Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

 Samorząd Uczniowski ma przyjemność zaprosić

całą Społeczność Uczniowską

na kostiumowy

BAL ANDRZEJKOWY

termin: 23.11.2017 czwartek

czas: 14.30-16.30    klasy I i IV ;17.00- 20.30  klasy VII oraz  klasy gimnazjalne

miejsce: hala sportowa (połowa)

MUZYKA NA ŻYWO!!!

Zaśpiewają Dawid i Hubert !!!

Ktoś zagra też na akordeonie- na żywo!!!

A kto? dowiesz się, jak przyjdziesz!!!

Włącz się i przygotuj  kostium

czarodziejki/ wróżki        czarodzieja/ czarnoksiężnika

Na wesoło !!!

Nie trzeba wydawać pieniędzy,   wystarczy trochę fantazji!

Obuwie: kapcie, baleriny, trampki

Wstęp: 1 złoty

Uczestnicy balu, którzy dostaną specjalną „przepustkę”, będą w piątek zwolnieni z odpowiedzi.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

JEDYNA  taka NIEPOWTARZALNA OKAZJA !!!

 

Drodzy Uczniowie!

 Czy macie jakieś pytania? Wyprzedzamy niektóre.

 Obowiązuje kostium wróżki lub czarodzieja ALBO strój wieczorowy (balowy) z widocznymi elementami stroju wróżki lub czarodzieja.

Będzie wróżenie z wosku i nie tylko!

Dozwolone obuwie: kapcie, baleriny na miękkiej podeszwie, trampki (nie adidasy)

WSTĘP 1 zł.

Weźcie  jednak więcej pieniędzy, dostępne będą do kupienia napoje i drobne przekąski.

Następnego dnia uczestnicy  balu będą  zwolnieni z odpytywania!

ZAPRASZAMY  SERDECZNIE!

  Samorząd Uczniowski

Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - 99 już -  odbyły się 10 listopada nieco inaczej niż zwykle. Młodzież z całej szkoły udekorowana biało- czerwonymi kotylionami ( to zasługa pracowitości  SU ) włączyła się w śpiewanie żołnierskich piosenek. Inicjatorami takich obchodów były wychowawczynie klas siódmych p. Ewa Dąbrowska i p. Joanna Decewicz. Jak zawsze niezawodny był szkolny chór pod dyrekcją p. Iwony Godlewskiej. Hala sportowa rozbrzmiała ”Marszem Pierwszej Brygady”, „Pierwszą Kadrową”, ze wzruszeniem przypomniano historię wojaka ruszającego na bój, a uwiecznioną w pieśniach „O mój rozmarynie” i „Białe róże”. Było bardzo nostalgicznie i poważnie.

Podczas uroczystości gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Brygady Kawalerii Plis. Powstało ono dwa lata temu  z inicjatywy przyjaciół od wielu lat związanych z historią, tradycjami rodzinnymi oraz kawaleryjskimi, a mieści się w niedalekim Stokowisku. Członkowie Stowarzyszenia, jak sami mówią, to grono osób – patriotów, miłośników historii i koni, dla których najważniejsze jest szerzenie wiedzy o historii, a głównie o Bohaterach walczących za naszą Ojczyznę. Goście przybyli w dawnych polskich mundurach, wzbudzając ogromne zainteresowanie wszystkich uczniów. Opowiedzieli też o swojej pasji do historii.

Z wielką radością społeczność uczniowska mogła wysłuchać piosenki naszych pupilków z klas I. „Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem” – wyśpiewywali uczniowie:  Wiktoria Radziwił,  Wiktoria Czaja,  Nina Wódz z I a , Dominik Molenda,  Julia Malinowska, Patrycja Śledziewska z I b i Konrad Kwietniewski, Julia Baczewska, Natalia Ogrodnik i Lidia Kalinowska z I c. Z taką energię i przekonaniem dzieci wykonywały ten utwór, że same usta rozciągały się w uśmiechu na widok takich szczerych patriotów. Pierwszaki zostały przygotowane przez swoje wychowawczynie p. Renatę Gniazdowską, p. Bogusławę Janiuk i p. Marzannę Puchalską. 

Pan Dyrektor Jarosław Jankowski , podsumowując uroczystość, przybliżył ideę patriotyzmu dziś w wolnej Polsce. Współczesny patriota zna swoją historię, szanuje bohaterów, dba o język polski, rozwija się  i ma świadomość, na jakiej ziemi się urodził. 

Za rok stulecie niepodległości. Może warto by wspólne patriotyczne śpiewanie wpisać w tradycję szkoły?

Redakcja 

 

9 listopada, tuż przed obchodami Święta Niepodległości, z inicjatywy p. Barbary Agnihotri Samorząd Uczniowski pod okiem wszystkich opiekunek  zorganizował Dzień biało – czerwony. Wszyscy uczniowie założyli elementy białej i czerwonej garderoby tak, by nasze narodowe barwy rzucały się wszystkim w oczy. Celem tej akcji było przygotowanie do nadchodzącego święta, skłonienie do refleksji nad istotą patriotyzmu i integracja całej społeczności uczniowskiej. Jak zawsze można na uczniów liczyć, więc było w tym dniu biało i  czerwono.

Cieszymy się, że SU pomyślał o tych pięknych kolorach i obok zielonego święta związanego z irlandzkim Patrykiem, zaproponował nam nasze rodzime barwy.

Redakcja

… dopiero jak będę prawdziwym człowiekiem!

8 listopada klasy I i IV obejrzały przedstawienie Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Aktorzy zagościli w MOK w Wysokiem Mazowieckiem.

Spektakl  „ Pinokio” na motywach znanego utworu Carla Collodiego reżyserował Jarosław Antoniuk. Historia drewnianego pajacyka niezmiennie wzrusza. Jak z nieczułego kawałka drewna zostać pełnowartościowym człowiekiem- taką lekcję na scenie pokazali i aktorzy, i prowadzone przez nich kukiełki. W pomysłowej scenografii Pinokio przeżył rozmaite przygody- został oszukany, okradziony, naiwnie zawierzył podstępnym pseudo przyjaciołom. Doświadczył też dobra, miał szanse na poprawę i je wykorzystał.

Bajka znana wszystkim i przez nich lubiana. Nasze dzieci obejrzały ją z uwagą i wyszły z teatru zadowolone. Już wiedzą, że „ by prawdziwym chłopcem być, trzeba grzecznym być".

Redakcja

Jak zawsze uczniowie mogą wyrażać swoje opinie o wydarzeniach. Oto one:

Informujemy, że zakończyliśmy październikową akcję „Podaruj książkę, z której wyrosłeś”. Na apel Samorządu Uczniowskiego i biblioteki szkolnej odpowiedziało 11 uczniów naszej szkoły, którzy przekazali łącznie 136 książek. Nie wszystkie z nich zasilą zasoby biblioteki, kilka na pewno przekażemy przedszkolakom. Większość jednak z podarowanych pozycji spełniło nasze oczekiwania i już wkrótce udostępnimy je najmłodszym czytelnikom.
W akcji szczególnie wyróżniła się klasa III C, z której pochodzi aż 6 darczyńców. Zgodnie z regulaminem konkursu SUPER KLASA pozyskali oni dla swojej klasy 18 punktów. Na wyróżnienie zasługują: Zuzia Wiczołek, Ania Wojciechowska, Hania Zagroba, Ala Równa, Łucja Wasilewska, ale też Hubert Tryniszewski i Martyna Maliba.
Z klas młodszych do akcji włączyła się Patrycja Majewska z kl.II E oraz ze szkoły podstawowej: Kacper Dołęgowski z kl.VII A, Olek Kulesza z kl. I A i Maksymilian Brzoska z kl.IV C. Wszyscy ci uczniowie zdobyli dla swoich klas po 3 punkty w konkursie SUPER KLASA ( p.O Naliczanie punktów) .
Ponadto wszyscy darczyńcy otrzymają drobne upominki przekazane na ten cel przez Dyrekcję szkoły.
Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w naszej akcji i podzielili się z młodszymi kolegami swoimi „książkami, z których wyrośli”. Jednocześnie informujemy, że biblioteka zawsze chętnie przyjmie od was dary, które uzupełnią nasz księgozbiór.

Alina Puławska i SU

27 października 2017 roku w Sokołach nasza szkoła ponownie miała przyjemność brać udział w XV Konkursie Wiedzy o Religijnych i Geograficznych Aspektach Pielgrzymek Jana Pawła II pod hasłem „Jan Paweł II w Afryce".

Do udziału w nim p. Anna Jamiołkowska wybrała troje najlepszych uczniów z naszego gimnazjum (Katarzynę Krajewską i Rafała Kaczyńskiego z III a i Dominikę Wojciechowską z III e – dopisek Redakcji).

Reprezentanci musieli poświęcić ogrom czasu na naukę, gdyż materiału było co niemiara. Uczestnicy mieli prawie cały miesiąc na naukę. Opiekunka szkolnej grupy dokładała wszelkich starań, aby uczniowie zgłoszeni do konkursu byli jak najlepiej przygotowani. Na miejscu czekał ich indywidualny test pisemny. Trójka zdolnych napisała go z łącznym wynikiem 68 punktów, tym samym klasyfikując się na 3 miejscu i uzyskując 3 bonusowe punkty. Po strachu przed pisemną częścią konkursu dał się we znaki stres przed fazą drużynową. Trzęsące się ręce, nogi jak z waty- tak mniej więcej można byłoby określić stan naszych konkursowiczów. Było się czego bać, ponieważ pytania w fazie grupowej były niewyobrażalnie trudniejsze niż te z części pisemnej. Część ta zawierała wypowiedzi ustne, pracę z mapą, rozsypanki, rozpoznawanie znaków graficznych, a nawet puzzle.

Dla naszego zespołu najbardziej zgubne okazały się niepozorne puzzle. Tylko za tę konkurencję uzyskali zero punktów. W finale musieli się również zmierzyć z drużyną gospodarzy. Niestety, jeden punkt zaważył na tym, iż nasza drużyna zajęła 3 miejsce. Uczestnicy, którzy znaleźli się na podium, mogli się cieszyć wspaniałymi nagrodami.

Katarzyna Krajewska III a

Jak to było dawniej na ziemiach białostockich? Jak wyglądali ci, którzy walczyli o naszą niepodległość w naszych okolicach? By poznać naszą historię, uczniowie klas 2E i 3D wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Mieliśmy możliwość wysłuchania bardzo ciekawych wykładów w Muzeum Wojska Polskiego. Słowa naszych przewodników dopełniły wystawy, na których pokazane były żołnierskie mundury i sceny bitew. Co odważniejsi chłopcy zdecydowali się nawet na strzelanie z replik broni wojskowych. Oczywiście nienaładowanych, co nie przeszkodziło w dobrej zabawie. Następnym punktem wycieczki była Atrium Biała. Zakupowe szaleństwo, raj dla dziewczyn, chociaż i chłopcy na pewno nie narzekali na nudę. Po czasie wolnym w galerii czekał nas seans filmowy w kinie Helios. "Geostorm”- film katastroficzny tematem wybiegający w naszą przyszłość, o próbie ocalenia świata i braterskiej miłości, destrukcyjnej chorobie. Godny zarówno polecenia jak i obejrzenia w stu procentach.

Nawet na tak krótkiej wycieczce mogliśmy nauczyć się wiele, zarówno cennej historii jak i wartości przekazanych w filmie. Drobne zakupy były jedynie skromnym dodatkiem. Wycieczka jak najbardziej udana i miłe wspomnienia z niej tak szybko nie znikną.

Klaudia Oleksik III D

"Chodźcie śmiało do szkoły pierwszacy.
Do zabawy wspólnej, do pracy.
Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie.
Szkoła dzisiaj serdecznie was przyjmie!"
Cz. Janczarski


25 października 2017 roku miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły. Bohaterami tego dnia byli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowejnr 2 im. Mikołaja Kopernika, która powstała przy Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem w wyniku reformy oświaty wprowadzonej we wrześniu bieżącego roku.
Pierwszoklasiści serdecznie powitani przez dyrektora szkoły Pana Jarosława Jankowskiego i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali część artystyczną, która jest dowodem na to, że przez niespełna dwa miesiące pobytu w szkole wytrwale pracowali przygotowując się do występu przed publicznością, poznali zasady zachowania obowiązujące w szkole, systematycznie pogłębiają wiedzę i zdobywają umiejętności z zakresu poszczególnych edukacji, szanują symbole narodowe, wiedzą jak kochać Ojczyznę i dla niej pracować, rozwijają swoje talenty i zainteresowania. Pierwszy egzamin na ucznia wypadł zatem pomyślnie.
W obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, wychowawców, rodziców i przybyłych gości Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Pana Jarosława Siekierko, przedstawiciela Rady Miasta Pana Stanisława Chmielewskiego oraz przedstawicieli Rady Rodziców Pana Marcina Wojtkowskiego i Pani Joanny Baranowskiej - Kalinowskiej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły Pan Jarosław Jankowski. Tym samym pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Wychowawcy wręczyli dzieciom dyplomy pasowania na ucznia. Nie zabrakło także drobnych upominków od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz gratulacji i ciepłych słów skierowanych do dzieci przez pana dyrektora i przybyłych gości.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i wychowawców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze wzbudziły wzruszenie na twarzach wielu słuchaczy. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.
Miłym zakończeniem uroczystości były wspólne fotografie.
Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień pobytu w murach szkoły dostarczał im wspaniałych przygód w trudnej drodze zdobywania wiedzy.


Bogusława Janiuk

19 października odbył się etap powiatowy VIII edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce". Tematyka Konkursu dotyczyła zagadnień związanych z zagrożeniami środowiska, różnorodności biologicznej Podlasia, gatunków zagrożonych i ginących. Zwracała szczególną uwagę na zasoby wodne Podlasia, ekosystemy wodne podlaskich obszarów chronionych oraz występujące na tych obszarach płazy.


W NPN w Kurowie, Amelia Dołęgowska z kl. II C, Natalia Czarnowska z kl. III B i Dominika Wojciechowska z kl. III E udowodniły, że takie terminy, jak herpetologia, siedliska ruderalne, sukcesja ekologiczna nie są im obce. Amelia zajęła I miejsce, a Dominika uplasowała się na II pozycji. Dziewczęta miały okazję uczestniczyć w prelekcji dotyczącej życia i budowy owadów, wędrowały kładką ekologiczną a także integrowały się z innymi uczestnikami konkursu przy ognisku.
Gratulujemy dziewczętom oraz opiekunowi p. Katarzynie Bartłomiejczuk. Trzymamy kciuki za kolejny, wojewódzki etap, który odbędzie się w Białowieży 28 listopada.

Redakcja

"POMÓŻMY DZIECIOM STAĆ SIĘ TYM, KIM STAĆ SIĘ MOGĄ".
Janusz Korczak

Nasza szkoła to miejsce, w którym każde dziecko może rozwijać swoją twórczość, zainteresowania i pasje. Dużą wagę przywiązujemy do tego, aby najwcześniej zdiagnozować uczniów szczególnie uzdolnionych i stworzyć szansę właściwego rozwoju.
Jednym z dzieci utalentowanych muzycznie jest uczeń klasy IB Dominik Molenda, który uczęszcza także do Samorządowej Szkoły Muzycznej istniejącej przy Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. Oprócz umiejętności gry na pianinie wykazuje zdolności wokalne.
W dniu 20.X.2017 roku wystąpił na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie, gdzie po raz siedemnasty zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych powiatu wysokomazowieckiego w dwóch kategoriach wiekowych. Dominik okazał się najlepszym w kategorii soliści klas I-III. Pięknym wykonaniem utworu Ewy Zawadzkiej "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” podbił serca publiczności. Jury jednogłośnie przyznało mu pierwszą nagrodę.
Z rąk Burmistrza Szepietowa Pana Roberta Wyszyńskiego otrzymał statuetkę i dyplom. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.


Bogusława Janiuk

Gratulujemy pani Bogusłwie Janiuk, opiekunce i wychowawczyni Dominika. Życzymy jeszcze wielu sukcesów.

Redakcja

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Niedawno trzecioklasiści byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Szkolny zestaw programów na rok szk. 2017/2018 +

    Tutaj znajdziesz szkolny zestaw programów obowiązujacy w roku szkolnym 2017/2018 Czytaj więcej
  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych +

    Dni wolne od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 30 października 2017 r. 31 października 2017 r. 18, 19, Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj