Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

 

28 września 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, a po południu otrzęsinowy zawrót głowy przygotowany przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Pierwszoklasiści zostali ostatecznie włączeni w poczet uczniów Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem, składając ślubowanie na sztandar szkoły, a tym samym przyjmując na siebie wszystkie prawa, przywileje i obowiązki.
Otrzęsiny przebiegły w atmosferze zdrowej rywalizacji, dobrej zabawy i humoru. Samorząd Uczniowski, jak zwykle, stanął na wysokości zadania i przygotował szereg konkurencji dla pierwszaków, m.in. picie mleka na czas, robienie sałatki jedną ręką, quiz o szkole.Były one oceniane przez surowe jury. Pierwszoklasiści w zabawny sposób, poprzez scenki, prezentowali swoje klasy oraz stroje: klasa 1 A – strój rolnika, I b – wampira, I c – piżamy, I d – postaci bajkowe, I e – kosmitów. Uczniowie dzielnie wykonywali zlecone zadania, zbierając punkty dla klas. Nie było przegranych. Na pierwszej pozycji uplasowała się klasa I c, tuż za nią na drugiej klasy I a i I d, a na trzeciej klasy I b i I e.
Gratulujemy pomysłu Samorządowi Uczniowskiemu, a pierwszaków witamy pośród gimnazjalistów.  

 

Redakcja

Oto kilka wypowiedzi na temat tak ważnego dla pierwszoklasistów wydarzenia:

 

 

Przed wejściem na salę samorząd uczniowski każdemu domalował wąsy oraz napisał na czole "Kot". Nasza klasa musiała się przebrać za kosmitów. Każdy miał zieloną spódniczkę z kartonu, na głowie dziewczyny miały opaski, a chłopaki kaski. Musieliśmy zrobić scenkę, plakat oraz sałatkę. Były także konkursy za punkty, m. in. picie mleka bez udziału rąk, jedzenie jabłka bez udziału rąk oraz quiz. Po tym wszystkim mieliśmy klasowe zdjęcia. Samorząd ogłosił wyniki. Wygrała klasa I "C". Trochę się rozczarowałam, ale mówi się trudno.

 

Emilia I e

 

Rano przyszłam do szkoły zestresowana. Nie widziałam powodu, jednak czułam pewną niepewność wobec tego wszystkiego. Na drugiej lekcji rozpoczęło się ślubowanie. Na początku pan dyrektor wygłosił mowę. Potem wszyscy uczniowie uroczyście ślubowali, powtarzając słowa przysięgi po dyrektorze. Po zaprzysiężeniu przemawiali zaproszeni goście. Ceremonia się skończyła, a my poszliśmy na lekcje.

Pod wieczór, około godziny 17., odbyły się otrzęsiny. Każda klasa musiała przebrać się za kogoś innego i przedstawić śmieszną scenkę przygotowaną wcześniej. Nowi uczniowie wylosowali stroje takie jak: strój rolnika (klasa I A), wampira (klasa I B), piżamy (klasa I C), postaci bajkowe (klasa I D) oraz kosmitów (klasa I E)

Było wiele zabaw, takich jak: picie mleka na czas, robienie sałatki jedną ręką oraz quiz o szkole. Na koniec odbyła się dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili i tańczyli. Uważam, że ślubowanie jak i otrzęsiny mogę zaliczyć do udanych. Jak się okazało stres był niepotrzebny a ja czuję się świetnie w nowej szkole.

 

GesslerBesos123

 

Rano podczas uroczystego ślubowania wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Jednak po uroczystości siedem osób uciekło pewnie z powodu dużej ilości lekcji. Dużo nauczycieli mówiło, że przeszliśmy do historii gimnazjum, ponieważ jeszcze żaden z uczniów klas pierwszych nie zdołał uciec w pierwszym miesiącu nauki. Pod wieczór około godziny 17.00 rozpoczęły się otrzęsiny klas I. My jako klasa Ie mieliśmy za zadanie przebrać się za kosmitów. Dziewczyny założyły czułki i spódnice zrobione z papieru, lecz chłopcy nie byli gorsi i zrobili czułka z kasku rowerowego no i tak jak my dla zabawy założyli spódnice. Na samym początku każda klasa musiała się zaprezentować . Występy klas były zabawne i kreatywne, lecz jako klasa E wystąpiliśmy na samym końcu. Wreszcie nadeszła kolej na nas. Nasze przedstawienie było bardzo zabawne, bo z resztą włożyłam wiele pracy wraz ze swoim bratem na napisanie scenariusza. Potem były różne konkursy i prezentowanie sałatek. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy naszym kosmicznym plakacie, który również był autorstwa mojego brata, przyjaciółki oraz mojego. Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka, lecz na niej nie byłam z powodu zmęczenia. Zajęliśmy trzecie miejsce, z czego się bardzo cieszymy i ogólnie jak na otrzęsiny było bardzo fajnie.

                                                                                                                                                Gabrysia    

Na ślubowaniu przyjęliśmy na siebie wszystkie prawa i obowiązki, które trzeba przestrzegać w gimnazjum. Na otrzęsiny musieliśmy przyjść przebrani. Wszyscy mieli bardzo pomysłowe przebrania. Były też konkursy, za które były przyznawane punkty dla klas, np. quiz o szkole, picie mleka na czas, robienie sałatki jedną ręką, itp. Konkursy były bardzo zabawne i ciekawe. Ostatecznie wygrała klasa I C. Na drugim miejscu znalazły się klasy I A i I D, a na trzecim I B oraz I E. Bardzo mi się podobały ślubowanie i otrzęsiny.

 

Joanna

 

(...)My byliśmy przebrani za kosmitów i odegraliśmy krótką scenkę o wybuchu bomby. Później były różnego rodzaju konkursy, jak konkurs wiedzy o gimnazjum, zawody w piciu mleka czy konkurs na najlepszą sałatkę owocową. Nie obyło się również bez tradycyjnego "kocenia". Myślę, że to dobry sposób na spędzenie wieczoru z klasą. Jest to dobra odskocznia od codziennej nauki.

 

Jan

 

     Cała ceremonia odbyła się bardzo uroczyście. Wszyscy zebrani goście wygłosili swoje przemówienia. I po wszystkim staliśmy się prawdziwymi uczniami gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem. Gdy ślubowanie się skończyło, musieliśmy wrócić na lekcje. Po szkole o godzinie 17.00 zaczęły się otrzęsiny. Nasza kasa I E miała przebrać się za kosmitów. Wspólnymi siłami wymyśliliśmy, że na głowę założymy kask owinięty folią aluminiową i przypiętymi do kasku czułkami. Na biodra założyliśmy trzy zielone trapezy z papieru przypięte sznurkiem, a na nich kółka z folii aluminiowej. Na początek dziewczyny z samorządu uczniowskiego wypisały nam na twarzy słowo ,,kot'' czerwoną szminką.(...) Na początek wszyscy musieli przedstawić krótką scenkę na temat swojego przebrania. My byliśmy ostatni więc byliśmy bardzo zdenerwowani, musieliśmy przedstawić swoją śmieszną scenkę.Opowiadała ona o tym ,że my wracamy na swoją planetę. Okazuje się, że pod naszą nieobecność nasz wróg Mietek podłożył bombę. Musieliśmy ją rozbroić, aby było śmiesznie bombę rozbrajałem ja jako lekarz, to znaczy że bomb robiłem zastrzyk, osłuchałem ją stetoskopem i przeciąłem kabel. Wszyscy się cieszyliśmy i rzuciliśmy cukierki w publikę. Potem jedna osoba z każdej klasy musiała wypić mleko jako pierwsza. Później był quiz o gimnazjum. Następnie wszyscy z przyniesionych wcześniej składników musieli zbić sałatkę tylko jedną ręką. Niestety, my nie wiedząc, kiedy zrobić sałatkę, zrobiliśmy ją wcześniej i zostały nam odjęte punkty. Po ogłoszeniu wyników każda klasa zrobiła sobie zdjęcie pamiątkowe. Po wszystkim była dyskoteka.

 

Michał

 

Dnia dwudziestego pierwszego września odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów w gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem. Ślubowanie odbyło się na drugiej lekcji. Wzięły w nim udział klasy pierwsze pan dyrektor, rada, wychowawcy i pan burmistrz. Na początku odbyła się przysięga, którą powtarzaliśmy za panem dyrektorem, a później pan dyrektor pasował przedstawicieli klas wielkim ołówkiem. Następnie przewodniczący pasowali osoby z ich klas. Po tym uroczystym pasowaniu głos zabrały poszczególne osoby mające na celu życzyć nam jak najlepszej nauki w gimnazjum. Niestety, okazało się, że nie jesteśmy zwolnienie z lekcji. Połowa osób z naszej klasy uciekła zirytowana tą sytuacją. Po lekcjach wszyscy udali się do domów kończyć stroje na otrzęsiny. O godzinie 16:40 wraz z panią wychowawczynią spotkaliśmy się zawiesić plakaty, odpowiednio się ubrać i przećwiczyć scenkę. O godzinie 17:00 na łączniku pomiędzy salą gimnastyczną a szkołą rozpoczęły się otrzęsiny. Przed wejściem do łącznika czekali trzecioklasiści z szminkami i z zamiarem narysowania kocich wąsów. Na początku odbyły się scenki. Według mnie najlepszą scenkę odegrała klasa I A. Później odbyła się konkurencja picia mleka bez możliwości używania rąk. Z naszej klasy startowała Kinga i choć szybko sobie poradziła, nie zajęła pierwszego miejsca. Kolejną konkurencją był quiz z informacji o gimnazjum. Paweł z naszej klasy spisał się bardzo dobrze. Później musieliśmy przygotować sałatkę bez użycia jednej z rąk. Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec zrobiliśmy upamiętniające fotografie. Wiele osób zostało, lecz ja byłem już zbyt zmęczony, aby dalej się bawić. Otrzęsiny to było wspaniałe przeżycie .

 

Mateusz

 

Część oficjalna odbyła się na drugiej godzinie lekcyjnej. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zebrali się na hali, gdzie zostali pasowani na gimnazjalistów. Po południu odbyła się dyskoteka otrzęsinowa, na której wszyscy byli przebrani w najróżniejsze stroje. Między innymi: kosmici, farmerzy, wampiry, postacie z bajek a także piżamy. Odbyły się konkursy, w których udział brali uczniowie z różnych klas. Pomimo rywalizacji zabawa była przednia. Myślę, że za rok uczniowie klas pierwszych będą bawić się tak świetnie jak nasza klasa.

 

Nikola

 

vulcan

Ogłoszenia

  • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

    Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
  • Uwaga Rekrutacja!!! +

    Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
  • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

    Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj