Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

W 2017 roku mija 525 lat od lokacji (założenia) naszego miasta. Z tej okazji 15 grudnia Towarzystwo Przyjaciół Miasta Wysokiego Mazowieckiego zorganizowało grę miejską dla uczniów Gimnazjum w  Miejskim Zespole Szkół. W zabawie brali udział przedstawiciele wszystkich klas III gimnazjum podzieleni na czteroosobowe grupy. Uczestnicy:
III A
1.  Michalina Bielińska
2.  Aniela Kiełek
3.  Wiktoria Mormol
4.  Natalia Przychodzeń
III B
1.  Gabriela Rembiszewska
2.  Paulina Godlewska
3.  Laura Kalinowska
4.  Oliwia Santarek
III C
1.  Hanna Zagroba
2. Jakub Kwiatkowski
3.  Anna Wojciechowska
4.  Agnieszka Gołaszewska
III D
1.  Natalia Łuniewska
2.  Sylwia Sokołowska
3.  Klaudia Oleksik
4.  Seweryn Kalinowski
III E
1.  Karolina Nicgorska
2. Joanna Pawluk
3.  Nicola Wieprzowska 
4.  Kacper Porowski

Uczestnicy spotkali się w Izbie Ziemi Wysokomazowieckiej, gdzie zostali przywitani przez Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Miasta pana Józefa Sokolika. Tam również uczniowie zostali zapoznani z zasadami i regulaminem gry. Poszczególne grupy miały do wykonania po 7 zadań dotyczących najważniejszych wydarzeń związanych z historią i zabytkami miasta. Odpowiedzi do zadań kryły się w Izbie Ziemi Wysokomazowieckiej, przy pomniku Kazimierza Kamieńskiego ,,Huzara’’, przy pomniku Polskiej Organizacji Wojskowej, na cmentarzach: katolickim oraz żydowskim, w kościele Jana Chrzciciela oraz przy ,,małym” kościółku. W załączniku dla zainteresowanych jedno z zadań, które wykonywały grupy.
Opiekunami młodzieży byli: pani Małgorzata Mokrzewska, pani Małgorzata Borecka, pani Monika Dołęgowska, pan Tomasz Krajewski oraz nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego pan Karol Głębocki.
Gra zakończyła się ok. godziny 15.00 wspólnym spotkaniem wszystkich uczestników w pracowni historycznej w naszej szkole przy  przysłowiowym ciastku i herbatce. Wszystkie grupy spisały się rewelacyjnie, rozwiązując w większości bezbłędnie poszczególne zadania.
Na zakończenie spotkania Prezes Towarzystwa pan Józef Sokolik w towarzystwie dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół pana Jarosława Jankowskiego wręczyli wszystkim uczestnikom zabawy nagrody i pamiątki związane z naszym miastem.

Przykładowe zadanie gry miejskiej

Tomasz Krajewski

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj