Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

27 października 2017 roku w Sokołach nasza szkoła ponownie miała przyjemność brać udział w XV Konkursie Wiedzy o Religijnych i Geograficznych Aspektach Pielgrzymek Jana Pawła II pod hasłem „Jan Paweł II w Afryce".

Do udziału w nim p. Anna Jamiołkowska wybrała troje najlepszych uczniów z naszego gimnazjum (Katarzynę Krajewską i Rafała Kaczyńskiego z III a i Dominikę Wojciechowską z III e – dopisek Redakcji).

Reprezentanci musieli poświęcić ogrom czasu na naukę, gdyż materiału było co niemiara. Uczestnicy mieli prawie cały miesiąc na naukę. Opiekunka szkolnej grupy dokładała wszelkich starań, aby uczniowie zgłoszeni do konkursu byli jak najlepiej przygotowani. Na miejscu czekał ich indywidualny test pisemny. Trójka zdolnych napisała go z łącznym wynikiem 68 punktów, tym samym klasyfikując się na 3 miejscu i uzyskując 3 bonusowe punkty. Po strachu przed pisemną częścią konkursu dał się we znaki stres przed fazą drużynową. Trzęsące się ręce, nogi jak z waty- tak mniej więcej można byłoby określić stan naszych konkursowiczów. Było się czego bać, ponieważ pytania w fazie grupowej były niewyobrażalnie trudniejsze niż te z części pisemnej. Część ta zawierała wypowiedzi ustne, pracę z mapą, rozsypanki, rozpoznawanie znaków graficznych, a nawet puzzle.

Dla naszego zespołu najbardziej zgubne okazały się niepozorne puzzle. Tylko za tę konkurencję uzyskali zero punktów. W finale musieli się również zmierzyć z drużyną gospodarzy. Niestety, jeden punkt zaważył na tym, iż nasza drużyna zajęła 3 miejsce. Uczestnicy, którzy znaleźli się na podium, mogli się cieszyć wspaniałymi nagrodami.

Katarzyna Krajewska III a

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Życzenia dla Polski +

    Drodzy Uczniowie! Miło Wam, gdy otrzymujecie prezenty urodzinowe wraz z życzeniami? Na pewno! Pomyślcie zatem o życzeniach dla Polski w Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj