Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

 

Dnia 23 maja 2022 r. odbyło się w Białymstoku podsumowanie jubileuszowej, X Edycji Konkursu „By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej’. Do zmagań przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z województwa podlaskiego. Głównym celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie wiedzy historycznej, a także odkrywanie nowych faktów o trzech tragicznych wydarzeniach z najnowszej historii naszego kraju, dotyczącej XX i XXI wieku: Zbrodni Katyńskiej, Obławy Augustowskiej i Katastrofy Smoleńskiej.

Z naszej szkoły prace na konkurs pisały dwie uczennice: Natalia Tymińska i Barbara Dołęgowska z klasy VIII c. Opiekunem uczennic był pan Tomasz Krajewski.

Obie prace zostały bardzo wysoko ocenione przez komisję konkursową. Natalia zdobyła III miejsce. Natalia i Basia otrzymały cenne nagrody książkowe, które w ich imieniu z rąk ministra Jarosława Zielińskiego odebrał Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół pan Jarosław Jankowski.

Warto tu wspomnieć, że prace Natalii z poprzednich lat również były bardzo wysoko oceniane. Podobnie i innych uczniów naszej szkoły. W poprzednich latach nagrody oraz wyróżnienia zdobywały m.in.: Gabriela Godlewska, Magdalena Kaczyńska, Zuzanna Szymanowska, Joanna Tworkowska.

Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do brania udziału w kolejnej - XI edycji konkursu.

Laureatkom jeszcze raz z dumą GRATULUJEMY.

Tomasz Krajewski

vulcan

godlo1

Ogłoszenia

 • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

  Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
 • Nowe teksty uczniowskie +

    Kto zna naszą stronę, wie, że można na niej zamieszczać swoją twórczość. Czasem temat jest zaproponowany, czasem dajemy Wam Czytaj więcej
 • Uwaga! Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szk. 2021/2022 +

  Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 dodatkowe dni wolne od zajęc dydaktycznych to: 03.01.2022 04.01.2022 05.01.2022 07.01.2022 24-26.05.2022 (egzaminy ósmoklasistów Czytaj więcej
 • Nowości wydawnicze w bibliotece! +

 • UWAGA KONKURS! - Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku. +

  13 maja 2022 roku odbędzie się VII edycja szkolnego konkursu: Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku. Celem konkursu jest Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

szkola pamieta

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

poznaj polske

bip

laboratoria

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj