4 maja podwoje Miejskiego Zespołu Szkół otworzyły się na przyjęcie przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Dzień Otwarty! Sposobność obejrzenia budynku szkolnego i zapoznania się z kadrą.

Już w drzwiach mili goście zostali powitani przez uśmiechnięte wychowawczynie i dyrekcję szkoły. Zaraz, zaraz… Jako pierwszy na spotkanie wyszedł patron szkoły, sam Mikołaj Kopernik! To budująca zapowiedź, bo przecież astronom był znany z wszechstronności, którą zapewnia także nauka w tej właśnie szkole. O kształceniu muzycznym nie wspomnę… a jest na wyciągnięcie ręki…

Na początku zaproponowano przedstawienie. Na sali baletowej w pięknej scenerii wszyscy drugoklasiści zaprezentowali występ z okazji Światowego Dnia Ziemi. Aktualna tematyka, piękne recytacje uosobionych postaci były miłym akcentem uroczystości. Na scenie pojawiły się Słońce, Wiosna, różne zwierzątka, za nawet postaci z Kosmosu! Wszystko zagrane perfekcyjnie z wdziękiem właściwym tylko tak młodym artystom. Oczywiście opiekę nad wykonawcami sprawowały bardzo zaangażowane wychowawczynie. Brawo za występ! Naprawdę robił wrażenie!

Po spektaklu zebrani zostali zapoznani z historią i aktualnościami szkoły. Profesjonalna prezentacja ukazała migawki z różnorodnych uroczystości i imprez szkolnych, z ekranu popatrzyły twarze laureatów i finalistów konkursów o wszechstronnej tematyce. Jest tego sporo, bo w szkole dużo się dzieje.

Na zakończenie goście mogli pozwiedzać cały budynek. Byli oprowadzani przez bajkowe postaci z SU. Być wprowadzonym do szkoły przez Królewnę Śnieżkę? To dopiero frajda!

Dzieciom podobał się budynek. Przestronne korytarze, jasne, dobrze wyposażone sale, hala sportowa. Wszystko czyste i przytulne. Do szkoły zapraszali nauczyciele- doświadczeni, kreatywni, znani z życzliwego podejścia do dzieci. Nic tylko rozpocząć naukową przygodę z tą kadrą i w tym budynku! Zapraszamy!

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za liczne przybycie. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu i wspólnie rozpoczniemy fascynującą podróż w głąb wiedzy!

Redakcja