Ufff... Nareszcie można odpocząć od natłoku książek i dodatkowego materiału licealnego do opracowania. Konkursy przedmiotowe oficjalnie zakończone, tytuły laureatów przyznane, uczennice bardzo zadowolone.
2 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznych konkursów przedmiotowych dla klas dotychczasowych gimnazjów. Dziewczęta z naszej szkoły miały okazję wysłuchać słów  przedstawicielki Kuratorium Oświaty woj. podlaskiego oraz obejrzeć występy uzdolnionych tancerek baletowych ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku. Było bardzo ciekawie, ale najważniejsza część spotkania wywołała jeszcze większe podekscytowanie... Wręczenie tytułów laureatów zobrazowało, jak wybitni potrafią być młodzi ludzie.
Aby zdobyć tytuł laureata, należy rozwiązać test w  90%  na wojewódzkim - i najwyższym - stopniu konkursu. Nagradzano, poczynając od zdobywców aż pięciu tytułów laureata, kończąc na pojedynczych zdobyczach.

Wśród trzykrotnych (a było ich w województwie zaledwie 10!) znalazła się Amelia Dołęgowska z kl. III C. Wywalczyła ona tytuły z następujących przedmiotów:
MATEMATYKA (opiekun p. Małgorzata Gierałtowska),
BIOLOGIA (opiekun p. Katarzyna Bartłomiejczuk),
CHEMIA (opiekun p. Ewa Turlewicz).

Nagrodzona została również Marta Żurowska z kl. III C, która uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu JĘZYKA POLSKIEGO (opiekun p. Maria Sutkowska). Marta jest też Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (opiekun p. Tomasz Krajewski).

Nie można nie wspomnieć o  finalistach Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego. Chłopcy Łukasz i Marcin Piekutowscy z III D  o włos byli od tytułu laureata, szkoda... Z ich tytułów finalisty też jesteśmy bardzo dumni! Gratulujemy! ( opiekun p.Sławomir Skrzypczak).

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz niezawodnym opiekunkom, którzy poświęcając swój czas i przygotowując dodatkowe materiały, w bardzo dużym stopniu przyczynili się do sukcesów uczennic naszej szkoły. Pragniemy również wspomnieć, że na wręczeniu zaświadczenia  się nie skończyło. Amelia zwolniona jest z całej drugiej części egzaminu gimnazjalnego, otrzymując 100% z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a Marta będzie mogła się pochwalić 100% wynikiem z języka polskiego (nie wspominając o stypendium p. Burmistrza). Podsumowując: Wytrwałością i pracą  młodzi ludzie się bogacą. :)

Laureatki