Wróciła normalność. Miło było pojechać po dwóch latach stagnacji( z powodu pandemii ) do Szepietowa na dyktando. Współzawodnictwo odbyło się 11 maja. Organizatorami były Szkoła Podstawowa i GOK w Szepietowie. Ma ono sporą tradycję, bo odbyło się już po raz dwudziesty. Zawsze z klasą, zawsze w miłej atmosferze, perfekcyjnie przygotowane.

Naszą szkołę reprezentowały wyłonione w wewnątrzszkolnym konkursie uczennice: Maria Buczyńska z klasy V a i Aleksandra Faszczewska z VI a - startujące w kategorii IV - VI; oraz Barbara Dołęgowska i Gabriela Godlewska z VIII c - kategoria klas VII - VIII. Dziewczyny były przygotowywane przez p. Ewę Dąbrowską i p. Luizę Borawską.

Po napisaniu tekstu, podczas gdy komisja sprawdzała prace, młodzież miała ucztę w GOK. I dla ciała, i dla ducha. Smaczny poczęstunek- chyba każdy lubi pizzę- i koncert wokalny przygotowany przez cały zespół artystek. Czas upłynął niepostrzeżenie.

Jesteśmy dumni z występu wszystkich dziewczynek. Gabrysia zajęła drugie miejsce, Basia trzecie- różnica skreślonego przecinka - a Ola i Marysia zostały wyróżnione. W konkursie startowało 38 uczestników, więc sukces jest ogromny. Skoro takie dobre wyniki były indywidualnie, punktacja nieomylnie sprawiła, że cała drużyna - cztery osoby - wywalczyła I miejsce. Cieszymy się bardzo! Gratulujemy!

Uczestniczki otrzymały słodkie drobiazgi, świetne książki Olgi Tokarczuk, Ericha Emmanuela Schmidta, Hanny Kowalewskiej i Joanny Bator. Drużynowo połączyła je historia o Wiedźminie.

Dziękujemy organizatorom za umożliwienie startu w dyktandzie. Tęskniliśmy już bardzo.

Redakcja

dyktando2