Świetlica
Plan lekcji
Wykaz podr.

Śpiewanie kolęd w świetlicy szkolnej jest dla podopiecznych wielką radością. Chętnie się angażują oni w zajęcia muzyczne, które pozwalają na rozwijanie aparatu artykulacyjnego i oddechowego, ale najważniejsze jest to, że sami podejmują śpiew w różnych sytuacjach. Często słychać było dzieci, śpiewające kolędy tuż przed lekcjami, zawsze kolęda towarzyszyła im w drodze z hali sportowej do świetlicy. Świadczy to o tym, że zajęcia muzyczne i zwyczaj śpiewania kolęd jest im, najmłodszym, niezwykle potrzebny.
Już w listopadzie rozpoczęły się pierwsze zajęcia, na których dzieci świetlicy poznawa-ły kolędy nietradycyjne i poszerzały naukę tradycyjnych pieśni. Okazuje się, że znajomość tradycyjnych kolęd kończyła się na pierwszej zwrotce. Aby przygotować koncert, na którym podopieczni wykonali osiem kolęd i pastorałek trzeba było nie lada wysiłku.
Trud się opłacił. Kolędy wykonane były „z pamięci”. Obecni na koncercie „Rodzi się Bóg” rodzice ze wzruszeniem wysłuchali kolęd w wykonaniu zespołu złożonego z dzieci świe-tlicy. Wiele było też wykonanych solowo i w duetach - te okazały się prawdziwym sukcesem. Dobrą pracę wykonały też nauczycielki świetlicy, które czuwały nad wystrojem sali koncertowej, ustawiły wychowanków i dały dodały im świątecznych akcentów. Niezwykle ważny był też akompaniament. Na fortepianie grał pan Adam Januszkiewicz – dyrektor Szkoły Muzycznej, na kajonie pan Grzegorz Pacholski, na gitarze elektroakustycznej grał organizator imprezy – pan Bogusław Doroszkiewicz.
Dzięki takim imprezom przekonujemy się, że tradycja wspólnego śpiewania kolęd jest potrzebna i żywa. Kolejne koncerty dzieci, uczęszczających do świetlicy dostarczają widowni niezwykłych wzruszeń i są chlubą naszej szkolnej społeczności.

Wychowawcy Świetlicy Szkolnej

Wszyscy lubimy się bawić. Okazji do zabawy szukają dorośli, zabawy taneczne uwielbiają również dzieci. My, wychowawcy świetlicy, pragniemy, by naszym podopiecznym było tu jak najlepiej, by jak najchętniej korzystali z proponowanych przez nas zajęć i organizowanych zabaw i imprez. Bal Karnawałowy jest świetną odskocznią od szkolnej monotonii i zmęczenia nauką.
Mimo, że w naszej świetlicy szkolnej nie brakuje dyskotek, to tegoroczny bal był przez naszych wychowanków szczególnie wyczekiwany. Dzieci chciały pokazać swoje stroje karna-wałowe, chciały zabłysnąć swoimi umiejętnościami tanecznymi. Tak właśnie się stało. Każdy mógł zaprezentować i opowiedzieć kilka słów o postaci, w jaką się wcielił. Wychowawcy zapewnili muzykę, nagłośnienie, wystrój sali tanecznej, kolorowe oświetlenie i mnóstwo zabaw przy muzyce. Z kolei dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności, zdobyte na lekcjach tańca. Były przykładem dla innych tańczących, którzy odwzorowywali ich układy taneczne.
W czasie balu parkiet zapełniały bawiące się dzieci. Nie było nudy i pustej sali, a wszyscy bawili się z własnej inicjatywy i zachęcani przez wychowawców. To co dobre niestety kiedyś się kończy. Nasza zabawa też dobiegła kresu i w poczuciu lekkiego niedosytu zaczynamy już marzyć o kolejnym balu, równie udanym.

Wychowawcy Świetlicy Szkolnej

Zgodnie z tradycją 6 grudnia do naszej Świetlicy przybył Święty Mikołaj. Gość z daleka wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Dotarł on w workiem pełnym cukierków, które rozdał wszystkim obecnym uczniom. Miłym akcentem spotkania było wspólne kolędowanie. Chętne dzieci recytowały również wiersze i śpiewały poznane w szkole piosenki. Nie mogło zabraknąć także pamiątkowych zdjęć z tak długo wyczekiwanym gościem.
Na koniec, dzieci z wielką radością podziękowały Mikołajowi za wizytę i zaprosiły go za rok, obiecując, że będą bardzo grzeczne. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku Święty Mikołaj zagości w „Świecie Smyka”.

Wychowawcy Świetlicy

Taniec i zabawy ruchowe przy muzyce, to doskonały sposób, aby miło i ciekawie spędzić czas, bo ruch to przecież zdrowie. Dzięki takiej formie rozrywki, osoby biorące w niej udział, lepiej mogą zintegrować się z grupą i nawiązać nowe znajomości.
Taką właśnie zabawę andrzejkową, zorganizowaliśmy dla naszych wychowanków, uczęszczających do świetlicy szkolnej ,,Świat Smyka”. Dzieci mogły odreagować od codziennych obowiązków oraz zajęć, poprzez taniec i udział w różnych konkurencjach. Nasi uczniowie są przyzwyczajeni do różnorodnych form spędzania czasu, ponieważ my wychowawcy urozmaicamy im pobyt w naszej świetlicy, poprzez prowadzenie przeróżnych zajęć. Dlatego wszystkie "smyki’’ chętnie wyszły na parkiet, gdy usłyszały, że rozpoczynamy dyskotekę andrzejkową i do końca imprezy aktywnie w niej uczestniczyły.
Zorganizowaliśmy wiele konkurencji oraz zabaw: taniec w parach z balonami, konkurs tańca, pokaz talentów, zabawa z krzesłami, zabawy z chustą animacyjną, karaoke, pokaz mody, konkurs jedzenia na czas. Każdy chciał wziąć udział, we wszystkich konkurencjach. Za udział w zabawie wszystkie dzieci nagrodziliśmy słodkościami.
Na koniec wraz z wychowankami, zatańczyliśmy w kole, do kilku piosenek. Następnie, aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień, zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Miny dzieci na fotografii mówią same za siebie.
Dyskoteka andrzejkowa 2019 była udana i pełna wrażeń. Mamy nadzieję, że nasze ,,smyki” będą ją długo pamiętały i wspominały

Wychowawcy świetlicy

vulcan

Ogłoszenia

 • Makulaturę zbieramy, lasy oszczędzamy! +

  Samorząd Uczniowski zachęca do oddawania makulatury! Zbiórki odbywają się w każdy piątek od godziny 7:30. Za oddawanie makulatury liczone są Czytaj więcej
 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

  Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
 • Przeczytałeś? Poleć innym! +

  Czytanie przynosi duuuuże korzyści. Jeśli Cię to nie przekonuje, wiedz, że  jest też moda na czytanie.  Chciałbyś przeczytać coś innego Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj