Nie trzeba szukać odległych miejsc i atrakcji, żeby być szczęśliwym. Przekonali się o tym ósmoklasiści, którzy pod opieką wychowawczyń p. Marii Janeczko i p. Luizy Borawskiej oraz p. Joanny Ścisłowicz i p. Małgorzaty Brzozowskiej wyruszyli 30 marca do… Łomży.

W programie był spektakl w Teatrze Lalki i Aktora „ Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” oraz lekcja teatralna, a na deser szaleństwo w parku trampolin i posiłek w ulubionym fast food.

Przedstawienie w sam raz dla nastolatków, ale nie zaszkodziłoby, gdyby obejrzeli je rodzice i nauczyciele. Nie było wesołe, chociaż główny bohater robił dobrą minę do złej gry i próbował bagatelizować swoje cierpienie. Sam- imię znaczące- jest sam. Rodzice intelektualiści się rozwodzą, mają drugich „ukochanych”. Są oczytani i mają grube tomy opracowań na temat miłości. Co z tego? Szkoła nie ma czasu i realizuje program… Kolega Grzegorz? Wymusza pieniądze, sam jest nieszczęśliwy i odreagowuje agresją. Kto jest powiernikiem Sama? Pluszowy chomik, a właściwie dwa zwierzątka walczące o duszę nastolatka. Jedno kusi do złego, drugie stopuje i przytula. Jest jeszcze dziewczyna- dzielna kujonka, która braki emocjonalne rekompensuje nauką i wiarą. Ona też w końcu wymięka, rozkleja się, słysząc frazesy o idealnym życiu. Przedstawienie tak prawdziwe, że aż boli… Polecamy jednak. Jeśli się nie zna prawdy o życiu, nie znaczy, że jej nie ma…

Podczas lekcji teatralnej były warsztaty gry aktorskiej, operowania głosem i rekwizytami. Niektóre ćwiczenia ósmoklasiści mieli jako czwartoklasiści, ale teraz dobrze było zobaczyć, jak się zmienili i wyrośli. Zajęcia prowadził p. Tomasz Rynkowski. Zabawa była przednia. Okazuje się, że w szkole mamy całkiem niezłych aktorów i mówców.

W parku trampolin hulaj dusza, piekła nie ma! Zabawa na sto dwa! Można było całkowicie się odstresować. Wejść na ściankę wspinaczkową, skakać, biegać, szaleć, a nawet obrzucać się kostkami brukowymi- całe szczęście - miękkimi.

Już w drodze do maka niektórzy przysypiali. Zmęczenie dało znaki o sobie. Ciekawe, kto jutro będzie miał zakwasy?

Wycieczka udana, przeżycia prawdziwe, emocje też. Może coś jeszcze wymyślimy ? Już tylko 3 miesiące jesteśmy w tym niepowtarzalnym składzie.

Ósmoklasiści