Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Sport i zdrowe żywienie idą w parze. Obie te wartości są podstawą normalnego życia, decydują o jego jakości. Pochylając się nad tym tematem postanowiłyśmy wdrożyć w naszej szkole innowację pedagogiczną „Zdrowe zachowanie – sportowe wyzwanie”. Młodzież i dzieci lubią podejmować różne, czasem śmieszne wyzwania. Wyzwanie do zdrowego trybu życia to nauka właściwych postaw w przyszłości.


Zajęcia aktywnego trybu spędzania czasu stale podejmujemy z dziećmi na różnego rodzaju lekcjach, w tym na lekcjach wychowania fizycznego. Dzieci chętnie ćwiczą, podejmują wysiłek fizyczny, ale tu możemy dodatkowo uczyć dzieci jak funkcjonuje organizm człowieka, jak bardzo ważny jest ruch. Zapalonych kibiców prosiłyśmy o wymyślanie haseł, zagrzewających do gry, wraz z dziećmi komentowałyśmy zwycięstwa naszej polskiej reprezentacji w piłce siatkowej. Pięknie było nam wszystkim usłyszeć, wykonywaną przez naszych uczniów piosenkę „Do boju Polsko”, tym bardziej, że jest ona nie tylko wezwaniem do wysiłku fizycznego, ale propaguje tak ważne uczucia patriotyczne.
Zdrowe odżywianie omawiamy z dziećmi podczas robienia potraw – pysznych, kolorowych i zdrowych kanapek. Dzieci, w ten sposób dowiadują się, jakie produkty są zdrowe, co to jest piramida żywienia i jakie ilości, i w jakich godzinach decydują o uczuciu sytości, ale nie powodują przykrych konsekwencji zdrowotnych. Przypominamy przy tym, znane od przedszkola piosenki o warzywach, aby kojarzyły się dzieciom pozytywnie, by podopieczni chętnie je jedli, a nie wybierali niezdrowe produkty sieciowych restauracji.


Już teraz cieszymy się z pozytywnego wyniku naszych starań. Dobrze odżywieni i wysportowani uczniowie łatwiej chłoną wiedzę i dłużej się koncentrują na lekcjach, co przyniesie pożytek i dla ich zdrowia jak również poprawi, miejmy nadzieję, choćby odrobinę ich wyniki w nauce.

Nauczycielki klas II

vulcan

Ogłoszenia

 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Konkurs czytelniczy +

  Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
 • Poezja z humorem +

  Uwaga czwarto- i piątoklasiści! Kto lubi się pośmiać podczas czytania wierszy i rozśmieszyć swoich kolegów i koleżanki, niech  przygotuje recytację Czytaj więcej
 • Uwaga konkurs! Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku +

  29 maja 2019 roku odbędzie się VI edycja szkolnego konkursu: Polskie Powstania Narodowe w XVIII - XIX wieku. Celem konkursu jest Czytaj więcej
 • Uwaga miłośnicy poezji rosyjskiej! +

  Aleksander Puszkin? Kim był? Co tworzył? Z kim się przyjaźnił? Wiesz to? Zgłoś się więc na konkurs „ Życie i Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 198 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj