I cóż? Nasze dwie sympatyczne klasy pod obstrzałem ciekawskich spojrzeń. Jak poszło? W którą stronę należy jeszcze uderzyć? Co udoskonalić? Nad czym popracować? Oczywiście absolwentów ta analiza nie dotyczy, ale jest bezcenna, jeśli chodzi o kolejne klasy. Dość teoretyzowania. Wyniki są dobre. Oto konkrety:

Język polski

Średnia w kraju 60%,w Podlaskiem 58%, w powiecie 56%, w gminie 59% , u nas 62%, czyli wyżej niż średnia całej populacji na różnych obszarach. Uff, zabrzmiało obiecująco! Nie porzucajcie czytania , drogie dzieci!

Matematyka

Średnia w kraju 47%, w Podlaskiem – 47%, w powiecie -44%, w gminie- 47%, u nas 46%, czyli o 1% niżej niż w kraju i województwie, ale o 2% wyżej niż w powiecie. Królowa nauk jest kapryśna, wymaga uwagi- wiadome nie od dziś.

Język angielski

Średnia w kraju 66%, w Podlaskiem 65%, w powiecie- 57%, w gminie – 60%, u nas 63%, czyli pośrodku wszystkich wyników z przewagą na lepiej. Już nasze dzieci na pewno porozumieją się z obcokrajowcami.

Wyniki egzaminów to dane statystyczne. Pod nimi kryją się indywidualne sukcesy i porażki. Według nauczycieli i rodziców zawsze mogło być lepiej. Trzeba jednak pamiętać, że dla niektórych uczniów osiągnięty poziom to naprawdę sukces, choć czasem w cyfrach nie wygląda ładnie. Kolejna sesja za nami. Nie mamy się czego wstydzić. Mamy nadzieję, ósmoklasiści, że te wyniki otworzą Wam podwoje wymarzonych szkół. Powodzenia!

Redakcja