Świetlica
Plan lekcji
Wykaz podr.

4 grudnia wychowawcy świetlicy szkolnej ogłosili konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Celem konkursu, oprócz rozbudzania estetyki, pielęgnowania tradycji i zwyczajów, było to, że ozdoby te miały trafić na wigilijne stoły chorych i samotnych mieszkańców naszego miasta. Uczniowie wykonali przepiękne prace z pomocą swoich rodziców. Można je było podziwiać w sali świetlicy od 11 grudnia. Członkowie Szkolnego Koła Caritas w ostatnim tygodniu przedświątecznym zanieśli je do tych domów, gdzie mieszka ktoś chory czy samotny. 19 grudnia zostały wręczone dyplomy i nagrody przez panią dyrektor Ewę Turlewicz następującym uczniom:

Antoniemu Czajkowskiemu z Ia
Julii Wyszomirskiej z Ia
Izabeli Kalinowskiej z Ia
Franciszkowi Milewskiemu z Ia
Julii Milewskiej z Ia
Klaudii Wróblewskiej z Ia
Lidii Kalinowskiej z Ic
Annie Tworkowskiej z Ib
Mai Tworkowskiej z Ib
Pawłowi Wojno z Ia

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy , by rozwijali swoją wrażliwość na drugiego człowieka. Dzięki Wam na wielu twarzach w ten wigilijny wieczór pojawi się uśmiech.

Wychowawcy świetlicy

Taki właśnie temat miał świetlicowy konkurs, poprzedzony prezentacją działalności PCK. Podopieczni świetlicy dowiadywali się, jak niesie pomoc Polski Czerwony Krzyż. Jest to najbardziej rozpoznawalny znak instytucji pożytku publicznego. PCK patronuje honorowemu krwiodawstwu, zrzeszając liczne kluby PCK. Ważna jest również działalność charytatywna: zbiórki odzieży, żywności i pieniędzy. Warto też podkreślić, że PCK jest wspomagany przez  wolontariuszy, a wszystkie te działania skierowane są do potrzebujących pomocy ludzi.
Te i wiele innych informacji przedstawiła pani Karolina Godlewska. Dzieci dowiedziały się , że również w naszej szkole organizowane są akcje PCK i poznały,  jak mogą się przyczynić do pomocy innym, potrzebującym ludziom. Po prezentacji P. Godlewska ogłosiła konkurs plastyczny pod wyżej wymienionym tytułem. Dzieci przedstawiały różnymi technikami potrzebę honorowego oddawania krwi.
Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w sali świetlicy 14 grudnia b.r., a ufundowane przez Straż Miejską nagrody przekazali dzieciomKomendant Straży Miejskiej pan Tadeusz Wróblewski  i Dyrektor Szkoły pan Jarosław Jankowski. Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe stwierdziły, że chętnie wezmą udział w akcjach organizowanych przez PCK.

Wychowawcy świetlicy Miejskiego Zespołu Szkół

Mikołaju, Mikołaju co Ty robisz w naszym kraju?


Mikołaj jest ukochanym świętym wszystkich dzieci. Kojarzy się on ze spełnieniem dziecięcych marzeń, związanych z upragnionymi prezentami pod choinkę.
Dzieciom uczęszczającym do świetlicy w Miejskim Zespole Szkół wychowawcy zorganizowali Mikołajki. Przygotowali świąteczny wystrój sali, różne rozrywki oraz drobne upominki dla swoich wychowanków. Dzieci przyszły ubrane w piękne stroje mikołaja i nie mogły się doczekać głównej niespodzianki jaką miał być Święty Mikołaj.
Dzień pełen atrakcji zaczął się od zapoznania dzieci przez panią Annę Piętka - Lubowicką z historią Świętego Mikołaja. Bardzo chętnie słuchały one opowieści i uczestniczyły w rozmowie na jego temat. Doskonale wiedziały, że był on biskupem, który pomagał ubogim. Po ciekawej pogadance pani Marta Dąbrowska wręczyła dzieciom czekoladowe mikołaje ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie wszyscy zaśpiewali pieśni świąteczne i kolędy przy akompaniamencie pana Bogusława Doroszkiewicza.
Na koniec czekała niespodzianka, której pierwszoklasiści nie mogli się najbardziej doczekać. Świetlicę odwiedził Święty Mikołaj z elfami, za których przebrali się gimnazjaliści z klas trzecich ze Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunem jest pani Anna Piętka-Lubowicka. Potrafili oni bardzo ciekawie poprowadzić różne konkurencje i zachęcić wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Najciekawszą atrakcją były zdjęcia ze Świętym Mikołajem, któremu dzieci siadały na kolana i mówiły na ucho o wymarzonym prezencie pod choinkę oraz recytowały wiersze i śpiewały kolędy.
Na zakończenie uwieczniliśmy ten dzień wspólną fotografią. Dzieci na pewno miło będą wspominały ten dzień.

Wychowawcy świetlicy

Umiłowanie ojczyzny nie przychodzi samo. Lekcje patriotyzmu, od najmłodszych lat, to czas budowania wartości młodych ludzi. Uczenie właściwych postaw zaowocuje, a mały Polak wyrośnie na dobrego obywatela, świadomego swojej tożsamości.
Pierwszoklasiści z Miejskiego Zespołu Szkół mieli wiele okazji, by aktywnie włączać się w życie naszej małej ojczyzny. Oprócz lekcji dane im było kształtować patriotyczne postawy na zajęciach świetlicy szkolnej. Dzieci dużo rozmawiały o symbolach narodowych. Flaga, hymn i godło Polski jest dla nich ważnym elementem naszej tożsamości. Wiele zajęć pozalekcyjnych skupiało się na śpiewie pieśni patriotycznych.
Wychowawcy świetlicy szkolnej bardzo dbali o atmosferę tych zajęć. Śpiewanie nie może im się przecież kojarzyć z przykrym obowiązkiem, musi budzić raczej miłe skojarzenia. Owocem tych wszystkich działań był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu podopiecznych świetlicy, Mimo, że święto Niepodległości dawno za nami, a w kościele zabrzmiały pieśni adwentowe, to na patriotyzm zawsze jest dobry czas. Grupa dzieci, zebrana przed ołtarzem, pięknie zaprezentowała cztery utwory o tematyce patriotycznej. Widać w ich twarzach było pełne, emocjonalne zaangażowanie w treści tych utworów. Nagrodzeni rzęsistymi brawami usłyszeli podziękowania z ust ks. Edwarda Łapińskiego. Niespodzianką był jeszcze słodki poczęstunek i niekończąca się sesja fotograficzna.
Występ dzieci, ich głębokie przeżywanie pieśni patriotycznych, jest też dobrym przykładem dla nas dorosłych. Utwierdza on nas w przekonaniu, że miłość ojczyzny jest nie tylko obowiązkiem, jest przede wszystkim ważną wartością życia dla wyższych celów.

Wychowawcy świetlicy szkolnej Miejskiego Zespołu Szkół

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Niedawno trzecioklasiści byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Szkolny zestaw programów na rok szk. 2017/2018 +

    Tutaj znajdziesz szkolny zestaw programów obowiązujacy w roku szkolnym 2017/2018 Czytaj więcej
  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych +

    Dni wolne od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 30 października 2017 r. 31 października 2017 r. 18, 19, Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj