Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Już wkrótce wigilijne światełka zapalą się w naszych domach i sercach. Święta Bożego Narodzenia - czas spokoju, nadziei, miłości i oczekiwania na cud. Cud pojawienia się Boga w Człowieku - tym nowo narodzonym i tym bliskim, tuż obok.

W Miejskim Zespole Szkół tradycyjnie wigilia odbyła się kilka dni wcześniej-  20 grudnia. Gościliśmy proboszcza parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła Edwarda Łapińskiego, Burmistrza Miasta p. Jarosława Siekierko, Przewodniczącego RM p. Józefa Sokolika członka RM p. Stanisława Chmielewskiego, przedstawicieli Rady Rodziców. W pięknej scenerii zespół aktorów i muzyków kierowany przez p. Annę Jamiołkowską i p. Iwonę Godlewską wystawił spektakl. Towarzyszył im chór prowadzony przez nauczyciela szkoły muzycznej  p. Monikę Sypytkowską.

Artyści przenieśli zebranych w dawne lata, w których bogaci obnosili się ze swoją zamożnością, a biedacy cicho przędli swoją marną egzystencję. Czy to czasy rzeczywiście odległe? A może przypowieść tylko dlatego prosta, bo ponadczasowa? „Przyszedł do swoich, a oni Go nie przyjęli...”

Przedstawienie wprawiło zebranych w refleksyjny nastrój. Młodzi artyści świetnie zagrali swoje role. Zobaczyliśmy i skromność Walentego, i wyniosłość dam , i łapczywość głodujących dzieci... Każdy z młodych aktorów dołożył starań, by jego postać wypadła prawdziwie, przekonująco i szczerze. W scenerii ubogiej sutereny szewca, na ulicy, na której tyle się dzieje i złego , i dobrego, odbyła się potężna duchowa przemiana tych wszystkich, którzy zechcieli zobaczyć Jezusa w Człowieku.

Nie sposób nie wymienić artystów zaangażowanych w występ, dlatego nie pominiemy nikogo. Zarówno ci, którzy mieli pierwszoplanowe role, jak i ci, którzy zagrali zdaje się tylko gestem, stworzyli całość- dzieła sztuki- jak skomentował jeden z widzów. Wszyscy wyszli pod ogromnym wrażeniem spektaklu. Chór, recytatorzy i soliści śpiewający i grający na instrumentach dopełnili dzieła.  Oto oni: Recytatorzy - Marta Murawska z IV a i Gabriela Jabłońska z III c, Narrator - Katarzyna Krajewska z III a, Reporterzy - Adrian Kruczkowski z VII a i Juliusz Knieć z II b, Szewc - Sebastian Tkacz z II e, Franek - Paweł Wnorowski z IV a, Kobieta z dzieckiem- Patrycja Buczyńska z III b i Patrycja Śledziewska z I b, Handlarki - Ola Stankiewicz z II d, Paulina Wardaszko, z II d Klaudia Dmochowska z II d, Kramarka – Natalia Czarnowska z III b, Dziewczynki - Julia Wyszomirska z I a, Gabrysia Zarzecka z IV b i Dominika Fedorowska z VII a, Bogate Panie - Karolina Tworkowska II b, Gabrysia Rembiszewska III b, Głos - Wiktor Wojtkowski z VII a,  Lektor- Luiza Maria Lubowicka z II c, chór gimnazjum na przemian z chórem szkoły muzycznej, wokaliści – Karolina Nicgorska z III e, Ania Wojciechowska z III c i Dawid Tymiński z III e, pianista  - Paweł Kalinowski z III c, skrzypaczki- Gabrysia Jabłońska z III C i KarolinaTworkowska z III b.

W niedzielę zasiądziemy przy wigilijnych stołach z naszymi rodzinami. Niech życzenia zamykające naszą uroczystość zabrzmią i w Waszych domach:

Czegóż w ten miły wieczór pragnąć nam dla siebie?
Żeby w pokoju tej nocy pobladły troski nasze i niepokoje zgasły.
By żaden człowiek nie był obcy.
Żeby nie było samotnych.
Byśmy umieli się dzielić sercem jak opłatkiem…

Byśmy w codziennym życiu zawsze potrafili oddzielać światło od ciemności, a dobro od zła.
Byśmy umieli przebaczać i przepraszać.
Uczyć się bezinteresowności na co dzień.
Ciągle przyglądać się niebu.
By zawsze świeciła gwiazda.
By była znakiem, celem, drogowskazem!

Redakcja

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj