Już od miesiąca cieszymy się wiosną, chętniej przebywamy wśród zieleni, która koi nasze myśli. Chcemy jak najdłużej cieszyć się światem czystym, nieskażonym cywilizacyjnymi skażeniami. Takie ekologiczne przesłania ma innowacja pedagogiczna realizowana w klasach drugich „Zdrowa Ziemia, zdrowi my”.
Jak ulżyć naszej planecie uczyły się dzieci klas drugich. Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia przygotowały ze swoimi wychowawcami inscenizację o tematyce ekologicznej. Dzieci opowiadały jak dbać o las, jak segregować śmieci, jak ważny jest dobry stan przyrody. Przekonywały o tym swoich starszych i młodszych kolegów i koleżanki z innych klas. Świetnie wykonane recytacje, z radością zaśpiewane piosenki przyciągały uwagę również rodziców i zaproszonych gości. Niespodzianką były także zagadki kierowane do publiczności – każdy mógł zdobyć tytuł Małego Ekologa.
Występ dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń oglądającym, ale również występującym. Gra sceniczna to nie tylko słowa padające ze sceny, to także pięknie wykonane dekoracje i wspaniale dobrane kostiumy, a wszystko podane w lekki, żartobliwy sposób.

Magdalena Doroszkiewicz