Świetlica
Plan lekcji
Wykaz podr.

Zgodnie z tradycją 6 grudnia do naszej Świetlicy przybył Święty Mikołaj. Gość z daleka wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Dotarł on w workiem pełnym cukierków, które rozdał wszystkim obecnym uczniom. Miłym akcentem spotkania było wspólne kolędowanie. Chętne dzieci recytowały również wiersze i śpiewały poznane w szkole piosenki. Nie mogło zabraknąć także pamiątkowych zdjęć z tak długo wyczekiwanym gościem.
Na koniec, dzieci z wielką radością podziękowały Mikołajowi za wizytę i zaprosiły go za rok, obiecując, że będą bardzo grzeczne. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku Święty Mikołaj zagości w „Świecie Smyka”.

Wychowawcy Świetlicy

Taniec i zabawy ruchowe przy muzyce, to doskonały sposób, aby miło i ciekawie spędzić czas, bo ruch to przecież zdrowie. Dzięki takiej formie rozrywki, osoby biorące w niej udział, lepiej mogą zintegrować się z grupą i nawiązać nowe znajomości.
Taką właśnie zabawę andrzejkową, zorganizowaliśmy dla naszych wychowanków, uczęszczających do świetlicy szkolnej ,,Świat Smyka”. Dzieci mogły odreagować od codziennych obowiązków oraz zajęć, poprzez taniec i udział w różnych konkurencjach. Nasi uczniowie są przyzwyczajeni do różnorodnych form spędzania czasu, ponieważ my wychowawcy urozmaicamy im pobyt w naszej świetlicy, poprzez prowadzenie przeróżnych zajęć. Dlatego wszystkie "smyki’’ chętnie wyszły na parkiet, gdy usłyszały, że rozpoczynamy dyskotekę andrzejkową i do końca imprezy aktywnie w niej uczestniczyły.
Zorganizowaliśmy wiele konkurencji oraz zabaw: taniec w parach z balonami, konkurs tańca, pokaz talentów, zabawa z krzesłami, zabawy z chustą animacyjną, karaoke, pokaz mody, konkurs jedzenia na czas. Każdy chciał wziąć udział, we wszystkich konkurencjach. Za udział w zabawie wszystkie dzieci nagrodziliśmy słodkościami.
Na koniec wraz z wychowankami, zatańczyliśmy w kole, do kilku piosenek. Następnie, aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień, zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Miny dzieci na fotografii mówią same za siebie.
Dyskoteka andrzejkowa 2019 była udana i pełna wrażeń. Mamy nadzieję, że nasze ,,smyki” będą ją długo pamiętały i wspominały

Wychowawcy świetlicy

Patriotyczne wychowanie to ważna część pracy szkoły, ważna część pracy świetlicy szkolnej. Obowiązek ten wykonujemy z przyjemnością, wierząc, że efekty naszej pracy będą widoczne w przyszłości, że nasi wychowankowie wyrosną na obywateli świadomych swojej kultury i tożsamości z całym polskim narodem.
Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy cyklem różno-rodnych zajęć. Otóż dzieci wykonywały przepiękne prace plastyczne, a więc malowały to, co kojarzyło im się z Polską, wykonywały polskie flagi i kotyliony w kolorach narodowych, oglądały również filmy edukacyjne o symbolach narodowych. Najwięcej czasu należało jednak poświęcić na nauczenie się pieśni o tematyce patriotycznej. Takie zajęcia muzyczne były prowadzone w świetlicy od ośmiu tygodni. Wychowankowie nauczyli się wszystkich melodii i tekstów na pamięć!
Zwieńczeniem tej żmudnej pracy i prawie codziennych prób był koncert pt. „Ojczyzno ma”, na który zaproszeni byli rodzice dzieci, uczęszczających do świetlicy. Na koncert przybyło mnóstwo gości, sala koncertowa była więc wypełniona po brzegi. Pan Bogusław Doroszkiewicz przywitał wszystkich przybyłych, w tym panią Sylwię Wasilewską – przewodniczącą Komisji Oświaty, pana dyrektora Jarosława Jankowskiego, panią dyrektor Ewę Turlewicz, dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem, w tym koncercie jako akompaniatora, pana Adama Januszkiewicza.
Dzieci wykonały pięć piosenek. Znalazło się tu miejsce na występy solowe. Basia Dołęgowska wykonała utwór Wojenko, wojenko. Trio dziewczynek z klas trzecich zaśpiewało pieśń Rozkwitały pąki białych róż. Wszystkie utwory wykonane były przy akompaniamencie pianina (p. Adam Januszkiewicz), gitary basowej (p. Grzegorz Pacholski) i gitary elektroakustycznej (p. Bogusław Doroszkiewicz). Dzieci świetnie wczuły się w klimat piosenek. Śpiewały pewnie i z ogromnym zaangażowaniem. Utwór Serce w plecaku tak spodobał się publiczności, że konieczny był bis.
Na zakończenie tego udanego wieczoru pogratulowano rodzicom talentu ich dzieci. Padły też słowa podziękowania pod adresem wszystkich, którzy pracowali, aby ten wspaniały koncert mógł zaistnieć, czyli dzieciom, akompaniatorom, wychowawcom świetlicy szkolnej i oczywiście dzieciom, które tak pięknie wykonały pieśni bliskie każdemu Polakowi.

Wychowawcy Świetlicy Szkolnej

Dzieci w wieku szkolnym coraz częściej mają problemy z prawidłową wymową. Wszystkie złe nawyki w mowie koryguje logopeda. W naszej szkole wielu uczniów korzysta z pomocy logopedy – p. Karoliny Tyszko. Zgodziła się ona przyjąć zaproszenie do świetlicy szkolnej i przeprowadzić zajęcia dla grupy i przy okazji opowiedzieć o swoim zawodzie.
Zajęcia zaczęły się od przywitania. Był to już rodzaj zabawy, bowiem dzieci wybijały rytm i mówiły z różnym natężeniem głosu powitanie pani Karoliny. Pani logopeda zaproponowała jeszcze wiele zabaw grupowych, które wymagały wysiłku mięśni, odpowiadających zza mowę i zabaw artykulacyjnych. Opowiedziała przy tym wychowankom świetlicy, jak bardzo ważne jest, by prawidłowo się wysławiać, bo to służy komunikacji między ludźmi.
Dzieci, zgromadzone w świetlicy chętnie włączyły się w zabawy logopedyczne, zadawały też mnóstwo pytań, np. czy dorośli też potrzebują tego rodzaju ćwiczeń. Takie zajęcia świetlicowe pozwoliły dzieciom zrozumieć, że nie można się wstydzić takich zajęć, że warto jest podjąć trud gimnastyki buzi i języka, aby w przyszłości porozumiewać się sprawnie i poprawnie.


Wychowawcy Świetlicy Szkolnej

vulcan

Ogłoszenia

 • Makulaturę zbieramy, lasy oszczędzamy! +

  Samorząd Uczniowski zachęca do oddawania makulatury! Zbiórki odbywają się w każdy piątek od godziny 7:30. Za oddawanie makulatury liczone są Czytaj więcej
 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

  Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
 • Przeczytałeś? Poleć innym! +

  Czytanie przynosi duuuuże korzyści. Jeśli Cię to nie przekonuje, wiedz, że  jest też moda na czytanie.  Chciałbyś przeczytać coś innego Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 548 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj