Świetlica
Plan lekcji
Wykaz podr.

Mija maj i  z niecierpliwością wyglądamy  lata i wakacji oczywiście. Utrudzeni szkolnym rytmem zajęć marzymy o wypoczynku.  Dzień Dziecka stał się zatem świetnym pretekstem, aby  o te radosne chwile wakacyjnego wypoczynku upominieć się śpiewem.
Zabrzmiał on po raz kolejny podczas specjalnego koncertu dzieci ze  świetlicy „Świat Smyka”, a skierowany był do najbliższych im osób – do rodziców. Wychowankowie świetlicy chętnie śpiewają na co dzień, a do koncertów zdążyły się już przyzwyczaić. Takie właśnie szkolne występy dają im poczucie własnej wartości, uczą  radzenia sobie ze stresem, przynoszą  radość z dobrze wykonanej pracy.
Śpiew dzieci wspierali nauczyciele naszej szkoły. Na fortepianie grał dyrektor szkoły muzycznej p. Adam Januszkiewicz, na skrzypcach  p. Anna Piotrowska, na gitarze basowej p. Grzegorz Pacholski i na gitarze elektroakustycznej p. Bogusław Doroszkiewicz. Przedsięwzięcie pomagali przygotowywać i wspierali wszyscy wychowawcy świetlicy, którzy motywowali dzieci do śpiewu, upięli dekoracje, a nawet przebierali małych chórzystów  na występ.
Część artystyczna wypadła świetnie. Publiczność wypełniająca po brzegi salę koncertową naszej szkoły  domagała się bisów, co jednocześnie zaskoczyło i sprawiło  przyjemność artystom . Piosenki o  lecie i o tematyce dziecięcej akcentowały koniec roku i święto, na które dzieci  czekały z niecierpliwością.

Już jesteśmy  gotowi na przyjście lata, a wtedy porzucimy szkolne obowiązki, by rozkoszować się wolnym czasem.


Wychowawcy świetlicy

Nadchodząca wiosna sprzyja zwiększeniu aktywności ruchowej, a co za tym idzie częstszym spacerom ulicami miasta i wsi. Dlatego też, kładąc duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci, dn. 11.03.2019 r. zorganizowaliśmy w Świetlicy spotkanie z Policjantami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Głównym tematem pogadanek było utrwalenie z dziećmi zasad bezpieczeństwa, których powinny przestrzegać nie tylko na drodze, ale także w domu i w szkole. Policjanci opowiedzieli również o tym, jak wygląda ich praca. Omówili znaczenie poszczególnych znaków drogowych, korzyści wynikające z noszenia elementów odblaskowych oraz zasady zachowania ostrożności podczas poruszania się w ruchu ulicznym. Dzieciom przypomniano również, jak należy zachowywać się w stosunku do obcych ludzi, aby dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz do kogo należy się zgłosić w razie zagrożenia. Wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w scenkach sytuacyjnych z użyciem rekwizytów tj. np. jeździki samochodowe, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz chętnie zadawały pytania. Z obserwacji aktywnego udziału dzieci w spotkaniu wynika, że dzięki takim wizytom w szkole, z pewnością wzrasta świadomość uczniów w zakresie zasad dbania o bezpieczeństwo własne i innych.

Wychowawcy świetlicy

vulcan

Ogłoszenia

  • Makulaturę zbieramy, lasy oszczędzamy! +

    Samorząd Uczniowski zachęca do oddawania makulatury! Zbiórki odbywają się w każdy piątek od godziny 7:30. Za oddawanie makulatury liczone są Czytaj więcej
  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

    Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj