b, III c i VII b, która okazała się najsprawniejsza. Prawdziwą mistrzynią liczenia była cicha i niepozorna Martynka z VII b. Ona to dopiero ma zręczne dłonie!

Akcją dowodziła p. Monika Kulesza, współpracując  z  p. Małgorzatą Borecką j i p. Jankiem  Kuleszą (tak, tak...często w niewidocznej pracy nauczycielskiej uczestniczą całe rodziny!).

 Pieniądze zasilą pulę krajową i zostaną  przeznaczone na cel charytatywny. Na pewno znajdą się potrzebujący.

 Kolejna akcja za rok. Zbierajcie „złote” monetki. Zacznijcie... od szkolnych korytarzy. Nie opłaca się schylać po grosz? Opłaca, opłaca - to wynagrodzenie za pracę Waszych rodziców i...  w sumie składnik  niezłej sumki.

Redakcja

Tytuł brzmi może  intrygująco, ale nic dziwnego się pod nim  nie kryje. Konkurs ten odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych I- IV i V - VIII, dlatego podajemy Wam także reprezentantów drugiej grupy wiekowej. Są to:

Marta Murawska z V a

Julia Magusiewicz z V a

Aleksandra Sieńkowska z V c

Cele konkursu są znane. Miło jest wysłuchać pięknej polszczyzny w dobrym wykonaniu, zwłaszcza że  autorami wierszy są klasycy poezji dziecięcej. Niech dziewczęta sposobią się do eliminacji powiatowych 3 kwietnia. My czekamy na na piękny słowny pojedynek. Zwycięzca zabłyśnie na etapie wojewódzkim. Niechby był z naszej szkoły!

Redakcja

 

27 i 28 marca uczniowie klas I-V  byli na pokazie w planetarium. Seans trwał jedną godzinę lekcyjną i pozwolił przenieść się w kosmos. Uczniowie zobaczyli poszczególne konstelacje północnego nieba zimą, nauczyli się rozpoznawać gwiazdozbiór  Oriona, odszukiwać Syriusza. Poznali barwy planet, a nade wszystko... uświadomili sobie potęgę Wszechświata i znikomość nas, mieszkańców Układu Słonecznego... Ziemian, też kosmitów!

Ciekawa lekcja przyrody, geografii, astronomii. Jak ją oceniacie?

Redakcja

22 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych ,, Baje , bajki , bajeczki…”
Konkurs miał na celu szerzenie kultury języka i piękna polskiego słowa, wychowanie estetyczne przez kontakt z literaturą dziecięcą i młodzieżową, z dziełami o najwyższych walorach artystycznych, promowanie młodych talentów oraz wyłonienie trzech najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować szkołę na etapie powiatowym.
Wiersze znanych polskich poetów Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Tadeusza Śliwiaka, Elizy Rozdoby, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza oraz Danuty Wawiłow zaprezentowało 17 uczniów klas pierwszych, drugich i czwartych.
Komisja konkursowa w składzie: Pani Monika Dołęgowska, Pani Mirosława Szuberska, Pani Katarzyna Kulesza przyznała nagrody następującym uczniom:
I miejsce : Dominik Molenda – klasa II B
II miejsce – Izabela Kalinowska – klasa II A
III miejsce – Antoni Doroszkiewicz - klasa IVA
Wyróżnienie przyznano Lidii Stypułkowskiej z klasy II A, Patrycji Śledziewskiej z klasy II B oraz Laurze Perkowskiej z klasy I A.
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.
W trakcie uroczystości wręczono także dyplomy za osiągnięcia i udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza"
Laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu recytatorskiego, który odbędzie się 03 kwietnia 2019 roku w naszej szkole.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów na etapie powiatowym.

Organizatorzy
Wychowawcy klas drugich

vulcan

Ogłoszenia

 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Konkurs czytelniczy +

  Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
 • Poezja z humorem +

  Uwaga czwarto- i piątoklasiści! Kto lubi się pośmiać podczas czytania wierszy i rozśmieszyć swoich kolegów i koleżanki, niech  przygotuje recytację Czytaj więcej
 • Uwaga konkurs! Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku +

  29 maja 2019 roku odbędzie się VI edycja szkolnego konkursu: Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku. Celem konkursu jest Czytaj więcej
 • Uwaga miłośnicy poezji rosyjskiej! +

  Aleksander Puszkin? Kim był? Co tworzył? Z kim się przyjaźnił? Wiesz to? Zgłoś się więc na konkurs „ Życie i Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj