Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

9 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbyła się Gala Finałowa konkursu na poezję własną „Słowem malowane”. Tematyka tegorocznego konkursu sama się nasuwała- stulecie niepodległości. To okazja, by skłonić młodych ludzi do pochylenia się nad współczesnym wymiarem patriotyzmu. Konkurs odbywał się w kilku kategoriach i miło jest nam poinformować, że Maksymilian Brzóska z kl. IVc i Klaudia Oleksik z III d gimnazjum zdobyli po trzecim miejscu w swoich kategoriach wiekowych.

Jak co roku konkurs został tak zorganizowany, by uczestnicy czuli się ważni i docenieni. Na początek każdy otrzymał zbiór wierszy z  tekstami wszystkich artystów- przyznajcie- to pamiątka na całe życie. Potem twórcy recytowali własny tekst przed komisją- stresująca sytuacja, ale świetnie przygotowująca do publicznych występów, których będzie w życiu mnóstwo. W czasie obrad jury organizatorzy zapewnili drobną przekąskę i różnorodne zabawy - quizy, zagadki, no i tańce! Zatańczyć belgijkę to sztuka!

Uczestnicy tej uroczystości wrócili przeszczęśliwi. Gratulujemy organizatorom świetnego przedsięwzięcia, młodym poetom doskonałych i odważnych wystąpień. Z dobrze poinformowanych źródeł (nie od mamy) wiemy, że Maks dostał największe brawa.

Ciekawi jesteście, kim są nasi poeci? Oprócz wymienionych wyżej: Cyprian Deszczyński z IV a, Gabrysia Godlewska z IV c, Marysia Giero z IV c, Basia Dołęgowska z IV c, Luiza Maria Lubowicka z II c, Emilka Fedorowska z III d - uczniowie p. Luizy Borawskiej i p. Ewy Waszczuk.

Dziękujemy p. Beacie Brzóska za życzliwość i  pomoc w sprawach organizacyjnych.

Następny konkurs pewnie za rok. Może warto wyjąć swoje wiersze z szuflady i pokazać je światu?

Redakcja

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 191 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj