Aktualności szkoły muzycznej
Plan lekcji
Wykaz podr.

O tym, że w Wysokiem Mazowieckiem powstała młodzieżowa orkiestra dęta już pisałem. Gwoli przypomnienia nadmienię jedynie, że w zeszłym roku, w lutym przy Miejskim Zespole Szkół uczniowie z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia, ale też zainteresowana młodzież z miasta, rozpoczęła naukę na wybranych orkiestrowych instrumentach. Dowód ich tak ciężkiej, jak i satysfakcjonującej pracy, był widoczny 11- go listopada podczas Miejskich obchodów 99-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym mieście. Godziny ćwiczeń, ciężka praca uczniów przyniosła zamierzony efekt. Orkiestra pod kierunkiem Pana Jana Kacprowskiego – nauczyciela Szkoły Muzycznej wpisała się w obchody rozpoczynając je Hymnem Polskim pod pomnikiem Armii Krajowej a także Rotą, która to zabrzmiała również pod pomnikiem Kazimierza Kamieńskiego „Huzara” i Jego Żołnierzy a także popisem sekcji perkusyjnej podczas przemarszów. Młodzi muzycy wspierani byli przez ich nauczycieli – Pana Damiana Borowskiego, Pana Krzysztofa Witkowskiego, Pana Cezarego Witkowskiego – który wykonał również pieśń „Śpij Kolego w ciemnym grobie”. Warto dodać, że w uroczystości oprócz orkiestry wpisał się również chór szkolny pod kierunkiem Pani Moniki Sypytkowskiej. Podczas mszy świętej w kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela orkiestra wykonała Pieśń sakralną „Bądź pozdrowiona” a chór wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych.

Występ zespołów jest niewątpliwym sukcesem (nie tylko szkoły, ale przede wszystkim uczniów), ale też dowodem, że warto wspierać, rozwijać  pasje młodych ludzi oraz w nie inwestować. Muzycy natchnieni pozytywną, muzyczną energią już przygotowują się do kolejnego występu. W salach lekcyjnych brzmią pierwsze takty kolęd. Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli pracują nad nowym repertuarem. Zatem…czekamy i zapraszamy na następne występy.

Adam Januszkiewicz

04 września 2017 roku Samorządowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczęła drugi rok swojej działalności.
Uroczystość otwierającą nowy rok szkolny zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko, Dyrektor MZS Jarosław Jankowski, Wicedyrektor Adam Januszkiewicz i Przewodniczący Rady Rodziców –  Piotr Lepiarz.
W Samorządowej Szkole Muzycznej naukę w tym roku szkolnym rozpoczęło 115 uczniów, w klasach I i II w dwóch działach: sześcioletnim i czteroletnim. Szkoła zatrudnia 15 nauczycieli w specjalnościach: fortepian, gitara, skrzypce, akordeon, trąbka, flet, klarnet, saksofon oraz przedmioty ogólnomuzyczne: kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika, chór.
Od lutego bieżącego roku działa przy szkole Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Orkiestra daje uczniom możliwość grania zespołowego i edukacji w tym zakresie.
Szkoła Muzyczna zaznacza swoją obecność w środowisku i regionie poprzez występy uczniów i chóru. Koncerty uświetniają nie tylko uroczystości szkolne , ale także uroczystości i wydarzenia miejskie.
Kadra pedagogiczna, to absolwenci wyższych uczelni muzycznych i muzycy koncertujący.

Maria Terlecka
nauczycielka Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia
w Wysokiem Mazowieckiem

W dniach 9-11 czerwca 2017 roku Chór Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem wziął udział w wyjeździe na Litwę. Celem podróży był udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej „O Złotą wstęgę Solczy” w Ejszyszkach. Organizatorami IV edycji Festiwalu byli: Samorząd Rejonu Solecznickiego, Centrum Kultury Samorządu Rejonu Solecznickiego, parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Ejszyszkach.
Mimo, iż zespół prowadzony przez panią Monikę Sypytkowską ma za sobą zaledwie kilka miesięcy pracy, dzięki dużemu zaangażowaniu chórzystów oraz profesjonalnemu prowadzeniu przez panią dyrygent, mógł śmiało startować
w konkursie obok zespołów z kilkudziesięcioletnią tradycją oraz doświadczeniem w tego rodzaju zmaganiach. Chór wykonał cztery pieśni, z których trzy zaśpiewał a capella, a utwór sakralny z towarzyszeniem fortepianu – w roli akompaniatora wystąpił nauczyciel akordeonu pan Damian Krawczewski. Występy uczestników były oceniane przez międzynarodowe jury w składzie: prof. dr hab. Wioletta Miłkowska (Polska), dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon (Polska), Marina Kireeva (Rosja), Rasa Golgotiene (Litwa). Występ na festiwalu był debiutem konkursowym Chóru Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem i od zdobycia „miejsca na podium” dzielił go jedynie punkt, co jest z pewnością wielkim sukcesem oraz pokazuje, że wytyczony zespołowi kierunek jest właściwy i daje duże nadzieje na przyszłość.
Uczniowie szkoły, dzięki trzydniowemu wyjazdowi mieli okazję bardziej się poznać oraz zaprzyjaźnić, zdobyć nowe doświadczenia, skonfrontować swoje umiejętności z innymi zespołami, posłuchać muzyki chóralnej. Wycieczka dała również możliwość zwiedzenia kilku litewskich miejscowości. Dzięki uprzejmości i gościnności pani dyrektor Alfredzie Jankowskiej uczniowie mogli skorzystać z wyżywienia oraz noclegów w Polskiej Szkole Średniej im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole. Ostatniego dnia, mimo kapryśnej pogody udało się zwiedzić starówkę Wilna z jego największą atrakcją - Ostrą Bramą.

Monika Sypytkowska

Przypominamy, że 26 maja 2017 r. mija termin składania wniosków o przyjęcie do Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem. Wnioski należy pobrać ze strony internetowej Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem (zakładka Szkoła muzyczna/Rekrutacja) i złożyć w sekretariacie szkoły.

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Niedawno trzecioklasiści byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Szkolny zestaw programów na rok szk. 2017/2018 +

    Tutaj znajdziesz szkolny zestaw programów obowiązujacy w roku szkolnym 2017/2018 Czytaj więcej
  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych +

    Dni wolne od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 30 października 2017 r. 31 października 2017 r. 18, 19, Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj