5 lat minęło jak dzień. Ósmoklasiści opuścili szkołę. Niesprawiedliwie zostali okradzeni przez pandemię z kontaktów bezpośrednich z kolegami, z nauczycielami i z wychowawczyniami. Szkoda.

Na uroczystość uhonorowania młodzieży dyplomami za jej osiągnięcia w nauce przybyli p. burmistrz Ewa Konarzewska, p. Sylwia Wasilewska, p. Adam Buciński i przedstawiciele RR w osobach p. Doroty Szepietowskiej i p. Ołdakowskiego. Mili goście. Niemal stali bywalcy. Ich słowa były krzepiące i mądre.

Pierwszym punktem oficjalnej gali było przekazanie sztandaru siódmoklasistom i złożenie uroczystej przysięgi przez absolwentów.

Spotkanie prowadzili p. dyrektor Jarosław Jankowski i p. dyrektor Ewa Turlewicz. Aż 37 uczniów ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Liczba robi wrażenie! Tytuły absolwentów roku otrzymali Wiktoria Szepietowska i Filip Ołdakowski- laureaci Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego i oczywiście bardzo dobrzy uczniowie.

Sportowcy roku to Marta Murawska i Eryk Kaczyński Utalentowani sprawnościowo pod każdym względem.

Czytelnikiem roku ( a nawet lat) została Gabriela Godlewska. Kto widział piękną czarnowłosą dziewczynę czytającą podczas przerw? To Gabrysia właśnie.

Symbolicznie na ręce przewodniczącej RR p. Doroty Szepietowskiej zostały złożone podziękowania dla wszystkich rodziców zaangażowanych w pracę szkoły. Pani Dorota już kolejną kadencję działała w RR. Dziękujemy!

Ważnym punktem uroczystości było uhonorowanie rodziców listami gratulacyjnymi. Aż siedemnastu uczniów dostarczyło swoim najbliższym tej radości. Warunkiem otrzymania listu była średnia ocen 5 i powyżej oraz wzorowe zachowanie. To trudne w dzisiejszych czasach, by wychować dziecko na ambitnego i pracowitego człowieka. Gratulujemy!

Nie umniejszamy zasług innych rodziców. Pamiętajmy, że czasem nauczenie się na czwórkę lub trójkę wymaga od dziecka sporo wysiłku, a okiełznanie jego wrodzonego temperamentu i dostosowanie się do wymogów szkoły w trudnym okresie dojrzewania – jeszcze większego. Dlatego rodzicom wszystkich absolwentów także gratulujemy i życzymy radości z pociech.

W części artystycznej króciutka prezentacja charakterów klas- bo przecież każda inna i każda ciekawa. Piękne recytacje Oli, Amelii, Mai, Julii i Magdy. Wrażliwy głosik Natalii i perfekcyjna gra na skrzypcach Basi. Łzy się zakręciły w oczach z sentymentu , wzruszenia , ale i troski, by te nasze dziecinki w życiu trafiły na dobrych ludzi i mogły pielęgnować swoją niebywałą wrażliwość. Program artystyczny w hołdzie pracownikom szkoły i z ciepłym pożegnaniem. Na koniec miła niespodzianka- nauczyciele i rodzic zagrali energetyzujące piosenki o przyjaźni i wakacjach. Wesoło, miło, wzruszająco, z klasą, w punkt.

Na zakończenie, po wręczeniu upominków i kwiatów nauczycielom, wręczenie świadectw. Uściski, życzenia, łzy… Nie spotkamy się już w tym gronie.

Oczywiście ogromne wyrazy wdzięczności należą się trójkom klasowym bezinteresownie dającym swój prywatny czas, by pomóc wychowawcy i umilić czas swoim dzieciom. Dziękujemy także wielu rodzicom, którzy pośpiesznie przybywali, by służyć pomocą w dowozach dzieci na konkursy, organizacji okolicznościowych imprez klasowych, których trochę przez tych 5 lat było.

Ósmoklasistom życzymy wszystkiego dobrego na nowych ścieżkach. Rozwijajcie się w szkołach średnich i bądźcie szczęśliwi nie tym powierzchownym pustym szczęściem,  które krytykował biskup Tadeusz Bronakowski podczas Waszego niedawnego bierzmowania, ale tym pełnym, głębokim i prawdziwym. Nie dajcie się zwieść pustym słowom i łatwym obietnicom. Miejcie zawsze swoje zdanie i nie pozwalajcie sobą manipulować. Wszystkiego dobrego, Wychowankowie!

Redakcja