17 marca w czwartek w naszej szkole w ramach przybliżenia kultury krajów anglojęzycznych po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IVb i IV c oraz ich wychowawców - nauczycielki języka angielskiego: p. M. Nadolną i M. Kuleszę. Przygotowania rozpoczęły się już tydzień wcześniej. Uczniowie namalowali plakaty zachęcające społeczność szkolną do udziału w wydarzeniu, przygotowali postać leprechauna, irlandzkie flagi oraz mnóstwo zielonych trójlistnych koniczynek.

Aby uświetnić ten dzień, uczniowie naszej szkoły założyli na siebie odzież w różnych odcieniach zieleni. Na holu szkoły przygotowana została specjalna ścianka, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie na tle zielonych koniczynek z przeróżnymi gadżetami tj, kapeluszami, okularami, spódniczkami, maskami lub „zostać” leprechaunem. Dodatkowo uczniowie mogli dowiedzieć się, kim był Św. Patryk, jakie są symbole Irlandii oraz kim jest słynny leprechaun.

Także podczas lekcji języka angielskiego, przygotowanych przez panią M. Nadolną uczniowie zapoznali się z postacią świętego, a także ze zwyczajami związanymi z tym bardzo popularnym, obchodzonym na całym świecie, festiwalem.

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka i mamy nadzieję, że ten zwyczaj na stałe wpisze się do kart naszych uroczystości.

M. Nadolna