Aktualności szkoły muzycznej
Plan lekcji
Wykaz podr.

W dniach 16-20 września odbył się VI Polsko-Niemiecki Festiwal dla Młodych Muzyków, Bremen 2022.
W tym ważnym dla sąsiadujących ze sobą krajów wydarzeniu kulturalnym, uczestniczyło ok. 130 młodych adeptów sztuki, głównie z Polski i Niemiec, a także gościnnie z Ukrainy.🇩🇪🇵🇱🇺🇦
Podczas pięciu dni festiwalowych utalentowani artyści, grający na fortepianie, skrzypcach, gitarze a także będący członkami zespołów wokalnych czy chórów, uczestniczyli w warsztatach muzycznych, wykładach, forach dyskusyjnych, prowadzonych przez wybitnych pedagogów z Polski, Niemiec, Szwajcarii a także Ukrainy.
Mając na uwadze w szerokim słowa znaczeniu edukację młodego pokolenia, organizatorzy zaprosili wszystkich do zwiedzania jednej z największych na świecie fabryk mercedesa, jak również do zapoznania się z prywatną kolekcją sztuki współczesnej będącej w posiadaniu Państwa Hollweg. To właśnie tutaj, oprócz prac największych twórców malarstwa czy rzeźby XX i XXI wieku, można było podziwiać "świeżo" zakupione wszystkie dzieła jednego z największych artystów wszechczasów Johna Cage'a.
Podczas dni festiwalowych uczestnicy brali udział w dwóch koncertach, w tym w budynku średniowiecznej katedry bremeńskiej. Licznie zgromadzona widownia podziwiała kunszt i osiągnięcia młodego pokolenia. Całość koncertu, pod batuta Prof. Dawida Bera, uwieńczona była przepięknym wykonaniem działa polskiego kompozytora Józefa Świdra, Czego chcesz od nas Panie, zaprezentowanym przez 3 uczestniczące w warsztatach chóry.
Przyjazna atmosfera, chęć spędzania ze sobą czasu dzieci i młodzieży z Polski i Niemiec, nawiązywanie nowych przyjaźni, przygotowywanie wspólnych planów - to znak, iż warto i trzeba umożliwiać młodemu pokoleniu, aby się spotykali, rozmawiali, porównywali i po prostu cieszyli się jak najdłużej byciem ze sobą!
Dla organizatorów, rodność, zaangażowanie i chęć dzielenia się pięknem, głównie dwóch sąsiadujących krajów, była największą gratyfikacją i inspiracją do przygotowania przyszłorocznej edycji festiwalu.
Uczniowie naszej szkoły również mieli przyjemność brać udział w tym przedsięwzięciu. Szymon Gaczkowski i Miłosz Olędzki wraz z paniami Katarzyną Barteczek i Emilią Vytlacil spędzili bardzo twórczy czas, ucząc się, zawierając znajomości i zacieśniając przyjaźnie z młodzieżą z Polski i poza nią.


Cieszymy się, że nasza szkoła mogła być częścią tego wydarzenia.

Emilia Vytlacil

24 czerwca 2022 uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje. Na hali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół odbyła się uroczysta gala. Oprócz dyrekcji szkoły – dyrektora p. Jarosława Jankowskiego, wicedyrektor do spraw kształcenia ogólnego p. Ewy Turlewicz, wicedyrektora do spraw kształcenia artystycznego p. Adama Januszkiewicza, uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście – przewodniczący Rady Miasta p. Marek Kajurek, przewodnicząca komisji oświaty i kultury przy Radzie Miasta p. Sylwia Wasilewska, p. Jadwiga Czajkowska oraz p. Aneta Stypułkowska – przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców szkoły muzycznej. Na sali zgromadzili się licznie uczniowie, ich rodzice, rodziny oraz kadra pedagogiczna.
Dyrektor J. Jankowski przywitał gości, następnie podsumował pracę szkoły z okresu całego roku szkolnego. Nie zabrakło też smutnego akcentu - minuty ciszy ku pamięci zmarłego w b. roku szkolnym pracownika, Pana Andrzeja Sokołowskiego, który był nauczycielem klasy gitary od początku istnienia szkoły.
Wicedyrektor A. Januszkiewicz przystąpił do wręczania nagród za wysokie wyniki w nauce. Jako pierwsi wyróżnieni zostali uczniowie kończący edukację w SSM. Rok 2021/2022 był pierwszym rokiem, kiedy szkołę ukończyli uczniowie cyklu sześcioletniego.
Nagrody za wysoką średnią, a także ocenę celującą z instrumentu odebrali także uczniowie młodszych klas.
Podczas uroczystości przyznane zostały nagrody laureatom niektórych szkolnych konkursów, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym – konkurs na portret F.Chopina, konkurs duetów skrzypcowych, konkurs wiedzy o życiu i twórczości F. Chopina oraz o historii Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.
Na zakończenie dyrektor pożegnał zebranych, życząc wszystkim spokojnych, bezpiecznych wakacji.


Redakcja również życzy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły udanych wakacji, wspaniałego wypoczynku podczas urlopów i samych pięknych, niezapomnianych wrażeń. Uczniowie szkoły muzycznej to prawdziwi tytani pracy – równocześnie uczęszczają do dwóch szkół i mają podwójną ilość obowiązków – teraz tylko błogie lenistwo i odpoczynek!


Do zobaczenia we wrześniu!

Redakcja

10 maja uczniowie naszej szkoły muzycznej wzięli udział w niesamowitej muzycznej wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem programu było uczestniczenie w koncercie Muzykobranie. Była to XIX edycja imprezy artystycznej, organizowanej przez Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. Na deskach sali koncertowej białostockiej szkoły muzycznej zaprezentowali się wykonawcy m. in. z Zambrowa, Bielska Podlaskiego, Siemiatycz i Sokółki. Naszą szkołę reprezentowali: Józef Domitrz (akordeon), duet skrzypcowy w składzie Barbara Dołęgowska i Miłosz Olędzki, Zuzanna Gołaszewska (fortepian), duet skrzypcowy uczennic Kingi Wojno i Julii Wyszomirskiej, Kamila Dąbrowska (flet) oraz duet w składzie: Miłosz Olędzki oraz Szymon Gaczkowski (fortepian). Wszystkim artystom udało się zaciekawić publiczność pomysłową interpretacją utworów i wysokim poziomem wykonawczym, a wykonania nagradzane byłymi gromkimi brawami.
Po udanym koncertowaniu młodzi muzycy udali się na zasłużony relaks w restauracji Mc Donald's :)))
Kolejną atrakcją był udział naszych uczniów jako słuchaczy w koncercie Wiosna młodzieży artystycznej, zorganizowanym przez ZPSM w Białymstoku. Nasi młodzi muzycy mieli możliwość obejrzenia m.in. orkiestry symfonicznej Szkoły muzycznej II stopnia.
Pełni wrażeń nasi podopieczni wrócili do domów z jeszcze większą niż zawsze motywacją do ćwiczenia i apetytem na koncertowe podboje.

Katarzyna Barteczek

5 maja 2022 r. o godzinie 18.00, w piękne i słoneczne popołudnie, w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbył się kolejny koncert z cyklu Muzyczna w MOK-u. Tym razem koncert poświęcony był 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz wpisany był w Obchody Miejskie Święta Konstytucji.
Nazwa koncertu "Cześć polskiej ziemi, cześć i chwała" świetnie oddawała charakter wydarzenia. Wzięli w nim udział uczniowie naszej Szkoły Muzycznej I stopnia ale też gościnnie wystąpiła uczennica Wiktoria Radziwił z klasy V A Szkoły Podstawowej nr 2. Koncert rozpoczął się występem Orkiestry Dętej pod kierunkiem Pana Jana Kacprowskiego. Pod jego batutą zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego" oraz "Mazurek 3 maja". Wystąpili również soliści: Barbara Dołęgowska (skrzypce), Jan Ołdakowski (fortepian), Szymon Gaczkowski i Miłosz Olędzki (fortepian i skrzypce), Karolina Mościcka (trąbka), Adam Rybicki (akordeon).
Podniosłego nastroju dodały również recytacje wierszy. W trzeciomajowej poezji zaprezentowali się Wiktoria Wojtkowska, Zuzanna Wojtkowska oraz Dominik Molenda. Warto zaznaczyć że oprócz orkiestry wystąpiły również pozostałe dwa duże zespoły: Chór Szkolny Cantabile pod kierunkiem Pani Moniki Sypytkowskiej oraz Orkiestra Skrzypcowa, która prowadzona jest przez Panią Katarzynę Januszkiewicz. Zaznaczyć należy również, że całość koncertu prowadzona była przez nasze uczennice - Wiktorię Wojtkowską i Zuzannę Wojtkowską, które popisały się w pełni profesjonalną konferansjerką.


Serdecznie wszystkim gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.


Bardzo dziękujemy portalowi ewysmaz.pl, dzięki któremu możemy cieszyć się z profesjonalnej fotorelacji na którą również zapraszamy:


Muzyczna uczta na zakończenie miejskich obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja [FOTO+retransmisja] Wysokie Mazowieckie | eWysMaz.pl

Zdjęcie czołowe artykułu pochodzi z portalu eWysMaz.pl

5 i 6 maja w naszej szkole odbyły koncerty gdzie na widowni pojawili się najbardziej wymagający słuchacze – 5 i 6 latki z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. A dlaczego najbardziej wymagającymi słuchaczami ich nazwaliśmy – otóż dlatego, że w przypadku błędu lub niewystarczających wrażeń moglibyśmy się o tym dowiedzieć od razu:)))

Na szczęście wykonawcy stanęli na wysokości zadania – koncerty były udane, wykonania ciekawe a przedszkolami bardzo grzeczne. Na pytanie wicedyrektora Pana Adama Januszkiewicza, "kto chciałby się uczyć gry na instrumencie na naszej szkole” – wśród przedszkolaków na sali widoczny był uśmiech i las podniesionych rąk.

Zaprezentowali się uczniowie klasy fortepianu – Maja Gołąbeska, Milena Cybulska, Karolina Wójcik. Skrzypce reprezentowały Milena Kulesza, Hania Ordowska i Marysia Rydzewska. Flet prezentowały Klaudia Ołdakowska i Weronika Sienkiewicz. Na akordeonie pięknie przygrywali nam Paweł Kalinowski i Filip Gołaszewski. Maja Sienicka oczarowała wszystkich grą na gitarze. Dominik Bednarek i Zofia Gołaszewska przybliżyli nam tajniki gry na klarnecie a Aleks Gaweł - saksofonu. Powagi wydarzenia dodał występ Damiana Mierzejewskiego na puzonie.
Nie zabrakło również prezentacji instrumentów prowadzonych przez Panią Katarzynę Januszkiewicz i Pana Cezarego Witkowskiego. Serdecznie dziękujemy również Panu Andrzejowi Piotrowskiemu za pomoc w organizacji koncertów.
Atrakcją było również samodzielne składanie klarnetu. Ciekawe, czy dzięki temu objawi się jakiś talent muzyczny, czy może inżynieryjny? Liczymy na to, że to pierwsze:)))
Niezapomniane wrażenia pozostaną w naszej pamięci. Mamy również nadzieję, że z większością naszych gości spotkamy się w przyszłym roku na korytarzu szkolnym naszej szkoły. Tylko tym razem nie będą gośćmi, ale naszymi kolegami – uczniami Szkoły Muzycznej I stopnia.

vulcan

godlo1

Ogłoszenia

 • Nowe teksty uczniowskie +

    Kto zna naszą stronę, wie, że można na niej zamieszczać swoją twórczość. Czasem temat jest zaproponowany, czasem dajemy Wam Czytaj więcej
 • Uwaga! Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szk. 2022/2023 +

  Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 dodatkowe dni wolne od zajęc dydaktycznych to: 31.10.2022 02.11.2022 02.05.2023 24-26.05.2023 (egzaminy ósmoklasistów - dni Czytaj więcej
 • Nowości wydawnicze w bibliotece! +

 • Uwaga! Zmiana nr konta bankowego na wpłaty za obiady szkolne +

  Odpłatność za obiady we wrześniu 2022 r. wynosi 90 zł (4,50 zł * 20 dni), z wyłączeniem 02.09.2022 - w tym dniu Czytaj więcej
 • 1

mol

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 2382 gości oraz 0 użytkowników.

poznaj polske

bip

laboratoria

szkola pamieta

wf awf

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj