Aktualności szkoły muzycznej
Plan lekcji
Wykaz podr.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem będą realizować zajęcia dydaktyczne w formie nauczania zdalnego

1. Nauka zdalna będzie realizowana z wykorzystaniem materiałów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centrum Edukacji Artystycznej zgodnie z dostosowanym tygodniowym planem nauczania w danej klasie.
2. Nauczyciele zweryfikowali i dostosowali programy nauczania do kształcenia na odległość.
3.Nauczyciele zajęć indywidualnych – instrumentu głównego oraz fortepianu dodatkowego skontaktują się z rodzicami uczniów oraz poinformują o zasadach pracy metodami nauki zdalnej.
4. Nauczyciele instrumentów głównych , będą koordynować działania nauczycieli uczących w danej klasie. Za pomocą dziennika elektronicznego i wiadomości e-mail będą przekazywać opiekunom bieżące informacje dotyczące nauczania zdalnego.
5. Informacje o zadaniach, czynnościach, które uczniowie mają wykonać danego dnia w ramach zajęć grupowych – kształcenia słuchu, audycji muzycznych, rytmiki, chóru oraz zespołu instrumentalnego, nauczyciele będą przesyłać za pomocą strony internetowej szkoły http://gimwm.psis.edu.pl/index.php/szkola-muzyczna/wszystko-o-szkole-muzycznej/muzyczna-e-nauka
6. Zajęcia przedmiotów indywidualnych odbywać się będą na zasadzie zajęć on line w czasie rzeczywistym, z uwzględnieniem dostosowania metod pracy do warunków warsztatu pracy ucznia.
7. Rolą nauczyciela instrumentu głównego jest weryfikacja możliwości odbierania i przesyłania informacji drogą elektroniczną przez opiekuna. W przypadku braku takiej możliwości wychowawca ustali indywidualny sposób współpracy.
8. Jeżeli do zadania będzie potrzebne dołączenie pliku, nauczyciel wyśle go na e-mail rodzica i ucznia, a informację o tym zamieści w karcie działań dydaktycznych.
9. Nauczyciele w zadaniach na dany dzień będą uwzględniać aktualne zalecenia BHP odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu oraz wiek i etap rozwoju uczniów, a także ich sytuację rodzinną .
10. Uczniowie są zobowiązani do wykonywania poleceń nauczycieli i odsyłania zadań w wyznaczonym czasie na wskazany przez nauczyciela adres e-mail klasy (lub w inny sposób ustalony z nauczycielem).
11. Sprawdzanie i ocenianie postępów ucznia będzie się odbywało na podstawie:
a) przesłanych prac/nagrań w formie elektronicznej,
b) przeprowadzonych testów przez Internet,
c) oceniania przez nauczyciela po powrocie do szkoły.
d) oceniania bieżącej pracy na lekcji on-line
10. Komunikacja z nauczycielem będzie odbywać się poprzez rozmowę telefoniczną zainicjowaną przez nauczyciela bądź w innej formie przyjętej na zasadzie współpracy nauczyciela z rodzicem.

Uczniowie są zobowiązani do regularnego zapoznawania się z treściami przesyłanymi przez nauczycieli poprzez stronę internetową szkoły oraz w ramach przyjętych zasad współpracy i systematycznego wykonywania zadań zaleconych przez nauczycieli. Prosimy rodziców o nadzór nad wykonywaniem powierzonych uczniom zadań i poleceń oraz o bieżącą współpracę z nauczycielami.

Z poważaniem
Jarosław Jankowski

12 grudnia do naszej szkoły przybył święty Mikołaj z wielkim worem wypchanym po brzegi cukierkami. Bezceremonialnie wkroczył na salę baletową podczas trwającego właśnie koncertu świątecznego, podczas którego uczniowie naszej szkoły prezentowali ulubione kolędy i inne utwory o tematyce zimowej i bożonarodzeniowej.
Koncert, który prowadziły nasze uczennice Maria Przychodzeń oraz Zofia Domitrz poświęcony był przede wszystkim grze zespołowej. Mieliśmy okazję usłyszeć duety fortepianowe, duet fletowy, duet skrzypce - fortepian, duet saksofon-fortepian, trio skrzypcowe oraz tak pomysłowe składy jak wokal - trąbka - fortepian, czy akordeon - klarnet - fortepian. Wystąpili także soliści oraz chór szkolny Cantabile. Uczniowie pomyśleli także o nauczycielach i na tą uroczystość przygotowali dla nich piękne prezenty - ozdobne kartki z życzeniami.
Uroczystość odbyła się w ciepłej, świątecznej atmosferze, w sali przystrojonej w śnieżynki, bałwanki i inne ozdoby związane z tematyką koncertu. Uczniowie występujący na scenie także pamiętali o ciekawych kreacjach, czapkach mikołajowych, przebraniach elfów i świątecznych kolorach.


Katarzyna Barteczek

Wielkimi krokami zbliżają się radosne Święta Bożego Narodzenia … Nie, nie – nie krokami - wielkimi koncertami zbliżają się radosne Święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole Świąteczny czas zagościł już w zeszłym tygodniu. Mieliśmy bowiem możliwość posłuchania pięknych kolęd, pastorałek i melodii świątecznych w wykonaniu rewelacyjnej jak zawsze Studenckiej Orkiestry Dętej z Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. 12 grudnia o godzinie 17.30 w Sali Baletowej MZS wystąpili także uczniowie Szkoły Muzycznej z programem bożonarodzeniowym. Jak zawsze sala zapełniona po brzegi oczekującymi pięknych brzmień słuchaczami, w skupieniu i niekrytym uśmiechem na twarzy słuchała kolejnych to kolęd w wykonaniu solistów – instrumentalistów oraz wokalistów, zespołów kameralnych ( w przeróżnych konfiguracjach instrumentalnych) i chóru szkolnego. Zaprezentowany został również wiersz bożonarodzeniowy ( Eliza Brzoska). Wszystko z dużym smakiem muzycznym, wyszukanym kunsztem artystycznym , prowadzone przez najlepszych na świecie konferansjerów (Marysia Przychodzeń i Zosia Domitrz) w majestatycznym tempie – bez pośpiechu. A co najważniejsze – z radosnym świątecznym klimacie. Ewidentnie wszystkie dzieci i nauczyciele w tym roku były grzeczne – na zakończenie koncertu przybył bowiem Św. Mikołaj – z workiem cukierków, który choć upchany słodkościami na bogato szybko się opróżnił. Wszystkim wykonawcom gratulujemy, dziękujemy nauczycielom i organizatorom koncertu za miłe wrażenia i czekamy na kolejny występ – Jasełka Bożonarodzeniowe jakie odbędą się we wtorek, 17 grudnia o godzinie 14.00

Adam Januszkiewicz

Jesień tego roku wyjątkowo sprzyjała kreatywności uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej, którzy postawili pierwsze kroki w dziedzinie komponowania muzyki.
7 listopada odbył się I Szkolny Konkurs Kompozytorski. Podczas przesłuchań konkursowych uczniowie prezentowali własne kompozycje oraz ich zapis nutowy. Nauczyciele wchodzący w skład jury wysłuchali wiele interesujących propozycji muzycznych, jak między innymi: "Jesienny deszcz", "Spacer po parku", "Niebo i piekło", "Lekki nieporządek', czy "Radosna pieśń". Większość utworów skomponowanych zostało na fortepian i co warto podkreślić - nie tylko przez pianistów. Pojawiły się także utwory na skrzypce, flet, a nawet duet skrzypcowy. Jury miało trudne zadanie wyłonienia najciekawszych kompozycji.
Koncert laureatów odbył się 21 listopada w sali baletowej SSM. Wręczone zostały dyplomy wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe uczniom: Zuzannie Mieczkowskiej, Antoniemu Doroszkiewiczowi, Janowi Ołdakowskiemu, duetowi skrzypcowemu w składzie Kinga Wojno, Julia Wyszomirska. Dyplom III miejsca przyznano ex equo Miłoszowi Olędzkiemu oraz Emmie Dąbrowskiej. Drugie miejsce zdobyła Wiktoria Dmochowska oraz Julia Krajewska. Laureatką pierwszego miejsca została Nadia Szepietowska autorka kompozycji "Upiór". Jury przyznało także nagrodę Grand Prix Amelii Wdzieńkońskiej, kompozytorce utworu "Powrót do domu". Po wręczeniu dyplomów i nagród odbył się koncert, na którym wystąpili wszyscy nagrodzeni uczniowie. W trakcie ich wystąpień nad sceną wyświetlane były prace dzieci - zapis nutowy wykonywanych utworów.
Komponowanie muzyki nie jest popularną aktywnością wśród uczniów szkół muzycznych ponieważ jest to zajęcie czasochłonne, a profil szkół ukierunkowany jest przede wszystkim na odtwórstwo muzyki. Pomimo tego w naszej szkole pomysł spotkał się z szerokim odzewem i dużym zainteresowaniem uczniów, a podczas przesłuchań nauczyciele wchodzący w skład jury zaskoczeni byli ich fantazją i zapałem twórczym. To szczególnie cieszy, gdyż inicjatywa komponowania jest bardzo korzystna dla muzycznego i artystycznego rozwoju dzieci, ich osobowości i kreatywności. Przekłada się to również na obszar naszej codziennej pracy - doskonalenie umiejętności interpretowania dzieła muzycznego. Jest to wspaniałe pole do poszerzania horyzontów, rozwijania wyobraźni i indywidualności.

Katarzyna Barteczek

2 września 2019 r. w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020. Uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zebranych gości przywitał Pan Adam Januszkiewicz wicedyrektor MZS w Wysokiem Mazowieckiem do spraw kształcenia artystycznego, który zaprosił wszystkich do odśpiewania hymnu narodowego, a następnie oddał głos Panu Jarosławowi Jankowskiemu dyrektorowi Miejskiego Zespołu Szkół (w którego skład wchodzi szkoła muzyczna), który wygłosił przemowę inauguracyjną. Pan dyrektor powitał i przedstawił zaproszonych gości – organ prowadzący szkołę – Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Pana Jarosława Siekierko, Panią Sylwię Wasilewską - przewodniczącą Komisji d.s. Oświaty, przedstawicieli Rady Rodziców, wicedyrektorów MZS – Panią Ewę Turlewicz i Pana Adama Januszkiewicza. Pan Dyrektor skierował słowa do uczniów, rodziców i nauczycieli życząc wszystkim dobrego, owocnego roku szkolnego, pozdrowił wszystkich pracowników szkoły oraz podziękował władzom oświatowym za wsparcie. Jako kolejny głos zabrał Pan Burmistrz, który podziękował Panom Jankowskiemu i Januszkiewiczowi za to, że są motorem napędowym działania szkoły, życzył wszystkim zadowolenia z pracy i aby przynosiła ona efekty, rozsławiając imię szkoły w regionie. Na zakończenie głos zabrał Pan Piotr Lepiarz przewodniczący Rady Rodziców, powitał wszystkich i obiecał wspomagać dyrekcję i nauczycieli oraz życzył wszystkim szybkich wakacji. Uroczystość zakończyła się spotkaniem uczniów i nauczycieli w klasach, gdzie wspominając wakacje i wolne chwile, spokojnym krokiem wkroczyli w nowy rok szkolny.

Emilia Vytlacil

 

vulcan

Ogłoszenia

  • Makulaturę zbieramy, lasy oszczędzamy! +

    Samorząd Uczniowski zachęca do oddawania makulatury! Zbiórki odbywają się w każdy piątek od godziny 7:30. Za oddawanie makulatury liczone są Czytaj więcej
  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

    Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj