Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

...to program zaproponowany przez lubelską Grupę Zaelektryzowani. Obejrzeli go uczniowie klas IV i VII szkoły podstawowej.

8 maja prowadzący pokazał doświadczenia z tunelem powietrznym, wykorzystał  do naukowej zabawy hel , propan, butan i wodór. Były płomienie, strzały i niezła zabawa. Dzieci przekrzykiwały się w  pomysłach na przeróżne odpowiedzi. Imponujące było to, że były bardzo aktywne i wyraźnie zaciekawione doświadczeniami. Widzowie mogli zobaczyć  płonącą, a w ogóle nienaruszoną ogniem, ławkę, zrobić wir wodny, nadmuchać w ciągu sekundy ogromny worek, wykorzystując podciśnienie. Byli odważni, którzy poświęcili własną rękę, by ją zapalić i pokazać działanie wodnego filtru ochronnego.  Podczas znanej wszystkim zabawy helem usłyszeliśmy zniekształcone głosiki naszych koleżanek i kolegów.

Prowadzący przestrzegł ciekawskich przed samodzielnym wykonywaniem takich ćwiczeń. Mogą być niebezpieczne. Zachęcił też do uważnego studiowania zagadnień podczas lekcji. Dzięki nauce życie nasze staje się łatwiejsze i ciekawsze, należy jednak mieć do wszystkiego zdrowe i rozważne podejście.

Pokaz trwał niespełna godzinę, więc pewnie na obiecane konkursy i niespodziankę zabrakło czasu. Szkoda.

Redakcja

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 181 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj