Sport
Plan lekcji
Wykaz podr.

7 listopada 2016 roku w Gimnazjum w Miejskim Zespole Szkół rozegrane zostały Mistrzostwa Piłki Siatkowej Dziewcząt. W turnieju brały udział drużyny z ciągu klas I, II i III. Klasę I reprezentowały następujące zawodniczki: Natalia Romualdowska, Wiktoria Korzątkowska, Julia Górska, Patrycja Kulesza, Gabriela Kulesza, Patrycja Święcka, Natalia Socik, Patrycja Tworkowska, Paulina Wardaszko, Aleksandra Gołaszewska. W klasach II grały następujące dziewczęta: Klaudia Andrzejewska, Patrycja Jędras, Natalia Przychodzeń, Sylwia Sokołowska, Ewelina Jamiołkowska, Emilia Busma, Aleksandra Dąbrowska. Klasę III reprezentowały następujące zawodniczki: Kamila Pasko, Aleksandra Pasko, Aleksandra Majerowska, Emilia Kujawa, Paulina Perkowska, Martyna Łuniewska, Aleksandra Piekutowska.
Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju przez sędziego głównego P. Leszka Białego i P. Barbarę Sołoducha nastąpiło losowanie układu meczy. W pierwszym meczu, niespodziewanie, klasa II wygrała z klasą III – 2:1. W drugim meczu klasa I uległa klasie III - 0:2. W trzecim meczu klasa I wygrała z klasą II – 2:1. Każda z drużyn miała po jednym wygranym meczu. Dużo emocji i rywalizacji było szczególnie w meczu pomiędzy dziewczętami klasy I i II.
Po zliczeniu setów i małych punktów (wygranych i przegranych) klasyfikacja była następująca:
I miejsce zajęły dziewczęta z klas III
II miejsce zajęły dziewczęta z klas II
III miejsce zajęły dziewczęta z klas I
Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom.
Gratulujemy zwycięzcom.

Leszek Biały
Barbara Sołoducha

„Sztuką jest być artystą w sporcie”

Wydaje się, że takim mottem kierowali się zwycięzcy tegorocznego konkursu na najlepszą sportsmenkę i najlepszego sportowca naszego gimnazjum, o czym może świadczyć zdobyta przez nich ilość punktów.
Na podstawie opracowanego regulaminu uczennice i uczniowie klas III, pracujący w sekcjach sportowych i biorący udział w zawodach na różnych szczeblach, w ciągu całego roku szkolnego 2015/16, gromadzili na swoim koncie punkty, dzięki którym wytypowano zwycięzców. Oni potrafili pogodzić naukę ze sportem.
Wśród dziewcząt zdecydowanie wygrała Weronika Biała z klasy III d, która zgromadziła 705 punktów. Natomiast wśród chłopców liderem okazał się Piotr Puławski również z klasy III d, zdobywając 528 punktów. Jak wskazują wyniki tegorocznego konkursu, klasa III d okazała się potęgą sportową wśród swoich rówieśników z klas III. No cóż, w życiu jak w sporcie, są wygrani i przegrani i wszyscy pamiętajmy o tym, że sport nie tylko rzeźbi figurę, ale i naszą osobowość.
Nauczyciele wychowania fizycznego gratulują serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu a szczególnie zwycięzcom i do wszystkich sportowców mówią gromkim głosem: do porażek trzeba podchodzić z pokorą i cierpliwie dalej próbować.
Miłego wypoczynku wakacyjnego i sukcesów sportowych w nowych szkołach.


Ze sportowym pozdrowieniem
Lidia Kadłubowska

Sportowcy rozpoczęli kolejny rok szkolny. Opiekunowie sekcji sportowych mają nadzieję, że uczniowie będą systematycznie pracować na zajęciach, podnosząc poziom swoich umiejętności. Pozwoli to na osiągnięcie lepszych miejsc w zawodach sportowych na różnych szczeblach. Wierzymy, że dadzą radę połączyć to z nauką.

Bo dobry sportowiec to nie tylko wynik sportowy ale i nauka oraz zachowanie. Najlepszy sportowiec to przykład dla pozostałych uczniów w wielu dziedzinach życia szkolnego.

Dlatego w tym roku szkolnym organizujemy Konkurs na „Najlepszą uczennicę sportsmenkę” i „Najlepszego ucznia sportowca” naszego Gimnazjum, biorąc pod uwagę wiele aspektów funkcjonowania ucznia – sportowca w szkole i poza nią.

A oto regulamin tego konkursu:

Podkategorie

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Życzenia dla Polski +

    Drodzy Uczniowie! Miło Wam, gdy otrzymujecie prezenty urodzinowe wraz z życzeniami? Na pewno! Pomyślcie zatem o życzeniach dla Polski w Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj