Jak zachęcić uczniów edukacji wczesnoszkolnej do podziwiania dzieł sztuki? Wizyta w muzeum? Wirtualny spacer po najsłynniejszych galeriach świata? A może… zamiana w obraz? Uczniowie klas 3 c i 1 c wzięli udział w projekcie edukacyjnym, w którym przy pomocy rodziców mieli za zadanie wcielić się w wybrane dzieło sztuki. Wszyscy biorący udział spisali się na medal!

Pomysły były najrozmaitsze, od dzieł sztuki arcymistrzów światowego malarstwa, takich jak twórczość Leonarda da Vinci czy Rembrandta, po mało znanych współczesnych autorów. Wspaniałe jest to, jak różnie interpretowano to zadanie. Jedni wcielili się kropka w kropkę np. w „Babie lato” Chełmońskiego, inni natomiast komicznie, lecz bez lekceważenia przedstawili to dzieło. Obrazy dzieci świadczą o tym, jak otwarte i kreatywne są młode umysły (i nie tylko młode ;) ). A to właśnie było celem naszego projektu.

Link do prezentacji poniżej. Zapraszamy na nasz wirtualny wernisaż.

https://view.genial.ly/6283639be41463001871e6b6/presentation-projekt-zywy-obraz-iiic-i-ic

Aleksandra Borawska, Sylwia Musiejczuk

Prace są świetne! Musicie wejść w podany link i obejrzeć wyniki rodzinnej twórczej zabawy.  Na pewno znajdziecie swoje ulubione dzieło, a przy okazji zapamiętacie tytuły prac i nazwiska malarzy. Redakcja jest zachwycona i czeka na wystawę żywych obrazów w szkole. Warto! Świetna inicjatywa! Gratulujemy młodym artystom. To wcale nie było łatwe zadanie! 

Redakcja