Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Późnojesienna aura nie sprzyja zwiedzaniu, jednak to od nastawienia uczestników można się dowiedzieć, czy było to udane przedsięwzięcie. Wycieczka klas II a i II b rozpoczęła się wczesnym rankiem 3 grudnia tego roku, kiedy po standardowych czynnościach przygotowawczych ruszyliśmy na poszukiwanie przygody do serca Polski – Warszawy.

 Dlaczego wyruszyliśmy – bo pragnęliśmy poczuć odrobinę wolności i tchnienia nowych wrażeń. Mogliśmy to uczynić tym łatwiej, że nasz wyjazd mógł być dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Ten wyjazd pozwolił naszym uczniom poznać cuda techniki oraz miejsca rozpoznawalne i cenione przez wszystkich Polaków. Mogli zagłębić się w rodzimej kulturze i poznać nasze narodowe dziedzictwo.

Zwiedzając Stadion Narodowy, mogliśmy zobaczyć na własne oczy płytę stadionu, szatnie naszej drużyny, loże VIP. Każdy z nas mógł zrobić sobie zdjęcie w sali konferencyjnej na miejscu kapitana drużyny – Roberta Lewandowskiego.

Do perełek naszego dziedzictwa bez wątpienia można zaliczyć Łazienki Królewskie. Podziwialiśmy tu przepiękny park, z jego bogactwem flory i fauny. Tu nawet nasze rodzime wiewiórki czy dostojne pawie oczarowały nas kompletnie. Dech w piersiach zabrał uczestnikom majestatyczny, lecz lekki w swojej architekturze Pałac na Wodzie. Przytłoczył nas i zadziwił wspaniały pomnik Chopina i opowieść o jego bohaterze. Spacer alejkami parku zakończył się przy Głównej Bibliotece Lekarskiej.

            Dopełnieniem naszych pozytywnych wrażeń i zaspokojeniem głodu poznania był czas spędzony w Centrum Nauki Kopernik. To właściwie prawdziwa uczta człowieka łaknącego poznać prawidła praw rządzących światem. Oczywiście wiemy dobrze, że nie dzięki nudnym wykładom, ale przez atrakcyjne doświadczenie wszystkimi zmysłami tego, z czego składa się świat wokół nas.

            I tak ten intensywny czas, który zawdzięczamy Ministerstwu Edukacji Narodowej i projektowi „Poznaj Polskę”, nieuchronnie dobiegł końca. Wróciliśmy późnym wieczorem, lecz nasi podopieczni z iskrami w oczach wciąż przeżywali jeszcze tę moc wrażeń, tę pigułkę wiedzy i pozytywnych emocji w formie popularnie zwanej wycieczką.

logo men

poznaj polske

Uczestnicy wycieczki

vulcan

godlo1

Ogłoszenia

 • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

  Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
 • Uwaga Rekrutacja!!! +

  Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
 • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

  Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
 • Nowe teksty uczniowskie +

    Kto zna naszą stronę, wie, że można na niej zamieszczać swoją twórczość. Czasem temat jest zaproponowany, czasem dajemy Wam Czytaj więcej
 • Uwaga! Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szk. 2021/2022 +

  Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 dodatkowe dni wolne od zajęc dydaktycznych to: 03.01.2022 04.01.2022 05.01.2022 07.01.2022 24-26.05.2022 (egzaminy ósmoklasistów Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

szkola pamieta

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

poznaj polske

bip

laboratoria

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj