2 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie odbył się finał XIX Edycji Konkursu Historycznego - ,,Epoka Prymasa Tysiąclecia", w którym zmierzyło się niespełna pięćdziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i średnich z województwa podlaskiego oraz mazowieckiego.
Naszą szkołę na tym etapie reprezentowała trójka uczniów, która wygrała eliminacje szkolne: Wiktor Szepietowski z klasy VI B, Sebastian Kossykowski z klasy VII C oraz Łukasz Leoniak z klasy VIII A. Opiekunem uczniów był pan Tomasz Krajewski.
Pierwsza część finałowych zmagań polegała na rozwiązaniu zadań testowych, które następnie sprawdzała komisja pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Sychowicza z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, wyłaniając 5 finalistów w każdej kategorii: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe. Pytania dotyczyły historii Polski po zakończeniu II wojny światowej oraz życiorysu i działalności Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
Miło nam poinformować że Łukasz Leoniak indywidualnie zajął II miejsce, zdobywając cenne nagrody min. drukarkę.

Łukaszowi gratulujemy sukcesu, a uczniów naszej szkoły zachęcamy do brania udziału w kolejnej, jubileuszowej edycji konkursu.

Link do obejrzenia w TVP Białystok: https://bialystok.tvp.pl/54142434/laureaci-konkursu-epoka-prymasa-tysiaclecia

Tomasz Krajewski