Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

"Chodźcie śmiało do szkoły pierwszacy.
Do zabawy wspólnej, do pracy.
Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie.
Szkoła dzisiaj serdecznie was przyjmie!"
Cz. Janczarski


25 października 2017 roku miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły. Bohaterami tego dnia byli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowejnr 2 im. Mikołaja Kopernika, która powstała przy Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem w wyniku reformy oświaty wprowadzonej we wrześniu bieżącego roku.
Pierwszoklasiści serdecznie powitani przez dyrektora szkoły Pana Jarosława Jankowskiego i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali część artystyczną, która jest dowodem na to, że przez niespełna dwa miesiące pobytu w szkole wytrwale pracowali przygotowując się do występu przed publicznością, poznali zasady zachowania obowiązujące w szkole, systematycznie pogłębiają wiedzę i zdobywają umiejętności z zakresu poszczególnych edukacji, szanują symbole narodowe, wiedzą jak kochać Ojczyznę i dla niej pracować, rozwijają swoje talenty i zainteresowania. Pierwszy egzamin na ucznia wypadł zatem pomyślnie.
W obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, wychowawców, rodziców i przybyłych gości Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Pana Jarosława Siekierko, przedstawiciela Rady Miasta Pana Stanisława Chmielewskiego oraz przedstawicieli Rady Rodziców Pana Marcina Wojtkowskiego i Pani Joanny Baranowskiej - Kalinowskiej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły Pan Jarosław Jankowski. Tym samym pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Wychowawcy wręczyli dzieciom dyplomy pasowania na ucznia. Nie zabrakło także drobnych upominków od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz gratulacji i ciepłych słów skierowanych do dzieci przez pana dyrektora i przybyłych gości.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i wychowawców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze wzbudziły wzruszenie na twarzach wielu słuchaczy. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.
Miłym zakończeniem uroczystości były wspólne fotografie.
Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień pobytu w murach szkoły dostarczał im wspaniałych przygód w trudnej drodze zdobywania wiedzy.


Bogusława Janiuk

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Życzenia dla Polski +

    Drodzy Uczniowie! Miło Wam, gdy otrzymujecie prezenty urodzinowe wraz z życzeniami? Na pewno! Pomyślcie zatem o życzeniach dla Polski w Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj