Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

9 maja  uczniowie klas czwartych wzięli udział Szkolnym  Konkursie Poezji Patriotycznej organizowanym przez polonistki p. Ewę Waszczuk, p. Barbarę Niemyjską i p. Luizę Borawską. Termin był przypadkowy, choć niegdyś dziadkowie  dzisiejszych uczniów obchodzili ten dzień uroczyście.

Młodsza młodzież przygotowywała się do deklamacji już dość długo, więc wszystkie wystąpienia zasłużyły na oklaski i wyrazy uznania. Wdzięk, zapał, entuzjazm, z jakim recytowano polską poezję, skupiły uwagę widzów. Są talenty wśród czwartoklasistów! Pięknym akcentem była recytacja własnych wierszy przez Maksymiliana, Basię i Gabrysię z IV c.  

W drugiej części uroczystości uczniowie przenieśli widzów w zwiedzane przez siebie piękne zakątki Polski. Słuchając czytanych prac na temat „Moje spotkanie z ojczyzną”, odwiedziliśmy  do Kraków, Warszawę, szlak piastowski , Mazury czy nasze Podlasie. Widać było dbałość w pisaniu wierszy czy wspomnień prozą. Szczególne wrażenie wywarły prace uczniów z klas IV a i IV b.

Komisja, która niebawem ogłosi rezultaty tych wspaniałych wystąpień, będzie miała twardy orzech do zgryzienia. A może doceni wszystkich? Przecież same chęci i starania okupione stresem już są powodem do dumy! Drobne upominki, które dzieci dostały, to tylko sympatyczny akcent. Cierpliwości! Wyniki wkrótce.

Redakcja

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj