Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Dnia 18 października 2018 roku wybraliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę do Echo Lasu w Michałkach. Aura dopisała, a las o tej porze roku okazał się wyjątkowo piękny. Jesień na dobre zagościła już w lesie, więc łatwo było zauważyć oznaki jej panowania.
Po przyjeździe do lasu spotkaliśmy się panem leśniczym, który zaprosił nas na spacer ścieżką edukacyjną. Snując ciekawe opowieści ukazał fascynujący świat roślin i zwierząt. Dowiedzieliśmy się m. in. z jakich warstw zbudowany jest las, jak rozpoznać gatunki drzew, krzewów i runa leśnego, jakie zwierzęta żyją w naszych lasach i w jaki sposób dokarmia się je w czasie zimy, które grzyby są jadalne, a jakich nie należy zbierać. W trosce o właściwe zachowanie dzieci podczas pobytu w lesie zaprezentował wiersz Włodzimierza Ścisłowskiego „Wycieczka”, a potem rozwiązaliśmy zagadki i quiz sprawdzający naszą wiedzę na temat lasu i właściwej postawy wobec otaczającej przyrody.
Piękny słoneczny dzień zachęcał do zabaw. Wszyscy z apetytem zjedli kiełbaski upieczone w ognisku przez rodziców .
Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły ze skarbami lasu, które wzbogacą kąciki przyrodnicze w naszych salach lekcyjnych.
Była to dla nas niezwykle atrakcyjna forma zajęć, która wzbogaciła wiedzę zdobytą w szkole. Bezpośredni kontakt z przyrodą na długo pozostanie w naszej pamięci.
Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu Adamowi Stanisławskiemu za gościnność okazaną w „leśnym domu”, za cierpliwość i zaszczepienie w nas miłości do lasu.
W szczególny sposób pragniemy również podziękować rodzicom, którzy towarzyszyli nam podczas wyprawy i służyli pomocą w organizacji wycieczki.


Uczniowie klas drugich

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj