Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

26.09.2018 roku na Stadionie Miejskim w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Obronne „Sprawni jak żołnierze 2018”. Zorganizowano je w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorem byli dyrektor i nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. Honorowy patronat nad zawodami objęli Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie pan Jarosław Siekierko oraz Starosta Wysokomazowiecki pan Bogdan Zieliński. Imprezę otworzyła pani Małgorzata Koc, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.

W dość chłodnych (na szczęście nie deszczowych) warunkach prowadzona była rywalizacja na 10 obwodach stacyjnych. W zawodach uczestniczyło 10 szkół z całego powiatu. Za I miejsce drużyna otrzymywała 12 punktów, za X miejsce- 1 punkt. Startowano w następujących konkurencjach: sztafeta wahadłowa w masce przeciwgazowej, skoki przez opony, rzut granatem do celu, strzał z broni laserowej „Cyklop”, czołganie pod siatką, bieg z plecakiem, obieranie ziemniaków na czas, skoki przez linę, ubieranie na czas w Filtracyjną Odzież Ochronną, tor przeszkód z równoważnią i ścianką wspinaczkową.

Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 2. Drużyna składała się z dziewcząt i chłopców klas IV, V, VII oraz VIII.

Wśród 10 rywalizujących ze sobą szkół, nasza szkoła ulokowała się na bardzo dobrym II miejscu za Szkołą Podstawową z Piekut, a przed Szkołą Podstawową nr 1 z Wysokiego Mazowieckiego. Rywalizacja była bardzo zacięta. W ogólnej punktacji zabrakowało nam tylko 5 punktów do zwycięstwa.

Atrakcją okazała się słynna „wojskowa grochówka”, którą żołnierze z Jednostki Wojskowej w Plewkach zafundowali zaproszonym gościom, nauczycielom oraz uczestnikom sportowo- obronnej rywalizacji.

Na zakończenie zawodów wręczono wszystkim szkołom dyplomy i puchary. Uczniowie szkół pierwszej trójki (po 20 z każdej) otrzymali z rąk żołnierzy pamiątkowe medale.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM ORAZ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZAWODÓW !!!

Barbara Sołoducha i Paweł Nadolny

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Życzenia dla Polski +

    Drodzy Uczniowie! Miło Wam, gdy otrzymujecie prezenty urodzinowe wraz z życzeniami? Na pewno! Pomyślcie zatem o życzeniach dla Polski w Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj