13 grudnia SU ogłosił kolejny wesoły dzień. Skąd ta wesołość? Ze strojów, które dziś włożyli nasi uczniowie. Mikołaje, bałwanki, choinki, reniferki, elfki, a nawet grinche pomykały raźnie po szkolnych korytarzach. Nagle komuś „wyrosła” bujna broda, komuś wystają spiczaste uszy, ktoś inny zapłonął świetlistym blaskiem różnokolorowych świec. Cała galeria cudownych postaci w ich starodawnej lub całkiem nowoczesnej odsłonie. Kreatywność naszych uczniów i nauczycieli nie zna granic.
Świetnie, że SU nie zapomniał o tym wyjątkowym dniu zapoczątkowanym przed laty przez p. Barbarę Agnihotri ( Pozdrawiamy!). Mrok grudniowych mgieł został rozproszony i nawet słońce dziś ochoczo wyszło zza chmur. To fakt:coraz bliżej święta...
Redakcja
Z wielką przyjemnością informujemy, iż nasz wniosek „Międzynarodowa ścieżka rozwoju MZS w Wysokiem Mazowieckiem” nr 2024–1-PL01–KA122-SCH-000216862 złożony w konkursie, w sektorze "Edukacja szkolna" programu „Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Akcji 1- „Mobilność edukacyjna” (KA122-SCH) uzyskał pozytywną opinię i środki na realizację projektu.
Projekt realizowany będzie w Portugalii (uczniowie) oraz Grecji (nauczyciele).
Okres realizacji projektu to: 01.11.2024 r. – 31.12.2025 r.
Kwota dofinansowania: 233 106,15 zł.
Uczestnikami projektu będzie grupa 15 uczniów z klas VI - VII oraz 8 nauczycieli.
Główne cele projektu to:
📌Rozwijanie kompetencji językowych uczniów i kadry dzięki realizacji programów mobilności międzynarodowej;
📌Wzmocnienie kompetencji cyfrowych i matematyczno-przyrodniczych uczniów w wyniku udziału w mobilnościach uczniowskich;
📌Rozwój kompetencji społecznych, osobistych i kulturowych uczestników programów mobilności międzynarodowej;
📌Rozwój kompetencji metodycznych i dydaktycznych kadry.
Już niebawem rozpoczynamy pierwsze działania projektowe i …rekrutację. Bądźcie czujni😊
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!
Redakcja
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas obdarowywania prezentami. Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół przy współpracy z Komendą Powiatową Policji pokazali, że mają ogromne serca i z wielkim zaangażowaniem włączyli się do naszej akcji.
Dziękujemy Wam za wsparcie! Wspólnymi siłami pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Pamiętajmy, że dobro dane innym wraca z podwójną siłą.
Mamy nadzieję, że na twarzach podopiecznych stowarzyszenia pojawią się uśmiechy i będzie to dla nich cudowny, świąteczny czas. Razem możemy zmieniać świat na lepsze.
D. Dzierżko
Imieniny Mikołaja to dobra okazja, by uczcić charakter świętego. Życzymy świętemu, by w zdrowiu odbierał wyrazy uznania przez długie lata!
Każda z klas miała inny pomysł na przeżycie tego dnia (a nawet tygodnia). Zaroiło się na korytarzach od czerwono- białych czapeczek, dzieci obdarowane prezentami szczęśliwie zajadały słodycze, bawiły się maskotkami, oglądały drobiazgi sprezentowane przez bliskie koleżanki lub kolegów. Po szkole chodził Mikołaj w towarzystwie elfek i sprawdzał poziom grzeczności milusińskich, by mieć rozeznanie, jak uszczęśliwić dzieci na gwiazdkę. Częstował słodyczami. Część uczniów była w kinie na filmie świątecznym, część integrowała się w pizzeriach. W tle nauczyciele próbowali przemycić jakieś umiejętności tak, by było i miło, i pożytecznie. W holu p. Małgorzata Brzozowska z dziećmi z klas IV VI skonstruowała profesjonalną ściankę fotograficzną. Piękne Mikołaje, pomysłowo wykonane reniferki, dużo srebra, złota i zieleni- klasa nad klasami! Tę zobaczycie na zdjęciach.
Dobrze że takie dni się trafiają. Trochę radości i urozmaicenia jest potrzebne, by przetrwać grudniowe mgły i ciemności.
Zapraszamy do galerii zdjęć:)
Redakcja
Kochani Uczniowie, Szkolne Koło Caritas 20 listopada zakończyło akcję charytatywną - konkurs "Ile waży św. Mikołaj?" zorganizowaną przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze lub wartości. Celem akcji było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zbierane środki pomagają utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację. Działalność Fundacji skupia się na pomocy dzieciom i młodzieży z trudnych środowisk, przygotowując ich do ich odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie.
Akcja miała na celu pomoc słabszym, uboższym, potrzebującym, kształciła empatię, uczyła zaangażowania się w działania charytatywne i społeczne, pozwalała nabyć umiejętności komunikacji i współpracy.
Bilon zbieraliśmy przez 1,5 miesiąca. Uwaga: udało nam się zebrać 1802 zł.
Dziękujemy wszystkim małym i dużym darczyńcom, którzy chętnie dzielili się swoim kieszonkowym, dając tym samym dowód na to, że nie jest im obojętny drugi człowiek. Zwłaszcza człowiek w potrzebie. Jesteście cudowni i macie wielkie serca.
Opiekun SKC : Anna Piętka-Lubowicka
W ramach obchodzenia klasowych mikołajek VI b z wychowawczynią p. Małgorzatą Borecką i p. Ewą Dąbrowską odwiedziły Białystok. W programie same rozrywki- kino i szaleństwo na trampolinach.
W świąteczny nastrój młodzież weszła, obejrzawszy film " Listy do M" . Utrzymany w wesołym nastroju, ale też budzący refleksje, niby rozrywkowy, ale przekazuje naukę. Niby Mikołaj daje prezenty materialne, ale tak naprawdę w święta liczą się emocje i więzi. Polecany film. W niejednym oku nawet zakręciła się łza.
W " Strefie wysokich lotów" także rozrywka. Jak tu wykraść tajemnicę latania ptakom? Trudne zadanie. Sprężystość podłoża dała sposobność, by poczuć namiastkę wolności choć przez chwilę. Skoki w pojedynkę, w parach, w trójkach- cudna zabawa! Czasem dla odpoczynku leżakowanie na mięciutkim materacu w gronie przyjaciół. Ciekawe rozmowy- wesoło i bezpiecznie.
Bardzo udany dzień zakończony posiłkiem w...domyślcie się sami.
VI b dziękuje wychowawczyni za zorganizowanie imprezy, a Mikołajowi za beztroskę tego dnia.
Redakcja
2 grudnia 2024 r. nasze sportsmenki udowodniły, że ich dobra passa trwa, wywalczywszy pierwsze miejsce w wojewódzkim finale Igrzysk Dzieci w piłkę koszykową 3x3. Dziewczyny trenuje p. Artur Czaja. W tych zawodach wystąpiły Marysia Dąbrowska z VI a, Michalina Prużanin z VI d, Blanka Zalewska z VI a i Karolina Konopka z VIa. Zawodniczki pokonały drużyny z Zakrzewa Starego, Sokół, Łomży i Białegostoku. W sumie rozegrały sześć zwycieskich meczów w tempie iście morderczym. Nasze dziewczyny okiełznały niesforną piłkę, która w ich rękach nie miała nic do powiedzenia i regularnie trafiała do kosza. Życzymy, by w finale ogólnopolskim było równie wspaniale.
Jesteśmy rozpieszczeni Waszymi sukcesami i serdecznie dziękujemy za emocje, których nam dostarczacie. Wszystkiego dobrego dziewczęta!
Wdzięczna publiczność
02.12.2024r. klasa 2d miała przyjemność gościć panią lek. dent. Joannę Łapińską-Antończuk, która jest z zawodu stomatologiem, a prywatnie mamą Ali z naszej klasy.
Pani Joanna podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, opowiadając o swojej pracy oraz o tym, jak ważna jest dbałość o zdrowie jamy ustnej. Dowiedzieliśmy się, że stomatolog wykonuje różne zabiegi, takie jak leczenie próchnicy, usuwanie zębów czy leczenie kanałowe. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. skuteczne szczoteczki do zębów, dowiedzieli się, jak używać nici dentystycznej. Pani Joanna wyjaśniła, jak ważne jest regularne odwiedzanie dentysty oraz codzienna higiena jamy ustnej. Drugoklasiści zrozumieli, jak właściwie myć zęby i dlaczego należy unikać nadmiaru słodyczy. Dzięki tej wizycie uczniowie nie tylko wzbogacili swoją wiedzę na temat zdrowia jamy ustnej, ale także przekonali się, że dentysta to nie ktoś straszny, ale przede wszystkim przyjaciel dzieci, który dba o ich zdrowie.
Na koniec chcemy serdecznie podziękować mamie Ali za poświęcony czas i pasjonującą lekcję.
Dominika Krajewska
Z dumą dzielimy się doświadczeniami naszych nauczycielek, p. Małgosi Brzozowskiej i p. Kasi Bartlomiejczuk, które uczestniczyły w 1. Podlaskim Kongresie Kultury, organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. To wyjątkowe wydarzenie obfitowało w inspirujące treści i twórcze rozmowy!
W programie znalazły się między innymi:
- „Suma zmiennych” – rozmowa z Arturem Andrusem, pełna humoru i błyskotliwych spostrzeżeń, które zapadły w pamięć.
- Panel dyskusyjny: „Twórcza czy odtwórcza? Sztuczna inteligencja w kulturze” z udziałem Petrosa Psyllosa – temat, który wzbudził wiele emocji i skłonił do refleksji nad przyszłością sztuki i technologii.
- Spotkanie z Gosią Ohme – pełne mądrości, empatii i głębokich przemyśleń na temat życia i kultury.
- Recital kabaretowy Artura Andrusa – prawdziwa uczta dla ducha i gwarancja wyśmienitej zabawy.
To niezwykłe doświadczenie na pewno zaowocuje w naszej pracy z Wami, Drodzy Uczniowie! Czerpiemy z tego inspiracje, aby rozwijać Wasze talenty i wspólnie poznawać świat kultury.
Redakcja
Od dziś w Pruszkowie odbywają się zmagania najlepszych młodych kolarzy z całej Polski! Dzięki talentowi i ciężkiej pracy zawodników trenujących w KS Kulesze Kościelne, możemy z dumą ogłosić, że nasza szkoła ma swoich reprezentantów na tej prestiżowej imprezie.
Lidka, Patryk i Lena – jesteśmy z Was bardzo dumni i trzymamy kciuki za Wasze starty! Dajcie z siebie wszystko, a my kibicujemy Wam z całych sił!
Redakcja
Nasza szkoła z dumą wzięła udział w pięknej akcji “Serce za Odwagę”, organizowanej przez Fundację Pamięci Narodów.
Dzięki zaangażowaniu uczniów powstały wyjątkowe kartki, które trafią do Bohaterów walczących o wolność naszej Ojczyzny.
To wspaniała lekcja historii i wdzięczności za ich niezłomną postawę oraz odwagę. Każda z kartek jest wyrazem naszej pamięci i szacunku.
Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli serce w ten projekt!
Redakcja
Odwiedza nas 424 gości oraz 0 użytkowników.