Świetlica
Plan lekcji
Wykaz podr.

Karnawał to okazja do zabawy i radości nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. To czas szaleństwa, który wzbogacają różnorodne i kolorowe stroje dodając charakteru zabawie karnawałowej.
Wychowawcy świetlicy zorganizowali dla dzieci, taki właśnie bal, na który wychowankowie świetnie się przygotowali. Chętne osoby, miały okazję wcielić się w ulubioną postać z bajki lub założyć swój ulubiony strój karnawałowy.
Aby impreza się udała i została wszystkim w pamięci, wychowawcy poprowadzili kilka zabaw oraz przygotowali poczęstunek ze smakołyków, które przyniosły dzieci uczęszczające do świetlicy. Stoły uginały się od kolorowych cukierków, żelków oraz innych słodkości, znikających w szybkim tempie, podczas trwania zabawy. Wszystkie dzieci prezentowały swoje stroje, stwarzając atmosferę jak na prawdziwym pokazie mody, opowiadając za kogo się przebrały. Zabawę umilały różne konkursy i zabawy przy muzyce, w których dzieci chętnie brały udział np. : konkurs tańca w parach i osobno, ciuciubabka, karaoke oraz zabawa za pomocą krzeseł. Wychowankowie przyzwyczajeni do częstej aktywności podczas przebywania w naszej świetlicy, świetnie dali sobie radę ze wszystkimi zabawami.
Nasze świetlikowe smyki były zadowolone z balu i wyraziły chęć do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Mamy nadzieję, że dzieciaki będą długo wspominały te wydarzenie.

Wychowawcy świetlicy

Z inicjatywy i pod patronatem PCK w Wysokiem Mazowieckiem oraz Straży Miejskiej zorganizowaliśmy w świetlicy szkolnej „Świat Smyka” konkurs plastyczny pod hasłem „PCK dla Niepodległej”.

Podobnie jak w ubiegłym roku, nasi wychowankowie chętnie do niego przystąpili i wykazali się pomysłowością w tworzeniu swoich prac. Dzieci miały możliwość rysowania, malowania, wyklejania prac konkursowych w ramach zajęć świetlicy  pod czujnym okiem wychowawców. Zmotywowani potrzebą wspierania działalności PCK oraz okazywania wyrazów szacunku dla Niepodległej Polski  rozwinęły skrzydła swej dziecięcej wyobraźni. Wielu uczniów wykorzystało w swoich pracach techniki, którymi często posługują się na zajęciach plastycznych w świetlicy. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo starannie i można było dostrzec w nich, jak wiele serca dzieci włożyły w próbę przelania swojego przesłania na kartkę papieru.

Spośród wszystkich uczestników wyłoniono trójkę zwycięzców. Dla uczniów, którzy otrzymali 1, 2 i 3 miejsce, zostały wręczone przez komendanta Straży Miejskiej p. Tadeusza Wróblewskiego oraz przedstawicielkę PCK p. Karolinę Godlewską pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, że swoimi działaniami prezentują postawy patriotyczne i deklarują chęć udzielania się charytatywnie. Składamy podziękowania Organizatorom i prosimy o współpracę w następnych edycjach konkursów PCK.

Wychowawcy świetlicy

Świat dziecka jest pełen beztroskich zabaw oraz szaleństwa. W tym wszystkim powinno być także miejsce na realizację dziecięcych marzeń oraz na rozwijanie posiadanych talentów.
W naszej świetlicy wychowawcy oprócz zapewnienia dla dzieci codziennych zajęć i zabaw, organizują również inne atrakcje, które uczą wychowanków odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach, na przykład koncerty na różne okazje.
Muzyka ma działanie terapeutyczne. Nie jest ona obca naszym dzieciom, ponieważ prowadzone są u nas zajęcia muzyczne przy akompaniamencie gitary, przez jednego z wychowawców świetlicy. Dlatego uczniowie po raz kolejny mogli poczuć się jak na prawdziwym koncercie, słuchając występu dzieci uczęszczających do szkoły muzycznej. Trzynastu naszych wychowanków zaprezentowało swoje umiejętności, grając na różnych instrumentach. Ich różnorodność sprawiła, że występ stał się jeszcze ciekawszy dla dzieci, gdyż niektóre z nich po raz pierwszy mogły zobaczyć na żywo jak wyglądają takie instrumenty jak : akordeon, gitara, skrzypce, flet poprzeczny, klarnet oraz pianino.
Występ uczestników został nagrodzony wielkimi brawami. Dzieci oraz wychowawcy byli pełni podziwu, gdyż niektóre osoby zagrały wybrane utwory z pamięci.
Dla naszych wychowanków było to pouczające wydarzenie, które pokazało jak należy zachować się w trakcie takiego koncertu. Niektórzy tak się zachwycili talentem swoich kolegów i koleżanek, że wyrazili chęć zapisania się do szkoły muzycznej, aby realizować swoje marzenia związane z muzyką.

Wychowawcy świetlicy

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj