Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Początek stycznia obfituje w różnorodne bale w czasie, który zwykliśmy nazywać karnawałem. Wzorując się na balach dorosłych, nasze dzieci uczęszczające do świetlicy z radością przyjęły wiadomość o organizowanym tu balu. Dzieci bardzo lubią bawić się przy muzyce. Wychowawcy bardzo często organizują mini dyskoteki, które cieszą niesłabnącym zainteresowaniem najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Tak doniosłe wydarzenie musiało być starannie przygotowane. Rodzice wyposażyli dzieci w przepiękne, barwne stroje, w napoje i przekąski. Na stołach znalazło się wszystko, co dzieci lubią, a tego dnia miały to wszystko pod dostatkiem. Okna świetlicy zostały zaciemnione, dodatkową atrakcją były kolorowe światła laserów.
Tańcom i zabawom nie było końca. Dzieci doskonale podejmowały układy taneczne i zabawy proponowane przez wychowawców świetlicy. Odbierane przez rodziców ze smutkiem opuszczały zabawę i pewnie bawiłyby się jeszcze, ale wszystko musi mieć swój kres. Ten niedosyt zabawy utwierdza nas, wychowawców w przekonaniu, że nasi podopieczni mogą się świetnie bawić, a takie imprezy są świetną alternatywą dla wszechobecnych gier wirtualnych.

Bogusław Doroszkiewicz

Boże Narodzenie to tajemnica Bożej miłości - jedno z głównych świąt chrześcijańskich obchodzone jako pamiątka narodzin Jezusa. W tym dniu zapach tradycyjnej choinki stwarza atmosferę serdeczności i zaufania. To czas, aby spojrzeć w siebie i wokół siebie.

Raz do roku w okresie świątecznym nauczyciele ze szkół naszego miasta i powiatu spotykają się w tym celu w jednej ze szkół.

16 stycznia 2018 r.  w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem gościliśmy Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Nauczycieli i Wychowawców księdzem doktorem Zbigniewem Pyskło i Przewodniczącym Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego księdzem doktorem Jackiem Czaplickim, Proboszcza Parafii p.w. Św.  Jana Chrzciciela Ryszarda Niwińskiego i Proboszcza Parafii p.w.  św. Apostołów Piotra i Pawła Edwarda Łapińskiego, księży z obu parafii i zaproszonych duchownych z sąsiednich parafii. Uhonorowała nas swoją obecnością p. wizytator Danuta Radwańska- bardziej bliski przyjaciel nauczycieli niż sprawująca kontrolę. Zaszczyciły nas przybyciem władze powiatu na czele ze Starostą Powiatu Wysokomazowieckiego p. Bogdanem Zielińskim, władze miasta w osobach Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie  p. Jarosława Siekierko, p. Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie  Ewy Konarzewskiej, Przewodniczących Rady Miasta p. Józefa Sokolika i p. Lecha Śliwowskiego, Przewodniczącego Komisji Oświaty p. Stanisława Chmielewskiego, przedstawiciele władz gminy z Wójtami Gminy Wysokie Mazowieckie  p. Krzysztofem Krajewskim i p. Krzysztofem Murawskim, przedstawiciele Rady Rodziców  MZS, dyrekcje szkół podstawowych i średnich w naszym mieście, dyrekcje przedszkoli, dyrekcje szkół podstawowych z naszego powiatu oraz pedagodzy- wszyscy ci, którzy chcą tworzyć nauczycielską wspólnotę. Nie sposób wszystkich wymienić z nazwiska, ale wszyscy jednakowo mile  byli witani i tak samo drodzy.

Całą uroczystość poprowadził gospodarz Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem p. Jarosław Jankowski.

 O 17 ks. biskup  odprawił mszę świętą w intencji pedagogów, skierował życzliwe słowo do obecnych, zwracając uwagę na potęgującą się trudność dobrego wypełniania misji nauczyciela. Świat zmienia się na naszych oczach w zakresie wartości. Nowoczesny nauczyciel musi iść z duchem czasów i jednocześnie chronić w dzieciach istotę ich człowieczeństwa wypaczaną przez współczesne media i powierzchowne relacje między ludźmi.

Świat wartości leży na sercu pedagogom. Goście podczas drugiej części spotkania na hali sportowej MZS obejrzeli sztukę opracowaną przez p. Annę Jamiołkowską i p. Iwonę Godlewską w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z piękną oprawą muzyczną chórów szkoły muzycznej prowadzonego przez p. Monikę Sypytkowską i SP nr 2 dyrygowanego przez p. Iwonę Godlewską.

Sztuka o zwątpieniu, odbudowie nadziei i Bożej miłości. Spokojny refleksyjny nastrój na pewno skłonił każdego do zadumy, niejednego wzruszył i wyciszył. Po raz kolejny młodzi artyści pokazali wielką klasę. Czy szewc naprawdę uronił łzę? Czy to dziecko rzeczywiście jest tak głodne? Czy te kręcące się wokół siebie damulki myślą tylko o sobie? Gdzie w tym świecie jest Bóg? W drugim człowieku - mówi przekaz artystyczny trafiający do każdego inną drogą - znaczeniem słów, piękną muzyką, śpiewem solistów, metaforą Pisma Świętego, ruchem, podniosłością scenerii ośnieżonego miasta...

W tak dobrym nastroju zebrani wysłuchali życzliwych słów przemawiających gości.

Po uczcie dla ducha gospodarze podali wykwintne dania - coś dla pokrzepienia i degustowania. Nasiliły się rozmowy przy stolikach i poza nimi. Miło było zobaczyć dawno niewidziane twarze, posłyszeć komplementy i dobre słowa. Pod koniec uroczystości ks. Niwiński zainicjował śpiewanie kolęd. Przysiadał się do różnych stolików, witał „starych” znajomych, prowadził półoficjalne pogaduszki. Było bardzo miło i czas upłynął niepostrzeżenie.

Następne spotkanie za rok. Oby do niezmienionego grona obecnych dziś dołączyli następni goście, którym sprawy kształtowania młodych osobowości głęboko leżą na sercu.

Dziękujemy Gościom za liczne przybycie. Mamy nadzieję, że dobrze się Państwo czuli w progach naszej szkoły.

Redakcja


 Złotą Dziesiątkę pierwszego semestru  roku szkolnego 2017/2018 tworzy 18 osób. Spora część to najmłodsi - z klas IV. Będziemy wspierać Was, byście to zaszczytne miejsce zajmowali dwa razy do roku aż do ukończenia szkoły. Umowa?  Gratulujemy  Wam, Waszym rodzicom i nauczycielom.

I miejsce średnia ocen 5,36

Amelia Dołęgowska klasa  II c

II miejsce średnia ocen 5,27

Marta Murawska  kl. IV a

III miejsce średnia ocen 5,2

Dominika Wojciechowska kl. III e

IV miejsce średnia ocen 5,19

Barbara Dołęgowska  IV c

Gabriela Godlewska  IV c

Sebastian Kossykowski  IV c

V miejsce średnia ocen 5,13

 Izabela Milewska  II b

Gabriela Jabłońska III c

VI miejsce średnia ocen 5,09

Wiktoria Szepietowska kl. IV a

Miłosz Dołęgowski  kl. IV a

Paweł Wnorowski  kl. IV a

VII miejsce średnia  ocen 5,06

Łukasz Piekutowski  kl. II d

VIII miejsce średnia  ocen 5,0

Magdalena Tkacz kl. IV a

Jakub Bagiński  kl. IV a

Maciej Herman kl. IV a

Piotr Milewski  kl. IV a

Bartosz Brzósko kl. IV b

IX miejsce średnia  ocen 4,93

Anna Wojciechowska kl. III c

X miejsce średnia  ocen 4,9

Jan Milewski kl. III e

 

Redakcja

Klasa IV a

Marta Murawska 5,27 zachowanie wzorowe

Wiktoria Szepietowska 5,09 zachowanie wzorowe

Miłosz Dołęgowski  5,09 zachowanie wzorowe

Paweł Wnorowski 5,09 zachowanie wzorowe

Magdalena Tkacz  5,0 zachowanie wzorowe

Jakub Bagiński  5,0 zachowanie wzorowe

Maciej Herman  5,0 zachowanie wzorowe

Piotr Milewski  5,0 zachowanie wzorowe

Filip Choiński  4,82 zachowanie wzorowe

Julia Magusiewicz 4,82 zachowanie wzorowe

Klasa IV b

Bartosz Brzósko  5,0 zachowanie wzorowe

Klasa IV c

Barbara Dołęgowska  5,19  zachowanie wzorowe

Gabriela Godlewska  5,19 zachowanie bardzo dobre

Sebastian Kossykowski  5,19 zachowanie bardzo dobre

Lena Sieliwoniuk  4,82  zachowanie bardzo dobre

Klasa VII a

Adrian Kruczkowski  4,78 zachowanie wzorowe

Honorata Niemyjska  4,78 zachowanie bardzo dobre

Klasa VII b

Izabela Wileńska 4,86 zachowanie wzorowe

Klasa II b

Izabela Milewska 5,13 zachowanie wzorowe

Jakub Płoński 4,76 zachowanie bardzo dobre

Klasa II c

Amelia Dołęgowska 5,36 zachowanie wzorowe

Klasa II d

Łukasz Piekutowski 5,06 zachowanie bardzo dobre

Zuzanna Grabowska 4,86 zachowanie wzorowe

Maja Grabowska 4,8 zachowanie wzorowe

Marcin Piekutowski 4,8 zachowanie bardzo dobre

Klasa III a

Karolina Orłowska 4,86 zachowanie bardzo dobre

Klasa IIII b

Karolina Tworkowska 4,87 zachowanie wzorowe

Wiktoria Leoniak 4,78 zachowanie wzorowe

Kamila Leoniak 4,78 zachowanie wzorowe

Klasa III c

Gabriela Jabłońska  5,13 zachowanie wzorowe

Anna Wojciechowska 4,93  zachowanie wzorowe

Hanna Zagroba 4,8 zachowanie wzorowe

Klasa III e

Dominika Wojciechowska  5,2 zachowanie wzorowe

Jan Andrzej Milewski  4,9  zachowanie bardzo dobre

 

Gratulujemy Wam wyników i życzymy zasłużonego odpoczynku w czasie ferii, byście w nowym semestrze zdobyli równie imponujące noty. 

Redakcja

W mroźny poranek 17 XII 2017 roku uczniowie naszej szkoły z klasy II „b” oraz klasy VII „a” pod opieką pani Ewy Dąbrowskiej i pani Małgorzaty Boreckiej po raz dziesiąty wzięli udział w akcji charytatywnej - „Nie przechodź obojętnie - Bożonarodzeniowy Dar Serca 2017”. Głównym celem akcji była promocja zdrowia oraz dofinansowanie leczenia i rehabilitacji uczniów naszej szkoły, w ramach Funduszu „Dzieci chore” Caritas Diecezji Łomżyńskiej.
Akcja ta wspomogła dwoje uczniów z naszej szkoły. W wydarzeniu w sumie wzięło udział trzydzieści osób. Członkowie akcji pomimo niesprzyjającej pogody dzielnie uczestniczyli w zdarzeniu. Stacjonowali oni przykościołach naszych parafii oraz w kilku placówkach użytku publicznego w naszym mieście. W dużej mierze zbiórki nie były przeprowadzane w budynkach, co uwidacznia determinację i chęć pomocy innym ze strony uczniów. W akcję włączyło się wielu ludzi naszego miasta i okolicznych miejscowości, co było bardzo szlachetne z ich strony.
Miejmy nadzieję, że to nieostatnie społeczne działanie z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zawsze są chętni do pomocy.

Iza Milewska kl. II B

Od września do końca stycznia odbywał się turniej piłki siatkowej dziewcząt w ramach rozgrywek Szkolnych Igrzysk Sportowych. Sędziami turnieju byli: Barbara Sołoducha, Maja i Zuzia z kl. II D oraz Kamila i Wiktoria Leoniak z kl. III B.
Do rywalizacji w turnieju piłki siatkowej dziewcząt klas II przystąpiły wszystkie klasy. Dziewczęta w składach 6 osobowych plus 2 rezerwowe zawodniczki walczyły o zwycięstwo, grając systemem pucharowym. Rozgrywki cieszyły się dość dużym zainteresowaniem zarówno samych grających, kibiców jak i wychowawców poszczególnych klas. W naszej szkole SIS został reaktywowany po kilkunastu latach nieobecności.
Zwycięzcy turnieju oraz najlepiej kibicujące klasy i ich wychowawcy otrzymają punkty do punktacji „Super Klasy”. Najlepsza drużyna z ciągu klas II tj. IIc będzie grała pod koniec roku szkolnego ze  zwycięską drużyną turnieju klas III o najwyższe podium w gimnazjum.

A oto końcowe wyniki:

I miejsce - zajęła klasa IIc
II miejsce - zajęła klasa IIb
III miejsce ex aeguo - zajęła klasa IIa i IId
IV miejsce zajęła - klasa II e

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim walczącym drużynom!!!

Wszyscy wychowawcy - tj. P. Joanna Ścisłowicz, P. Agata Bielińska. P. Iwona Gołaszewska, P. Monika Dołęgowska i P. Janina Berbachowska byli obecni podczas rozgrywanych meczów i kibicowali wraz wychowankami swoim drużynom.

Sędziowie za kibicowanie: wychowawców oraz uczniów postanowili przyznać po 1 punkcie klasom: IIa, IIc, IId i IIe. 2 punkty otrzymała kl. IIb.

Dziękujemy wychowawcom oraz wszystkim kibicom. Kibicowanie podczas zawodów zawsze wspiera grające koleżanki, a sama obecność jest wyrazem konsolidacji klasy.

Gratulujemy!!!

Barbara Sołoducha

Pod koniec 2017 został rozstrzygnięty projekt o nazwie Drużyna Energii. Do projektu przystąpiło 680 szkół z całej Polski. Pierwszym etapem, po którym zakwalifikowano 100 szkół do kolejnych rozgrywek, było nagranie 2 minutowego filmu przedstawiającego sportowy charakter naszej szkoły. Miło nam poinformować, że w 100 szkołach zakwalifikowanych do kolejnych etapów, znalazł się Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. Naszej szkole, jako jedynej z województwa podlaskiego, udało się przekonać komisję swoim filmem i zaangażowaniem. Teraz wykonujemy kolejne zadania zaproponowane przez ambasadorów projektu, między innymi byłego reprezentanta Polski w siatkówce Krzysztofa Ignaczaka, czy piłkarza Marka Citko. Uczymy się, nagrywamy i wysyłamy filmy z zadaniami, a także czekamy na kolejne sukcesy. Warto dodać, że szkoła została nagrodzona 40 kompletami strojów sportowych.

Gratulujemy sportowcom i opiekunom projektu, czyli nauczycielom wychowania fizycznego.

Redakcja

Zobacz nagrodzony film

Rok 2017 kończymy bardzo dobrymi informacjami. Mamy nadzieję, że będzie to zapowiedź jeszcze lepszego kolejnego roku. Co mamy na myśli?

W naszej szkole pracują Nauczyciele, których misja została zauważona i doceniona na zewnątrz. Miło nam poinformować, że I miejsce i tytuł „Nauczyciel na Medal” powiatu wysokomazowieckiego w kategorii klas IV – VII i gimnazjum otrzymała pani dyrektor magister inżynier Ewa Turlewicz, natomiast Medal Solidarności - pan magister Bogusław Doroszkiewicz.

Do udziału w pierwszym prestiżowym rankingu pani Turlewicz została zgłoszona przez rodziców i uczniów. Jest to dowód na to, że praca nauczyciela chemii jest zauważana i ceniona w środowisku. W całym konkursie brało udział ponad 850 nauczycieli, na których oddano ponad 60 tys. głosów. Honorowy patronat nad wielką akcją „Nauczyciel na Medal” objął Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. W jego imieniu podczas gali finałowej członek zarządu województwa Bogdan Dyjuk powiedział następujące słowa: Serdeczne gratulacje za Państwa wysiłek i pracę, niezbędne poświęcenie. Bez tego ostatniego praca w szkole byłaby jak, z całym szacunkiem, praca robotnika w fabryce. W tym zawodzie potrzebne jest jeszcze to coś, co zgromadziło tu dziś Państwa. Zacną rzeczą jest uczyć się, ale jeszcze zacniejszą- nauczać.

Laureatka dziękuje wszystkim życzliwym osobom, które, głosując, pokazały, że praca nauczyciela, a w szczególności jej praca, jest ważna. Takie wyróżnienie na pewno uskrzydla i doładowuje pozytywną energią.

13 grudnia 2017 w Białymstoku odbyły się uroczystości 36. rocznicy stanu wojennego. Podczas spotkania zebrani uczcili pamięć błogosławionego Jerzego Popiełuszki, obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczniów i nauczycieli SP 11 pod tytułem „Pamiętamy…”, wysłuchali wykładów o przebiegu wydarzeń grudnia w województwie podlaskim. Akordem końcowym uroczystości było wręczenie Medali Solidarności jako podziękowania za trud i pracę związkową. Pan Bogusław Doroszkiewicz otrzymał powyższe odznaczenie.

W imieniu całej społeczności Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem na ręce obojga laureatów składamy serdeczne gratulacje. Jesteśmy dumni, że w naszej szkole pracują tak wspaniali Nauczyciele.

Redakcja

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV i AIDS, ekologii, znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, czy wiedzą o funkcjonowaniu i historii PCK.
Olimpiada to przedsięwzięcie wieloetapowe i obejmuje następujące szczeble: szkolny, rejonowy, okręgowy (wojewódzki), centralny (ogólnopolski).
W tegorocznym etapie rejonowym Miejski Zespół Szkół reprezentowała drużyna gimnazjalistek w składzie: Amelia Dołęgowska kl. II C, Karolina Orłowska kl. III A i Hanna Zagroba kl. III C. Uczennice przygotowane zostały przez p. Katarzynę Bartłomiejczuk.
Dziewczęta zdobyły I miejsce drużynowo, a Amelka uplasowała się na I miejscu indywidualnie i wywalczyła awans do kolejnego - wojewódzkiego-  etapu olimpiady.
Gratulujemy drużynie i trzymamy kciuki za Amelkę.


Redakcja

Już wkrótce wigilijne światełka zapalą się w naszych domach i sercach. Święta Bożego Narodzenia - czas spokoju, nadziei, miłości i oczekiwania na cud. Cud pojawienia się Boga w Człowieku - tym nowo narodzonym i tym bliskim, tuż obok.

W Miejskim Zespole Szkół tradycyjnie wigilia odbyła się kilka dni wcześniej-  20 grudnia. Gościliśmy proboszcza parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła Edwarda Łapińskiego, Burmistrza Miasta p. Jarosława Siekierko, Przewodniczącego RM p. Józefa Sokolika członka RM p. Stanisława Chmielewskiego, przedstawicieli Rady Rodziców. W pięknej scenerii zespół aktorów i muzyków kierowany przez p. Annę Jamiołkowską i p. Iwonę Godlewską wystawił spektakl. Towarzyszył im chór prowadzony przez nauczyciela szkoły muzycznej  p. Monikę Sypytkowską.

Artyści przenieśli zebranych w dawne lata, w których bogaci obnosili się ze swoją zamożnością, a biedacy cicho przędli swoją marną egzystencję. Czy to czasy rzeczywiście odległe? A może przypowieść tylko dlatego prosta, bo ponadczasowa? „Przyszedł do swoich, a oni Go nie przyjęli...”

Przedstawienie wprawiło zebranych w refleksyjny nastrój. Młodzi artyści świetnie zagrali swoje role. Zobaczyliśmy i skromność Walentego, i wyniosłość dam , i łapczywość głodujących dzieci... Każdy z młodych aktorów dołożył starań, by jego postać wypadła prawdziwie, przekonująco i szczerze. W scenerii ubogiej sutereny szewca, na ulicy, na której tyle się dzieje i złego , i dobrego, odbyła się potężna duchowa przemiana tych wszystkich, którzy zechcieli zobaczyć Jezusa w Człowieku.

Nie sposób nie wymienić artystów zaangażowanych w występ, dlatego nie pominiemy nikogo. Zarówno ci, którzy mieli pierwszoplanowe role, jak i ci, którzy zagrali zdaje się tylko gestem, stworzyli całość- dzieła sztuki- jak skomentował jeden z widzów. Wszyscy wyszli pod ogromnym wrażeniem spektaklu. Chór, recytatorzy i soliści śpiewający i grający na instrumentach dopełnili dzieła.  Oto oni: Recytatorzy - Marta Murawska z IV a i Gabriela Jabłońska z III c, Narrator - Katarzyna Krajewska z III a, Reporterzy - Adrian Kruczkowski z VII a i Juliusz Knieć z II b, Szewc - Sebastian Tkacz z II e, Franek - Paweł Wnorowski z IV a, Kobieta z dzieckiem- Patrycja Buczyńska z III b i Patrycja Śledziewska z I b, Handlarki - Ola Stankiewicz z II d, Paulina Wardaszko, z II d Klaudia Dmochowska z II d, Kramarka – Natalia Czarnowska z III b, Dziewczynki - Julia Wyszomirska z I a, Gabrysia Zarzecka z IV b i Dominika Fedorowska z VII a, Bogate Panie - Karolina Tworkowska II b, Gabrysia Rembiszewska III b, Głos - Wiktor Wojtkowski z VII a,  Lektor- Luiza Maria Lubowicka z II c, chór gimnazjum na przemian z chórem szkoły muzycznej, wokaliści – Karolina Nicgorska z III e, Ania Wojciechowska z III c i Dawid Tymiński z III e, pianista  - Paweł Kalinowski z III c, skrzypaczki- Gabrysia Jabłońska z III C i KarolinaTworkowska z III b.

W niedzielę zasiądziemy przy wigilijnych stołach z naszymi rodzinami. Niech życzenia zamykające naszą uroczystość zabrzmią i w Waszych domach:

Czegóż w ten miły wieczór pragnąć nam dla siebie?
Żeby w pokoju tej nocy pobladły troski nasze i niepokoje zgasły.
By żaden człowiek nie był obcy.
Żeby nie było samotnych.
Byśmy umieli się dzielić sercem jak opłatkiem…

Byśmy w codziennym życiu zawsze potrafili oddzielać światło od ciemności, a dobro od zła.
Byśmy umieli przebaczać i przepraszać.
Uczyć się bezinteresowności na co dzień.
Ciągle przyglądać się niebu.
By zawsze świeciła gwiazda.
By była znakiem, celem, drogowskazem!

Redakcja

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Niedawno trzecioklasiści byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Szkolny zestaw programów na rok szk. 2017/2018 +

    Tutaj znajdziesz szkolny zestaw programów obowiązujacy w roku szkolnym 2017/2018 Czytaj więcej
  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych +

    Dni wolne od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 30 października 2017 r. 31 października 2017 r. 18, 19, Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj