Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

2 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie odbył się finał XIX Edycji Konkursu Historycznego - ,,Epoka Prymasa Tysiąclecia", w którym zmierzyło się niespełna pięćdziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i średnich z województwa podlaskiego oraz mazowieckiego.
Naszą szkołę na tym etapie reprezentowała trójka uczniów, która wygrała eliminacje szkolne: Wiktor Szepietowski z klasy VI B, Sebastian Kossykowski z klasy VII C oraz Łukasz Leoniak z klasy VIII A. Opiekunem uczniów był pan Tomasz Krajewski.
Pierwsza część finałowych zmagań polegała na rozwiązaniu zadań testowych, które następnie sprawdzała komisja pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Sychowicza z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, wyłaniając 5 finalistów w każdej kategorii: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe. Pytania dotyczyły historii Polski po zakończeniu II wojny światowej oraz życiorysu i działalności Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
Miło nam poinformować że Łukasz Leoniak indywidualnie zajął II miejsce, zdobywając cenne nagrody min. drukarkę.

Łukaszowi gratulujemy sukcesu, a uczniów naszej szkoły zachęcamy do brania udziału w kolejnej, jubileuszowej edycji konkursu.

Link do obejrzenia w TVP Białystok: https://bialystok.tvp.pl/54142434/laureaci-konkursu-epoka-prymasa-tysiaclecia

Tomasz Krajewski

vulcan

godlo1

Ogłoszenia

 • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

  Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
 • Uwaga Rekrutacja!!! +

  Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
 • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

  Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
 • Nowe teksty uczniowskie +

    Kto zna naszą stronę, wie, że można na niej zamieszczać swoją twórczość. Czasem temat jest zaproponowany, czasem dajemy Wam Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj