Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

7 czerwca liczna grupa naszej młodzieży z klas gimnazjalnych i podstawówki pod opieką p. Joanny Decewicz, p. Moniki Kulesza i p. Małgorzaty Mokrzewskiej  ruszyła na spotkanie z rówieśnikami  na trasie rajdu Hodyszewo-  Nowe Piekuty. Co roku impreza organizowana przez Zespół Szkół w Nowych Piekutach cieszy się ogromnym powodzeniem. Tak było i tym razem- w rajdzie wzięły udział osoby twórcze, chętne do pracy i nawiązywania kontaktów. Gośćmi honorowymi  obchodów była grupa z Białorusi.

Tegoroczne spotkanie  było szczególne, bo związane ze stuleciem obchodów przez Polskę niepodległości. Temat- zrozumiały, zadania- oczywiste i jak zwykle pomysłowe. „ Wolność jest w nas...” to tegoroczne hasło przewodnie. Należało przygotować  wykonanie piosenki „ Ojczyzna” Marka Grechuty i kartkę do kroniki. Stroje mieliśmy biało- czerwone, tj, czerwone koszulki z flagą i białe kapelusze z patriotycznym akcentem polskich maków . Prezentowaliśmy się świetnie- duch artystyczny p. Moniki zrobił swoje!

Dzień rozpoczął się mszą św. w Sanktuarium w Hodyszewie. Po  pouczającej homilii drużyny udały się na przydzielone szlaki. My wylądowaliśmy na trasie przez Jośki. To już legendarna wioska- zaczarowane miejsce, w którym poprzednim rocznikom zdarzało się błądzić. Podczas podchodów szukaliśmy numerów rozrzuconych po polu i dostawaliśmy przeróżne zadania: przedstawienie graficzne symboli narodowych, ułożenie słów piosenki” Wolność jest w nas...”, skonstruowanie pomnika z okazji odzyskania niepodległości. Poza tym w różnej formie sprawdzana była wiedza historyczna i obywatelska. Trzeba było ułożyć krzyżówkę i  pogłowić się nad pytaniami  nawet o partie polityczne.

Kiedy przybyliśmy  do Nowych Piekut oceniono wykonanie zadań. Zaprezentowaliśmy naszą piosenkę, a brzmienie głosów  Karoliny i Natalii oraz chórku urzekło publiczność.Poproszono nas o bis piosenki, którą ułożyliśmy na trasie. Przez długie minuty melodia " Przybyli ułani..." rozbrzmiewała w uszach słuchaczy.  Uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem organizacji zajmującej się szukaniem zaginionych w czasie wojny i w latach pozornej wolności, kiedy Polska rządzona była przez partię komunistyczną.

Nie myślcie , że cała impreza utrzymana została w atmosferze powagi. Nie. Były zabawy taneczne, synchroniczna belgijka...

Po raz kolejny inicjatywa piekuckiej szkoły oceniona może być tylko na szóstkę. Szóstkę dostajemy i my, zajęliśmy szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Nie pierwsze? No, nie, ale przecież to nie puchary liczą się najbardziej!

Uczestnicy DG

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj