Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

We wtorek 1 października uczniowie klasy 7b udali się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Pamięci Sybiru. Przewodnik przybliżył nam losy Polaków z naszych okolic, którzy zostali zesłani na Sybir. Przez chwilę przenieśliśmy się w czasy, w których nieludzkie traktowanie, cierpienie oraz wieloletnia rozłąka z ojczyzną towarzyszyły naszym rodakom. Muzeum, jego eksponaty oraz ciekawe choć często smutne historie zrobiły na nas olbrzymie wrażenie i na pewno pozostaną na długo w naszej pamięci.

Następnie zmieniliśmy zupełnie klimat i udaliśmy się na lekcję w-fu do Jumper Parku Trampolin. Na początku była solidna rozgrzewka a następnie mogliśmy przełamywać swoje bariery w skokach czy wyczynach sportowych na trampolinach. Mogliśmy również współzawodniczyć w torze przeszkód i poczuć się jak uczestnicy Ninja Warrior Polska pod czujnym okiem trenerów. W konkursach pobijaliśmy swoje rekordy oraz dbaliśmy o grę fair play.
Po 2 godzinach intensywnych ćwiczeń udaliśmy się na posiłek do MC Donalda.

Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu z apetytem... na kolejną wycieczkę.

Uczestnicy

26 września klasa 7c z przyjaciółmi z 7a wraz z p.M. Nadolną i p.M. Kulesza wybrała się na wycieczkę do stolicy…. województwa. Wizyta w Białymstoku rozpoczęła się lekcją wf-u w Strefie Wysokich Lotów. A tam – miła niespodzianka – spotkanie z klasą 5a z naszej szkoły.

Gdy już się wszyscy wyskakali i porządnie zmęczyli, pojechaliśmy do galerii handlowej na szybki shopping i uzupełnienie kalorii w znanej restauracji z dwoma żółtymi łukami w logo.
Ostatnim, najważniejszym punktem programu była wizyta w Muzeum Pamięci Sybiru. Uczestnicząc w ścieżce dowiedzieliśmy się czym różni się Sybir od Syberii, co robił Piłsudski ponad 6000 km na wschód, kim byli Ajnowie i Gilacy. Warsztaty przybliżyły nam sylwetki polskich uczonych. Dybowski, Czekanowski, Bronisław Piłsudski, Felińska. Czy wiedzieliście, że głębokość najgłębszego jeziora na świecie Bajkału po raz pierwszy zbadał Polak? Polscy uczeni odkryli i sklasyfikowali wiele gatunków fauny i flory Kamczatki, Syberii i prawie całej wschodniej Azji, przyczynili się do poznania wielu plemion zamieszkujących daleki wschód Rosji, ich języków i tradycji, a nawet powstanie słowników w tych dziwnych dla Europejczyków językach.

Możemy być dumni z naszych rodaków, którzy nawet w obliczu utraty wolności osobistej oraz w obliczu utraty niepodległości – nie poddali się i nie porzucili swojej tożsamości narodowej.

Było pięknie – coś dla ducha, ciała i podniebienia.

Monika Kulesza

W czwartek 26.09.2024 klasa Va wybrała się na wycieczkę do Strefy Wysokich Lotów w Białymstoku. To świetne miejsce do aktywnego spędzenia czasu. Było odlotowo! Do dyspozycji mieliśmy cztery tematyczne hale dostosowane do zabawy i treningów sportowych. W parku rozrywki czekało na nas mnóstwo atrakcji, takich jak: trampoliny, basen z piankami, hala dmuchanych atrakcji z różnymi zjeżdżalniami, tunelami, tyrolką oraz zabawami interaktywnymi. Każdy znalazł coś dla siebie. Po dwóch godzinach wspaniałej zabawy byliśmy wykończeni, ale uśmiechnięci i bardzo zadowoleni. Czas szybko minął, jednak pozostaną z nami wspaniałe wspomnienia z dobrej zabawy i integracji naszej klasy.

 Kacper Wasilewski kl. V a

Nie przeżywamy tragedii powodzi. Nasza leniwa rzeczka Brok rzadko występuje z koryta, a opadów w tym roku jak na lekarstwo. Jesteśmy szczęściarzami, kładąc się codziennie do suchej pościeli i przychodząc bez żadnego problemu do szkoły.

Na południu  Polski, w jej zachodniej części są powodzie. Codziennie o tym informują media, przybliżając straszne obrazy zniszczeń poprzez zalania. Woda to  żywioł. Bezwzględny. Człowiek próbuje go okiełznac i buduje wały powodziowe, ale często i tak przegrywa.

Wyrazem naszej empatii i solidarności jest pomoc  powodzianom. Nasi uczniowie włączyli się w działanie, któremu patronuje sam Burmistrz i przeprowadza MOPS. W naszej szkole akcję koordynowały p. Małgorzata Borecka, p. Ewa Dąbrowska, p. Urszula Tymińska i  p. Grzegorz Ostrowski.

Jedna transza pomocy już poszła. Byliście bardzo hojni. Do końca tygodnia zbierane są jeszcze rzeczy trwałe- żywność, środki higieny i...narzędzia do sprzątania - miotły, rękawice, środki czystości. Kto może, niech pomoże!

Redakcja

24 września wszystkie klasy czwarte razem z wychowawcami p. Ewą Dąbrowską, p. Janiną Berbachowską, p. Joanną Ścisłowicz i p. Małgorzatą Mokrzewską oraz p. Małgorzatą Borecką i p. Anetą Śliwowską były na swojej pierwszej wycieczce właśnie w Białymstoku.

Zaczęło się ambitnie- spektakl w Teatrze Lalki " O rybaku i złotej rybce". Lalki na scenie ...ale nic śmiesznego. Odwieczna historia ukazujaca pazerność człowieka, pychę i rosnący apetyt na rzeczy materialne z równoczesną pogardą dla innych. Każdy zna tę bajkę Puszkina i zna jej przesłanie- nie bądź zachłanny, licz się z innymi, doceniaj to, co masz. Bądź ambitny, ale też wdzięczny za dary od losu. Ilu ludzi, tyle interpretacji, ale mądrość życiowa tej opowieści trafia do wszystkich. Lalki to tylko środek przekazu- wdzięczny i ciekawy. Mistrzostwo aktorów ukrytych za kukiełkami sprawiło, że baśń ogladało się z przyjemnością.

Biegaliście po parku sławnego magnata? Uczniowie tak, bo zwiedzanie ukwieconego parku wokół pałacu Branickich to był kolejny punkt programu. Dzieci mogły poczuć się ja ksiażęta i księżniczki we francuskim ogrodzie pełnym dostojnych rzeźb.

"Strefa wysokich lotów"- to miejsce chyba najbardziej ekscytowało uczniaczków. Trampoliny różnej wielkości umożliwiały skoki pod samo niebo...Jak zwykle za krótko...Godzina...Muszą tu jeszcze wrócić...

Pełni emocji, wrażeń i przemyśleń, po wybranym przez siebie posiłku w ulubionej restauracyjce wycieczkowicze wrócili do domów. Jednak miło jest chodzić do szkoły! Nawet w oczekiwaniu na atrakcje!

Wychowawczynie

 

20 września obchodziliśmy finał międzynarodowej 31. akcji Sprzątania Świata. Z tej okazji klasa 7c wraz z wychowawcą M.Kulesza wybrała się posprzątać kawałek świata w okolicach naszego miasteczka. Czy wiecie, jakie dziwne rzeczy ludzie wyrzucają? Nie? Otóż,  stare buty - bardzo stare fasony- , resztki telewizora z połowy XX w. czy plastikowe i gumowe elementy samochodu; wory butelek szklanych, plastikowych, puszek - nie wszystkie puste. Nie możemy zrozumieć, po co ludzie wyrzucają swoje śmieci do lasu?! Przecież WSZYSTKIE śmieci są systematycznie odbierane z każdego podwórka w naszym mieście i gminie. Wiemy to od źródła!

Dziękujemy za pomoc pracownikom Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ZWKiEC oraz Gminie Wysokie Mazowieckie.

7c -  Ziemia może na Was liczyć!! I nie tylko na Was!


M.Kulesza

Działania ekologiczne nie są obce uczniom, rodzicom i nauczycielom MZS w Wysokiem Mazowieckiem. Przypomnijmy, że w 2023 r. powstała w szkole Ekopracownia przyrodnicza dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach udziału placówki w konkursie pn. „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Oficjalne otwarcie odbyło się 06.02.2024 r. z udziałem władz samorządowych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 47 tys. zł, z czego 42 tys. zł to dofinansowanie pozyskane z WFOŚiGW w Białymstoku.
Dzięki otrzymanej dotacji wyposażono pracownię w funkcjonalne meble, sprzęt multimedialny, pomoce dydaktyczne i elementy dekoracyjne.

Głównym celem zrealizowanego w ramach Ekopracowni projektu pn. „Ziemio, nie znikaj!” było podniesienie świadomości ekologicznej o zagrożeniach związanych z degradacją środowiska, upowszechnianie wiedzy w obszarze ochrony środowiska, gospodarki wodnej i zrównoważonego rozwoju oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród społeczności szkolnej.

Efekt naszych działań to m. in. budowanie podstaw odpowiedzialności za stan środowiska w najbliższej okolicy, nawyki proekologiczne, motywacja do uczestnictwa w aktywnościach ochronnych i przeciwdziałających degradacji środowiska naturalnego. Dzięki pracy z nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi, uczniowie podnieśli poziom wiedzy w zakresie metodologii prowadzenia badań oraz umiejętności przeprowadzania obserwacji przyrodniczych. Większa grupa uczniów angażuje się w akcje proekologiczne oraz różne formy zajęć z zakresu nauk przyrodniczych.
W ramach projektu odbyły się warsztaty dla uczniów: „Daj drugie życie przedmiotowi” dla klas I, „Bądź trendy i zadbaj o planetę” dla klas II i III, „Woda nas uwodzi” dla klas IV, „Co mieszka w kropli wody?” dla klas V, „Jestem eko” dla klas VI, „Poznajemy tajemnice gleby - badamy i opisujemy glebę” dla klas VII-VIII. Uczniowie uczestniczyli w licznych ekologicznych wydarzeniach m. in. w konkursach ekologicznych, sadzeniu lasu, sprzątaniu świata, akcjach: „Dzień Ziemi”, Światowy Dzień Wody”. Adresatami projektu byli także rodzice, którzy mieli okazję zapoznać się z problematyką ekologiczną i działaniami prowadzonym w ekopracowni podczas wywiadówek i warsztatów pn. „Świadomość ekologiczna w naszych domach”.


Podjęte w projekcie działania nie tylko zwiększyły świadomość ekologiczną wśród młodych ludzi, ale także zmotywowały do tego, aby poprzez konkretne działania dbać o jakość powietrza, gleby, wody we własnym otoczeniu. Działania w Ekopracowni podkreśliły szeroki oraz wieloaspektowy problem, jakim jest ocieplenie i zmiana klimatu. Uwrażliwiły uczniów na ochronę zasobów środowiska, oszczędzanie i docenianie wody, jako najważniejszego zasobu naszej planety, gdyż ogromna eksploatacja i zanieczyszczenia powodują nieustanne kurczenie się tego zasobu.


Liczymy na to, że wypromowane w ramach działań projektowych zasady zrównoważonego rozwoju i poznanie zależności istniejących w ekosystemach, w dalszym oddziaływaniu ograniczą zachowania mające wpływ na degradację środowiska przyrodniczego naszego regionu.

Redakcja

16 września uczniowie klas 1- 3 obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki, święto talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Mnóstwo kolorowych krop, kropeczek i kropek zagościło w naszych salach. Był to dzień, który pobudził wielu do działania. Liczne aktywności przygotowane przez nauczycieli, w których główną rolę odgrywały wszelkiego rodzaju plamy, kleksy i okręgi, pozwoliły uczniom dostrzec drzemiące w nich umiejętności, zdolności i talenty.

Renata Gniazdowska

W dniu 13 września odbyło się spotkanie uczniów klas drugich i trzecich z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkania omówiono zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Zwrócono uczniom uwagę na ważny element zwiększający bezpieczeństwo jakim jest noszenie odblasków. Podczas spotkania utrwalono numery telefonów alarmowych oraz uczniowie dowiedzieli się jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Nasi najmłodsi uczniowie klas pierwszych mieli okazję utrwalać zasady bezpieczeństwa podczas wycieczki do KPP w Wysokiem Mazowieckiem, która odbyła się 16 września 2024r. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty.

Renata Gniazdowska

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Nie ma co narzekać, że wakacje się skończyły. Taka jest kolej rzeczy, a od naszego nastawienia zależy, czy do nowych obowiązków podejdziemy z zapałem czy niechęcią.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie p. Jarosław Siekierko i Przewodniczący Rady Miasta p. Adam Buciński i Komisji Oświaty p. Sylwia Wasilewska. Nie zabrakło też przedstawicieli rodziców, których reprezentowała oficjalnie p. Bogumiła Dąbrowska. Za stołem prezydialnym zasiadła także Dyrekcja naszej szkoły.

Początek roku niezmiennie zbiega się z rocznicą wybuchu II wojny światowej, stąd minuta ciszy ku pamięci bohaterów tego wydarzenia.

Dyrekcja i goście serdecznie powitali dzieci i młodzież, szczególnie pierwszoklasistów, dla których był to naprawdę ważny dzień.

„Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy...dwóch jednakich spojrzeń w oczy...” powtarzamy za Szymborską, wiedząc, że tak jest w istocie.

Wszystkim uczniom i osobom związanym ze szkołą życzymy twórczego i mądrego spędzenia kolejnych miesięcy nauki. Rozwijajcie się, uczcie, miejcie swoje zdanie na każdy temat, nie ulegajcie bezmyślnie podpowiedziom mediów czy osób nieżyczliwych szkole. Oswójcie swój stres, zdystansujcie do spraw, na które nie macie wpływu. Niech Wasze życie toczy się spokojnie i daje Wam szczęście. W czerwcu ocenicie, czy Wasze plany się zrealizowały. Wszystkiego dobrego, Kochani!

Redakcja

Został niespełna tydzień wakacji,  więc korzystajcie z wolnego czasu. My jednak zapraszamy Was i Waszych Rodziców  w progi szkoły już 2 września  na spotkanie z Dyrekcją i Wychowawcami oraz Radą Pedagogiczną Przed nami nowe wyzwania. 

 Dla Waszego komfortu i bezpieczeństwa odbędzie się inauguracja w trzech odsłonach. 

Na godzinę   9 zapraszamy uczniów  klas I - III. Tu szczególnie czekamy na pierwszaków- to dla nich naprawdę ważny dzień.

Na 10 30 niech przybędzie młodzież z klas IV - VIII. Czwartoklasiści po raz pierwszy zobaczą swoich wychowawców, a ósmoklasiści uświadomią sobie, że to ostatnie rozpoczęcie roku w tej szkole. 

O godzinie 12  miło widziani będą uczniowie szkoły muzycznej. Przed nimi otwiera się cudowny świat dźwięków, nad którymi nauczą się panować.

Na wszystkich czekamy z utęsknieniem. Tu poćwiczycie swój mózg i rozwiniecie się fizycznie i duchowo. Tu poznacie przyjaciół i , mamy nadzieję, nabędziecie pewności siebie. Nastawcie się pozytywnie i ruszajcie!

Redakcja

Czy jestem eko? Na te i inne pytania mogli odpowiedzieć uczniowie klas VI podczas warsztatów organizowanych w ramach realizacji projektu „Ziemio, nie znikaj!”.

Wspólnie doszliśmy do wniosku, że bycie eko, to codzienne wybory i zmiana podejścia do życia. Podczas zajęć uczniowie klas VI dowiedzieli się, jak na co dzień małymi krokami wejść na ścieżkę ekologicznego stylu życia.
Codzienna postawa każdego z nas w trosce o środowisko może wyrażać się podczas zakupów, przygotowywania posiłków, podróży, pracy, wypoczynku.
Ekologiczne podejście do życia, to ograniczenie wytwarzania odpadów i marnotrawienia zasobów. Należy dążyć do tego, by każda rzecz mogła być ponownie wykorzystana, zamiast lądować w koszu. Filozofia zero waste oparta jest na 6 filarach (zasadzie 6R): refuse (odnawiaj), reduce (ograniczaj), repair (naprawiaj), reuse (wykorzystuj ponownie), recycle (poddawaj recyklingowi), rot (kompostuj).

Uczniowie zdobytą wiedzę wykorzystali do tworzenia e- ulotek i plakatów ekologicznych.

Hmm, to od czego zacząć by być eko? Zacznij od małych zmian w życiu na co dzień - przyzwyczajeń w domu. Podstawową zasadą jest maksymalizacja zysków (długotrwałe użytkowanie rzeczy), przy ograniczeniu strat (zużycia wody, prądu, żywności). Reasumując: używaj mniej plastiku, a może zrezygnuj zupełnie!? Oszczędzaj wodę i energię, zgaś zbędną żarówkę, segreguj śmieci, daj drugie życie przedmiotom, których już nie potrzebujesz.
Do dzieła!

„EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” powstała w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Redakcja

Stołówka szkolna w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza na pyszne obiady w roku szkolnym 2024/2025.

- za WRZESIEŃ wpłatę za obiady należy uiścić w terminie od 20.08.2024 r. do 30.08.2024 r.

- stawka za obiad wynosi 5 zł.

- we wrześniu 2024 r. dni obiadowych jest 20, tzn, że odpłatność wynosi 100 zł.

- opłatę za obiady prosimy wpłacać na konto wraz z opisem, jakiego ucznia dotyczy (imię, nazwisko, klasa)

- Nr konta : 75 1020 1332 0000 1702 1018 0786

 

Tajemnica została odkryta. Znane są wyniki egzaminów ósmoklasistów. Kto zadowolony, kto nie- to jego osobiste odczucie. Celem egzaminów jest uplasowanie poziomu naszych uczniów na tle ich rówieśników w gminie, powiecie, województwie i kraju.

Nasze dwie klasy wypadły najlepiej prawie we wszystkich częściach. Oto szczegółowe wyniki:

Język polski – my 69%, gmina 64%, powiat 58%, województwo 57%, kraj 61%

Przyznajcie – zdeklasowaliśmy wszystkich na polu humanistycznym.

Język angielski – my 70%, gmina 63%, powiat 58%, województwo 63%, kraj 66%

Językowo wypadliśmy także najlepiej.

Matematyka - my 50%, gmina 50 %, powiat 48 %, województwo 50%, kraj 52%

Tu wpisaliśmy się w osiągnięcia w Podlaskiem, trochę lepiej wypadli uczniowie w kraju.

Jak widać, nasi ósmoklasiści i ich nauczyciele mogą spokojnie cieszyć się wakacjami. Jeszcze tylko rekrutacja do średnich szkół i wolność. Pozdrawiamy wakacyjnie!

Redakcja

Wiemy, że już wakacje, ale miło wrócić do sukcesów w nauce i zainspirować siię postawą najlepszych. Oto oni:

Klasa IV a

Kacper Wasilewski 5,27 bardzo dobre

Patrycja Wyszyńska 5,18 bardzo dobre

Jabłoński Michał 5,00 bardzo dobre

Katarzyna Kowalczyk 5,0 bardzo dobre

Lena Białobrzeska 4,91 bardzo dobre

Aleksandra Kowalczyk 4,91 bardzo dobre

Zuzanna Rudnik 4,91 wzorowe

Lena Wyszyńska 4,91 bardzo dobre

Adrianna Sienicka 4,82 bardzo dobre

Klasa IV b

Weronika Gołaszewska 5,82 wzorowe

Maria Rydzewska 5,82 wzorowe

Adam Knap 5,64 bardzo dobre

Dawid Kulesza 5,27 bardzo dobre

Julian Samsel 5,27 wzorowe

Piotr Tymoteusz Cieszkowski 5,00 bardzo dobre

Nikola Szymborska 5,00 wzorowe

Bartosz Dąbrowski 4,91 bardzo dobre

Aleksandra Gosk 4,91 wzorowe

Aniela Kamińska 4,91 bardzo dobre

Izabela Niemyjska 4,82 wzorowe

Hanna Ordowska 4,82 bardzo dobre

Klasa IV c

Alicja Gołaszewska 5,55 wzorowe

Magdalena Chludzińska 5,45 wzorowe

Zuzanna Czaja 5,45 wzorowe

Wiktoria Topolska 5,36 wzorowe

Piotr Topolski 5,36 wzorowe

Aleksander Piotr Wyszołmirski 5,27 wzorowe

Mateusz Faszczewsk i 5,15 bardzo dobre

Magdalena Nadolna 5,09 wzorowe

Michał Bartłomiejczuk 5,00 bardzo dobre

Kacper Krysiewicz 4,82 bardzo dobre

Maryla Ewa Pogorzelska 4,82 bardzo dobre

Igor Prużanin 4,82 bardzo dobre

Klasa V a

Zofia Rydzewska 5,25 bardzo dobre

Blanka Zalewska 5,25 wzorowe

Maria Dąbrowska 5,17 wzorowe

Maciej Brzozowski 4,92 bardzo dobre

Oliwia Brzóska 4,83 wzorowe

Damian Duchnowski 4,83 wzorowe

Kamil Fedorowski 4,83 bardzo dobre

Klasa V b

Łukasz Sarnacki 5,50 bardzo dobre

Lena Gołaszewska 5,33 wzorowe

Emilia Tymosiak 5,33 bardzo dobre

Adela Papierz 5,25 bardzo dobre

Aleksander Antoni Norkowski 5,08 bardzo dobre

Nikola Sieńkowska 5,00 bardzo dobre

Hanna Borecka 4,92 bardzo dobre

Dominika Kalinowska 4,83 bardzo dobre

Klasa V c

Sylwia Krajewska 5,42 wzorowe

Karolina Wójcik 5,33 wzorowe

Antoni Zaremba 5,00 bardzo dobre

Urszula Uszyńska 4,75 bardzo dobre

Klasa V d

Michalina Prużanin 5,67 wzorowe

Jakub Tomasz Kaczyński 5,42 bardzo dobre

Lena Fiedorczuk 5,25 wzorowe

Julia Łukianiuk 5,25 wzorowe

Julia Sieliwoniuk 5,17 bardzo dobre

Jakub Truchel 5,17 bardzo dobre

Michał Plokstis 5,08 wzorowe

Maciej Uszyński 5,08 bardzo dobre

Antonina Choińska 5,00 bardzo dobre

Zuzanna Konicka 5,00 wzorowe

Zofia Baryła 4,75 bardzo dobre

Kryspin Kozłowski 4,75 bardzo dobre

Klasa VI a

Malwina Wojno 5,67 bardzo dobre

Lena Kraszewska 5,50 bardzo dobre

Pola Kułkiewicz 5,50 bardzo dobre

Zofia Gołaszewska 5,42 wzorowe

Franciszek Ostrowski 5,42 bardzo dobre

Aleksandra Zaremba 5,42 wzorowe

Nikola Dmochowska 5,25 bardzo dobre

Maria Wiśniewska 5,25 bardzo dobre

Tomasz Leoniak 5,08 bardzo dobre

Anna Kaczyńska 5,00 bardzo dobre

Stanisław Malinowski 5,00 bardzo dobre

Konstanty Gradowski 4,92 bardzo dobre

Szymon Rosicki 4,75 bardzo dobre

Klasa VI b

Jakub Brzozowski 5,08 bardzo dobre

Mikołaj Średnicki 5,08 bardzo dobre

Klasa VI c

Nadia Szepietowska 5,83 bardzo dobre

Franciszek Wojciech Gołaś 5,75 bardzo dobre

Anna Idźkowska 5,67 wzorowe

Hanna Włostowska 5,50 bardzo dobre

Joanna Grodzka 5,33 bardzo dobre

Szymon Pruszyński 5,25 bardzo dobre

Stanisław Moczydłowski 5,08 bardzo dobre

Rafał Niemyjski 5,00 bardzo dobre

Dawid Gołaszewski 4,92 bardzo dobre

Amelia Wojciak 4,92 bardzo dobre

Olaf Michalski 4,75 bardzo dobre

Gabriela Puchalska 4,75 bardzo dobre

Klasa VI d

Filip Kućmierowski 5,50 wzorowe

Izabela Targońska 5,42 wzorowe

Gabriela Dąbrowska 5,25 bardzo dobre

Mateusz Grochowski 5,25 wzorowe

Mikołaj Wieryszko 5,00 bardzo dobre

Martyna Bagińska 4,92 bardzo dobre

Bartosz Biały 4,83 bardzo dobre

Natan Rudnik - Andrzejewski 4,83 bardzo dobre

Szymon Świderski 4,83 bardzo dobre

Sylwia Urbańczyk 4,75 bardzo dobre

Klasa VII a

Lidia Stypułkowska 5,71 wzorowe

Antoni Czajkowski 5,43 wzorowe

Antonina Grabowska 5,43 bardzo dobre

Julia Maria Wyszomirska 5,43 wzorowe

Wiktoria Czaja 5,36 wzorowe

Maria Buczyńska 5,29 wzorowe

Oliwia Rosicka 5,29 wzorowe

Malwina Chmielewska 5,14 wzorowe

Klasa VII b

Mateusz Dąbrowski 5,14 bardzo dobre

Julia Malinowska 5,14 wzorowe

Gabriela Markowska 4,93 bardzo dobre

Kacper Romanowski 4,93 bardzo dobre

Klasa VIII a

Liliana Bagińska 5,67 wzorowe

Jan Aleksander Gołaś 5,50 wzorowe

Maciej Ostrowski 5,50 wzorowe

Gabriela Rydzewska 5,50 wzorowe

Błażej Prużanin 5,44 bardzo dobre

Aleksandra Faszczewska 5,28 bardzo dobre

Zuzanna Kamińska 5,11 wzorowe

Kornelia Płońska 5,11 wzorowe

Paulina Herman 5,06 wzorowe

Gabriela Anna Łapińska 4,94 bardzo dobre

Grodzka Nikola 4,89 bardzo dobre

Klasa VIII b

Alan Kaczyński 4,83 wzorowe

Gratulujemy!

Redakcja

 

21 czerwca o 13 uczniowie szkoły muzycznej odebrali świadectwa swojej ciężkiej pracy. Uroczystość poprowadzili Dyrektorzy p. Jarosław Jankowski i p. Adam Januszkiewicz. Wśród zaproszonych gości byli Przewodniczący Rady Miasta Wysokie Mazowieckie p. Adam Bucinski i p. Karol Nowicki oraz Przewodniczące Rady Rodziców w szkole  artystów p. Jadwiga Czajkowska i p. Anna Niemyjska. Pierwsza z pań odebrała podziękowania za zaangażowanie w pracę RR  w szkole muzycznej. Dziękujemy!  Antoś już szkołę ukończył. Co dalej? Pewnie cała rodzina nad tym się zastanawia. 

 W odróżnieniu od pracy w szkole podstawowej tu w wakacje nie można sobie zrobić przerwy. Jeśli skrzypek czy flecista, akordeonista czy pianista zapomną o swoim instrumencie, całoroczna praca obróci się w perzynę. Na to nikt nie może sobie pozwolić. Mamy nadzieję, że codzienne ćwiczenia, które będą Waszym udziałem, dadzą Wam mnóstwo radości.

Kolekcja dyplomów się powiększyła. Następny etap we wrześniu.

Wszystkim uczniom i nauczycielom  życzymy dobrego wakacyjnego czasu.

Redakcja

 21 czerwca godzinę przed południem przyszli na zakończenie roku uczniowie klas IV- VII. Gratulacje złożyli im Przewodniczący Rady Miasta p. Adam Buciński, Przewodniczące Rady Rodziców p. Aneta Stypułkowska i p. Bogumiła Dąbrowska. Uroczystość poprowadzili p. Dyrektorzy Jarosław Jankowski i p. Grzegorz Ostrowski.

Czwartoklasiści cieszyli się z pierwszych świadectw z czerwonym paskiem. Starsi przeglądali nagrody książkowe, planując proponowane w nich podróże po świecie. Najstarsi słuchali przemówień i czuli już przedsmak wakacji. Radosny czas, pełen nadziei na odpoczynek- aktywny i leniwy, w domu i na wycieczkach, samotnie i w gronie przyjaciół. Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie. Czekamy na Was za dwa miesiące.

Redakcja

 21 czerwca na hali sportowej dało się odczuć wielkie podekscytowanie. Klasy 1- 3 otrzymywały świadectwa swojej rocznej pracy. Pierwszaki po raz pierwszy w swoim życiu dostawały poważny szkolny dokument. Trzecioklasiści rozstawali się ze swoimi ulubionymi paniami. Przed nimi niewiadoma czwartej klasy. Drugoklasiści bezpiecznie rozglądali się wokół, wiedząc, że swoje panie spotkają po wakacjach.

Tłumy dzieciaczków zostały nagrodzone. Uroczystość prowadzili Dyrektorzy p. Jarosław Jankowski  p. Bogdan Bieliński. Konkursy, konkursiki, splendory i uściski. Ten najważniejszy pana dyrektora, potem pani i... pluszowego Mikusia. I wakacje!

Za stołem prezydialnym oprócz dyrekcji w pełnym składzie zasiadł Przewodniczący Rady Miasta Wysokie Mazowieckie p. Karol Nowicki oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Bogumiła Dąbrowska. Pan Nowicki życzył dzieciom udanych wakacji pewnie w towarzystwie ukochanych dziadków. To okazja dla wzmocnienia więzi pokoleniowych. Do 2 września, Kochani!

Redakcja

 Pożegnanie ósmoklasistów za nami. Łzy wzruszenia nawet tych z pozoru najtwardszych. Tak. Szumnie mówiąc, ważny etap w życiu się zakończył. Nowe szkoły średnie, nowe środowisko, nowi mentorzy. Oby wiodło się Wam jak najlepiej, Kochani!

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Przewodniczący Rady Miasta Wysokie Mazowieckie p. Karol Nowicki, Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty p. Anna Jezierska i Przewodnicząca Rady Rodziców p. Aneta Stypułkowska. Za stołem prezydialnym zasiadła także Dyrekcja naszej szkoły w osobach p. Jarosława Jankowskiego, p. Bogusława Bielińskiego, p. Grzegorza Ostrowskiego i p. Adama Januszkiewicza.

Pan Dyrektor w ciepłych i osobistych słowach pożegnał obie ósme klasy. Zna te dzieci, gdyż przez dwa lata przeżywał z nimi ciekawostki i trudności fizyki.

Całą uroczystość prowadził Dyrektor p. Grzegorz Ostrowski. Pogratulował wyróżniającym się uczniom, podziękował ich rodzicom.

Tradycyjnie spośród absolwentów wyłoniono „ Absolwenta Roku 2023/2024”. Została nim Liliana Bagińska

Sportowcem roku został Maciej Ostrowski i aż dwie dziewczyny – Paulina Herman i Kornelia Płońska. Spieszymy w tym miejscu donieść, że nasze koszykarki zajęły 4 miejsce w Polsce w rozgrywkach 3x3. Prawie podium, bo zabrakło tylko 1 punktu. Gratulujemy najserdeczniej dziewczynom i ich trenerowi p. Arturowi Czaja. Maciek natomiast zgarnął laury jako reprezentant Polski Polish Soccer Skills 2009 rocznik. Uff! Robi wrażenie! 

Część artystyczna to aż trzy odsłony. Pierwsza to piękne podziękowania, refleksje ósmoklasistów wyrażone w wierszach i piosence.
„My Way” Janka to absolutnie genialne wykonanie- Sinatra by gratulował- , „ Cudowni rodzice” piosenka zaśpiewana przez Lidkę i Wiktorię przepełniły czarę wzruszeń. Potem jeszcze występ orkiestry szkoły muzycznej- niespodzianka dla zebranych- i występ nauczycieli dla absolwentów- przyznajcie było miło.

Na zakończenie spotkanie z wychowawcami, słodkie poczęstunki dla nauczycieli od VIII a i ananaski od Ananasków z VIII b. Co było potem? Niech pozostanie tajemnicą rozstających się na zawsze ludzi.

Redakcja

 Fanfary zabrzmią w czwartek i piątek, ale już dziś spieszymy zaspokoić Waszą ciekawość, prezentując najlepszych z najlepszych, czyli „ Złotą Dziesiątkę”. To 22 dwóch uczniów ze średnią daleko ponad 5. Gratulujemy im serdecznie, ściskamy ich rodziców i nauczycieli. To była tytaniczna praca i heroiczny wysiłek. W perspektywie wakacje w pełni zasłużone.

I miejsce 5,83

Nadia Szepietowska 6C bardzo dobre

II miejsce 5,82

Weronika Gołaszewska 4B wzorowe

Maria Rydzewska 4B wzorowe

III miejsce 5,75

Franciszek Wojciech Gołaś 6C bardzo dobre

IV miejsce 5,71

Lidia Stypułkowska 7a wzorowe

V miejsce 5,67

Liliana Bagińska 8A wzorowe

Anna Idźkowska 6C wzorowe

Michalina Prużanin 5D wzorowe

Malwina Wojno 6A bardzo dobre

VI miejsce 5,64

Adam Knap 4B bardzo dobre

VII miejsce 5,55

Alicja Gołaszewska 4C wzorowe

VIII miejsce 5,50

Jan Aleksander Gołaś 8A wzorowe

Lena Kraszewska 6A bardzo dobre

Filip Kućmierowski 6D wzorowe

Pola Kułkiewicz 6A bardzo dobre

Maciej Ostrowski 8A wzorowe

Gabriela Rydzewska 8A wzorowe

Łukasz Sarnacki 5B bardzo dobre

Hanna Włostowska 6C bardzo dobre

IX miejsce 5,45

Magdalena Chludzińska 4C wzorowe

Zuzanna Czaja 4C wzorowe

X miejsce 5,44

Błażej Prużanin 8A bardzo dobre

 Redakcja

"Gorączka Złota PCK" to ogólnopolska akcja, która w tym roku odbyła się po raz 23. W ramach przeprowadzonej akcji cała społeczność szkolna zebrała 103,3 kg. monet!!! Zajęliśmy III miejsce wśród szkół w województwie podlaskim. To wielki sukces nas wszystkich, potwierdzający, że nasz MZS to społeczność o wielkich ❤️, otwartych na potrzeby innych.

Dziekujemy!

Małgorzata Borecka

Nie da się ukryć, że ostatni tydzień nauki przebiega w luźniejszej atmosferze. Nareszcie jest czas na rozmowy, „Mafie”, gry planszowe, kino , lody i inne spotkania w pizzeriach. Pogoda sprzyja, humory także, więc czuje się przedsmak wakacji. W kinie można było obejrzeć film” Siostry” i „ Za duży na bajki”. Pierwszy z nich to klasyczne odwołanie do motywu dobra i zła, czarnego i białego charakteru. Drugi? Czyż można być za dużym na bajki? Nigdy. Świat fantastyczny, w którym dobro zwycięża, jest zawsze atrakcyjny dla ludzi niezależnie od wieku. Nawet dorośli się łudzą...

Zbliżają się wakacje. Życzymy Wam mnóstwa dobrej energii. Spędźcie ten wolny czas z korzyścią dla siebie. Odwiedźcie bliskich, zobaczcie ciekawe zakątki, spróbujcie nowych potraw. Ktoś pewnie będzie czytał, ktoś grał, ktoś się spotykał z przyjaciółmi... Ważne, by odpoczął najlepiej, jak się da.

Redakcja

 18 czerwca wychowawczyni p. Małgorzata Borecka i p. Marta Podbielska przy dużym zaangażowaniu rodziców dzieci z V b zorganizowały ognisko klasowe.

Było gorąco, fakt, ale magia pełzających płomieni jest nie do przecenienia, dlatego ognisko zapłonęło i skupiło wokół siebie niemal całą klasę. Dzieci posiliły się przypieczonymi kiełbaskami, a podniebienia milusińskich dopieściły smakowite ciasta obficie przyniesione przez rodziców. Dziękujemy!

Gry i zabawy na świeżym powietrzu to atrakcyjna forma spędzania czasu. Komórki zamknięte w plecakach, a dzieci? Rozmawiały, rozmawiały... biegały, biegały... Miło było spojrzeć na roześmiane buzie. Co ciekawe, w zespole ujawnili się wędkarze, którzy w pobliskim stawie próbowali złowić ryby. Łowienie ekologiczne- ryby bezpiecznie wypuszczone. Pewnie ktoś liczy na spełnienie życzeń przez te złote( xd).

Oby całe wakacje przebiegły w tak cudownej atmosferze, a dzieci powróciły we wrześniu z nową energią do pracy.

Wychowawczyni

Nasze dwie klasy VIII w czwartkowy wieczór (13 czerwca) bawiły się na balu ósmoklasisty. Zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli powitał Dyrektor szkoły p. Jarosław Jankowski, który życzył ósmoklasistom udanej zabawy

Młodzież bawiła się wspaniale Dziewczęta w efektownych, oryginalnych sukniach, chłopcy - w czarnych koszulach prezentowali szyk elegancji. Wszyscy poddali się szalonej zabawie na parkiecie przy muzyce serwowane przez DJ.

Taneczny ich występ to ogromne wzruszenie i duma. Temu wszystkiemu towarzyszyły wspaniała atmosfera,  radosne emocje i mnóstwo wspomnień. W przerwach pomiędzy tanecznym szaleństwem młodzież korzystała z pysznego poczęstunku przygotowanego przez nieocenionych rodziców.

Bal to również okazja do integracji oraz wspomnień ze wspólnie spędzonych w murach szkoły lat. Z pewnością pozostanie na długo w pamięci jej uczestników. "Chwilo! Trwaj,  jesteś piękna! ".

Ewa Dąbrowska wychowawczyni VIII a

godlo1

vulcan

Ogłoszenia

  • Uwaga! Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szk. 2024/2025 +

    Informujemy, że w roku szkolnym 2024/2025 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2, to: 14.10.2024 28.04.2025 Czytaj więcej
  • Nowości wydawnicze w bibliotece! +

  • Uwaga! Aktualny nr konta bankowego na wpłaty za obiady szkolne +

    Odpłatność za obiady wynosi 5,00 zł za dzień. Opłatę za obiady proszę uiszczać zgodnie z harmonogramem, jedynie poprzez wpłatę na Czytaj więcej
  • Uwaga, obiady szkolne +

    Szanowni Państwo! Stołówka szkolna w Miejskim Zespole Szkół informuje, że:- Wydawanie obiadów w roku szkolnym 2023/2024 zaczyna się od dnia Czytaj więcej
  • Harmonogram wpłat za obiady! +

    Harmonogram wpłat w kolejnych miesiącach I semestru roku szkolnego 2024/2025: Za wrzesień: od 20.08.2024 r. do 30.08.2024 r.Za październik: od Czytaj więcej
  • 1

mol

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 326 gości oraz 0 użytkowników.

bip

poznaj polske

laboratoria

wf awf

szkola pamieta

ekopracownia logo

mobilna pracownia

eko logo

wfosigw

narodowy fundusz logo

ministerstwo klimatu logo

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop