28 kwietnia na szkolnym apelu została podsumowana akcja czytelnicza prowadzona od początku roku szkolnego.

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” nasz księgozbiór biblioteczny wzbogacił się o 600 książek z literatury młodzieżowej od razu udostępnionych spragnionym nowości czytelnikom. O wyborze pozycji książkowych zdecydowali sami uczniowie, zgłaszając wcześniej swe propozycje.

Realizacja projektu „Oceń książkę” miała na celu promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Każdy z czytających mógł wziąć udział w konkursie „Czytam, więc jestem” i napisać recenzję wybranej przez siebie książki. Recenzje sukcesywnie publikowane były na stronie internetowej szkoły. Ponadto, każdy uczeń miał prawo wypowiedzieć się na temat publikacji i dzięki ocenie uczniów najciekawsze prace zostały nagrodzone. I miejsce zdobyli Sylwia Sokołowska z II d i Daniel Szepietowski z III b, II- Sylwia Pajewska z II e i Nina Milewska z III b, III - Klaudia Oleksik, Julita Stypułkowska, Weronika Stypułkowska i Emilia Fedorowska z II d oraz Katarzyna Krajewska z II a. Przyznano także wyróżnienia Anieli Kiełek i Nicoli Jabłońskiej z II a, Kacprowi Grodzkiemu z II e, Kamili Magusiewicz i Olgierdowi Dąbrowskiemu z III b. Gratulujemy!

Mamy nadzieję, że Wasza przygoda z książkami się nie kończy. Po książki trzeba sięgać, zachodzić do szkolnej biblioteki. Recenzje ciągle można wysyłać do Redakcji, na pewno zostaną opublikowane. Wasza ocena być może da wskazówkę innym czytającym i zachęci ich do wypożyczania. Spotkanie z książką musi być przygodą, dawać radość- do tego nikt Was nie zmusi. Dojrzejecie kiedyś. W grupie sympatyków czytania „Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki” ktoś powiedział, że czytający są mądrzejsi. Zaraz zripostowano ten sąd w III b – nie muszą być. Zgadzamy się. Inni też są mądrzy. Jednak jeśli poczytają - mówiąc za Umberto Eco: „będą żyli wielokrotnie”- a tego szara rzeczywistość im nie da.

Organizatorki i prowadzące akcję

Alina Puławska

Luiza Borawska