Świetlica
Plan lekcji
Wykaz podr.

Świat Smyka 

Każdy dzieciak w Świecie Smyka

Wesolutko sobie bryka

Tu rysujemy, śpiewamy piosenki

Rośniemy zdrowo, jak te sosenki

Od rana zabawa, w południe obiadek

Zupkę zjeść musi każdy niejadek

Zajęcia są pełne ciekawych zagadek

Iść stąd nie chcemy, niech czeka dziadek

Bogusław Doroszkiewicz

Dnia 13.02.2018 roku do świetlicy w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji. Wśród gości obecni byli: pani Bożena Bucińska oraz dzielnicowy asp. Dariusz Kosk.
Dostęp do ogromu informacji, rozrywki, rywalizacja z innymi graczami, łatwy kontakt ze znajomymi powodują, że w sieci można się zapomnieć. U części użytkowników utrata kontroli nad czasem spędzonym w internecie i poszukiwanie coraz to bardziej intensywnych bodźców może prowadzić do nadużywania internetu- zjawiska określanego też mianem uzależnienia od sieci.
Dlatego też od najmłodszych lat trzeba edukować dzieci na temat niebezpieczeństw w internecie. W związku z tym głównym celem przybyłych gości było przekazanie jak najwięcej informacji na ten temat. W pierwszej części spotkania uczniowie zostali zapoznani z tematem krótką pogadanką o mądrym i odpowiedzialnym korzystaniu z sieci. Następnie pracownicy komendy za pomocą przygotowanego filmu pt. "Sieciaki" przekazali dalsze informacje na ten temat. Obejrzany film zawierał wiele cennych porad, które dzieci świetnie zapamiętały. Taki przekaz informacji dla uczniów na pewno przyniesie korzyści i uświadomi, że internet to nie tylko zabawa, ale także wielkie niebezpieczeństwo.
Na koniec dzieci ze świetlicy otrzymały pochwały za aktywny udział w zajęciach. Otrzymały od przybyłych gości malowanki z poradami na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Wszystkie pozyskane informacje uczniowie oraz ich rodzice mogą znaleźć na stronie: www.sieciaki.pl.
Dzieci i wychowawcy świetlicy podziękowali przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem za przekazanie cennych informacji i zaprosili na kolejne spotkanie.

Wychowawcy świetlicy

Początek stycznia obfituje w różnorodne bale w czasie, który zwykliśmy nazywać karnawałem. Wzorując się na balach dorosłych, nasze dzieci uczęszczające do świetlicy z radością przyjęły wiadomość o organizowanym tu balu. Dzieci bardzo lubią bawić się przy muzyce. Wychowawcy bardzo często organizują mini dyskoteki, które cieszą niesłabnącym zainteresowaniem najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Tak doniosłe wydarzenie musiało być starannie przygotowane. Rodzice wyposażyli dzieci w przepiękne, barwne stroje, w napoje i przekąski. Na stołach znalazło się wszystko, co dzieci lubią, a tego dnia miały to wszystko pod dostatkiem. Okna świetlicy zostały zaciemnione, dodatkową atrakcją były kolorowe światła laserów.
Tańcom i zabawom nie było końca. Dzieci doskonale podejmowały układy taneczne i zabawy proponowane przez wychowawców świetlicy. Odbierane przez rodziców ze smutkiem opuszczały zabawę i pewnie bawiłyby się jeszcze, ale wszystko musi mieć swój kres. Ten niedosyt zabawy utwierdza nas, wychowawców w przekonaniu, że nasi podopieczni mogą się świetnie bawić, a takie imprezy są świetną alternatywą dla wszechobecnych gier wirtualnych.

Bogusław Doroszkiewicz

4 grudnia wychowawcy świetlicy szkolnej ogłosili konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Celem konkursu, oprócz rozbudzania estetyki, pielęgnowania tradycji i zwyczajów, było to, że ozdoby te miały trafić na wigilijne stoły chorych i samotnych mieszkańców naszego miasta. Uczniowie wykonali przepiękne prace z pomocą swoich rodziców. Można je było podziwiać w sali świetlicy od 11 grudnia. Członkowie Szkolnego Koła Caritas w ostatnim tygodniu przedświątecznym zanieśli je do tych domów, gdzie mieszka ktoś chory czy samotny. 19 grudnia zostały wręczone dyplomy i nagrody przez panią dyrektor Ewę Turlewicz następującym uczniom:

Antoniemu Czajkowskiemu z Ia
Julii Wyszomirskiej z Ia
Izabeli Kalinowskiej z Ia
Franciszkowi Milewskiemu z Ia
Julii Milewskiej z Ia
Klaudii Wróblewskiej z Ia
Lidii Kalinowskiej z Ic
Annie Tworkowskiej z Ib
Mai Tworkowskiej z Ib
Pawłowi Wojno z Ia

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy , by rozwijali swoją wrażliwość na drugiego człowieka. Dzięki Wam na wielu twarzach w ten wigilijny wieczór pojawi się uśmiech.

Wychowawcy świetlicy

vulcan

Ogłoszenia

 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Szkolny zestaw programów na rok szk. 2017/2018 +

  Tutaj znajdziesz szkolny zestaw programów obowiązujacy w roku szkolnym 2017/2018 Czytaj więcej
 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych +

  Dni wolne od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 30 października 2017 r. 31 października 2017 r. 18, 19, Czytaj więcej
 • Konkursy o charakterze patriotycznym +

  Ten rok jest szczególny. 11 listopada 2018 r. obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.To ważne święto i dlatego Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj