Aktualności szkoły muzycznej
Plan lekcji
Wykaz podr.

06 marca 2018 roku został zorganizowany wyjazd do Białegostoku, do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Celem wyjazdu był Koncert Symfoniczny, którego wykonawcami byli: Orkiestra Symfoniczna UMFC – dyrygował Bogdan Olędzki, a solistą był wiolonczelista – Jakub Dubik. Koncertu wysłuchało 45 uczniów naszej szkoły, opiekunowie i przedstawiciele Rady Rodziców. Koncert był pięknym przeżyciem dla wszystkich słuchaczy, bardzo wzbogacił wiedzę muzyczną uczniów i stał się znaczącym wydarzeniem w życiu szkolnej społeczności. W recenzji koncertu, uczennica klasy fletu Gabrysia Brzozowska, napisała: „…Pojechałabym na taki koncert jeszcze raz, gdyż bardzo mi się podobał…”
Po uczcie „dla ducha” nie obyło się bez uczty „dla ciała”. Kolacja w restauracji McDonalds sprawiła radość przede wszystkim młodzieży. Po zaspokojeniu głodu i apetytów – wyruszyliśmy w drogę powrotną. Całość wyjazdu została sfinansowana z funduszu Rady Rodziców.

Jeszcze małe przypomnienie: od 01 marca w naszej szkole trwa rekrutacja na nowy rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy!

Maria Terlecka

Obchody z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym mieście miały swój akcent muzyczny. Szkoła muzyczna chętnie brała udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach kulturalnych, patriotycznych – przede wszystkim artystycznych. Tak też było w niedzielę 4 marca. Po Mszy Świętej w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela mieszkańcy miasta wzięli udział w pochodzie pod pomnik Kapitana Kamieńskiego „Huzara”, któremu marszowy krok nadawał popis gry sekcji perkusyjnej naszej Orkiestry Dętej (Paweł Kalinowski – werbel, Daria Kamińska – talerze, Marcin Piekutowski – Bęben marszowy – wszyscy uczący się w szkole w klasach fortepianu) - na czele z nauczycielem Panem Damianem Borowskim. Tradycyjnie pod pomnikiem, podczas składania wieńców przez delegacje – ceremonię podkreślał akcent gry na werblach w wykonaniu Darii Kamińskiej i Pana Damiana Borowskiego.

Nasi uczniowie zaznaczyli się również w innych wydarzeniach w mieście poświęconych temu Patriotycznemu Dniu.
Dalsza część obchodów miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie oprócz wykładu o tematyce sakralno-narodowej prowadzonego przez ks. Dr Tadeusza Krahela, miał miejsce również koncert naszych pianistów.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie Szymon Gaczkowski, Marcin Piekutowski, Patrycja Mężyńska, Paweł Kalinowski. W programie jaki wykonali znalazły się kompozycje kompozytorów polskich – Witolda Lutosławskiego i Fryderyka Chopina.

Występy pianistów przeplatane były krótkim referatem wicedyrektora szkoły Pana Adam Januszkiewicz na temat działalności polskich kompozytorów podczas zaborów oraz wpływu polskiej muzyki na podtrzymanie tradycji narodowych.

Zarówno kompozycje jak i ich prezentacje naszych młodych artystów bardzo przypadły do gustu słuchaczom, o czym świadczyły gromkie brawa. To utwierdza w przekonaniu, że trzeba występować, grać i ćwiczyć jak najwięcej. Jak powiedział Witold Lutosławski – „Talent trzeba oddać ludziom. Jest to obowiązek artysty…”

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 orkiestra 3

  orkiestra 2

Adam Januszkiewicz

Na przełomie grudnia 2017 i stycznia 2018 roku w całej szkole rozbrzmiewała muzyka. Odbywały się koncerty i audycje klasowe podczas których prezentowali się uczniowie wszystkich specjalności (fortepian, skrzypce, gitara, akordeon, flet, klarnet, saksofon ). W programach koncertów dominowała muzyka przygotowująca i nastrajająca do Świąt Bożego Narodzenia, a więc : kolędy, pastorałki oraz inne utwory przygotowane przez uczniów pod kierunkiem ich nauczycieli.

Kalendarium artystycznych wydarzeń


Listopad/ grudzień 2017 r. oraz styczeń 2018 r. – koncerty i audycje klasowe w ramach pracy dydaktycznej

13 grudnia 2017 r. – Jasełka w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. Wystąpił chór szkoły muzycznej i chór szkoły podstawowej. Przygotowano także inscenizację jasełek, w której udział wzięli uczniowie – soliści szkoły muzycznej jak i szkoły podstawowej. Koncertu wysłuchało szerokie grono słuchaczy i młodzież szkolna – koledzy, koleżanki, nauczyciele, rodzice uczniów, pracownicy administracji i obsługi. Koncert bardzo podobał się o czym świadczyły wielkie brawa.


21 grudnia 2017 r. – Koncert kolędowy uczniów szkoły muzycznej przygotowany przez nauczycieli oraz samorząd uczniowski, który pracuje pod kierunkiem Pani Katarzyny Doms. Wystąpili soliści wraz z akompaniatorami, soliści, zespoły instrumentalne oraz grupy rytmiczne. Salę koncertową wypełniła społeczność szkolna, nauczyciele, uczniowie, rodzice, a także liczni mieszkańcy miasta i okolic – miłośnicy muzyki. Koncert przyjęty był entuzjastycznie.


24 grudnia 2017 r. – Koncert kolędowy miał miejsce w Kościele p. w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem. Podczas Mszy Św. (Pasterki) wystąpił – uczeń akordeonista Szymon Wnorowski, którego nauczycielem jest Pan Damian Krawczewski, oraz uczennica Barbara Dołęgowska, którą przygotowała Pani Marzena Rogińska. Koncert tych dwojga młodych wykonawców stanowił piękną muzyczną oprawę tej uroczystej Mszy Św.

7 stycznia 2017 r. – Koncert kolędowy chóru szkolnego i Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Chór przygotowała i dyrygowała Pani Monika Sypytkowska, orkiestrę przygotował Pan Jan Kacprowski. Koncert miał miejsce w Kościele p. w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem.


16 stycznia 2018 r. – Uczniowie szkoły muzycznej włączyli się w Uroczystość Opłatkową Nauczycieli Dekanatu Wysokie Mazowieckie. Podczas uroczystej Mszy świętej, którą celebrował Jego Ekscelencja Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski wystąpił chór i orkiestra. Ciąg dalszy uroczystości opłatkowej miał miejsce w Miejskim Zespole Szkół. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali jasełka, a chóry: szkoły muzycznej i szkoły podstawowej oraz wybrani soliści dopełnili część artystyczną tej uroczystości.


12 lutego 2018 r. – Koncert uczniów szkoły muzycznej w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Koncert odbył się w związku z uroczystością Inauguracji Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i świętowaniem X –lecia jego działalności. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać pięknego koncertu w wykonaniu młodych, utalentowanych muzyków. Było to ważne wydarzenie dla obu stron: nawiązanie współpracy z ośrodkami oświatowymi w mieście oraz umożliwienie uczniom ich szerszego rozwoju artystycznego.

Z powyższego kalendarium widać, jak Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem z racji swoich artystycznych działań, staje się ważną instytucją kulturalną w mieście. Należy zwrócić uwagę na aktywność uczniów i nauczycieli w promowaniu szkoły w środowisku lokalnym. Szkoła muzyczna poprzez kształcenie uczniów w pięknej sztuce jaką jest muzyka, uwrażliwia na piękno szeroką rzeszę odbiorców tej sztuki.
Szkoła muzyczna jest otwarta na uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież. Rekrutacja na nowy rok szkolny rozpoczyna się już 1 marca 2018 roku.

Czekamy na chętnych i zapraszamy!!!


Maria Terlecka

O tym, że w Wysokiem Mazowieckiem powstała młodzieżowa orkiestra dęta już pisałem. Gwoli przypomnienia nadmienię jedynie, że w zeszłym roku, w lutym przy Miejskim Zespole Szkół uczniowie z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia, ale też zainteresowana młodzież z miasta, rozpoczęła naukę na wybranych orkiestrowych instrumentach. Dowód ich tak ciężkiej, jak i satysfakcjonującej pracy, był widoczny 11- go listopada podczas Miejskich obchodów 99-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym mieście. Godziny ćwiczeń, ciężka praca uczniów przyniosła zamierzony efekt. Orkiestra pod kierunkiem Pana Jana Kacprowskiego – nauczyciela Szkoły Muzycznej wpisała się w obchody rozpoczynając je Hymnem Polskim pod pomnikiem Armii Krajowej a także Rotą, która to zabrzmiała również pod pomnikiem Kazimierza Kamieńskiego „Huzara” i Jego Żołnierzy a także popisem sekcji perkusyjnej podczas przemarszów. Młodzi muzycy wspierani byli przez ich nauczycieli – Pana Damiana Borowskiego, Pana Krzysztofa Witkowskiego, Pana Cezarego Witkowskiego – który wykonał również pieśń „Śpij Kolego w ciemnym grobie”. Warto dodać, że w uroczystości oprócz orkiestry wpisał się również chór szkolny pod kierunkiem Pani Moniki Sypytkowskiej. Podczas mszy świętej w kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela orkiestra wykonała Pieśń sakralną „Bądź pozdrowiona” a chór wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych.

Występ zespołów jest niewątpliwym sukcesem (nie tylko szkoły, ale przede wszystkim uczniów), ale też dowodem, że warto wspierać, rozwijać  pasje młodych ludzi oraz w nie inwestować. Muzycy natchnieni pozytywną, muzyczną energią już przygotowują się do kolejnego występu. W salach lekcyjnych brzmią pierwsze takty kolęd. Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli pracują nad nowym repertuarem. Zatem…czekamy i zapraszamy na następne występy.

Adam Januszkiewicz

vulcan

Ogłoszenia

 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Niedawno trzecioklasiści byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Szkolny zestaw programów na rok szk. 2017/2018 +

  Tutaj znajdziesz szkolny zestaw programów obowiązujacy w roku szkolnym 2017/2018 Czytaj więcej
 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych +

  Dni wolne od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 30 października 2017 r. 31 października 2017 r. 18, 19, Czytaj więcej
 • Konkursy o charakterze patriotycznym +

  Ten rok jest szczególny. 11 listopada 2018 r. obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.To ważne święto i dlatego Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj