Szanowni Państwo,
Od 1 marca 2023 r. do 27 marca 2023 r. trwać będzie rekrutacja uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024.
Wniosek bądź zgłoszenie można pobrać z sekretariatu szkoły lub z zakładki strony internetowej Rekrutacja.
Wniosek bądź zgłoszenie złożyć można również za pomocą systemu elektronicznego.
Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe od dnia 01marca 2023 r. od godziny 8:00 pod wskazanym linkiem:
https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/gminawysokiemazowieckie
Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu szkoły.
Serdecznie zapraszamy
Przepiękny wiosenny dzień 29 marca. W powietrzu zapach wiosny, ostre słońce , ale temperatura raczej zimowa z dotkliwymi podmuchami wiatru. Tak, zima jeszcze walczy, nie chce opuścić tronu...
Taki temat przedstawienia poruszył chór szkolny prowadzony przez p. Cezarego Witkowskiego. Cała społeczność szkolna mogła obejrzeć spektakl z udziałem dzieci i młodzieży z różnych klas- to chórzyści w drugiej roli- aktorów.
Odwieczna walka zimy z wiosną tu miała wymiar pokojowy. Zima została przechytrzona. Choć prezentowała się majestatycznie na swoim tronie, łatwo dała się podejść ciepłej wiośnie, pokojówce, lokajowi, ogrodnikowi i dwóm sąsiadkom. Nie obyło się też bez uczestników korowodu topiącego marzannę. Ten stary zwyczej można zobaczyć już tylko na scenie, ekolodzy by się sprzeciwili, jeśli ktoś wrzuciłby słomianą kukłę do rzeki. A kiedyś…
Nie będziemy opisywać Wam spektaklu. Obejrzyjcie zdjęcia. Świetne kostiumy, prawda? A scenografia?
Dziękujemy p. Witkowskiemu i całej ekipie za przygotowanie inscenizacji. Miła odskocznia od codziennych zajęć.
Po wydarzeniu p. dyrektor podsumował wyniki bieżących konkursów plastycznego i wiedzowego. Wyniki- w innym tekście.
Redakcja
26 marca 2023 roku uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół wzięli udział w organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem miejskiej grze terenowej "Historycznie o Wysokiem Mazowieckiem”. Brały w niej udział kilkuosobowe zespoły w wieku 13 - 19 lat ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego miasta. Zespoły miały do pokonania 8 konkurencji dotyczących historii Polski, historii miasta, historii parafii, działań matematycznych oraz pierwszej pomocy medycznej. Zadania rozmieszczone były w różnych punktach miasta: w Harcówce, w Kościele św. Jana Chrzciciela, w Kościele św. Piotra i Pawła, w Miejskim Zespole Szkół, w Liceum Ogólnokształcącym i Ochotniczej Straży Pożarnej.
Zespół w składzie: Kacper Dzierżko, Szymon Baryczka, Miłosz Kamiński, Tomasz Baryła z klasy VIII B oraz Radosław Rempoła z klasy VIII C zajął pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Wiktoria Tymińska z klasy VIII B, Oliwia Szamreta, Dominika Łapińska i Julia Żochowska z klasy VIII C. GRATULUJEMY!
Gra terenowa była uwieńczeniem projektu ,,Wstawaj – działaj!’’ realizowanego przez Miejską Bibliotekę w ramach Programu ,,Równać Szanse” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności zajmującej się między innymi historią lokalną. W projekcie realizowanym od września 2022 roku do marca 2023 aktywnie brali udział uczniowie i uczennice naszej szkoły: Karina Guberska, Aleksandra Skłodowska, Michalina Chojak, Franciszek Krajewski, Jakub Szepietowski, Witold Walendy, Michał Grochowski, Arkadiusz Zieliński i Jakub Dąbrowski.
Już dzisiaj zachęcamy uczniów naszej szkoły do brania udziału w takich inicjatywach organizowanych na terenie naszego miasta.
Tomasz Krajewski
Konkurs plastyczny "Wiosna w lesie" organizowany przez Bielski Dom Kultury przy wsparciu Nadleśnictwa Bielsk Podlaski cieszył się ogromną popularnością. Na konkurs wpłynęło około 750 prac z całego regionu: Brańska, Orli, Sokółki, Łomży, Białegostoku, Suwałk i wielu innych podlaskich miejscowości.
Do konkursu można było zgłaszać prace plastyczne wykonane w różnych technikach. Wartości artystyczne prac oraz ich poprawność tematyczną oceniało jury w składzie: Joanna Kwiatkowska, specjalista służby leśnej z Nadleśnictwa Bielsk Podlaski oraz instruktorzy artystyczni z BDK: malarz, rzeźbiarz, modelarz Piotr Kozłowski i Anna Rolecka, instruktor plastyki.
W gronie laureatów konkursu znalazły się uczennice naszej szkoły, które otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe podczas podsumowania konkursu w dniu 24 marca 2023 roku.
Kategoria młodsza
II miejsce
Adrianna Sienicka - klasa III A (opiekun artystyczny: Bogusława Janiuk)
III miejsce
Amelia Biała – klasa IA (opiekun artystyczny: Joanna Godlewska)
Kategoria starsza
III miejsce
Lena Fiedorczuk- klasa IVd (opiekun artystyczny: Iwona Godlewska)
Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!
Redakcja
Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu już po raz 25 przeprowadziły Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej. Na konkurs zgłoszono 357 palm wykonanych w 36 placówkach oraz 25 palm wykonanych przez osoby indywidualne (dzieci i dorosłych).
Komisja przy ocenie prac, zgodnie z regulaminem Konkursu, brała pod uwagę pomysły artystyczne, własną inwencję twórczą, zgodność wykonania z lokalną tradycją oraz ogólny wygląd i efektowność kompozycji.
JURY oceniło 357 palm oraz przyznało nagrody:
Nagroda specjalna – 11 palm, w tym 1 palma otrzymała Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Podlaskiego
I nagroda – 26 palm
II nagroda – 50 palm
III nagroda – 56 palm
IV nagroda – 70 palm
Jury wyróżniło 134 palm
Miło nam donieść, że wśród nagrodzonych znalazły się prace uczniów naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! A oto wyniki:
1. Biały Filip I a – 7 lat IV Nagroda
2. Borawska Aniela 9 lat IV Nagroda
3. Buczyńska Maria VI a – 11 lat IV Nagroda
4. Chmielewska Malwina VI a – 12 lat I Nagroda
5. Dmochowska Nikola V a – 12 lat I Nagroda
6. Faszczewski Jan Paweł V a – 12 lat Wyróżnienie
7. Fiedorczuk Lena IV – 10 lat IV Nagroda
8. Glapiak Zuzanna I d – 7 lat Wyróżnienie
9. Gołaszewska Weronika III – 10 lat Wyróżnienie
10. Grzybowski Filip II Wyróżnienie
11. Kaczyńska Gabriela I b – 8 lat IV Nagroda
12. Kaczyński Jakub Tomasz IV d – 11 lat Wyróżnienie
13. Kalinowska Kornelia II c – 9 lat Wyróżnienie
14. Kalinowski Hubert I b – 7 lat IV Nagroda
15. Konicki Jakub VII b – 13 lat Wyróżnienie Oddelegowana
16. Konicki Paweł I c – 8 lat Wyróżnienie
17. Krasowski Fabian I – 7 lat IV Nagroda
18. Kraszewska Lena V a Nagroda pocieszenia
19. Kućmierowski Filip V d – 11 lat I Nagroda
20. Kulesza Dawid III b – 9 lat IV Nagroda
21. Kułkiewicz Pola V a – 11 lat II Nagroda
22. Lemański Michał Bartłomiej VII – 14 lat Wyróżnienie
23. Lemański Szymon Mikołaj I a – 8 lat IV Nagroda
24. Łapińska Victoria II a – 8 lat Wyróżnienie
25. Łukianiuk Julia IV – 10 lat IV Nagroda
26. Mazurkiewicz Jakub I c – 7 lat Wyróżnienie
27. Muszyński Wiktor I a – 7 lat Wyróżnienie
28. Niemyjska Oliwia III a – 9 lat Wyróżnienie
29. Osuchowski Adam VII a III Nagroda
30. Osuchowski Ewa V b IV Nagroda
31. Pruszyńska Magdalena V d – 11 lat Nagroda pocieszenia
32. Prużanin Igor III c IV Nagroda
33. Pryczynicz Natalia II c – 9 lat III Nagroda
34. Stypułkowska Lidia VI – 13 lat III Nagroda
35. Szamreta Wiktor I Wyróżnienie
36. Święcki Kacper VII – 13 lat IV Nagroda
37. Walendy Helena I b IV Nagroda Oddelegowana
38. Wierpachowska Wiktoria II – 9 lat Wyróżnienie
39. Wojno Malwina 11 lat III Nagroda
40. Wojno Wiktor I c – 7 lat Wyróżnienie
41. Wojtkowska Maja VII b – 12 lat III Nagroda Oddelegowana
42. Wysocka Julia 14 lat II Nagroda Oddelegowana
43. Dąbrowska Gabriela – V – 11 lat oraz Dąbrowska Maria – IV - 10 lat IV Nagroda
44. Doroszkiewicz Antoni – VIII a oraz Doroszkiewicz Barbara – II a Wyróżnienie
45. Osowski Franciszek – V a – 12 lat oraz Malinowski Stanisław – V a II Nagroda
46. Rydzewska Maria – III b – 9 lat oraz Rydzewska Zofia – IV a – 10 lat III Nagroda
47. Zaremba Aleksandra – V a – 12 lat oraz Zofia Gołaszewska – V a – 12 lat III Nagroda
Iwona Godlewska
11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji, jak co roku, w szkole była organizowana zbiórka zabawek, książek, malowanek, pluszaków itp. Wolontariusze z klasy VIII a wraz z wychowawczynią p. Anną Piętka – Lubowicką obdarowali przygotowanymi prezentami małych pacjentów ze Szpitala w Wysokiem Mazowieckiem. Dzieci z wielką radością przywitały uczniów oraz były bardzo zadowolone z prezentów, które przyniosły im dużo radości. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję oraz klasie VIII a, która odwiedziła małych pacjentów.
Aleksandra Krajewska VIII a
Dzień otwarty w każdej szkole jest wydarzeniem dla jej społeczności bardzo ważnym. Tego dnia bowiem pokazujemy jako społeczność szkolna to wszystko, czym żyjemy i co może być ważne nie tylko dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla przyszłych uczniów, którzy dołączą do naszych szeregów. To także ważny dzień dla rodziców posyłających swe dziecko na niwę oświaty, bowiem powierzają oni nam swój najcenniejszy skarb, jakim jest ich dziecko, aby kształtowane przez mogło swobodnie rozwinąć skrzydła w dalszych etapach swojego życia.
Nasz tegoroczny dzień otwarty rozpoczęła prelekcja pana Dyrektora, który z ogromną swobodą zaangażowaniem opowiadał o atutach naszej placówki, tj o kadrze nauczycielskiej, o wyposażeniu szkoły, a także o sukcesach nie tylko w konkursach szkolnych. Najważniejsze jednak jest przygotowanie uczniów do dalszych etapów edukacyjnych, a dowodem na to są świetne wyniki egzaminu ośmioklasistów.
Na tym oczywiście nie był koniec „szkolnych atrakcji”. Oto przed oczami rodziców i dzieci stanęli młodzi aktorzy z klas trzecich, którzy bez tremy i z wielką swobodą recytowali i śpiewali, by pokazać, że jest to dla nich świetna zabawa i dobry sposób na szkolne stresy. Świetnie też zaprezentowali szkołę uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej, zachęcając w ten sposób do rozwijania muzycznych pasji.
Po wystąpieniach rodzice na własne oczy mogli się przekonać, jakie warunki oferuje szkoła. Doskonale przygotowani do roli przewodników uczniowie najstarszych klas oprowadzali kolejne grupki odwiedzających po szkole. Prezentowali sale lekcyjne i halę sportową z mnóstwem atrakcji, stołówkę, świetlicę, w której dzieci mogły np. pograć w ogromne warcaby lub skorzystać z magicznego dywanu.
Jesteśmy dumni z naszej szkoły. To nie tylko miejsce naszej pracy, to wspaniali ludzie, którzy wspierają nie tylko swoich kolegów i koleżanki, ale są nastawieni przede wszystkim na rozwój powierzonych im dzieci. To buduje wspaniałą atmosferę. Nasza szkoła jest więc miejscem, do którego chętnie chce się wracać!
Organizatorzy
Zapraszamy do galerii zdjęć i obejrzenia filmu z Dnia otwartego
#światowydzieńwody_22.03.2023 🌎💧
W przeddzień Światowego Dnia Wody szkoła została przyozdobiona plakatami na temat roli wody w przyrodzie wykonanych przez uczniów klas 4-8. Kolorem przewodnim stał się niebieski. Akcję przygotowały: p. Małgorzata Brzozowska, p. Magdalena Doroszkiewicz, biblioteka oraz świetlica szkolna.
💦 Woda ma wpływ na nas wszystkich, dlatego musimy niezwłocznie podjąć działania, aby powstrzymać kryzys wodny i postępujące zmiany klimatyczne. Wszyscy, to znaczy – Ty, Twoja rodzina, szkoła i społeczność. Każdy z nas może mieć pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego, choćby poprzez niewielką zmianę w sposobie w jaki na co dzień korzysta z zasobów wodnych. 👍
Bądź zmianą, którą chcesz ujrzeć na świecie❗️
Organizatorzy akcji
Tradycja obchodów Dnia Św. Patryka zagościła już u nas na dobre. Po raz kolejny klasa Vb wraz z wychowawcą p. M. Nadolną przygotowała atrakcje z okazji tego święta, które obchodzone jest 17 marca. Motywem przewodnim był kolor zielony oraz duża ilość koniczynek. Aby wziąć udział w zabawie należało mieć na sobie element garderoby w dowolnym odcieniu zieleni. Ponadto każdy mógł zrobić sobie zdjęcie przy specjalnej foto - ściance z wykorzystaniem wielu rekwizytów – zielone okulary, spódniczki, kapelusze, kokardy czy rude brody leprechaun’ów, to tylko niektóre z nich. Ścianka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem a młodzież doskonale się bawiła. Oczywiście wspomnienia zostały uwiecznione w galerii.
Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w quizie i sprawdzenia swojej wiedzy na temat Irlandii oraz obchodów Dnia Św. Patryka. Quiz był podzielony na trzy grupy wiekowe. Wyniki przedstawiają się następująco:
W klasach 1-4 – I miejsce zajęła klasa IVB zdobywając 11 na 12 możliwych punktów.
W klasach 5-6 – I miejsce zajęła klasa Va zdobywając 7 na 8 punktów.
W klasach 7-8 – I miejsce zajęła klasa VIII c zdobywając maksymalną liczbę punktów 17/17.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia przyłączyli się do zabawy.
M. Nadolna
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Nie jest to przypadkowa data - osoby z tą chorobą w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. Wspierając to wydarzenie uczniowie naszej szkoły założyli skarpetki nie do pary, jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Pamiętajmy: że każdy z nas jest inny, a przez to wyjątkowy!
D. Krajewska
Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.