Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Klasowe wycieczki świetnie integrują klasę. Każdy uczestnik i opiekunowie dają się poznać z zupełnie innej, nieformalnej strony. Jeszcze lepiej, kiedy program takiej wycieczki będzie w dużej mierze zgodny z potrzebami poznawczymi naszych uczniów. Całego świata nie uda się zwiedzić w szybkim czasie również ze względów ekonomicznych, ale swój własny ogródek może być również miejscem fascynującym pod wieloma względami. Cały świat zaczynamy poznawać od najbliższej okolicy, bo ta, choć znajoma, może kryć przed nami wiele tajemnic.
Takim odkrywaniem tajemnic świata jest wycieczka klas drugich do Epicentrum Nauki w Białymstoku. Każdy z naszych uczniów mógł tu doświadczyć najważniejszych dokonań fizycznych, mógł nie tylko oglądać, mógł również dotykać i słyszeć. Tutaj odkrywali tajemnicze możliwości wody, elektryczności i magnetyzmu, a nawet mogli wirtualnie przeżyć jazdę kolejką górską, mogli polecieć samolotem w symulatorze lotu, a nawet przejechać się motorem. Tutaj wszelkie doświadczanie świata jest dozwolone, a nawet wskazane jest, by doświadczać jak najwięcej – a przez to uczyć się naszego świata. Niektórzy uczniowie opuścili to miejsce, z wydrukowanym przez siebie w systemie drukarki 3D, breloczkiem.
To jednak nie koniec odkrywania i doświadczania świata. Wizyta w Strefie Wysokich Lotów to dalsze odkrywanie tajemnic fizycznych i prób ich przełamywania, bo czymże są wszelkiego rodzaju skoki na trampolinach, jak nie odwiecznym marzeniem z przełamywaniem sił grawitacji?
Tak więc po wszelkich doświadczeniach świata po zaspokojeniu wszelkich możliwych potrzeb naszych zmysłów, zmęczeni i wyczerpani wracaliśmy uśmiechnięci, pełni wiedzy i radości do naszych codziennych, ale równie emocjonujących spraw.


Wychowawcy klas II

vulcan

godlo1

Ogłoszenia

 • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

  Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
 • Nowe teksty uczniowskie +

    Kto zna naszą stronę, wie, że można na niej zamieszczać swoją twórczość. Czasem temat jest zaproponowany, czasem dajemy Wam Czytaj więcej
 • Uwaga! Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szk. 2021/2022 +

  Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 dodatkowe dni wolne od zajęc dydaktycznych to: 03.01.2022 04.01.2022 05.01.2022 07.01.2022 24-26.05.2022 (egzaminy ósmoklasistów Czytaj więcej
 • Nowości wydawnicze w bibliotece! +

 • UWAGA KONKURS! - Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku. +

  13 maja 2022 roku odbędzie się VII edycja szkolnego konkursu: Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku. Celem konkursu jest Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

szkola pamieta

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 499 gości oraz 0 użytkowników.

poznaj polske

bip

laboratoria

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj