Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Boże Narodzenie to tajemnica Bożej miłości - jedno z głównych świąt chrześcijańskich obchodzone jako pamiątka narodzin Jezusa. W tym dniu zapach tradycyjnej choinki stwarza atmosferę serdeczności i zaufania. To czas, aby spojrzeć w siebie i wokół siebie.

Raz do roku w okresie świątecznym nauczyciele ze szkół naszego miasta i powiatu spotykają się w tym celu w jednej ze szkół.

16 stycznia 2018 r.  w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem gościliśmy Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Nauczycieli i Wychowawców księdzem doktorem Zbigniewem Pyskło i Przewodniczącym Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego księdzem doktorem Jackiem Czaplickim, Proboszcza Parafii p.w. Św.  Jana Chrzciciela Ryszarda Niwińskiego i Proboszcza Parafii p.w.  św. Apostołów Piotra i Pawła Edwarda Łapińskiego, księży z obu parafii i zaproszonych duchownych z sąsiednich parafii. Uhonorowała nas swoją obecnością p. wizytator Danuta Radwańska- bardziej bliski przyjaciel nauczycieli niż sprawująca kontrolę. Zaszczyciły nas przybyciem władze powiatu na czele ze Starostą Powiatu Wysokomazowieckiego p. Bogdanem Zielińskim, władze miasta w osobach Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie  p. Jarosława Siekierko, p. Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie  Ewy Konarzewskiej, Przewodniczących Rady Miasta p. Józefa Sokolika i p. Lecha Śliwowskiego, Przewodniczącego Komisji Oświaty p. Stanisława Chmielewskiego, przedstawiciele władz gminy z Wójtami Gminy Wysokie Mazowieckie  p. Krzysztofem Krajewskim i p. Krzysztofem Murawskim, przedstawiciele Rady Rodziców  MZS, dyrekcje szkół podstawowych i średnich w naszym mieście, dyrekcje przedszkoli, dyrekcje szkół podstawowych z naszego powiatu oraz pedagodzy- wszyscy ci, którzy chcą tworzyć nauczycielską wspólnotę. Nie sposób wszystkich wymienić z nazwiska, ale wszyscy jednakowo mile  byli witani i tak samo drodzy.

Całą uroczystość poprowadził gospodarz Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem p. Jarosław Jankowski.

 O 17 ks. biskup  odprawił mszę świętą w intencji pedagogów, skierował życzliwe słowo do obecnych, zwracając uwagę na potęgującą się trudność dobrego wypełniania misji nauczyciela. Świat zmienia się na naszych oczach w zakresie wartości. Nowoczesny nauczyciel musi iść z duchem czasów i jednocześnie chronić w dzieciach istotę ich człowieczeństwa wypaczaną przez współczesne media i powierzchowne relacje między ludźmi.

Świat wartości leży na sercu pedagogom. Goście podczas drugiej części spotkania na hali sportowej MZS obejrzeli sztukę opracowaną przez p. Annę Jamiołkowską i p. Iwonę Godlewską w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z piękną oprawą muzyczną chórów szkoły muzycznej prowadzonego przez p. Monikę Sypytkowską i SP nr 2 dyrygowanego przez p. Iwonę Godlewską.

Sztuka o zwątpieniu, odbudowie nadziei i Bożej miłości. Spokojny refleksyjny nastrój na pewno skłonił każdego do zadumy, niejednego wzruszył i wyciszył. Po raz kolejny młodzi artyści pokazali wielką klasę. Czy szewc naprawdę uronił łzę? Czy to dziecko rzeczywiście jest tak głodne? Czy te kręcące się wokół siebie damulki myślą tylko o sobie? Gdzie w tym świecie jest Bóg? W drugim człowieku - mówi przekaz artystyczny trafiający do każdego inną drogą - znaczeniem słów, piękną muzyką, śpiewem solistów, metaforą Pisma Świętego, ruchem, podniosłością scenerii ośnieżonego miasta...

W tak dobrym nastroju zebrani wysłuchali życzliwych słów przemawiających gości.

Po uczcie dla ducha gospodarze podali wykwintne dania - coś dla pokrzepienia i degustowania. Nasiliły się rozmowy przy stolikach i poza nimi. Miło było zobaczyć dawno niewidziane twarze, posłyszeć komplementy i dobre słowa. Pod koniec uroczystości ks. Niwiński zainicjował śpiewanie kolęd. Przysiadał się do różnych stolików, witał „starych” znajomych, prowadził półoficjalne pogaduszki. Było bardzo miło i czas upłynął niepostrzeżenie.

Następne spotkanie za rok. Oby do niezmienionego grona obecnych dziś dołączyli następni goście, którym sprawy kształtowania młodych osobowości głęboko leżą na sercu.

Dziękujemy Gościom za liczne przybycie. Mamy nadzieję, że dobrze się Państwo czuli w progach naszej szkoły.

Redakcja


vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj