Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

15 maja w Szkole Podstawowej w Szepietowie odbyło się XVIII Powiatowe Dyktando Gimnazjalistów. Temat tekstu jak zwykle był aktualny i skłaniający do refleksji. Czym jest współczesny patriotyzm? Jak go wyrażamy? W podsumowaniu pojawiły się godne zapamiętania słowa Aleksandra Kamińskiego:" Patriotyzm nie polega na przekrzykiwaniu się , kto Polskę bardziej kocha. Rzecz w tym, aby po cichu, z zaciętymi zębami, nieco pochylonym karkiem, ale z podniesioną głową, żyć w niej i nie uciekać". ( Ciekawostka: w tym zdaniu kryje się pułapka interpunkcyjna Xd). 

Poziom uczestników  był wyrównany i wysoki. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Dołęgowska z II c, Zuzanna Wiczołek z III c , Natalia Sokołowska z III d i Hanna Zagroba z III c.

Miło nam ogłosić, że Amelia zdobyła I miejsce z wynikiem 98 p.- straciła na interpunkcji , postawiła za dużo o dwa przecinki. Cała drużyna uplasowała się na trzecim stopniu podium.

Pozostałe dziewczyny wypadły bardzo dobrze, o czym świadczy zdobyte miejsce. Nie popełniły rażących błędów ortograficznych, więc poloniści naprawdę mogą być z nich dumni. Niestety, czasem o podium decyduje kropka, przecinek, cudzysłów czy średnik. Takie niepozorne znaki, a jednak tak ważące.

Gratulujemy naszym reprezentantkom, a szczególnie zwyciężczyni. Organizatorom dziękujemy za gościnność.

Redakcja                                                

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj