Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

13 maja 2022 roku odbyła się VII edycja szkolnego konkursu „Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku”. Celem konkursu było poszerzenie wiadomości związanych z walką Polaków o zachowanie i odzyskanie niepodległości w wymienionych wyżej wiekach.
Pytania dotyczyły nie tylko historii naszego kraju, ale również historii naszego regionu i miasta, ponieważ również tu u nas - szczególnie w okresie powstania styczniowego, trwały zażarte walki z armią zaborcy rosyjskiego.
W konkursie brało udział 16 uczniów z klas: IVc, VIa, VIIa, VIIb, VIIIb i VIIIc. Poziom wiedzy i przygotowania uczestników konkursu był bardzo wysoki.
Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia wynosiła - 38.


Wyniki najlepszych w konkursie:

I miejsce
Sebastian Kossykowski, kl. VIIIc – 37 pkt.

II miejsce
Michał Zaręba, kl. VIIa – 36 pkt.

III miejsce
Wiktor Wyszomirski, kl. VIIa – 35 pkt.

IV miejsce
Mateusz Kulesza, kl. VIIa – 32 pkt.

V miejsce
Maja Zagroba, kl. VIIIb – 26 pkt.


Gratulujemy Zwycięzcom Konkursu. Z całą pewnością i dumą stwierdzamy, iż są to Uczniowie naszej Szkoły, którzy są prawdziwymi pasjonatami Polskiej historii.
Zapraszamy wszystkich za rok na kolejną edycję.

Tomasz Krajewski

Jak zachęcić uczniów edukacji wczesnoszkolnej do podziwiania dzieł sztuki? Wizyta w muzeum? Wirtualny spacer po najsłynniejszych galeriach świata? A może… zamiana w obraz? Uczniowie klas 3 c i 1 c wzięli udział w projekcie edukacyjnym, w którym przy pomocy rodziców mieli za zadanie wcielić się w wybrane dzieło sztuki. Wszyscy biorący udział spisali się na medal!

Pomysły były najrozmaitsze, od dzieł sztuki arcymistrzów światowego malarstwa, takich jak twórczość Leonarda da Vinci czy Rembrandta, po mało znanych współczesnych autorów. Wspaniałe jest to, jak różnie interpretowano to zadanie. Jedni wcielili się kropka w kropkę np. w „Babie lato” Chełmońskiego, inni natomiast komicznie, lecz bez lekceważenia przedstawili to dzieło. Obrazy dzieci świadczą o tym, jak otwarte i kreatywne są młode umysły (i nie tylko młode ;) ). A to właśnie było celem naszego projektu.

Link do prezentacji poniżej. Zapraszamy na nasz wirtualny wernisaż.

https://view.genial.ly/6283639be41463001871e6b6/presentation-projekt-zywy-obraz-iiic-i-ic

Aleksandra Borawska, Sylwia Musiejczuk

Prace są świetne! Musicie wejść w podany link i obejrzeć wyniki rodzinnej twórczej zabawy.  Na pewno znajdziecie swoje ulubione dzieło, a przy okazji zapamiętacie tytuły prac i nazwiska malarzy. Redakcja jest zachwycona i czeka na wystawę żywych obrazów w szkole. Warto! Świetna inicjatywa! Gratulujemy młodym artystom. To wcale nie było łatwe zadanie! 

Redakcja

18 maja cała społeczność uczniowska została zaproszona na koncert Uniwersyteckiej Orkiestry Dętej w Białymstoku. Spotkanie zorganizował p. Cezary Witkowski trębacz z orkiestry i ulubiony pan od muzyki. On też prowadził całe wystąpienie.

Muzykami dyrygował znany już nam profesor Sylwester Sobola.

Na koncert przybyli burmistrzowie naszego miasta p. Jarosław Siekierko i p. Ewa Konarzewska oraz 6 par małżeńskich świętujących 50. rocznicę ślubu. Osoby te dziś po koncercie odebrały medale okolicznościowe Prezydenta RP z rąk Burmistrza miasta. Gratulujemy tak pięknego jubileuszu.

Koncert zasadniczo składał się z dwóch części. W pierwszej artyści zagrali muzykę filmową. Zabrzmiały takty z filmów „Star Wars”, „ Alladyn”, Piraci z Karaibów” , „Szczęki” i innych, których tytułów nie sposób spamiętać. Miło było popatrzeć na publiczność: otwarte z zachwytu oczy, podrygujące do tańca nogi i na twarzach radość przeplatana z melancholią . Orkiestranci wywołali przeróżne emocje, a publiczność świetnie nawiązała z nimi dialog.

W drugiej części- bardziej edukacyjnej- prowadzący p. Cezary zaprezentował instrumenty, a muzycy dali popis ich dźwięków. Zaczęło się od instrumentów dętych drewnianych: fletu piccolo, fletu poprzecznego, oboju, klarnetu, saksofonów, poprzez dęte blaszane: trąbkę, tubę, instrumenty towarzyszące: gitarę basową i kontrabas do rytmicznych: perkusję, kotły, ksylofon i dzwonki. Dzieci usłyszały dźwięki z „Pszczółki Mai”, „Różowej pantery”, melodię z „Lata z radiem”, a także zmienną w nastroju pozycję „Kapryśny Alojzy” i pogodną „Bezwietrzny dzień”. Nie obyło się bez Gershwina i motywów z Morricone - tu widzowie czują niedosyt… Za krótko, zdecydowanie! W sumie okazało się, że wszyscy muzycy „coś niecoś potrafią”, jak dowcipnie o sobie powiedział pan Cezary, który poprzez dystans do siebie i szkoły umiał stworzyć bardzo przyjazną atmosferę.

To już kolejne wielkie wydarzenie artystyczne w naszej szkole. Obecność szkoły muzycznej w naszym Zespole Szkół daje sposobność wszystkim dzieciom do naturalnej edukacji muzycznej i obycia z podstawową wiedzą. Ci wszyscy, którzy na co dzień słyszą czasem nieporadne dźwięki w szkole, wiedzą, że prowadzi to do odkrycia emocji - wzruszenia, radości - w koncercie solowym lub na wiele instrumentów. Dziękujemy wykonawcom i organizatorom za tę cudowną lekcję z dźwiękami.

Redakcja

Od października młodzież naszej szkoły przygotowywała się do współzawodnictwa na arenie wojewódzkiej z zakresu wybranych przez siebie przedmiotów. Praca to ogromna, wymagajaca czasu i uwagi. Sprawdzana była znajomość dodatkowych  lektur, tekstów źródłowych i pozycji naukowych- dość obszernych i trudnych. 

16 maja 2022 r. w Białymstoku odbyłyła się uroczysta gala, na której wręczono tytuły laureatów konkursów przedmiotowych. Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością panie kurator, które uhonorowały najlepszych z najlepszych nagrodami i dyplomami. 

Miło nam poinformować, że laureatami Wojewódziego Konkursu Biologicznego zostali Wiktoria Szepietowska z VIII a i Filip Ołdakowski z VIII b. Opiekunem zdobywców zaszczytnego tytułu była p. Katarzyna Bartłomiejczuk. 

Finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zostały Barbara Dołęgowska i Gabriela Godlewska , obie z klasy VIII c prowadzone przez p. Luizę Borawską. 

Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego został Filip Ołdakowski z VIII b przygotowywany przez p. Ewę Turlewicz.

To ogromne osiagnięcia tych uczniów. Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia na nowych etapach nauki w szkołach średnich. 

kon filip

Redakcja

 Wróciła normalność. Miło było pojechać po dwóch latach stagnacji( z powodu pandemii ) do Szepietowa na dyktando. Współzawodnictwo odbyło się 11 maja. Organizatorami były Szkoła Podstawowa i GOK w Szepietowie. Ma ono sporą tradycję, bo odbyło się już po raz dwudziesty. Zawsze z klasą, zawsze w miłej atmosferze, perfekcyjnie przygotowane.

Naszą szkołę reprezentowały wyłonione w wewnątrzszkolnym konkursie uczennice: Maria Buczyńska z klasy V a i Aleksandra Faszczewska z VI a - startujące w kategorii IV - VI; oraz Barbara Dołęgowska i Gabriela Godlewska z VIII c - kategoria klas VII - VIII. Dziewczyny były przygotowywane przez p. Ewę Dąbrowską i p. Luizę Borawską.

Po napisaniu tekstu, podczas gdy komisja sprawdzała prace, młodzież miała ucztę w GOK. I dla ciała, i dla ducha. Smaczny poczęstunek- chyba każdy lubi pizzę- i koncert wokalny przygotowany przez cały zespół artystek. Czas upłynął niepostrzeżenie.

Jesteśmy dumni z występu wszystkich dziewczynek. Gabrysia zajęła drugie miejsce, Basia trzecie- różnica skreślonego przecinka - a Ola i Marysia zostały wyróżnione. W konkursie startowało 38 uczestników, więc sukces jest ogromny. Skoro takie dobre wyniki były indywidualnie, punktacja nieomylnie sprawiła, że cała drużyna - cztery osoby - wywalczyła I miejsce. Cieszymy się bardzo! Gratulujemy!

Uczestniczki otrzymały słodkie drobiazgi, świetne książki Olgi Tokarczuk, Ericha Emmanuela Schmidta, Hanny Kowalewskiej i Joanny Bator. Drużynowo połączyła je historia o Wiedźminie.

Dziękujemy organizatorom za umożliwienie startu w dyktandzie. Tęskniliśmy już bardzo.

Redakcja

dyktando2

5 maja 2022 r. o godzinie 18.00, w piękne i słoneczne popołudnie, w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbył się kolejny koncert z cyklu Muzyczna w MOK-u. Tym razem koncert poświęcony był 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz wpisany był w Obchody Miejskie Święta Konstytucji.
Nazwa koncertu "Cześć polskiej ziemi, cześć i chwała" świetnie oddawała charakter wydarzenia. Wzięli w nim udział uczniowie naszej Szkoły Muzycznej I stopnia, ale też gościnnie wystąpiła uczennica Wiktoria Radziwił z klasy V A n Szkoły Podstawowej nr 2. Koncert rozpoczął się występem Orkiestry Dętej pod kierunkiem Pana Jana Kacprowskiego. Pod jego batutą zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego" oraz "Mazurek 3 maja". Wystąpili również soliści: Barbara Dołęgowska (skrzypce), Jan Ołdakowski (fortepian), Szymon Gaczkowski i Miłosz Olędzki (fortepian i skrzypce), Karolina Mościcka (trąbka), Adam Rybicki (akordeon).
Podniosłego nastroju dodały również recytacje wierszy. W trzeciomajowej poezji zaprezentowali się Wiktoria Wojtkowska, Zuzanna Wojtkowska oraz Dominik Molenda. Warto zaznaczyć, że oprócz orkiestry wystąpiły również pozostałe dwa duże zespoł: Chór Szkolny Cantabile pod kierunkiem Pani Moniki Sypytkowskiej oraz Orkiestra Skrzypcowa, która prowadzona jest przez Panią Katarzynę Januszkiewicz. Zaznaczyć należy również, że całość koncertu prowadzona była przez nasze uczennice - Wiktorię Wojtkowską i Zuzannę Wojtkowską, które popisały się w pełni profesjonalną konferansjerką.


Serdecznie wszystkim gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.


Bardzo dziękujemy portalowi ewysmaz.pl, dzięki któremu możemy cieszyć się z profesjonalnej fotorelacji, na którą również zapraszamy:


Muzyczna uczta na zakończenie miejskich obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja [FOTO+retransmisja] Wysokie Mazowieckie | eWysMaz.pl

Zdjęcie czołowe artykułu pochodzi z portalu eWysMaz.pl

4 maja podwoje Miejskiego Zespołu Szkół otworzyły się na przyjęcie przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Dzień Otwarty! Sposobność obejrzenia budynku szkolnego i zapoznania się z kadrą.

Już w drzwiach mili goście zostali powitani przez uśmiechnięte wychowawczynie i dyrekcję szkoły. Zaraz, zaraz… Jako pierwszy na spotkanie wyszedł patron szkoły, sam Mikołaj Kopernik! To budująca zapowiedź, bo przecież astronom był znany z wszechstronności, którą zapewnia także nauka w tej właśnie szkole. O kształceniu muzycznym nie wspomnę… a jest na wyciągnięcie ręki…

Na początku zaproponowano przedstawienie. Na sali baletowej w pięknej scenerii wszyscy drugoklasiści zaprezentowali występ z okazji Światowego Dnia Ziemi. Aktualna tematyka, piękne recytacje uosobionych postaci były miłym akcentem uroczystości. Na scenie pojawiły się Słońce, Wiosna, różne zwierzątka, za nawet postaci z Kosmosu! Wszystko zagrane perfekcyjnie z wdziękiem właściwym tylko tak młodym artystom. Oczywiście opiekę nad wykonawcami sprawowały bardzo zaangażowane wychowawczynie. Brawo za występ! Naprawdę robił wrażenie!

Po spektaklu zebrani zostali zapoznani z historią i aktualnościami szkoły. Profesjonalna prezentacja ukazała migawki z różnorodnych uroczystości i imprez szkolnych, z ekranu popatrzyły twarze laureatów i finalistów konkursów o wszechstronnej tematyce. Jest tego sporo, bo w szkole dużo się dzieje.

Na zakończenie goście mogli pozwiedzać cały budynek. Byli oprowadzani przez bajkowe postaci z SU. Być wprowadzonym do szkoły przez Królewnę Śnieżkę? To dopiero frajda!

Dzieciom podobał się budynek. Przestronne korytarze, jasne, dobrze wyposażone sale, hala sportowa. Wszystko czyste i przytulne. Do szkoły zapraszali nauczyciele- doświadczeni, kreatywni, znani z życzliwego podejścia do dzieci. Nic tylko rozpocząć naukową przygodę z tą kadrą i w tym budynku! Zapraszamy!

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za liczne przybycie. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu i wspólnie rozpoczniemy fascynującą podróż w głąb wiedzy!

Redakcja

Już od miesiąca cieszymy się wiosną, chętniej przebywamy wśród zieleni, która koi nasze myśli. Chcemy jak najdłużej cieszyć się światem czystym, nieskażonym cywilizacyjnymi skażeniami. Takie ekologiczne przesłania ma innowacja pedagogiczna realizowana w klasach drugich „Zdrowa Ziemia, zdrowi my”.
Jak ulżyć naszej planecie uczyły się dzieci klas drugich. Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia przygotowały ze swoimi wychowawcami inscenizację o tematyce ekologicznej. Dzieci opowiadały jak dbać o las, jak segregować śmieci, jak ważny jest dobry stan przyrody. Przekonywały o tym swoich starszych i młodszych kolegów i koleżanki z innych klas. Świetnie wykonane recytacje, z radością zaśpiewane piosenki przyciągały uwagę również rodziców i zaproszonych gości. Niespodzianką były także zagadki kierowane do publiczności – każdy mógł zdobyć tytuł Małego Ekologa.
Występ dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń oglądającym, ale również występującym. Gra sceniczna to nie tylko słowa padające ze sceny, to także pięknie wykonane dekoracje i wspaniale dobrane kostiumy, a wszystko podane w lekki, żartobliwy sposób.

Magdalena Doroszkiewicz

29 kwietnia uczniowie wszystkich klas wzięli udział w uroczystości upamiętniającej uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowały klasy czwarte pod opieką wychowawczyń: p. Ewy Waszczuk, p. Małgorzaty Nadolnej , p. Moniki Kuleszy i p. Iwony Godlewskiej.

Dzieci przedstawiły historię uchwalenia konstytucji. Wyrecytowały piekne wiersze o charakterze patriotycznym. Ujawniły się na forum szkoły nowe talenty wokalne, bo śpiew solistów i solistek naprawdę robił wrażenie. Artyści zadbali także o sugestywną i wyrazistą dekorację. Nikt nie miał wątpliwości, czego dotyczy tematyka apelu. Na scenie pojawili się sam król i przedstawiciele polskiej magnaterii!

To drugi apel w tym roku szkolnym. Publiczność jest głodna takich wydarzeń i każdy z uwagą słuchał występu, przenosząc się w trudne czasy końca XVIII wieku.

Dziękujemy artystom i opiekunom. To było bardzo udane wystąpienie, o czym możecie się przekonać, oglądając zdjęcia w galerii.

Redakcja

25 kwietnia w naszej szkole odbyły się wywiadówki klas I- VIII. Niby nic nadzwyczajnego, zebrania zdarzają się cyklicznie, ale miło było zobaczyć się z rodzicami  w rzeczywistości po serii wywiadówek przed ekranem. 

Ciekawie mieli rodzice ósmoklasistów. Na zaproszenie  dyrektora p. Jarosława Jankowskiego na wywiadówki przybyli dyrektorzy wysokomazowieckich szkół średnich i  bezpośrednio zaprezentowali ofertę swoich placówek. Powitaliśmy p. Aldonę Dołubizno ( ZSOiP) p. Józefa Sokolika ( CKZ) i p. Andrzeja Jamiołkowskiego ( ZSZ).

Dyrektorzy pięknie zaprezentowali swoje szkoły. Zwrócili uwagę na nowoczesnosć kierunków, atrakcje wyjazdowe za granicę, stypendia i poczucie bezpieczeństrwa w rodzimych placówkach. Każdy rodzic mógł zadać pytania, rozwiać wątpliwości co do ścieżki kształcenia swej pociechy. Nie jest łatwo. Młodzież musi wziąć pod uwagę zarówno swoje zainteresowania, predyspozycje , ale także dojrzałosć emocjonalną. Trzeba pamiętać, że szkoły średnie wybierają nawet czternastolatki, a decydować o swoim życiu w tym wieku? Oj, trudne!

Dziękujemy dyrektorom za przybycie, a dzieciom i rodzicom życzymy  jak najlepszych wyborów.

Redakcja

22 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy VII C wraz z wychowawcą p. Katarzyną Bartłomiejczuk oraz Moniką Kuleszą uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji #Sadzimy 1000 drzew na minutę organizowanej przez Lasy Państwowe. Hasło przewodnie akcji nie wzięło się z niczego, bowiem leśnicy w Polsce sadzą rocznie 500 milionów drzew, co daje właśnie po przeliczeniu około 1000 drzew w ciągu minuty.
Aby tradycji stało się zadość, przyjęliśmy zaproszenie Nadleśnictwa Rudka i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem, by wspólnie posadzić las, zadbać o naszą planetę i kultywować współpracę międzypokoleniową.
Po krótkim instruktażu z sadzenia dębu i BHP zaprezentowanym przez miejscowego Leśniczego p. Adama Stanisławskiego, podzieliliśmy się na zespoły i zabraliśmy się do pracy. Okazało się, że nie było tak lekko. Wspólnie wysadziliśmy ok. 2000 sadzonek dębu w okolicach miejscowości Michałki.
Po wytężonej pracy czekała nas miła niespodzianka w postaci ogniska, gorącego bigosu z kiełbaską, ciasta i herbaty.

Jesteśmy dumni z siebie, że dbamy o naszą planetę, bo to przecież lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.
Jesteśmy świadomi, iż mamy ograniczone pole działania w sprawie zmian klimatycznych. Ale niech każdy robi tyle ile może. Nie bądźmy bezradni i obojętni!

Uczniowie klasy VIII C

13.04.2022 w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem rozstrzygnięto konkurs na portret przedstawiający patrona szkoły Mikołaja Kopernika. Odbył się on z inicjatywy Dyrektora Szkoły Pana Jarosława Jankowskiego.
W konkursie uczestniczyli chętni uczniowie z klas I – VIII naszej szkoły.


W trzech kategoriach wiekowych komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którymi zostali:

I KATEGORIA-KLASY I-III

1.MICHALINA PRUŻANIN Kl.III D
2.NATALIA DĘBOWSKA Kl.II A
3.ADRIANNA SIENICKA Kl.II A

WYRÓŻNIENIE

KAROLINA KONOPKO kl.III A

II KATEGORIA-KLASY IV-VI

1.POLA KUŁKIEWICZ kl.IV A
2.KAMILA MILEWSKA kl.V B
3.HANNA WŁOSTOWSKA kl.IV C

WYRÓŻNIENIA :

1. JOANNA GRODZKA kl.IV C
2. MARIA WIŚNIEWSKA kl.IV A
3. MAGDALENA PRUSZYŃSKA kl.IV D
4. LAURA MICHAŁOWSKA kl.IV C
5. EWA OSUCHOWSKI kl.IV B

III KATEGORIA-KLASY VII-VIII

1.NATALIA TYMIŃSKA kl.VIII C
2.JULIA WYSOCKA kl.VII A
3.KAMILA KALINOWSKA kl.VIII A

WYRÓŻNIENIE:

ALEKSANDRA SIEŃKOWSKA kl.VIII C

Zwycięzcom gratulujemy talentu i wygranej, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za włożony trud i zaangażowanie w tworzenie dzieł plastycznych.


Organizatorzy

11 kwietnia 2022 r. odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowała uczennica klasy IV a – Zosia Gołaszewska.
Wynikiem testu pisemnego i części ustnej było zajęcie I miejsca. Tym samym Zosia zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy i już teraz trzymamy kciuki za Zosię, która wkrótce będzie próbowała swoich sił w eliminacjach wojewódzkich.

Małgorzata Brzozowska

W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się rozstrzygnięcie II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ph. LUDZIE BIAŁEGOSTOKU - HISTORIE ZAPAMIĘTANE”. Konkurs ilustrował wydarzenia oraz osoby, które urodziły się lub mieszkały i znacząco zapisały się w historii Białegostoku.
Na konkurs do organizatora wpłynęły 54 prace nadesłane z różnych placówek jak i od osób indywidualnych.
Miło nam zawiadomić, że laureatką tegorocznej edycji konkursu została uczennica naszej szkoły Zofia Kaczyńska z klasy VIII B.

Praca Zosi, jak również inne nagrodzone i wyróżnione dzieła młodych i uzdolnionych plastycznie twórców zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Białymstoku przy ul. Pięknej 1 w okresie od 21 kwietnia do 30 lipca br. Organizator serdecznie zaprasza do obejrzenia My dołączamy się do tego zaproszenia i bardzo serdecznie gratulujemy Zosi nagrody. Zosiu, spisałaś się wspaniale! Gratulacje!

Iwona Godlewska

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.


W polskich szkołach coraz częściej obchodzi się dzień bez plecaka. Wbrew pozorom celem tego święta nie jest wcale odciążenie zmęczonych pleców uczniów. W wybranym dniu dzieci nie biorą z domu plecaków, co jednak nie znaczy, że przychodzą do szkoły z pustymi rękami. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób.W naszej szkole również odbył się dzień bez plecaka. Był on raczej traktowany jako zabawa, forma integracji lub odpoczynku od nauki. Pomysły uczniów ograniczała jedynie wyobraźnia. Dzieci przyniosły swoje szkolne przybory zapakowane na rozmaite sposoby: w koszach, zabawkach, walizkach, a nawet w odkurzaczach piorących! Zdarzały się też skrzynki na narzędzia, kuwety oraz... taczki. W szkole było niecodziennie i humorystycznie, co pasowało do daty 1 kwietnia (Prima aprilis). Serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

Uczennice klasy VI a

Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji XXIV Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem i Parafię p.w. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

Do Konkursu zgłoszono 300 palm wykonanych w 38 placówkach.
Komisja przy ocenie palm, zgodnie z regulaminem Konkursu, brała pod uwagę pomysły artystyczne, własną inwencję twórczą, zgodność wykonania z lokalną tradycją oraz ogólny wygląd i efektowność kompozycji.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!
Poniżej zamieszczamy listę osób, których prace zostały nagrodzone lub wyróżnione.


1. Chmielewska Malwina V a – 11 lat III Nagroda opiekun: p. Iwona Godlewska
2. Dębowska Natalia II a – 8 lat Wyróżnienie  opiekun p. Bogusława Janiuk
3. Dmochowska Nikola IV a – 11 lat III Nagroda opiekun p. Iwona Godlewska
4. Doroszkiewicz Antoni VII a – 13 lat Wyróżnienie opiekun p. Iwona Godlewska
5. Faszczewska Aleksandra VI a – 13 lat IV Nagroda opiekun p. Iwona Godlewska
6. Grodzka Zuzanna I c – 7 lat Wyróżnienie opiekun p. Sylwia Musiejczuk
7. Kraszewska Lena IV a – 11 lat Wyróżnienie opiekun p. Iwona Godlewska
8. Kućmierowski Filip IV d – 11 lat Wyróżnienie opiekun p. Iwona Godlewska
9. Lemański Michał Bartłomiej VI b – 13 lat Wyróżnienie opiekun p. Iwona Godlewska
10. Lemański Szymon Mikołaj I b – 7 lat Wyróżnienie opiekun p. Iwona Wojno
11. Łukianiuk Julia III d – 10 lat Wyróżnienie opiekun p. Urszula Tymińska
12. Niemyjska Oliwia II a – 8 lat Wyróżnienie opiekun p. Bogusława Janiuk
13. Perkowska Lena II a – 9 lat IV Nagroda opiekun p. Bogusława Janiuk
14. Prużanin Igor II c Wyróżnienie opiekun p. Renata Gniazdowska
15. Prużanin Wiktor VI a Wyróżnienie opiekun p. Iwona Godlewska
16. Pryczynicz Natalia I c – 7 lat III Nagroda opiekun p. Sylwia Musiejczuk
17. Szepietowska Nadia IV c – 11 lat I Nagroda opiekun p. Iwona Godlewska
18. Szepietowski Wiktor VII b – 13 lat II Nagroda opiekun p. Iwona Godlewska
19. Wojno Malwina IV a – 11 lat IV Nagroda opiekun p. Iwona Godlewska
20. Wróblewska Aleksandra III b – 9 lat Wyróżnienie opiekun p. Danuta Gołaszewska
21. Wysocka Julia VII a – 13 lat III Nagroda Oddelegowana opiekun p. Iwona Godlewska
22. Zaremba Hanna II c – 8 lat III Nagroda Oddelegowana opiekun p . Renata Gniazdowska
23. Zaremba Michał VII a – 13 lat I Nagroda Oddelegowana opiekun p. Iwona Godlewska
24. Malinowski Stanisław – IV a – 11 lat, Ostrowski Franciszek – IV a – 11 lat Wyróżnienie opiekun p. Iwona Godlewska
25. Grochowska Martyna – I a – 8 lat, Grochowski Mateusz – IV d – 11 lat Wyróżnienie opiekun p. Urszula Kostro/p. Iwona Godlewska
26. Kulesza Dawid – II b – 8 lat, Gołaszewska Weronika – II b – 8 lat Wyróżnienie opiekun p. Magdalena Doroszkiewicz
27. Palma zbiorowa – klasa III a IV Nagroda opiekun p. Katarzyna Próżanin/p. Aneta Śliwowska

Iwona Godlewska

 

Nie trzeba szukać odległych miejsc i atrakcji, żeby być szczęśliwym. Przekonali się o tym ósmoklasiści, którzy pod opieką wychowawczyń p. Marii Janeczko i p. Luizy Borawskiej oraz p. Joanny Ścisłowicz i p. Małgorzaty Brzozowskiej wyruszyli 30 marca do… Łomży.

W programie był spektakl w Teatrze Lalki i Aktora „ Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” oraz lekcja teatralna, a na deser szaleństwo w parku trampolin i posiłek w ulubionym fast food.

Przedstawienie w sam raz dla nastolatków, ale nie zaszkodziłoby, gdyby obejrzeli je rodzice i nauczyciele. Nie było wesołe, chociaż główny bohater robił dobrą minę do złej gry i próbował bagatelizować swoje cierpienie. Sam- imię znaczące- jest sam. Rodzice intelektualiści się rozwodzą, mają drugich „ukochanych”. Są oczytani i mają grube tomy opracowań na temat miłości. Co z tego? Szkoła nie ma czasu i realizuje program… Kolega Grzegorz? Wymusza pieniądze, sam jest nieszczęśliwy i odreagowuje agresją. Kto jest powiernikiem Sama? Pluszowy chomik, a właściwie dwa zwierzątka walczące o duszę nastolatka. Jedno kusi do złego, drugie stopuje i przytula. Jest jeszcze dziewczyna- dzielna kujonka, która braki emocjonalne rekompensuje nauką i wiarą. Ona też w końcu wymięka, rozkleja się, słysząc frazesy o idealnym życiu. Przedstawienie tak prawdziwe, że aż boli… Polecamy jednak. Jeśli się nie zna prawdy o życiu, nie znaczy, że jej nie ma…

Podczas lekcji teatralnej były warsztaty gry aktorskiej, operowania głosem i rekwizytami. Niektóre ćwiczenia ósmoklasiści mieli jako czwartoklasiści, ale teraz dobrze było zobaczyć, jak się zmienili i wyrośli. Zajęcia prowadził p. Tomasz Rynkowski. Zabawa była przednia. Okazuje się, że w szkole mamy całkiem niezłych aktorów i mówców.

W parku trampolin hulaj dusza, piekła nie ma! Zabawa na sto dwa! Można było całkowicie się odstresować. Wejść na ściankę wspinaczkową, skakać, biegać, szaleć, a nawet obrzucać się kostkami brukowymi- całe szczęście - miękkimi.

Już w drodze do maka niektórzy przysypiali. Zmęczenie dało znaki o sobie. Ciekawe, kto jutro będzie miał zakwasy?

Wycieczka udana, przeżycia prawdziwe, emocje też. Może coś jeszcze wymyślimy ? Już tylko 3 miesiące jesteśmy w tym niepowtarzalnym składzie.

Ósmoklasiści

Po raz kolejny Bielski Dom Kultury wraz z Nadleśnictwem Bielsk w Bielsku Podlaskim zorganizowali dla dzieci i młodzieży kl. I-VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny pn. „WIOSNA W LESIE”. Ideą konkursu było kształtowanie wrażliwości i szacunku dla ojczystej przyrody, kreowanie postaw ekologicznych poprzez racjonalne gospodarowanie odpadami, promocja zasobów przyrody i właściwych zachowań w lesie, a także propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi własnej.
W piątek 18 marca 2022 r. o godz. 9:30 w siedzibie Bielskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej.
Na ręce organizatora z województwa podlaskiego wpłynęło ponad 800 prac młodych artystów – miłośników przyrody. Z naszej szkoły 25 prac pod opieką pani Iwony Godlewskiej wykonali uczniowie z klas IV-VII oraz 23 prace pod opieką swoich wychowawców – pań M. Doroszkiewicz, S. Musiejczuk, R. Gniazdowskiej, U. Kostro, B. Kolińskiej, B. Janiuk, K. Prużanin i A. Śliwowskiej uczniowie klas I-III. Miło nam zawiadomić, że wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

1. Adrianna Sienicka kl.2A – nagroda  (opiekun p. Bogusława Janiuk)

2. Zofia Gołaszewska kl.4A – nagroda
3. Szymon Kaczyński kl.4C - nagroda
4. Aleksander Kulesza kl.5A - nagroda
5. Oliwia Stypułkowska kl.7C - nagroda
6. Zuzanna Milewska kl.5B - wyróżnienie (opiekun p. Iwona Godlewska)

Praca uczennicy z klasy 2A Leny Perkowskiej (opiekun p. Bogusława Janiuk) zakwalifikowana została do wystawy pokonkursowej.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów!.

Iwona Godlewska

praca szymon

Znane są już wyniki Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Prace były oceniane etapowo od środowiskowego przez gminny, miejski/powiatowy, wojewódzki i centralny. W tym roku na etap wojewódzki konkursu wpłynęło 2858 prac. Do finału Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego przekazano 378 prac. Eliminacje wojewódzkie odbyły się w 14 województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim.
Autorzy prac prześcigali się w pomysłowości i oryginalności w zakresie przedstawienia tematu oraz wykorzystania różnych technik plastycznych (wycinanki, wyklejanki, malowanie farbą, akwarele, rysowanie pastelami, grafika, tkactwo, kolaż itp.). W twórczy sposób przedstawili własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniom, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego, jak również ćwiczeniach, szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej, wychowawczej, kulturalnej, historycznej, itp.
Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły – Szymon Kaczyński z klasy 4C (opiekun p. Iwona Godlewska), którego praca została wyróżniona.
Bardzo serdecznie gratulujemy Szymonowi sukcesu, kreatywności i pomysłowości !!!

Iwona Godlewska

Najmniejsze soczyste źdźbło trawy, najmniejszy kwiatek zakwitający w ogródku, wreszcie śpiew ptaków o poranku – to tak długo oczekiwane zwiastuny wiosny. Już widać w nas zmęczenie zimą, już chcemy oddychać pełną piersią, chcemy zrzucić ciężkie zimowe płaszcze, by zachwycać się cudem przyrody budzącej się do życia.
Dzieci naszej szkoły, w tym klasy drugie jeszcze intensywniej postrzegają otaczający świat. Aby uczcić godnie pierwszy dzień wiosny uczniowie kl. II a i b wybrali się na wycieczkę do parku, by tam szukać pierwszych śladów wiosny. I udało się! Po drodze podziwiali wspólnie nieśmiało kwitnące, pnące się ku górze pierwiosnki, przebiśniegi i krokusy. Podziwiali rośliny, które już zaczęły przygodę życia po zimie. Park, choć tak często odwiedzany, w pełnym słońcu z bogactwem roślinności zrobił duże wrażenie. Na nowo zostały odkryte wszystkie urocze zakątki. Niespodziewanie drugoklasiści zostali zaproszeni do obejrzenia sprzętu i pomieszczeń Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, na czym polega praca strażaka, widziały, jak strażacy przygotowują się do wyjazdu na wezwanie, miały możliwość spróbować samodzielnie uruchomić prądownicę strażacką.
Wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły ze świadomością, że „zima już poszła do morza” i że nareszcie możemy cieszyć się hojnie obdarzającą nas paletą wiosennych barw.

Magdalena Doroszkiewicz

vulcan

godlo1

Ogłoszenia

 • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

  Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
 • Nowe teksty uczniowskie +

    Kto zna naszą stronę, wie, że można na niej zamieszczać swoją twórczość. Czasem temat jest zaproponowany, czasem dajemy Wam Czytaj więcej
 • Uwaga! Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szk. 2021/2022 +

  Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 dodatkowe dni wolne od zajęc dydaktycznych to: 03.01.2022 04.01.2022 05.01.2022 07.01.2022 24-26.05.2022 (egzaminy ósmoklasistów Czytaj więcej
 • Nowości wydawnicze w bibliotece! +

 • UWAGA KONKURS! - Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku. +

  13 maja 2022 roku odbędzie się VII edycja szkolnego konkursu: Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku. Celem konkursu jest Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

szkola pamieta

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

poznaj polske

bip

laboratoria

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj