Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Dźwięk tego znanego instrumentu rozbrzmiewa głośno w całej Polsce za sprawą Adama Rybickiego, a w połączeniu z subtelnym dopełnieniem delikatnych brzmień skrzypiec  Barbary Dołęgowskiej tworzy ciekawą i piękną  jakość. Ale po kolei:

Adam Rybicki jest uczniem klasy II cyklu sześcioletniego. Chłopak znakomicie poradził sobie z trudnościami w klasie I, a  zdolności pozwoliły na pracę nad zagadnieniami wykraczającymi dalece poza poziom klasy. Już na początku swojej edukacji młody muzyk  potwierdził mistrzowską formę na konkursach:  międzynarodowym w Daugavpils i ogólnopolskim w  Solcu Kujawskim. W obu przypadkach zdobył  II nagrodę.

W klasie drugiej podjęliśmy decyzję o uczestnictwie w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Mławie. Ważnym punktem było uczestnictwo ucznia w lekcji prowadzonej przez znanego akordeonistę Marcina Wyrostka.

Kilka tygodni później Adam zaprezentował się podczas  VII Konfrontacji Akordeonowych w Grajewie. Komisja pod przewodnictwem Klaudiusza Barana - profesora i   rektora Uniwersytetu Muzycznego im F. Chopina w Warszawie-  przyznała Adamowi III nagrodę.

Równolegle rozpoczęliśmy pracę nad muzyką kameralną, tworząc duet  z uczennicą Barbarą Dołęgowską z klasy skrzypiec Marzeny Rogińskiej . Uczniowie zderzyli  się z nową formą muzykowania i z zupełnie odmiennymi  wyzwaniami. Gra w zespole wymaga zrozumienia innych uczestników, umiejętności  słuchania  i ogromnej dyscypliny rytmicznej. Jest to zadanie niezmiernie trudne i bardziej odpowiedzialne od gry solo, kojarzone z dojrzalszymi muzykami. Bardzo często dobrzy soliści nie są w stanie odnaleźć się w zespole kameralnym, szczególnie jeśli mamy do czynienia z kilkuletnimi uczniami.

Po kilku miesiącach mozolnych ćwiczeń okazało się,  że młodzi muzycy pokonali trudności i świetnie rozumieją się muzycznie. Zdumiewające postępy,  które dało się zaobserwować po półrocznej pracy duetu, sprawiły, że postanowiłem rzucić  uczniów na głęboką wodę.

Pierwszym występem na ,,Wielkiej Scenie” był XVII Międzynarodowy Konkurs Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku. Komisja pod przewodnictwem prof. Joachima Pichury z Uniwersytetu Muzycznego w  Katowicach przyznała zespołowi Nagrodę Specjalną. Młody duet zmierzył się z zespołami z Polski, Rosji, Litwy i Białorusi.

Postanowiliśmy iść za ciosem i wzięliśmy udział w  Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym CEA w Słupcy. Duet otrzymał wyróżnienie. Konkurencję stanowiły najlepsze zespoły z całej Polski. W jury zasiadali  znakomici nauczyciele akademiccy z Poznania, Warszawy, Katowic, Gdańska  powołani przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Ostatnim miejscem, w którym  spróbowaliśmy sił , był konkurs duetów ,,Zagrajmy razem” w Grajewie. Komisję tworzyli znani profesorowie Uniwersytetu Muzycznego  im. F .Chopina w Warszawie, będący jednocześnie muzykami koncertującymi. Basia i Adam otrzymali upragnione I miejsce, pozostawiając za sobą ponad  20 zespołów z kilku województw!!

Damian Krawczewski

Na naszych oczach kształci się dwoje muzyków- indywidualności, ale o ich talencie świadczy też umiejętność zgrania się w duecie. Chce się powiedzieć górnolotnie, że wschodzą nowe gwiazdy na gęsto usianym firmamencie muzycznym. Nie wiemy, czy muzycy są przesądni, zatem na razie składamy gratulacje Adamowi i Barbarze oraz ich mistrzom p. Damianowi Krawczewskiemu i p. Marzenie Rogińskiej i trzymamy kciuki, życząc dalszych sukcesów.

Redakcja

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj