Od października młodzież naszej szkoły przygotowywała się do współzawodnictwa na arenie wojewódzkiej z zakresu wybranych przez siebie przedmiotów. Praca to ogromna, wymagajaca czasu i uwagi. Sprawdzana była znajomość dodatkowych  lektur, tekstów źródłowych i pozycji naukowych- dość obszernych i trudnych. 

16 maja 2022 r. w Białymstoku odbyłyła się uroczysta gala, na której wręczono tytuły laureatów konkursów przedmiotowych. Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością panie kurator, które uhonorowały najlepszych z najlepszych nagrodami i dyplomami. 

Miło nam poinformować, że laureatami Wojewódziego Konkursu Biologicznego zostali Wiktoria Szepietowska z VIII a i Filip Ołdakowski z VIII b. Opiekunem zdobywców zaszczytnego tytułu była p. Katarzyna Bartłomiejczuk. 

Finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zostały Barbara Dołęgowska i Gabriela Godlewska , obie z klasy VIII c prowadzone przez p. Luizę Borawską. 

Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego został Filip Ołdakowski z VIII b przygotowywany przez p. Ewę Turlewicz.

To ogromne osiagnięcia tych uczniów. Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia na nowych etapach nauki w szkołach średnich. 

kon filip

Redakcja