Świetlica
Plan lekcji
Wykaz podr.

Każde dziecko uwielbia postać Świętego Mikołaja. Wywołuje ona radość i uśmiech na twarzy. Właśnie w dniu Mikołajek wychowankowie świetlicy mieli dzień pełen radości i zabawy. Odwiedził Nas Święty Mikołaj wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Wszystkie dzieci otrzymały upominki od przybyłych gości. Chętni uczniowie mieli okazję zaprezentować się z mikrofonem, śpiewając wybraną kolędę lub recytując dla Mikołaja wierszyk. Wychowawcy świetlicy zorganizowali wspólną zabawę przy muzyce , tańcząc wraz z dziećmi i przybyłymi gośćmi układ do gier tanecznych Just Dance oraz Zumba Kids, które przedstawiają największe hity. Następnie odbyła się zabawa ruchowa - Taniec dla Świętego Mikołaja. Na koniec spotkania zaśpiewano wspólnie kolędy i wykonano pamiątkowe zdjęcie. Zabawa była wyjątkowa. Nie możemy się doczekać Mikołaja za rok.

Wychowawcy świetlicy

O życie należy dbać, a w sytuacjach zagrożenia trzeba umieć je ratować. Dlatego, w celu podniesienia wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznych zachowań oraz zapobieganiu sytuacjom zagrażającym życiu, w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem, dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Inicjatorką spotkania była Pani Małgorzata Brzozowska.
Na początku spotkania dzieci utrwaliły numery alarmowe oraz dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi, prowadzi również wiele innych działań na rzecz społeczeństwa dbając o bezpieczeństwo mieszkańców wsi i miast. Interwencje te często są bardzo niebezpieczne i wymagają niezwykłej odwagi.
Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z ułożeniem w pozycji bocznej bezpiecznej, z resuscytacją krążeniowo-oddechową (RKO). Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze na fantomach pod fachowym okiem strażaków.
Czas spędzony ze strażakami na pewno wyjdzie nam na dobre, a nowe wiadomości i umiejętności w przyszłości, być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Nauczyciele świetlicy:
Karolina Puławska
Marta Dąbrowska

W ramach innowacji pedagogicznej – „Mój przyjaciel pies” wychowawcy świetlicy oraz wychowawcy klas: 1D, 2B oraz 2C zorganizowali dla uczniów szkoły spotkanie edukacyjne z lekarzem weterynarii. Pani Doktor w ciekawy sposób opowiedziała o zawodzie, który wykonuje. Uczniowie poznali różne ciekawostki na temat zwierząt, które tak samo jak człowiek chorują, cierpią i potrzebują z naszej strony miłości, opieki i troski. Pani Doktor podkreśliła, że zwierzęta mają także swoje prawa. Przypomniała o konieczności szczepienia zwierząt i o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z nimi. Wyjaśniła, w jaki sposób należy dbać o swojego pupila, by cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.
Naszym uczniom bardzo podobało się to spotkanie. Wielu z nich chętnie zadawało pytania na tematy związane ze zwierzętami. Na koniec spotkania wychowankowie wręczyli dla gościa pamiątkową laurkę , którą własnoręcznie wykonali, aby podziękować za przybycie.

Wychowawcy świetlicy
Wychowawcy klas: 1D, 2B, 2C

Wychowankowie uczęszczający do naszej świetlicy szkolnej uwielbiają uczestniczyć w różnych zajęciach, organizowanych przez nauczycieli. W Międzynarodowy Dzień Kropki wychowawcy zorganizowali ciekawe zajęcia, które pomogły dzieciom odkryć i zaprezentować swoje talenty plastyczne oraz mocne strony. Motywem przewodnim tego dnia była kropka. Zarówno panie, jak i dzieci miały ubrania w kropki lub otrzymały specjalny znaczek.
Na wstępie dzieci obejrzały film, aby zrozumieć w jaki sposób powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Poznały historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Po obejrzanym filmie odbyła się pogadanka na temat głównej bohaterki. Następnie uczniowie bawili się przy muzyce, tańcząc z chustą animacyjną wykorzystywaną do zajęć integracyjnych, na którą ponaklejali kropki. Kolejną zabawą ruchową była zabawa „Raz, dwa, trzy kropką jesteś Ty”. Po skończonej zabawie dzieci wykonały kolorowe prace plastyczne z wykorzystaniem wyciętych kropek. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Na koniec wychowankowie wykonali ogromny plakat dotyczący Dnia Kropki, który udekorował szkolny hol. Po obchodach tego dnia wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie!!

Nauczyciele świetlicy:
Marta Dąbrowska
Karolina Puławska

vulcan

godlo1

Ogłoszenia

 • Nowe teksty uczniowskie +

    Kto zna naszą stronę, wie, że można na niej zamieszczać swoją twórczość. Czasem temat jest zaproponowany, czasem dajemy Wam Czytaj więcej
 • Uwaga! Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szk. 2022/2023 +

  Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 dodatkowe dni wolne od zajęc dydaktycznych to: 31.10.2022 02.11.2022 02.05.2023 24-26.05.2023 (egzaminy ósmoklasistów - dni Czytaj więcej
 • Nowości wydawnicze w bibliotece! +

 • Uwaga! Zmiana nr konta bankowego na wpłaty za obiady szkolne +

  Odpłatność za obiady we wrześniu 2022 r. wynosi 90 zł (4,50 zł * 20 dni), z wyłączeniem 02.09.2022 - w tym dniu Czytaj więcej
 • 1

mol

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 2133 gości oraz 0 użytkowników.

poznaj polske

bip

laboratoria

szkola pamieta

wf awf

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj