Aktualności szkoły muzycznej
Plan lekcji
Wykaz podr.

ZARZĄDZENIE Nr 83/2019/2020
DYREKTORA MIEJSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ
SAMORZĄDOWA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA
W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM
z dnia 06 czerwca 2020 r.
w sprawie organizacji konsultacji dla uczniów od 08 czerwca 2020 r.

 

Na podstawie § 7 ust. 3-8, § 9a i § 9a rozporządzenia MEN z dnia 05 czerwca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 1004) oraz § 3 pkt 4-7 rozporządzenia MEN z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 410 ze zm.)
zarządzam, co następuje:
§ 1.
W związku z możliwością organizacji od 08 czerwca 2020 r. wprowadza się plan konsultacji dla uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem i przydziela się godziny przeznaczone na konsultacje, zgodnie z załącznikiem 1 do zarządzenia. Plan będzie aktualizowany zgodnie z potrzebami uczniów.
§ 2.
Ustalam od dnia 08 czerwca 2020 r. godziny pracy nauczycieli bibliotekarzy: codziennie 9.00 -11.00,. Pracownicy biblioteki wypożyczają książki na podstawie pisemnego zamówienia ucznia, złożonego w skrzynce umieszczonej na drzwiach biblioteki lub złożonego drogą elektroniczną. Wejścia pomiędzy regały z książkami mają być niedostępne czytelnikom. Książki do odbioru przygotowuje bibliotekarz, a przed przekazaniem ich uczniowi pakuje je do torby foliowej. Zwrócone książki są odkładane w bezpieczne miejsce na okres 48 godzin.
§ 4.
Zobowiązuję nauczycieli do zapoznania się z procedurami ochrony zdrowia uczniów i pracowników, wdrożonymi Zarządzeniem Dyrektora Nr 80

§ 5.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 08 czerwca 2020 r.

Procedury

Wniosek zgłoszenia ucznia na konsultacje

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Od 25 marca 2020 r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem będą realizować zajęcia dydaktyczne w formie nauczania zdalnego

1. Nauka zdalna będzie realizowana z wykorzystaniem materiałów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centrum Edukacji Artystycznej zgodnie z dostosowanym tygodniowym planem nauczania w danej klasie.
2. Nauczyciele zweryfikowali i dostosowali programy nauczania do kształcenia na odległość.
3.Nauczyciele zajęć indywidualnych – instrumentu głównego oraz fortepianu dodatkowego skontaktują się z rodzicami uczniów oraz poinformują o zasadach pracy metodami nauki zdalnej.
4. Nauczyciele instrumentów głównych , będą koordynować działania nauczycieli uczących w danej klasie.
5. Informacje o zadaniach, czynnościach, które uczniowie mają wykonać danego dnia w ramach zajęć grupowych – kształcenia słuchu, audycji muzycznych, rytmiki, chóru oraz zespołu instrumentalnego, nauczyciele będą przesyłać za pomocą strony internetowej szkoły http://gimwm.psis.edu.pl/index.php/szkola-muzyczna/wszystko-o-szkole-muzycznej/muzyczna-e-nauka
6. Zajęcia przedmiotów indywidualnych odbywać się będą na zasadzie zajęć on line w czasie rzeczywistym, z uwzględnieniem dostosowania metod pracy do warunków warsztatu pracy ucznia.
7. Rolą nauczyciela instrumentu głównego jest weryfikacja możliwości odbierania i przesyłania informacji drogą elektroniczną przez opiekuna. W przypadku braku takiej możliwości wychowawca ustali indywidualny sposób współpracy.
8. Jeżeli do zadania będzie potrzebne dołączenie pliku, nauczyciel wyśle go na e-mail rodzica i ucznia, a informację o tym zamieści w karcie działań dydaktycznych.
9. Nauczyciele w zadaniach na dany dzień będą uwzględniać aktualne zalecenia BHP odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu oraz wiek i etap rozwoju uczniów, a także ich sytuację rodzinną .
10. Uczniowie są zobowiązani do wykonywania poleceń nauczycieli i odsyłania zadań w wyznaczonym czasie na wskazany przez nauczyciela adres e-mail klasy (lub w inny sposób ustalony z nauczycielem).
11. Sprawdzanie i ocenianie postępów ucznia będzie się odbywało na podstawie:
a) przesłanych prac/nagrań w formie elektronicznej,
b) przeprowadzonych testów przez Internet,
c) oceniania przez nauczyciela po powrocie do szkoły.
d) oceniania bieżącej pracy na lekcji on-line
10. Komunikacja z nauczycielem będzie odbywać się poprzez rozmowę telefoniczną zainicjowaną przez nauczyciela bądź w innej formie przyjętej na zasadzie współpracy nauczyciela z rodzicem.

Uczniowie są zobowiązani do regularnego zapoznawania się z treściami przesyłanymi przez nauczycieli poprzez stronę internetową szkoły oraz w ramach przyjętych zasad współpracy i systematycznego wykonywania zadań zaleconych przez nauczycieli. Prosimy rodziców o nadzór nad wykonywaniem powierzonych uczniom zadań i poleceń oraz o bieżącą współpracę z nauczycielami.

Z poważaniem
Jarosław Jankowski

12 grudnia do naszej szkoły przybył święty Mikołaj z wielkim worem wypchanym po brzegi cukierkami. Bezceremonialnie wkroczył na salę baletową podczas trwającego właśnie koncertu świątecznego, podczas którego uczniowie naszej szkoły prezentowali ulubione kolędy i inne utwory o tematyce zimowej i bożonarodzeniowej.
Koncert, który prowadziły nasze uczennice Maria Przychodzeń oraz Zofia Domitrz poświęcony był przede wszystkim grze zespołowej. Mieliśmy okazję usłyszeć duety fortepianowe, duet fletowy, duet skrzypce - fortepian, duet saksofon-fortepian, trio skrzypcowe oraz tak pomysłowe składy jak wokal - trąbka - fortepian, czy akordeon - klarnet - fortepian. Wystąpili także soliści oraz chór szkolny Cantabile. Uczniowie pomyśleli także o nauczycielach i na tą uroczystość przygotowali dla nich piękne prezenty - ozdobne kartki z życzeniami.
Uroczystość odbyła się w ciepłej, świątecznej atmosferze, w sali przystrojonej w śnieżynki, bałwanki i inne ozdoby związane z tematyką koncertu. Uczniowie występujący na scenie także pamiętali o ciekawych kreacjach, czapkach mikołajowych, przebraniach elfów i świątecznych kolorach.


Katarzyna Barteczek

Wielkimi krokami zbliżają się radosne Święta Bożego Narodzenia … Nie, nie – nie krokami - wielkimi koncertami zbliżają się radosne Święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole Świąteczny czas zagościł już w zeszłym tygodniu. Mieliśmy bowiem możliwość posłuchania pięknych kolęd, pastorałek i melodii świątecznych w wykonaniu rewelacyjnej jak zawsze Studenckiej Orkiestry Dętej z Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. 12 grudnia o godzinie 17.30 w Sali Baletowej MZS wystąpili także uczniowie Szkoły Muzycznej z programem bożonarodzeniowym. Jak zawsze sala zapełniona po brzegi oczekującymi pięknych brzmień słuchaczami, w skupieniu i niekrytym uśmiechem na twarzy słuchała kolejnych to kolęd w wykonaniu solistów – instrumentalistów oraz wokalistów, zespołów kameralnych ( w przeróżnych konfiguracjach instrumentalnych) i chóru szkolnego. Zaprezentowany został również wiersz bożonarodzeniowy ( Eliza Brzoska). Wszystko z dużym smakiem muzycznym, wyszukanym kunsztem artystycznym , prowadzone przez najlepszych na świecie konferansjerów (Marysia Przychodzeń i Zosia Domitrz) w majestatycznym tempie – bez pośpiechu. A co najważniejsze – z radosnym świątecznym klimacie. Ewidentnie wszystkie dzieci i nauczyciele w tym roku były grzeczne – na zakończenie koncertu przybył bowiem Św. Mikołaj – z workiem cukierków, który choć upchany słodkościami na bogato szybko się opróżnił. Wszystkim wykonawcom gratulujemy, dziękujemy nauczycielom i organizatorom koncertu za miłe wrażenia i czekamy na kolejny występ – Jasełka Bożonarodzeniowe jakie odbędą się we wtorek, 17 grudnia o godzinie 14.00

Adam Januszkiewicz

Jesień tego roku wyjątkowo sprzyjała kreatywności uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej, którzy postawili pierwsze kroki w dziedzinie komponowania muzyki.
7 listopada odbył się I Szkolny Konkurs Kompozytorski. Podczas przesłuchań konkursowych uczniowie prezentowali własne kompozycje oraz ich zapis nutowy. Nauczyciele wchodzący w skład jury wysłuchali wiele interesujących propozycji muzycznych, jak między innymi: "Jesienny deszcz", "Spacer po parku", "Niebo i piekło", "Lekki nieporządek', czy "Radosna pieśń". Większość utworów skomponowanych zostało na fortepian i co warto podkreślić - nie tylko przez pianistów. Pojawiły się także utwory na skrzypce, flet, a nawet duet skrzypcowy. Jury miało trudne zadanie wyłonienia najciekawszych kompozycji.
Koncert laureatów odbył się 21 listopada w sali baletowej SSM. Wręczone zostały dyplomy wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe uczniom: Zuzannie Mieczkowskiej, Antoniemu Doroszkiewiczowi, Janowi Ołdakowskiemu, duetowi skrzypcowemu w składzie Kinga Wojno, Julia Wyszomirska. Dyplom III miejsca przyznano ex equo Miłoszowi Olędzkiemu oraz Emmie Dąbrowskiej. Drugie miejsce zdobyła Wiktoria Dmochowska oraz Julia Krajewska. Laureatką pierwszego miejsca została Nadia Szepietowska autorka kompozycji "Upiór". Jury przyznało także nagrodę Grand Prix Amelii Wdzieńkońskiej, kompozytorce utworu "Powrót do domu". Po wręczeniu dyplomów i nagród odbył się koncert, na którym wystąpili wszyscy nagrodzeni uczniowie. W trakcie ich wystąpień nad sceną wyświetlane były prace dzieci - zapis nutowy wykonywanych utworów.
Komponowanie muzyki nie jest popularną aktywnością wśród uczniów szkół muzycznych ponieważ jest to zajęcie czasochłonne, a profil szkół ukierunkowany jest przede wszystkim na odtwórstwo muzyki. Pomimo tego w naszej szkole pomysł spotkał się z szerokim odzewem i dużym zainteresowaniem uczniów, a podczas przesłuchań nauczyciele wchodzący w skład jury zaskoczeni byli ich fantazją i zapałem twórczym. To szczególnie cieszy, gdyż inicjatywa komponowania jest bardzo korzystna dla muzycznego i artystycznego rozwoju dzieci, ich osobowości i kreatywności. Przekłada się to również na obszar naszej codziennej pracy - doskonalenie umiejętności interpretowania dzieła muzycznego. Jest to wspaniałe pole do poszerzania horyzontów, rozwijania wyobraźni i indywidualności.

Katarzyna Barteczek

vulcan

Ogłoszenia

  • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

    Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
  • Uwaga Rekrutacja!!! +

    Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
  • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

    Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj