Kochani, czas tak szybko biegnie. Weszliśmy już w chyba najpiękniejszy miesiąc roku- maj. Wraz z nim przed nami niebawem jedno z najwspanialszych świąt- Dzień Matki. Dziś chciałabym Was zachęcić do przeczytania książki „Nasza mama czarodziejka”, której autorką jest Joanna Papuzińska. Jest to pełen magii zbiór opowiadań, których główną bohaterką jest Mama. W „magiczny sposób” (jak pewnie każda z Waszych mam), potrafi ona znaleźć rozwiązanie każdej sytuacji.

Kolejne opowiadania tej książki niosą ze sobą, wciągającą treść, zakończoną morałem. Finał niektórych historii daje przydatne rady. Na przykład gdybyśmy stali się nazbyt „nadęci”, musimy jak najszybciej znaleźć jakieś pudełko z bańkami mydlanymi i puszczać je przez jakiś czas, aż przestaniemy być „nadęci”.

Każdego młodego czytelnika powinien przyciągnąć fakt, że spotykamy się w tych opowiadaniach z wieloma magicznymi stworzeniami. Na szczęście nie musimy się o nic martwić, ponieważ nasza mama czarodziejka potrafi poradzić sobie z każdym problemem. Właśnie te fantastyczne postacie sprawiają, że książka jest tak magiczna i przyciąga do siebie mnóstwo dzieci. Niesamowite i oryginalne przygody, jakie przytrafiają się bohaterom, sprawiają, że chce się wiedzieć, co będzie dalej. Tak wiele tu niesamowitych wydarzeń pobudzających wyobraźnię, że czyta się tę książkę z zaciekawieniem i przyjemnością, do czego Was namawiam.

Nauczyciel bibliotekarz M. Szuberska