Świetlica
Plan lekcji
Wykaz podr.

Z inicjatywy i pod patronatem PCK w Wysokiem Mazowieckiem oraz Straży Miejskiej zorganizowaliśmy w świetlicy szkolnej „Świat Smyka” konkurs plastyczny pod hasłem „PCK dla Niepodległej”. Podobnie jak w ubiegłym roku, nasi wychowankowie chętnie do niego przystąpili i wykazali się pomysłowością w tworzeniu swoich prac. Dzieci, miały możliwość rysowania, malowania, wyklejania prac konkursowych w ramach zajęć świetlicy, pod czujnym okiem wychowawców. Zmotywowani potrzebą wspierania działalności PCK oraz okazywania wyrazów szacunku dla Niepodległej Polski, rozwinęły skrzydła swej dziecięcej wyobraźni. Wielu uczniów wykorzystało w swoich pracach techniki, którymi często posługują się na zajęciach plastycznych w świetlicy. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo starannie i można było dostrzec w nich, jak wiele serca dzieci włożyły w próbę przelania swojego przesłania na kartkę papieru. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono trójkę zwycięzców. Dla uczniów, którzy otrzymali 1, 2 i 3 miejsce, zostały wręczone przez komendanta Straży Miejskiej p. Tadeusza Wróblewskiego oraz przedstawicielkę PCK p. Karolinę Godlewską pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, że swoimi działaniami prezentują postawy patriotyczne i deklarują chęć udzielania się charytatywnie. Składamy podziękowania Organizatorom i prosimy o współpracę w następnych edycjach konkursów PCK.

Wychowawcy świetlicy

Świat dziecka jest pełen beztroskich zabaw oraz szaleństwa. W tym wszystkim powinno być także miejsce na realizację dziecięcych marzeń oraz na rozwijanie posiadanych talentów.
W naszej świetlicy wychowawcy oprócz zapewnienia dla dzieci codziennych zajęć i zabaw, organizują również inne atrakcje, które uczą wychowanków odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach, na przykład koncerty na różne okazje.
Muzyka ma działanie terapeutyczne. Nie jest ona obca naszym dzieciom, ponieważ prowadzone są u nas zajęcia muzyczne przy akompaniamencie gitary, przez jednego z wychowawców świetlicy. Dlatego uczniowie po raz kolejny mogli poczuć się jak na prawdziwym koncercie, słuchając występu dzieci uczęszczających do szkoły muzycznej. Trzynastu naszych wychowanków zaprezentowało swoje umiejętności, grając na różnych instrumentach. Ich różnorodność sprawiła, że występ stał się jeszcze ciekawszy dla dzieci, gdyż niektóre z nich po raz pierwszy mogły zobaczyć na żywo jak wyglądają takie instrumenty jak : akordeon, gitara, skrzypce, flet poprzeczny, klarnet oraz pianino.
Występ uczestników został nagrodzony wielkimi brawami. Dzieci oraz wychowawcy byli pełni podziwu, gdyż niektóre osoby zagrały wybrane utwory z pamięci.
Dla naszych wychowanków było to pouczające wydarzenie, które pokazało jak należy zachować się w trakcie takiego koncertu. Niektórzy tak się zachwycili talentem swoich kolegów i koleżanek, że wyrazili chęć zapisania się do szkoły muzycznej, aby realizować swoje marzenia związane z muzyką.

Wychowawcy świetlicy

Wybrzmiały już uroczyste apele, skończyły się patriotyczne przemarsze, odśpiewano i odegrano ważne dla Polaków pieśni. W tę wyjątkową setną rocznicę Niepodległej Polski trwamy w klimacie uniesienia, chcemy aby kolejne pokolenia młodych pamiętały o tych doniosłych dla Polski wydarzeniach.
Wychowawcy świetlicy przyczynili się do obchodów tego dnia w naszej szkole. Liczne były zajęcia dotyczące postaw patriotycznych, długie godziny dzieci ćwiczyły wszystkie zwrotki Hymnu państwowego i innych pieśni o umiłowaniu ojczyzny, wykonywały piękne, pełne dumy z bycia Polakiem, prace plastyczne. Najważniejszym jednak akordem tych inicjatyw był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci ze świetlicy. Usłyszeć te utwory mogli ich rodzice tuż przed, organizowanym dla nich zebraniem 19 listopada b. r. w sali baletowej. Odświętnie ubrani uczniowie pierwszych klas pięknie wykonali cztery utwory, co jest dla nich nie lada wyzwaniem, gdyż wykonywały je z pamięci. Rodzice podkreślali także fakt, że były to piosenki w wesołym klimacie – a przecież właśnie o to chodzi – mamy cieszyć się z wywalczonej wolności! Cieszy również, że ogrom prób nie zniechęcił dzieci do śpiewania, bowiem jeszcze następnego dnia wielu uczniów prosiło o wspólne śpiewanie nauczonych utworów.
Taka postawa najmłodszych dodaje nam, wychowawcom świetlicy, skrzydeł. Wiemy, że nasza praca nad kształtowaniem właściwych postaw jest ważna i przynosi efekty, że nasi wychowankowie wyrosną na odważnych i świadomych patriotów!

Wychowawcy świetlicy

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj