SIS
Plan lekcji
Wykaz podr.

Od września do końca stycznia odbywał się turniej piłki siatkowej dziewcząt w ramach rozgrywek Szkolnych Igrzysk Sportowych. Sędziami turnieju byli: Barbara Sołoducha, Maja i Zuzia z kl. II D oraz Kamila i Wiktoria Leoniak z kl. III B.
Do rywalizacji w turnieju piłki siatkowej dziewcząt klas II przystąpiły wszystkie klasy. Dziewczęta w składach 6 osobowych plus 2 rezerwowe zawodniczki walczyły o zwycięstwo, grając systemem pucharowym. Rozgrywki cieszyły się dość dużym zainteresowaniem zarówno samych grających, kibiców jak i wychowawców poszczególnych klas. W naszej szkole SIS został reaktywowany po kilkunastu latach nieobecności.
Zwycięzcy turnieju oraz najlepiej kibicujące klasy i ich wychowawcy otrzymają punkty do punktacji „Super Klasy”. Najlepsza drużyna z ciągu klas II tj. IIc będzie grała pod koniec roku szkolnego ze  zwycięską drużyną turnieju klas III o najwyższe podium w gimnazjum.

A oto końcowe wyniki:

I miejsce - zajęła klasa IIc
II miejsce - zajęła klasa IIb
III miejsce ex aeguo - zajęła klasa IIa i IId
IV miejsce zajęła - klasa II e

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim walczącym drużynom!!!

Wszyscy wychowawcy - tj. P. Joanna Ścisłowicz, P. Agata Bielińska. P. Iwona Gołaszewska, P. Monika Dołęgowska i P. Janina Berbachowska byli obecni podczas rozgrywanych meczów i kibicowali wraz wychowankami swoim drużynom.

Sędziowie za kibicowanie: wychowawców oraz uczniów postanowili przyznać po 1 punkcie klasom: IIa, IIc, IId i IIe. 2 punkty otrzymała kl. IIb.

Dziękujemy wychowawcom oraz wszystkim kibicom. Kibicowanie podczas zawodów zawsze wspiera grające koleżanki, a sama obecność jest wyrazem konsolidacji klasy.

Gratulujemy!!!

Barbara Sołoducha

SIS
SZKOLNE IGRZYSKA SPORTOWE DZIEWCZĄT W PIŁKĘ SIATKOWĄ

ZASADY WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO W RAMACH SIS- u w MZS w ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Cele i zadania

1. Szkolne Igrzyska Sportowe stanowią integralną część systemu współzawodnictwa sportowego szkoły.
2. Współzawodnictwo w ramach SIS-u łączy zespoły klasowe, uczy: odpowiedzialności za grupę, poprawnego cieszenia się ze zwycięstwa, umiejętności pogodzenia się z porażką oraz kulturalnego kibicowania.
3. Rywalizacja w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych rozwija i upowszechnia daną dyscyplinę sportową wśród dzieci i młodzieży.
4. Podczas współzawodnictwa sportowego dąży się do: doskonalenia umiejętności technicznych gry w piłkę siatkową, poprawy sprawności fizycznej oraz wyzbycia się lęku przed występem publicznym.


Organizacja zawodów

1. Zawody organizowane są w trzech grupach
• Turniej piłki siatkowej dziewcząt klas II gimnazjum i turniej piłki siatkowej dziewcząt klas III gimnazjum - o Mistrzostwo Gimnazjum (system pucharowy)
• Mecz i rewanż pomiędzy klasami siódmymi Szkoły Podstawowej
• Turniej rzucanko - siatkówki pomiędzy klasami czwartymi Szkoły Podstawowej – o Mistrzostwo kl. IV (system „każdy z każdym”).
2. Grupy klasowe wybierane są przez kapitana sportowego danej klasy wspólnie z wychowawcą.
3. Miejsce zawodów – hala sportowa.
4. Organizator zawodów – Barbara Sołoducha oraz grupa sędziów pomocniczych ( dz. kl. II i III gimnazjum).
5. Organizator zawodów nie ponosi odpowiedzialności za mienie pozostawione w przebieralniach lub na hali sportowej.
6. Wyniki współzawodnictwa pomiędzy klasami umieszczane będą w gablocie przed halą sportowa i na stronie internetowej szkoły. Punkty za zwycięstwa dodawane będą do rywalizacji na „Super Klasę”.
7. Za najlepsze kibicowanie klasa lub wychowawca otrzymują dodatkowe punkty do rywalizacji na „Super Klasę”.

Barbara Sołoducha

vulcan

Ogłoszenia

  • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

    Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
  • Uwaga Rekrutacja!!! +

    Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
  • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

    Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj