Najmniejsze soczyste źdźbło trawy, najmniejszy kwiatek zakwitający w ogródku, wreszcie śpiew ptaków o poranku – to tak długo oczekiwane zwiastuny wiosny. Już widać w nas zmęczenie zimą, już chcemy oddychać pełną piersią, chcemy zrzucić ciężkie zimowe płaszcze, by zachwycać się cudem przyrody budzącej się do życia.
Dzieci naszej szkoły, w tym klasy drugie jeszcze intensywniej postrzegają otaczający świat. Aby uczcić godnie pierwszy dzień wiosny uczniowie kl. II a i b wybrali się na wycieczkę do parku, by tam szukać pierwszych śladów wiosny. I udało się! Po drodze podziwiali wspólnie nieśmiało kwitnące, pnące się ku górze pierwiosnki, przebiśniegi i krokusy. Podziwiali rośliny, które już zaczęły przygodę życia po zimie. Park, choć tak często odwiedzany, w pełnym słońcu z bogactwem roślinności zrobił duże wrażenie. Na nowo zostały odkryte wszystkie urocze zakątki. Niespodziewanie drugoklasiści zostali zaproszeni do obejrzenia sprzętu i pomieszczeń Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, na czym polega praca strażaka, widziały, jak strażacy przygotowują się do wyjazdu na wezwanie, miały możliwość spróbować samodzielnie uruchomić prądownicę strażacką.
Wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły ze świadomością, że „zima już poszła do morza” i że nareszcie możemy cieszyć się hojnie obdarzającą nas paletą wiosennych barw.

Magdalena Doroszkiewicz