Pożegnanie ósmoklasistów za nami. Łzy wzruszenia nawet tych z pozoru najtwardszych. Tak. Szumnie mówiąc, ważny etap w życiu się zakończył. Nowe szkoły średnie, nowe środowisko, nowi mentorzy. Oby wiodło się Wam jak najlepiej, Kochani!
Uroczystość uświetnili swoją obecnością Przewodniczący Rady Miasta Wysokie Mazowieckie p. Karol Nowicki, Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty p. Anna Jezierska i Przewodnicząca Rady Rodziców p. Aneta Stypułkowska. Za stołem prezydialnym zasiadła także Dyrekcja naszej szkoły w osobach p. Jarosława Jankowskiego, p. Bogusława Bielińskiego, p. Grzegorza Ostrowskiego i p. Adama Januszkiewicza.
Pan Dyrektor w ciepłych i osobistych słowach pożegnał obie ósme klasy. Zna te dzieci, gdyż przez dwa lata przeżywał z nimi ciekawostki i trudności fizyki.
Całą uroczystość prowadził Dyrektor p. Grzegorz Ostrowski. Pogratulował wyróżniającym się uczniom, podziękował ich rodzicom.
Tradycyjnie spośród absolwentów wyłoniono „ Absolwenta Roku 2023/2024”. Została nim Liliana Bagińska
Sportowcem roku został Maciej Ostrowski i aż dwie dziewczyny – Paulina Herman i Kornelia Płońska. Spieszymy w tym miejscu donieść, że nasze koszykarki zajęły 4 miejsce w Polsce w rozgrywkach 3x3. Prawie podium, bo zabrakło tylko 1 punktu. Gratulujemy najserdeczniej dziewczynom i ich trenerowi p. Arturowi Czaja. Maciek natomiast zgarnął laury jako reprezentant Polski Polish Soccer Skills 2009 rocznik. Uff! Robi wrażenie!
Część artystyczna to aż trzy odsłony. Pierwsza to piękne podziękowania, refleksje ósmoklasistów wyrażone w wierszach i piosence.
„My Way” Janka to absolutnie genialne wykonanie- Sinatra by gratulował- , „ Cudowni rodzice” piosenka zaśpiewana przez Lidkę i Wiktorię przepełniły czarę wzruszeń. Potem jeszcze występ orkiestry szkoły muzycznej- niespodzianka dla zebranych- i występ nauczycieli dla absolwentów- przyznajcie było miło.
Na zakończenie spotkanie z wychowawcami, słodkie poczęstunki dla nauczycieli od VIII a i ananaski od Ananasków z VIII b. Co było potem? Niech pozostanie tajemnicą rozstających się na zawsze ludzi.
Redakcja