Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

 Już minęły ferie, ale jeszcze często w uszach brzmią nam echa kolęd i pastorałek w wykonaniu różnych zespołów czy znanych piosenkarzy. Jeszcze chcemy, jak najdłużej, zostać, bawić się w przestrzeni karnawału, cieszyć się życiem w nowych sytuacjach rozpoczętego roku. Dzieci uczęszczające do świetlicy naszej szkoły chętnie wracają wspomnieniami do radosnych chwil spędzonych w szkolnych ławach. Sprzyjają takim wspomnieniom ważne wydarzenia jak na przykład styczniowy koncert kolęd.

 Na przekór różnym krytykom, sceptykom i w ogóle smutnym ludziom dzieci wyśpiewują fakt Bożego Narodzenia i to w sposób niezwykły. Nie jest profesjonalny zespół, schola czy chór, to dzieci, wychowankowie świetlicy śpiewający nie tylko ustami,a przede wszystkim zaś sercami, najgorętszymi emocjami, jakie tylko może w sobie nosić tak młody człowiek. Koncert kolęd i pastorałek (fragment jednej z nich zawiera tytuł tego artykułu) w Miejskim Zespole Szkół był przygotowany dla ludzi bardzo bliskich dzieciom – dla ich rodziców zaproszonych tutaj w sprawach dzieci. Świetlicowy występ okazał się jednak ważniejszy od wszystkiego innego. Rodzice z równie wielkim przejęciem obserwowali kolędowe popisy swoich dzieci i w niejednym oku zakręciła się rodzicielska łza dumy.

 Takie występy budzą pozytywne emocje i przygotowują dzieci do przyszłych, dorosłych relacji z innymi ludźmi.

Nasza szkoła może także być dumna, że jej wychowankowie tak aktywnie dbają o nasz wspólny wizerunek.

Bogusław Doroszkiewicz

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj