Aktualności szkoły muzycznej
Plan lekcji
Wykaz podr.

10 maja uczniowie naszej szkoły muzycznej wzięli udział w niesamowitej muzycznej wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem programu było uczestniczenie w koncercie Muzykobranie. Była to XIX edycja imprezy artystycznej, organizowanej przez Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. Na deskach sali koncertowej białostockiej szkoły muzycznej zaprezentowali się wykonawcy m. in. z Zambrowa, Bielska Podlaskiego, Siemiatycz i Sokółki. Naszą szkołę reprezentowali: Józef Domitrz (akordeon), duet skrzypcowy w składzie Barbara Dołęgowska i Miłosz Olędzki, Zuzanna Gołaszewska (fortepian), duet skrzypcowy uczennic Kingi Wojno i Julii Wyszomirskiej, Kamila Dąbrowska (flet) oraz duet w składzie: Miłosz Olędzki oraz Szymon Gaczkowski (fortepian). Wszystkim artystom udało się zaciekawić publiczność pomysłową interpretacją utworów i wysokim poziomem wykonawczym, a wykonania nagradzane byłymi gromkimi brawami.
Po udanym koncertowaniu młodzi muzycy udali się na zasłużony relaks w restauracji Mc Donald's :)))
Kolejną atrakcją był udział naszych uczniów jako słuchaczy w koncercie Wiosna młodzieży artystycznej, zorganizowanym przez ZPSM w Białymstoku. Nasi młodzi muzycy mieli możliwość obejrzenia m.in. orkiestry symfonicznej Szkoły muzycznej II stopnia.
Pełni wrażeń nasi podopieczni wrócili do domów z jeszcze większą niż zawsze motywacją do ćwiczenia i apetytem na koncertowe podboje.

Katarzyna Barteczek

5 maja 2022 r. o godzinie 18.00, w piękne i słoneczne popołudnie, w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbył się kolejny koncert z cyklu Muzyczna w MOK-u. Tym razem koncert poświęcony był 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz wpisany był w Obchody Miejskie Święta Konstytucji.
Nazwa koncertu "Cześć polskiej ziemi, cześć i chwała" świetnie oddawała charakter wydarzenia. Wzięli w nim udział uczniowie naszej Szkoły Muzycznej I stopnia ale też gościnnie wystąpiła uczennica Wiktoria Radziwił z klasy V A Szkoły Podstawowej nr 2. Koncert rozpoczął się występem Orkiestry Dętej pod kierunkiem Pana Jana Kacprowskiego. Pod jego batutą zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego" oraz "Mazurek 3 maja". Wystąpili również soliści: Barbara Dołęgowska (skrzypce), Jan Ołdakowski (fortepian), Szymon Gaczkowski i Miłosz Olędzki (fortepian i skrzypce), Karolina Mościcka (trąbka), Adam Rybicki (akordeon).
Podniosłego nastroju dodały również recytacje wierszy. W trzeciomajowej poezji zaprezentowali się Wiktoria Wojtkowska, Zuzanna Wojtkowska oraz Dominik Molenda. Warto zaznaczyć że oprócz orkiestry wystąpiły również pozostałe dwa duże zespoły: Chór Szkolny Cantabile pod kierunkiem Pani Moniki Sypytkowskiej oraz Orkiestra Skrzypcowa, która prowadzona jest przez Panią Katarzynę Januszkiewicz. Zaznaczyć należy również, że całość koncertu prowadzona była przez nasze uczennice - Wiktorię Wojtkowską i Zuzannę Wojtkowską, które popisały się w pełni profesjonalną konferansjerką.


Serdecznie wszystkim gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.


Bardzo dziękujemy portalowi ewysmaz.pl, dzięki któremu możemy cieszyć się z profesjonalnej fotorelacji na którą również zapraszamy:


Muzyczna uczta na zakończenie miejskich obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja [FOTO+retransmisja] Wysokie Mazowieckie | eWysMaz.pl

Zdjęcie czołowe artykułu pochodzi z portalu eWysMaz.pl

5 i 6 maja w naszej szkole odbyły koncerty gdzie na widowni pojawili się najbardziej wymagający słuchacze – 5 i 6 latki z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. A dlaczego najbardziej wymagającymi słuchaczami ich nazwaliśmy – otóż dlatego, że w przypadku błędu lub niewystarczających wrażeń moglibyśmy się o tym dowiedzieć od razu:)))

Na szczęście wykonawcy stanęli na wysokości zadania – koncerty były udane, wykonania ciekawe a przedszkolami bardzo grzeczne. Na pytanie wicedyrektora Pana Adama Januszkiewicza, "kto chciałby się uczyć gry na instrumencie na naszej szkole” – wśród przedszkolaków na sali widoczny był uśmiech i las podniesionych rąk.

Zaprezentowali się uczniowie klasy fortepianu – Maja Gołąbeska, Milena Cybulska, Karolina Wójcik. Skrzypce reprezentowały Milena Kulesza, Hania Ordowska i Marysia Rydzewska. Flet prezentowały Klaudia Ołdakowska i Weronika Sienkiewicz. Na akordeonie pięknie przygrywali nam Paweł Kalinowski i Filip Gołaszewski. Maja Sienicka oczarowała wszystkich grą na gitarze. Dominik Bednarek i Zofia Gołaszewska przybliżyli nam tajniki gry na klarnecie a Aleks Gaweł - saksofonu. Powagi wydarzenia dodał występ Damiana Mierzejewskiego na puzonie.
Nie zabrakło również prezentacji instrumentów prowadzonych przez Panią Katarzynę Januszkiewicz i Pana Cezarego Witkowskiego. Serdecznie dziękujemy również Panu Andrzejowi Piotrowskiemu za pomoc w organizacji koncertów.
Atrakcją było również samodzielne składanie klarnetu. Ciekawe, czy dzięki temu objawi się jakiś talent muzyczny, czy może inżynieryjny? Liczymy na to, że to pierwsze:)))
Niezapomniane wrażenia pozostaną w naszej pamięci. Mamy również nadzieję, że z większością naszych gości spotkamy się w przyszłym roku na korytarzu szkolnym naszej szkoły. Tylko tym razem nie będą gośćmi, ale naszymi kolegami – uczniami Szkoły Muzycznej I stopnia.

W dniu 28.03.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Makroregionalnym Konkursie wiedzy o Historii Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie i Sylwetki Patrona - Fryderyka Chopina, który odbył w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Olsztynie.
Mimo dużych przygotowań naszych uczniów, przy silnej konkurencji nie udało nam się zająć miejsc na podium. Nie mniej, była to bardzo wartościowa wycieczka, obfitująca nie tylko w zdobycie wiedzy, ale także doświadczenia udziału w konkursie, tak wysokiej rangi, daleko od domu.
Oprócz konkursu, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie, którego wykonawcami byli uczniowie szkoły muzycznej w Olsztynie. Zaprezentowali oni dzieła F. Chopina w opracowaniu na różne składy wykonawcze. W ich repertuarze znalazły się utwory nie tylko na fortepian, solo, czy pieśni przy akompaniamencie fortepianu, ale także opracowania na chór żeński oraz interpretacje ruchowe zespołów rytmicznych.
Nie mogło oczywiście obyć się bez zwiedzenia starówki miasta i wizyty w Mc'Donaldzie.

Wszystkim uczestnikom wycieczki gratulujemy zaangażowanie w pogłębianie swojej wiedzy i dziękujemy Panu Piotrowi Bielskiemu za opiekę merytoryczną i zapewnienie bezpieczeństwa podczas wyjazdu.

8 kwietnia 2022 skrzypkowie z naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w II Szkolnym Konkursie Duetów Skrzypcowych. Wystąpiło 14 duetów w dwóch kategoriach wiekowych:
I kat - (klasy 1-3 cykl sześcioletni i klasy 1-2 cykl czteroletni)
II kat - (klasy 4-6 cykl sześcioletni i klasy 3-4 cykl czteroletni).


Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

KATEGORIA I
I miejsce - Gabriela Felczuk (naucz. K.Januszkiewicz) i Róża Wojno (naucz. P.Kołtyś)
Wyróżnienie - Maria Rydzewska i Hanna Ordowska
II miejsce - Maja Wojtkowska i Michalina Prużanin (naucz. K.Januszkiewicz)
III miejsce - Zofia Rydzewska(naucz. P.Kołtyś) i Ewa Osuchowski(naucz. D.Kołtyś)
Wyróżnienie - Barbara Doroszkiewicz (naucz. K.Januszkiewicz)i Emilia Kowalczyk(naucz. D.Kołtyś)
Wyróżnienie specjalne - "za wykonaie utworu z pamięci" - Barbara Doroszkiewicz i Milena Kulesza (naucz. K.Januszkiewicz)

KATEGORIA II
I miejsce - Wiktoria Wojtkowska i Zuzanna Wojtkowska (naucz. K.Januszkiewicz)
II miejsce - Barbara Dołęgowska i Miłosz Olędzki (naucz. K.Januszkiewicz)
III miejsce - Kinga Wojno i Julia Wyszomirska (naucz. P.Kołtyś)
Wyróżnienie - Wiktoria Mierzejewska(naucz. P.Kołtyś) i Jan Gołaś(naucz. D.Kołtyś)
Wyróżnienie - Amelia Guzowska(naucz. P.Kołtyś) i Oliwia Rosicka(naucz. D.Kołtyś)
Wyróżnienie - Natalia Podwysocka(naucz. K.Januszkiewicz) i Franciszek Gołaś(naucz. D.Kołtyś)
Wyróżnienie specjalne " za ładny dźwięk" - Gabriela Mioduszewska i Marcel Leszczyński (naucz. K.Januszkiewicz)

Serdecznie gratulujemy uczestnikom wyników i wspaniałych występów. Daliście z siebie wszystko! Życzymy dalszych sukcesów muzycznych!

vulcan

godlo1

Ogłoszenia

 • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

  Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
 • Nowe teksty uczniowskie +

    Kto zna naszą stronę, wie, że można na niej zamieszczać swoją twórczość. Czasem temat jest zaproponowany, czasem dajemy Wam Czytaj więcej
 • Uwaga! Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szk. 2021/2022 +

  Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 dodatkowe dni wolne od zajęc dydaktycznych to: 03.01.2022 04.01.2022 05.01.2022 07.01.2022 24-26.05.2022 (egzaminy ósmoklasistów Czytaj więcej
 • Nowości wydawnicze w bibliotece! +

 • UWAGA KONKURS! - Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku. +

  13 maja 2022 roku odbędzie się VII edycja szkolnego konkursu: Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku. Celem konkursu jest Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

szkola pamieta

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

poznaj polske

bip

laboratoria

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj