„Gdy świat kręci się bez końca, życie trudną walką jest, niebezpieczne jest i kruche, czasem łza zakręci się”

Andrzej Sokołowski

Z ogromnym żalem żegnamy naszego Przyjaciela, nauczyciela gitary - Pana Andrzeja Sokołowskiego, pracującego z nami od samego początku istnienia Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Zmarł w wyniku panującej pandemii po dramatycznej walce o życie. Jest to ogromna strata dla naszej całej społeczności.

W swojej instrumentalnej klasie Pan Andrzej przekazywał wiedzę zarówno małym dzieciom, jak też młodzieży. Dla tych, którzy go znali, był też świetnym gitarzystą, kompozytorem, znawcą i kolekcjonerem unikatowych gitar, ale przede wszystkim człowiekiem sympatycznym, niesamowicie wrażliwym i do cna dobrym. Nigdy nie był obojętny na losy otaczającego go świata,zarówno tego małego lokalnego, jak też problemów w skali globalnej.

Dziś pozostaje o nim miłe wspomnienie, z delikatnym uśmiechem z jednej strony i spływającą łzą z drugiej. Poniżej zamieszczamy jedno z ostatnich kompozycji Andrzeja "Sokola" Sokołowskiego -  "Gitara Ma". Posłuchajcie i wspomnijcie naszego Przyjaciela. Bardzo prosimy o modlitwę i dobrą myśl.

Spoczywaj w pokoju!

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy
Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem


Gitara Ma Andrzej Sokołowski - YouTube