Świetlica
Plan lekcji
Wykaz podr.

Dzieci z pewnością skojarzą te słowa z bohaterką z bajki – Biedronką. Ta superbohaterka jest niejako wzorem dla dziewczynek. Nasi wychowankowie wprawdzie nie mają tak niezwykłych mocy, ale naszą największą mocą jest kreatywność. Dzień Kropki bierze stąd początek. Wystarczy kropka, aby stworzyć najbardziej niezwykłe światy, aby powstały najbardziej zwariowane pomysły!

W świetlicy szkolnej mieliśmy niezwykłą okazję uczcić Dzień Kropki na wiele sposobów. Na początek zabawa integracyjna z wymyślaniem melodii do swojego imienia, potem bajka, którą oczywiście każdy tworzył... tzn. tworzył dalsze perypetie kropki, która w ustach dzieci miała coraz ciekawsze przygody. Nie zabrakło oczywiście prac plastycznych z udziałem kropki, pogadanek i filmu o historii tego dnia.

To jest pewne, że zabawa z kropką otwiera głowy najmłodszych. Oni najłatwiej dostrzegają potencjał zawarty w czymś, co jest z pozoru niepozorne, ale staje poważnym zadaniem, które nie jest czymś bardzo trudnym, lecz daje mnóstwo satysfakcji dla jej uczestników.

Wychowawcy Świetlicy Szkolnej

Aktywność ruchowa jest nieodzownym elementem zarówno fizycznego jak i psychicznego rozwoju dzieci. Zabawy ruchowe są jedną z ulubionych form spędzania przez wychowanków wolnego czasu, oprócz tego pełnią funkcję terapeutyczną. Udział w nich wzbogaca osobowość dzieci, rozwija sferę emocjonalną, doskonali sprawność fizyczną i przede wszystkim sprawia im wiele radości i satysfakcji. Dlatego nie może ich zabraknąć w procesie wychowywania uczniów.
W związku z tym wychowawcy świetlicy zorganizowali dla swoich podopiecznych zawody sportowe na sali gimnastycznej. Dzieci bardzo chętnie brały aktywny udział w różnych konkurencjach oraz zabawach. Były to aktywności kształtujące szybkość, skoczność, zwinność, zręczność i gibkość m.in. : unihokej; rzuty do celu; tor z przeszkodami z wykorzystaniem pachołków, piłek, woreczków gimnastycznych, skakanek oraz szarf. Uczniowie brali także udział w następujących zabawach : zabawa bieżna "wiewiórki", zabawa rzutna "kolory", zabawa ruchowa "wyścig" oraz zabawa "bocian, żaby".
Dzieci były bardzo zadowolone ze zorganizowanych dla nich zajęć. Podczas takiej formy aktywności świetnie współpracowały w zespole. Poinformowały swoich wychowawców, że nie mogą się doczekać kolejnych zabaw na sali gimnastycznej.


Wychowawcy świetlicy
Marta Dąbrowska
Agnieszka Żebrowska

Początek wiosny to doskonały moment na wysiew nowalijek. Wiedzą o tym bardzo dobrze nasi pracowici wychowankowie, którzy ochoczo przystąpili do założenia „Wiosennego ogródka” w świetlicy. Na początku zajęć uczniowie poznali warunki, które są obowiązkowo potrzebne roślinom do wzrostu. Dzieci samodzielnie siały i sadziły różnorodne rodzaje warzyw pod bacznym okiem wychowawców. Padło mnóstwo pytań wokół właściwej pielęgnacji upraw warzywnych. Nie mniej ważnym aspektem zajęć, była również profilaktyka zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się jak ogromne znaczenie, w trosce o nasze zdrowie, odgrywa codzienne spożywanie warzyw. Świadomość zawartości bogactwa witamin w warzywach z własnej uprawy, stała się jeszcze większym motywatorem do pracy. Po powrocie do szkoły, dzieci przekonają się jakie postępy nastąpiły we wzroście ich upraw, na co z niecierpliwością wszyscy czekamy.

Wychowawcy świetlicy:

Agnieszka Żebrowska
Marta Dąbrowska

vulcan

godlo1

Ogłoszenia

 • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

  Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
 • Uwaga Rekrutacja!!! +

  Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
 • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

  Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
 • Nowe teksty uczniowskie +

    Kto zna naszą stronę, wie, że można na niej zamieszczać swoją twórczość. Czasem temat jest zaproponowany, czasem dajemy Wam Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj