7 czerwca Szepietowo reaktywowało kolejną imprezę znaną nam z dobrych czasów gimnazjum- Konkurs Wiedzy o UE. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna z VIII c w składzie : Franciszek Giero, Piotr Idźkowski i Sebastian Kossykowski. Na 10 drużyn nasza zajęła II miejsce drużynowo, a Sebastian III- indywidualnie. To duży sukces! Gratulujemy chłopakom i p. Joannie Ścisłowicz nauczycielowi geografii tych uczniów.

Impreza jak zawsze na wysokim poziomie. Mile przywitani przez dyrekcję, zachęceni do pracy, chłopcy przystąpili do rozwiązywania testu. Głowy dymiły, bo sprawdzana była dodatkowa wiedza niekoniecznie zdobywana podczas zwykłych lekcji.

Podczas gdy Komisja sprawdzała prace, młodzież została zaproszona do kawiarenki na ucztę dla ciała i ducha. Można było popróbować potraw z krajów UE, a potem podziwiać występy wokalne uczniów ze szkoły w Szepietowie i tańce zespołu ludowego „ Podlasie”.

Uczniowie wzięli też udział w wykładzie i dyskusji prowadzonej przez gościa specjalnego p. Wojciecha Zonia- asystenta na Wydziale Prawa UwB.

Wspaniały dzień, nie tylko dlatego że z sukcesami. Zawsze to miło oderwać się od codziennej rutyny i sprawdzić się w nowych warunkach. A i sporo można się dowiedzieć.

Redakcja