Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Należy zwiedzać naszą piękną Polskę i poznawać każdy jej zakątek, ale czasem warto wybrać się poza jej granice, by zobaczyć inne - równie ciekawe zabytki, architekturę, kulturę, wsłuchać się w melodię języka Klasy Id, Ie i IId wraz z opiekunami p. Anną Jamiołkowską, p. Anną Piętka-Lubowicką, p. Janiną Berbachowską i z p. Barbarą Niemyjską wybrały się na dwudniową wycieczkę do zachodniej części Litwy. Około godziny 5 rozpoczęła się długa i żmudna droga w stronę państwa. Wiele osób dosypiało, inni prowadzili dyskretne rozmowy. Po godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Wtedy poznaliśmy naszą wspaniałą przewodniczkę- panią Virginię- która do końca wycieczki oprowadzała nas po zakątkach Litwy.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Pałangę- największy i najbardziej znany kurort litewski na szlaku bursztynowym. Przez Ogród Botaniczny trafiliśmy do Pałacu Tyszkiewiczów, gdzie mieści się słynne na całym świecie Muzeum Bursztynów. Mogliśmy oglądać niesamowite okazy i wiele bursztynowych dzieł. W międzyczasie była również chwila na poobserwowanie morza na molo i zakup pamiątek. Po męczącym dniu noc spędziliśmy w pięknym hotelu 3-gwiazdkowym położonym blisko morza.

Kolejny dzień i kolejne miejsca do odkrycia. Po śniadaniu, razem z przewodniczką wybraliśmy się na zwiedzanie Kłajpedy(główny port Litwy z urokliwą starówką), następnie czekała nas przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. Mieliśmy okazję zwiedzić wioskę rybacką i obejść Górę Czarownic, przysłuchując się ciekawym opowieściom i legendom mówionych przez panią przewodniczkę. Następnie spacer po wydmach i podziwianie widoków, a na koniec jedna z największych atrakcji- delfinarium z pokazem wytresowanych delfinów czarnomorskich, które z pewnością każdemu zaparły dech w piersiach. Niestety, wszystko, co dobre, dobiega końca i tak musieliśmy pożegnać się z Litwą. W godzinach nocnych wracaliśmy do domu, bardziej zmęczeni niż wcześniej, ale szczęśliwi.

Natalia Sokołowska kl. II d

 

vulcan

Ogłoszenia

  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Konkurs czytelniczy +

    Czytasz książki? Ten konkurs jest dla Ciebie! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika roku  i najbardziej zaczytaną klasę. Przychodźcie Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj