Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy III A i III B brali udział w wycieczce do Warszawy. W programie było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, czas wolny oraz filmy do wyboru: "Listy do M 3" lub "Liga Sprawiedliwości". Opiekunami wycieczki byli: pani Małgorzata Mokrzewska, pani Małgorzata Gierałtowska oraz pan Tomasz Krajewski.


Najważniejszym punktem wyjazdu był pobyt w muzeum. Zostało ono otwarte w 60. rocznicę wybuchu powstania (01.08.1944 r.), czyli w roku 2004. Stanowi hołd wobec wszystkich tych, którzy walczyli i oddali swoje życie za wolną i niepodległą stolicę oraz Polskę. Przez ponad 2 godziny uczniowie podzieleni na 2 grupy z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodników oraz zwiedzali poszczególne ekspozycje związane z walkami powstańców oraz życiem codziennym mieszkańców Warszawy w okresie trwania powstania. Warto zwrócić uwagę, iż niektórzy z wycieczkowiczów błysnęli niezłą wiedzą dotyczącą historii naszego kraju. Uczniom zaimponowała także wiedza historyczna i odczuwalny prawdziwy patriotyzm oprowadzających ich przewodników.


Czas wolnyuczestnicy spędzali  w Galerii Arkadia, tam też potem oglądali filmy. Ci, którzy woleli przedświąteczną, spokojną, romantyczną nieco atmosferę, wybrali się na "Listy do M", gdzie podziwiali aktorskie kreacje znanych polskich aktorów: Wojciecha Malajkata, Agnieszki Dygant, Tomasza Karolaka czy też Piotra Adamczyka. Natomiast spragnieni wartkiej akcji z wieloma efektami specjalnymi wybrali się na "Ligę Sprawiedliwości", w której grało międzynarodowe aktorskie towarzystwo: amerykański aktor Ben Affleck, izraelska piękność Gal Gadot, angielski aktor Henry Cavill czy też super umięśniony pochodzący z Hawajów Jason Momoa.
Na tych atrakcjach minął uczestnikom wycieczki cały piękny, słoneczny grudniowy dzień. W stolicy dało się już odczuć ducha zbliżających się świąt, piękne dekoracje bożonarodzeniowe, kolędy rozbrzmiewające w centrum handlowym i iluminacje świetlne dodatkowo wprawiły wszystkich w doskonały humor i pozytywnie nastroiły na święta….

Tomasz Krajewski

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj