14 czerwca klasa IV a z wychowawczynią p. Anną Piętką- Lubowicką, p. Haliną Szymańską p. Magdaleną Śmigielską i p. Bogusławem Doroszkiewiczem była na wycieczce w Białowieży.

Burzowy poranek nie wróżył nic dobrego, ale na szczęście rozpogodziło się i obmyta deszczem białowieska przyroda przyjęła dzieci bardzo gościnnie. W programie było zwiedzanie interaktywnego muzeum, w którym nie dość, że można było poznać tutejszą florę i faunę z bliska, to jeszcze usłyszeć ciekawe historie na ich temat. Wyzwaniem było zdobycie wieży widokowej, z której rozciągała się piękna panorama na pobliski obszar.

Dzieci widziały zwierzęta na żywo w rezerwacie żubrów. Czworonożne i skrzydlate biedactwa wprawdzie rozpaczliwie chowały się przed słońcem, ale zaciekawione obecnością gości czasem podchodziły do ogrodzenia.

Niezwykłą atrakcją był przejazd Białowieskim Ekspresem po Białowieży i okolicach. „Ekspres” to lekkie nadużycie językowe- kolejka „gnała” w tempie umożliwiającym oglądanie okolicy i słuchanie ciekawych, opowiedzianych z humorem przez przewodnika historyjek.

W programie nie zabrakło obiadu i czasu na zakup pamiątek.

Piękne jest to nasze Podlasie, mamy dużo do zwiedzania. W doborowym towarzystwie jest to bardzo miłe, emocjonujące i pouczające przeżycie.

Uczestnicy wycieczki