Aktualności szkoły muzycznej
Plan lekcji
Wykaz podr.

Dzień Edukacji Narodowej to wielkie święto dla całej szkolnej społeczności.
W Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem świętowano ten dzień 16 października b.r. w Miejskim Zespole Szkół, gdzie muzycy mają swoją siedzibę. Uroczystość Dnia Nauczyciela zaszczycili swoją obecnością znamienici goście:
Burmistrz Miasta pan Jarosław Siekierko oraz Przewodniczący Komisji Oświaty pan Sanisław Chmielewski a także Przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców – pani Małgorzata Brzozowska i pani Barbara Jankowska.
Salę koncertową licznie wypełnili rodzice, młodzież i nauczyciele. Rozpoczęto hymnem państwowym, a następnie głos zabrali: p. Dyrektor Jarosław Jankowski i p. Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko, zastępca przewodniczącego Rady Rodziców pani Barbara Jankowka oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego .
Były słowa podziękowań, gratulacji i pięknych życzeń skierowanych do nauczycieli i uczniów. Wielu nauczycieli wyróżniono Nagrodą Dyrektora Szkoły, a nagrodę Burmistrza otrzymał p. Jan Kacprowski – saksofonista i dyrygent szkolnego zespołu instrumentalnego.
Następnie bardzo ważny punkt uroczystości – pasowanie na ucznia i ślubowanie nowoprzyjętych uczniów do klasy pierwszej. Tej ceremonii dokonał p. Dyrektor Jarosław Jankowski. Aparaty fotograficzne i telefony komórkowe poszły w ruch, będzie więc pamiątka dla szkoły i rodziców z tej uroczystej chwili.
Po ceremonii ślubowania publiczność i goście wysłuchali pięknego koncertu w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Kolejny koncert odbędzie się 12 listopada. To wydarzenie uświetni obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy

Maria Terlecka

W szkole muzycznej obok działalności dydaktycznej prowadzona jest szeroka działalność koncertowa: audycje klasowe, koncerty okazjonalne, koncerty chóru, koncerty orkiestry i koncerty solowe na których prezentują się wybrani uczniowie różnych specjalności.
Koncerty odbywają się nie tylko na terenie szkoły, ale także w różnych instytucjach miasta i w regionie. Szczególnie ważnym wydarzeniem w życiu szkoły muzycznej jest Koncert Uczniów Klas Pierwszych. Taki koncert miał miejsce 04 czerwca 2018. Wystąpili wszyscy uczniowie, prezentując swoje umiejętności nabyte w ciągu jednego roku nauki. Klasa pierwsza jest bardzo liczna, więc odbyły się trzy koncerty przedzielone krótkimi przerwami. Młodzi wykonawcy zachwycili swoja grą licznie zgromadzonych słuchaczy, a nauczyciele mieli powód do dumy. Podczas koncertów można było usłyszeć utwory klasyczne (objęte programem nauczania) oraz muzykę lżejszego gatunku.
Wszystkim uczniom klasy pierwszej gratulujemy!

Maria Terlecka

Dźwięk tego znanego instrumentu rozbrzmiewa głośno w całej Polsce za sprawą Adama Rybickiego, a w połączeniu z subtelnym dopełnieniem delikatnych brzmień skrzypiec  Barbary Dołęgowskiej tworzy ciekawą i piękną  jakość. Ale po kolei:

Adam Rybicki jest uczniem klasy II cyklu sześcioletniego. Chłopak znakomicie poradził sobie z trudnościami w klasie I, a  zdolności pozwoliły na pracę nad zagadnieniami wykraczającymi dalece poza poziom klasy. Już na początku swojej edukacji młody muzyk  potwierdził mistrzowską formę na konkursach:  międzynarodowym w Daugavpils i ogólnopolskim w  Solcu Kujawskim. W obu przypadkach zdobył  II nagrodę.

W klasie drugiej podjęliśmy decyzję o uczestnictwie w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Mławie. Ważnym punktem było uczestnictwo ucznia w lekcji prowadzonej przez znanego akordeonistę Marcina Wyrostka.

Kilka tygodni później Adam zaprezentował się podczas  VII Konfrontacji Akordeonowych w Grajewie. Komisja pod przewodnictwem Klaudiusza Barana - profesora i   rektora Uniwersytetu Muzycznego im F. Chopina w Warszawie-  przyznała Adamowi III nagrodę.

Równolegle rozpoczęliśmy pracę nad muzyką kameralną, tworząc duet  z uczennicą Barbarą Dołęgowską z klasy skrzypiec Marzeny Rogińskiej . Uczniowie zderzyli  się z nową formą muzykowania i z zupełnie odmiennymi  wyzwaniami. Gra w zespole wymaga zrozumienia innych uczestników, umiejętności  słuchania  i ogromnej dyscypliny rytmicznej. Jest to zadanie niezmiernie trudne i bardziej odpowiedzialne od gry solo, kojarzone z dojrzalszymi muzykami. Bardzo często dobrzy soliści nie są w stanie odnaleźć się w zespole kameralnym, szczególnie jeśli mamy do czynienia z kilkuletnimi uczniami.

Po kilku miesiącach mozolnych ćwiczeń okazało się,  że młodzi muzycy pokonali trudności i świetnie rozumieją się muzycznie. Zdumiewające postępy,  które dało się zaobserwować po półrocznej pracy duetu, sprawiły, że postanowiłem rzucić  uczniów na głęboką wodę.

Pierwszym występem na ,,Wielkiej Scenie” był XVII Międzynarodowy Konkurs Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku. Komisja pod przewodnictwem prof. Joachima Pichury z Uniwersytetu Muzycznego w  Katowicach przyznała zespołowi Nagrodę Specjalną. Młody duet zmierzył się z zespołami z Polski, Rosji, Litwy i Białorusi.

Postanowiliśmy iść za ciosem i wzięliśmy udział w  Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym CEA w Słupcy. Duet otrzymał wyróżnienie. Konkurencję stanowiły najlepsze zespoły z całej Polski. W jury zasiadali  znakomici nauczyciele akademiccy z Poznania, Warszawy, Katowic, Gdańska  powołani przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Ostatnim miejscem, w którym  spróbowaliśmy sił , był konkurs duetów ,,Zagrajmy razem” w Grajewie. Komisję tworzyli znani profesorowie Uniwersytetu Muzycznego  im. F .Chopina w Warszawie, będący jednocześnie muzykami koncertującymi. Basia i Adam otrzymali upragnione I miejsce, pozostawiając za sobą ponad  20 zespołów z kilku województw!!

Damian Krawczewski

Na naszych oczach kształci się dwoje muzyków- indywidualności, ale o ich talencie świadczy też umiejętność zgrania się w duecie. Chce się powiedzieć górnolotnie, że wschodzą nowe gwiazdy na gęsto usianym firmamencie muzycznym. Nie wiemy, czy muzycy są przesądni, zatem na razie składamy gratulacje Adamowi i Barbarze oraz ich mistrzom p. Damianowi Krawczewskiemu i p. Marzenie Rogińskiej i trzymamy kciuki, życząc dalszych sukcesów.

Redakcja

06 marca 2018 roku został zorganizowany wyjazd do Białegostoku, do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Celem wyjazdu był Koncert Symfoniczny, którego wykonawcami byli: Orkiestra Symfoniczna UMFC – dyrygował Bogdan Olędzki, a solistą był wiolonczelista – Jakub Dubik. Koncertu wysłuchało 45 uczniów naszej szkoły, opiekunowie i przedstawiciele Rady Rodziców. Koncert był pięknym przeżyciem dla wszystkich słuchaczy, bardzo wzbogacił wiedzę muzyczną uczniów i stał się znaczącym wydarzeniem w życiu szkolnej społeczności. W recenzji koncertu, uczennica klasy fletu Gabrysia Brzozowska, napisała: „…Pojechałabym na taki koncert jeszcze raz, gdyż bardzo mi się podobał…”
Po uczcie „dla ducha” nie obyło się bez uczty „dla ciała”. Kolacja w restauracji McDonalds sprawiła radość przede wszystkim młodzieży. Po zaspokojeniu głodu i apetytów – wyruszyliśmy w drogę powrotną. Całość wyjazdu została sfinansowana z funduszu Rady Rodziców.

Jeszcze małe przypomnienie: od 01 marca w naszej szkole trwa rekrutacja na nowy rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy!

Maria Terlecka

vulcan

Ogłoszenia

 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Konkurs czytelniczy +

  Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
 • Poezja z humorem +

  Uwaga czwarto- i piątoklasiści! Kto lubi się pośmiać podczas czytania wierszy i rozśmieszyć swoich kolegów i koleżanki, niech  przygotuje recytację Czytaj więcej
 • Uwaga konkurs! Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku +

  29 maja 2019 roku odbędzie się VI edycja szkolnego konkursu: Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku. Celem konkursu jest Czytaj więcej
 • Uwaga miłośnicy poezji rosyjskiej! +

  Aleksander Puszkin? Kim był? Co tworzył? Z kim się przyjaźnił? Wiesz to? Zgłoś się więc na konkurs „ Życie i Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj