Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Należy zwiedzać naszą piękną Polskę i poznawać każdy jej zakątek, ale czasem warto wybrać się poza jej granice, by zobaczyć inne - równie ciekawe zabytki, architekturę, kulturę, wsłuchać się w melodię języka Klasy Id, Ie i IId wraz z opiekunami p. Anną Jamiołkowską, p. Anną Piętka-Lubowicką, p. Janiną Berbachowską i z p. Barbarą Niemyjską wybrały się na dwudniową wycieczkę do zachodniej części Litwy. Około godziny 5 rozpoczęła się długa i żmudna droga w stronę państwa. Wiele osób dosypiało, inni prowadzili dyskretne rozmowy. Po godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Wtedy poznaliśmy naszą wspaniałą przewodniczkę- panią Virginię- która do końca wycieczki oprowadzała nas po zakątkach Litwy.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Pałangę- największy i najbardziej znany kurort litewski na szlaku bursztynowym. Przez Ogród Botaniczny trafiliśmy do Pałacu Tyszkiewiczów, gdzie mieści się słynne na całym świecie Muzeum Bursztynów. Mogliśmy oglądać niesamowite okazy i wiele bursztynowych dzieł. W międzyczasie była również chwila na poobserwowanie morza na molo i zakup pamiątek. Po męczącym dniu noc spędziliśmy w pięknym hotelu 3-gwiazdkowym położonym blisko morza.

Kolejny dzień i kolejne miejsca do odkrycia. Po śniadaniu, razem z przewodniczką wybraliśmy się na zwiedzanie Kłajpedy(główny port Litwy z urokliwą starówką), następnie czekała nas przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. Mieliśmy okazję zwiedzić wioskę rybacką i obejść Górę Czarownic, przysłuchując się ciekawym opowieściom i legendom mówionych przez panią przewodniczkę. Następnie spacer po wydmach i podziwianie widoków, a na koniec jedna z największych atrakcji- delfinarium z pokazem wytresowanych delfinów czarnomorskich, które z pewnością każdemu zaparły dech w piersiach. Niestety, wszystko, co dobre, dobiega końca i tak musieliśmy pożegnać się z Litwą. W godzinach nocnych wracaliśmy do domu, bardziej zmęczeni niż wcześniej, ale szczęśliwi.

Natalia Sokołowska kl. II d

 

godlo1

vulcan

Ogłoszenia

  • Nowości wydawnicze w bibliotece! +

  • Uwaga! Aktualny nr konta bankowego na wpłaty za obiady szkolne +

    Odpłatność za obiady wynosi 5,00 zł za dzień. Opłatę za obiady proszę uiszczać zgodnie z harmonogramem, jedynie poprzez wpłatę na Read More
  • Uwaga, obiady w styczniu! +

    Stołówka szkolna w Miejskim Zespole Szkół informuje, że za STYCZEŃ 2025 wpłatę za obiady: - należy uiścić w terminie od 01.01.2025 Read More
  • Godziny pracy basenu +

    Informujemy, że basen jest czynny od poniedziałku do niedzieli od godziny 9:00 do 21:00Zapraszamy! Read More
  • 1

Kalendarz

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

poznaj polske

bip

laboratoria

wf awf

szkola pamieta

mobilna pracownia

ose logo

mol

ekopracownia logo

eko logo

wfosigw

narodowy fundusz logo

ministerstwo klimatu logo

baner projekt

aktywna szk logo

ministerstwo sportu logo

orly sportu logo

unia logo

rp logo

fundusze logo

fundusze logo1

Stop cyberprzemocy

stop